האם כרטיסים של ATI עדיפים על אלה של NVIDIA ?

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום, אני עכשיו לפני שדרוג כרטיס המסך שלי (8600GT של נוידיה) ואני די בהתלבטות.

כרגע המצב הוא שהכרטיסים של נוידיה עדיפים על המקבילים שלהם של ATI, ככה שלכאורה עדיף ללכת על נוידיה.

הבעיה היא שמכיוון שאני מתכוון לחבר את המחשב לטלויזיה אני קצת חושש מנוידיה. הכרטיס הנוכחי שלי עושה לי בעיות רציניות (בהתחלה הכל עבד, אחרי חודשיים הפסיק ושום דבר לא עזר כדי לתקן את המצב), ולפי מה שקראתי באינטרנט זו תופעה ידועה בכרטיסים של נוידיה.

גם הבנתי שמבחינת פיענוח תכני HD הכרטיסים של ATI עדיפים.

ממש לא בא לי להוציא 800-1000שח על כרטיס מסך ולגלות שעוד פעם יש לי בעיה בחיבור לטלויזיה, אשמח לעזרה בנושא.

תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בשני הדורות האחרונים (סדרה 2XXX ועכשיו 3XXX) אכן כרטיסי מסך של ATI עולים על אלו של NVIDIA בתחום עיבוד הוידאו High definition בתוספת יציאת HDMI עם קול וצריכת הספק נמוכה יותר.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
הקרב בין AMD-ATI לNVIDIA לעולם אינו נגמר.

זה הכל תלוי בצרכים שלך - HD או משחקים.

בשביל HD עדיף ATI (ה-2600 שלהם יתאים לזה).

בשביל משחקים, עדיף NVIDIA (החל מ8800GT ומעלה...)

עכשיו השאלה, מה אתה רוצה להשיג מהמחשב שלך?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אמממ...אוזן נראה לי שזה להפך...
NVIDIA זה עם AMD...

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
אוזן זודק. נו, מי אמר שאלוהים לא טועה.

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זהו שהצרכים שלי הם גם משחקים וגם שימוש במחשב כHTPC.
אם זה היה רק למשחקים אין שום ספק שהייתי הולך על NVIDIA היום, ה8800GT ירד במחיר בצורה פלאית ממש, ויש גם את ה9600GT שמתומחר ממש יפה. הכרטיסים המקבילים של ATI יותר חלשים, אבל כאמור הם אמורים להיות יותר טובים לגבי צפיה בטלויזיה שמחוברת למחשב.

אז השאלה האם באמת שווה לרדת בביצועים בשביל היתרון של ATI, כלומר אם באמת זה יתרון מוצדק והכרטיסים שלהם יותר אמינים, או שזה הבדל זניח? כי משיטוט באינטרנט יצא לי להתקל בהרבה תלונות על הכרטיסים של NVIDIA לגבי זה, במיוחד לגבי הדור האחרון.

[יציאת HDMI לא כ"כ עקרונית לי, DVI מספיק לי, והאודיו במילא יוצא למגבר סטריאו מכרטיס המסך]

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נכון בלבלתי...
זכרתי ידיעה הפוכה משום מה...:~

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
למשחקים הייתי ממליץ על ה8800GT - הכולל מעבדי וידאו וגם מצויין למשחקים.

לATI יש את הHD3850 או אפילו את הHD3870 היותר חזק למשחקים.

אבל לדעתי ה8800GT מתאים פה ;)

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז כאמור 8800GT זו הבחירה הטבעית בשבילי אם היה מדובר רק על משחקים, אבל מכיוון שאני חושש שאני עוד פעם אתקע עם כרטיס מסך שלא מצליח לזהות חיבור לטלויזיה, אני מסתפק אם ללכת על ה HD3870 שעולה אותו דבר, יש לו ביצועים יותר טובים לכאורה בתור כרטיס לHTPC, אבל הביצועים שלו במשחקים טיפה יותר חלשים (אם כי לדעתי אני מן הסתם לא ארגיש ממש את ההבדל בין שניהם)

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
הHD3870 הוא דווקא דיי טוב למשחקים - אולי פחות מה8800GT, אבל עדיין חזק (יש כרטיס יקר HD3870X2 שהוא מאוד חזק גם למשחקים)...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור