הצורך בהגברה פסיבית\אקטיבית ל MC

• פותח הנושא ymym
  • פורסם בתאריך

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
שלום לכולם,
אני שומע כרגע ראש MM עם phono stage mm
אם ארכיב ראש MC ולא תהייה בעיית ווליום, יהיה שיפור אם אוסיף שנאי\מגבר MC?
ידוע שהכול תלוי אני מבקש לשמוע מניסיונכם.
תודה וחג שמח

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבעיה היא אינה רק בווליום. ברוב המקרים בהם לא מעורב סטפאפ ישנה ירידה משמעותית בדינמיקה, פרטים, איזון טונאלי ועוד שלל גורעי צליל. כאשר מורכב על הזרוע ראש MC לא יהיה מנוס ממגבר MC.

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי

מניסיון שלי...ברגע שאתה מרכיב ראש mc עם האוטפוט נמוך יחסית (0.5 mv ומעטה)
לא יהיה מנוס מפרה פונו או פונוסטאג' שבנוי לראש כזה...או שתומך ונותן לך את האופציה לברור בין מצב mc למצב mm
מניסיון שלי בסאט אפ האישי שלי היתה תקופה שעבדתי עם ראש של shelter (אני עדיין עובד איתו) ראש בעל האוטפוט נמוך יחסית, בלת ברירה נאלצתי להפעיל אותו על מצב mm משום שהאימפידאנס במצב mc של הפונו סטאג' שלי לא התאים למגבר שהיה לי אז, לכן הייתי חייב לעבוד במצב mm - סיפור ארוך ומורכב אך לא לשירשור הזה

הנקודה היא שהרגשתי שהסאונד היה רזה מאוד...ועצור, הדינאמיקה לקתה בחסר והבאס היה אנמי מאוד...מטבע הדברים ועם שיחה שהיתה עם היבואן זה בגלל שהראש היה צריך יותר כח או אפשר להגדיר את זה "דחיפה" בשביל להפתח הלאה מהפונוסטאג' ולהזין את המגבר וכן הלאה לרמקולים.....כרגע פתרתי את הבעיה ובלי שום קשר רוב הסאטאפ השתנה מאז - החלפת המגבר בעיקרון פתרה את הבעיה כדרך אגב

כמובן שזה לא חוק גורף וגם היבואן בעצמו יאמר לך שאין חוקים איך להפעיל ראש מסויים באיזה מצב, השאלה איך התוצאה הסופית מתקבלת
אני ממליץ לך בחום לבדוק טוב טוב אם הפרה פונו שלך תומך במוד mc ואחרי זה להמשיך הלאה
אייל

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הערה נוספת - ראש MM מצפה "לראות" אימפדנס קבוע של 47Kohm בכניסת הפונו-סטייג', בעוד שראשי MC שונים זה מזה בדרישות לגבי אימפדנס

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור