האם יחידת הגברה זולה יכולה לספק סאונד HD טוב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בשירשור אחד כאן העלתה השאלה
"פורמט HD לאודיו אמור לתת רזולוציה גבוהה יותר, סאונד מלא יותר וכו.. נכון?
האם אתה מאמין שמערכת סראונד שמחירה פחות מ 10K שקלים, מסוגלת לייצר כאלו דברים.
הרי המערכות סראונד הרגילות, עד לסכומים כאלו(קדמי+סנטר+אחורי+סאב וופר) , לא עושות שחזור מספיק טוב של DVD בצורה מלאה.
האם באמת יהיה הבדל?
האם אתה חושב שיחידות ההגברה של מגבר ב 3500 ש"ח מסוגלות באמת ולאמיתה לתמוך במה שסאונד HD מסוגל לתת?"

אני רוצה לציין כאן את דעתי בנושא וכמובן שדעות נוספות יתקבלו בברכה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא בקי בכל השלבים שעובר האות ברסיבר עד ליציאה שלו, אבל לדעתי הרכיבים שעושים את העיבוד לאות לא צרכים להיות יקרים מאוד וככל שימכרו יותר רכיבים כאלו כך העלות של הרכיבים תיהיה זולה יותר.

צריך להפריד מבחינת היכולת של רסיבר לעשות עיבוד דיגיטאלי לאות האודיו לבין היכולת של הרסיבר להוציא אות אנלוגי חזק נקי ונכון לכל ערוץ - אין בהוצעת אות אנלוגי צורך הטכנולוגיות מתקדמות, אבל כדי לממש זאת זה מצריך עלות כספית וכאן הבעיה.

כעת לשאלה המקורית מבדיקה שעשיתי למספר רסיברים עם תמיכה ה HD אצלי בסלון הם עשו עבודה טובה של פרוק הצליל לערוצים השונים. היות והרקולים שלי דורשים מגבר עם כוח שירשור היציאות הקידמיות למגבר סטריאו חזק עשו עבודה טובה בנושא.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כזכור לי הרמקולים שלך הם זוג רמקולים יקר יחסית למחיר שנשאל עליו. בנוסף אם אני זוכר נכון הם מחוברים דרך מגבר אנלוגי גם כן לא זול נכון?
אני עוד נתתי דוגמה לסט שלם. ש10K זה לא מעט לסט שלם.
לכן, האם התמיכה בפורמט הHD הוא כזה חובה?
כלומר, האם לאדם שרוצה מערכת שלמה ב 6-8-10 אלף, תמיכה בכזה פורמט היא הכרחית. ניקח בחשבון שרק נגן שיודע להוציא כזה דבר עולה מעל 25% ממחיר המערכת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כזכור לי הרמקולים שלך הם זוג רמקולים יקר יחסית למחיר שנשאל עליו. בנוסף אם אני זוכר נכון הם מחוברים דרך מגבר אנלוגי גם כן לא זול נכון?
אני עוד נתתי דוגמה לסט שלם. ש10K זה לא מעט לסט שלם.
לכן, האם התמיכה בפורמט הHD הוא כזה חובה?
כלומר, האם לאדם שרוצה מערכת שלמה ב 6-8-10 אלף, תמיכה בכזה פורמט היא הכרחית. ניקח בחשבון שרק נגן שיודע להוציא כזה דבר עולה מעל 25% ממחיר המערכת

צודק הרמקולים שלי ממש מעל 10 אלף ש"ח וגם המונובלוקים האנלוגים ממש מעל 10 אלף ש"ח

הבעיה מתחלקת מספר נקודות:
1) רסיבר ללא תמיכה באודיו של HD יהיה חסר כל ערך (לא ניתן יהיה לשימוש כלל עבור נגני HD בעתיד) - מצד יש מגברים מעל 3500 שבאים תמיכה באודיו של HD כך שלמה לרכוש אחד ללא.
2) עיבוד צליל האודיו של HD הוא החלק היותר זול במגבר ומגברים זולים לא רק מפספסים את ה אודיו ה HD מפספסים את כל נושא האיכות באודיו.
3) היום כאשר מגברים ישנים לא תומכים ה HD ביד שניה אמורים להיות זולים מאוד (כאחד שיש לו כזה אני יודע) ולמי שלא חושב על HD בזמן הקרוב זה יכול להיות פתרון מוצלח.

זה עונה על השאלה?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
OK אז הנה השאלות על התשובות:

1)אנו מדברים על בעיה בתמיכת HD. השאלה היא כזו. הרי לפי הכתוב בכתבה על הפורמטים מגבר שאינו HD יזהה את האות כאות דולבי רגיל באיכות DVD רגילה. עכשיו שוב עולה השאלה, אם יש לי מגבר עם כ"כ הרבה טכנלוגיה, כמה זולה שתהיה (היא באמת לא יקרה כי לייצר צ'יפ כזה זה כמה עשרות דולרים) , אבל יחידות ההגברה של מגבר ב3500 אם כל הכבוד לא עולות על כזה של 2500 גם אם נתאמץ. אתה יודע מה אני אגזים ואגיד שלרוב גם לא על אלו של 2000 ש"ח. לרוב זה עניין של תמחור + תמחור כי זה חדיש, HD וכו..
לכן בעצם אין לנו שיפור באיכות ההגברה.
האות שנכנס למגבר הוא באיכות גבוהה.
אך רוב הרמקולים ברמות המערכת שדיברתי עליה, לא מסוגלים לתת רפרודוקציה אמינה של סאונד של CD רגיל.
של נדבר על DVD-A , ואז אנו עוד מכניסים להם HD?

לכן האם לא מספיק לפחות בשנים האלו, או לפחות בקונפיגורציות האלו, לוותר על 1000-1500 ש"ח שילכו למשל לכבילה טובה, או למשל , לעליה ברמת הרמקולים הכללית, סאב וופר איכותי יותר וכו...

2)לא הבנתי בכלל את התשובה הזו. אשמח להסבר חדש :)

3) ללא ספק רעיון מעולה. אך האם מגברי יד שניה שלא תומכים רובם ב HDMI1.3 עדיין שווים קניה. הרי היום הרעיון הוא לחבר הכל דרך המגבר, וכל מי שיש לו ממיר HD, או למשל מחשב, או למשל BR ירצה לחבר את המקורות לטלויזיה דרך המגבר בHDMI1.3 .

במקרה הBR התמיכה בוידאו חשובה מאודיו עדיין. לדעתי האישית וזאת עקב גם ההבדלים הגדולים בין לבין.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK ההמשך שלי
1) אות האדיו של HD יוצא הממקור (נגן בלו רי, או תזרים מדיה) דרך ממשק ה HDMI. במקור זה אין יציאה אודיו מיוחדת כמו שיש מנגני ה DVD שאנחנו מכירים כיום. כעת עבור רסיבר שאינו תומך באודיו HD כיצד אתה מצפה לקבל את האות האודיו למכשיר? אם יש לנו תמיכה ב HDMI זה עבור אדויו בלבד. בגלל סיבה זו בלבד אני ממליץ לרכוש מכשיר עם תמיכה בפורמטי באודיו של HD.

2) כמו שאתה מסכים איתי הרכיב שעושה את העיבוד בדיגיטלי הוא החלק הזול בכל החבילה - כך אני מסכים איתך שהגברה האנלוגית של הרסיבר זול לא תספק רמקולים רציניים. אך בהחלט תספק עבור רמקולים סבירים.

3) לגבי רסיברים יד שניה אני לא חושב להשתמש ברסיבר כזה עבור המרות של HDMI היות ולדעתי רק רסיברים יקרים היום עושים עבודה שניתן להתיחס אליה.

ההמשך שלך ... :D
וגם של אחרים(Y)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אבל כל מכשיר שיש בו כניסת HDMI1.3 מקבל את אות האודיו גם כן מהכבל הזה לא?
עכשיו, למשל מגבר כמו ימאהה 463 שיש לו כניסה כזו, אך אין לו את כל פורמטי הHD בתמיכה מלאה, יקבל עדיין את האות לא?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חיפשתי והורדתי את המדריך של ימאהה 463 ולפי המדריך יש לו HDMI 1.2A אבל מה שיותר חשוב זה הטבלה הזו
Audio signal types .....Audio signal formats ...................Compatible HDMI components
2ch Linear PCM .......2ch, 32-192 kHz,16/20/24 bit ....CD, DVD-Video,DVD-Audio, etc.
Multi-ch Linear PCM ..6ch, 32-192 kHz,16/20/24 bit ...........................DVD-Audio, etc.
Bitstream ..................Dolby Digital, DTS .................................................DVD-Video

כלומר הרסיבר מסוגל לנגן דרך HDMI רק פורמטי אודיו שהוא מכיר ואם נכנס אות בפורמט שהוא לא מכיר הוא לא יכול לנגן זאת.

השאלה שאני לא יודע את התשובה עליה: האם הבלו ריי תמיד ימשיך לתמוך גם בפורמטים אלו?

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני לא שמעתי כמעט אף פעם על מכשיר שלא תומך אחורה.
לפי הכתבה באתר כתוב לפיליאור שבכל מקרה יש תמיכה בכל הרסיברים בקידוד שאם הם מקבלים HD הם עושים דאון לרגיל.
כנראה יש משהו שמדבר בין המכשירים.

מוזר הייתי סגור על זה שה463 הוא עם 1.3 ...
וואי איזה פאשלה שלי :)

מה שכן לפי מה שכתוב באתר שלהם יצא כבר ה 465 . שתומך ב HD .
http://www.yamaha.com/yec/products/...27893&CTID=5000300&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE

ואם הוא יגיע כרגיל לפי היבוא של SG זה עוד חודש+/- .
ולרוב מחירו עומד גם חדש על 3 או פחות.
ככה שיש סיכוי שיהיה פה מגבר HD בפחות מ 3 ! המחיר בארה"ב סה"כ 379 דולר. 30 דולר יותר מהרשמי של ה463 . שעולה פה 2200

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברור שזה עניין של זמן עד שרסיברים זולים יותר עם תמיכה באדיו HD ינחתו כאן.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מנסיוני, ככל שהרסיבר טוב יותר, כך היתרון של הסאונד האיכותי יותר בולט יותר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איתי אתה צודק בהחלט.
כוונתי היא שאם גם ככה זהו רסיבר פשוט, בעצם אולי הוא מפענח את המידע הדיגטלי, ואולי מוציא אות אנלוגי אבל אי אפשר לנצל את זה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה ברור שככל שההגברה רצינית יותר היא תיהיה מוצלחת יותר, אבל להגיד שאי אפשר כלל לנצל הגברה זולה - כאן אנחנו לא מסכימים, לכל אחד תקציב ובהתאם לתקציב כך היכולת שלהם לקבל סאונד טוב יותר.

לדעתי גם בהגברה יחיסית זולה ניתן יהיה לקבל אכות מסוימת עם רכיבים מתאימים

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי, מי אמר משהו נגד הגברה זולה?
לי יש רסיבר זול ואני נהנה ממנו.
שאלת לגבי איכות הסאונד מול מכשיר יקר.
אני לא עושה הבחנה של הגברה אגב, אלא של כל הרסיבר במקרה הזה של סאונד HD.
במקרה של פרוססור שעושה פיענוח, אפשר לדבר על הגברה זולה או יקרה שאתה מצמיד לו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי - אני מסכים איתך, התיחסתי להודעה של אורי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני לא שמעתי כמעט אף פעם על מכשיר שלא תומך אחורה.
לפי הכתבה באתר כתוב לפיליאור שבכל מקרה יש תמיכה בכל הרסיברים בקידוד שאם הם מקבלים HD הם עושים דאון לרגיל.
כנראה יש משהו שמדבר בין המכשירים.

מוזר הייתי סגור על זה שה463 הוא עם 1.3 ...
וואי איזה פאשלה שלי :)

מה שכן לפי מה שכתוב באתר שלהם יצא כבר ה 465 . שתומך ב HD .
http://www.yamaha.com/yec/products/...27893&CTID=5000300&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE

ואם הוא יגיע כרגיל לפי היבוא של SG זה עוד חודש+/- .
ולרוב מחירו עומד גם חדש על 3 או פחות.
ככה שיש סיכוי שיהיה פה מגבר HD בפחות מ 3 ! המחיר בארה"ב סה"כ 379 דולר. 30 דולר יותר מהרשמי של ה463 . שעולה פה 2200

אפילו לא עבר חודש :D
:
http://www.dtown.co.il/forum/7545-מבצע-רסיברים-חדשים-של-ימאהה-באניגמה.html

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור