איזה סט-אפ הייתם מעדיפים ?

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
היי ,
קודם כל אני שמח להיות חלק באתר הנהדר הזה.
יש לי רמקולים רצפתיים של חברת Cabasse ואני מעוניין לשדך להם הגברה.
שאלה שמסקרנת אותי - בתור חובב מושבע של הופעות חיות DVD אני בבעיה שעולה
לא מעט כסף ( שאין לי לצערי ) .
מצד אחד מאוד חשובה לי האיכות במוסיקה ולכן אני שוקל לקנות מגבר סטריאו טהור.
מצד שני , כמו שכתבתי קודם אני אוהב לא פחות הופעות מוסיקה ואפשר להגיד שאני
מקדיש להן את רוב הזמן שיש לי לשמוע מוזיקה.
האם לדעתכם בסט-אפ סטריאו עם מגבר שני ערוצים ברמה טובה ( ג'ולידה / שנלינג / שינדאק ) שמחובר לזוג רצפתי בלבד ניתן להנות מהופעה כמו בסט 5.1 מלא עם סאב ?
נשאל את זה אחרת , היום יש לי רמקולים שעלותם סביב 13K שח. האם לדעתכם לרדת
ברמה לרמקולים מסדרה זולה יותר ובשאר הכסף להתאים סנטר וסאב יתנו לי הנאה מרובה
יותר בהופעות ? ( כמובן גם לרכוש רסיבר ק"ב רציני כמו ימהה 2700 או דומה )

מקווה לעזרה ,
תודה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי ,
קודם כל אני שמח להיות חלק באתר הנהדר הזה.
יש לי רמקולים רצפתיים של חברת Cabasse ואני מעוניין לשדך להם הגברה.
שאלה שמסקרנת אותי - בתור חובב מושבע של הופעות חיות DVD אני בבעיה שעולה
לא מעט כסף ( שאין לי לצערי ) .
מצד אחד מאוד חשובה לי האיכות במוסיקה ולכן אני שוקל לקנות מגבר סטריאו טהור.
מצד שני , כמו שכתבתי קודם אני אוהב לא פחות הופעות מוסיקה ואפשר להגיד שאני
מקדיש להן את רוב הזמן שיש לי לשמוע מוזיקה.
האם לדעתכם בסט-אפ סטריאו עם מגבר שני ערוצים ברמה טובה ( ג'ולידה / שנלינג / שינדאק ) שמחובר לזוג רצפתי בלבד ניתן להנות מהופעה כמו בסט 5.1 מלא עם סאב ?
נשאל את זה אחרת , היום יש לי רמקולים שעלותם סביב 13K שח. האם לדעתכם לרדת
ברמה לרמקולים מסדרה זולה יותר ובשאר הכסף להתאים סנטר וסאב יתנו לי הנאה מרובה
יותר בהופעות ? ( כמובן גם לרכוש רסיבר ק"ב רציני כמו ימהה 2700 או דומה )

מקווה לעזרה ,
תודה.

אני מאזין וצופה בהופעות ב- DVD במערכת סטריאו עם 2 רמקולים קדמיים. מעולם לא חסרו לי ה- 3.1 הנוספים.

תומר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי מה שאני רואה היום יש כיוון חדש של חברות הגברה מצרפת לבנות סאט אפ של מגבר, נגן CD וגם מכשיר לקולנוע ביתי.
אני רואה את זה ב YBA
http://www.yba.fr/ybadesign/htm/prod_home_e.htm
כמו גם של micromega
http://www.micromega-hifi.com/en/univershome.html

אם יש לך סבלנות וכסף זה יכול להיות כיוון מעניין להתקדם אליו

אני אישית בעל רסיבר קולנוע ביתי ועומד לרכוש מגבר סטריאו כאשר יציאות ה PRE OUT מהרסיבר שלי יחוברו לאחת כניסות במגבר הסטריאו עבור הרמקולים הקדמיים. רמקולים אחוריים, סנטר וסאב יחוברו ישירות לרסיבר.

CD אני שומע בסטריאו (בעתיד עם מגבר) שיחובר ישירות לנגן. הופעות וסרטים עם נגן DVD מחובר לרסיבר 5.1 ערוצים כמו שהבמאי תכנן זאת ב DD או DTS

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא הייתי יורד ברמת הרמקולים. לדעתי זה צעד שמראש אתה יכול להעריך שהוא יבאס אותך בטווח הארוך.
לגבי רסיבר ק"ב רציני, הייתי אומר שרצינות היא עניין יחסי. הימאהה 2700 הוא רסיבר לא רע בכלל, אבל לא בהכרך בגלל רכיבי סאונד. הוא יודע לעשות UP SCALING לווידאו, כולל המרה ו UPSCALE מווידאו אנאלוגי ל HDMI ((Y)) , ותומך בחיבור IPOD , רדיו לוויני, ותמיכה ברשת (רדיו אינטרנט). וכמובן שהוא תומך בהמון אפשרויות סראונד (פרולוג'יק 2X , DTS NEO 6, XM-HD ובטח שכחתי עוד.)
כל אילו תכונות מעולות לרסיבר קולנוע ביתי, אבל אתה ציינת בפירוש שהעניין העיקרי שלך הוא איכות סאונד במוסיקה. גודש האלקטרוניקה הזה מיתרגם בהכרך לרכיבי אודיו צנועים יותר ממה שתמצא בשינדאק למשל. אי אפשר לקבל הכל בחיים.
ע"פ המחיר של ה 2700 אני מקבל מושג יחסי לגבי התקציב שלך.
לדעתי עדיף לך ללכת על רסיבר ק"ב פשוט יותר, עם יציאות פרה אאוט. ולהוסיף מגבר כח שמחובר לרסיבר ויוצא לרמקולים הקדמיים. הטוב שבשני העולמות. לגבי מגבר כוח, הייתי בודק את שוק המשומשים, כי לדעתי לפעמים מתחבאות שם הפתעות נעימות ובמחירים יפים.
בהמשך, לפי הכיס והחשק תוכל להוסיף לך פרה נחמד, כדי להחליף את הרסיבר, אבל לדעתי יחלוף מספיק זמן עד שהשידרודיגיס יכריע אותך.

דג.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בחנתי את הימאהה RX-V2700 בזמנו, הוא היה לא רע בסטריאו, אבל לא הגיע לרמה של המגבר המשולב שלי.
הייתי ממליץ לך ללכת על מגבר משולב סטריאו טוב ולרכוש רסיבר קולנוע זול, אפילו ביד שניה(אבל כזה שיכלול יציאות PRE OUT), כך תוכל לשרשר את שניהם ולהנות משני העולמות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בחנתי את הימאהה RX-V2700 בזמנו, הוא היה לא רע בסטריאו, אבל לא הגיע לרמה של המגבר המשולב שלי.
הייתי ממליץ לך ללכת על מגבר משולב סטריאו טוב ולרכוש רסיבר קולנוע זול, אפילו ביד שניה(אבל כזה שיכלול יציאות PRE OUT), כך תוכל לשרשר את שניהם ולהנות משני העולמות.

ליאור,

האם ההשוואה בין המגבר שלך לרסיבר נעשתה לאחר כיוון הרום קורקשין ברסיבר?
ד"א, הוצג כבר ה- 2800.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בוודאי, כתבתי על זה בזמנו מאמר ביקורת.
אבל, במקרה של הסטריאו רום קורקשין לא רלוונטי כי הרסיבר על מצב Direct שעוקף כל עיבוד פנימי.
בחנתי גם במצב סטריאו לא Direct אבל אז הורגש משהו לא טבעי בצליל.

ההישג הגדול של ימאהה בתחום הסטריאו היא העובדה שהצליחו להפטר מהמתכתיות שהפכה לנחלת העבר, עתה הצליל נעים יחסית ודינמי.
אבל, עדיין, בהשוואה ל"פוצ'יני סטנטה", הפירוט, הפרדה והסאונד סטייג' היו פחותים בבירור (לפחות לטעמי וגם לטעם אחרים שהקשיבו).
שני המכשירים (הרסיבר מול המגבר) היו בתקופה בה בחנתי ברמת תקציב דומה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור