נתב סיבים Fritz!Box 5530 במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: https://www.dtown.co.il/fritz-box-5530

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
סליחה על הבורות, אבל איך עוזרת לי תאימות חיבור לסיב אופטי 10Gb כשיציאת הנחושת LAN המהירה ביותר מוגבלת ל 2.5Gb?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי @Cloudy
תודה על השאלה.
התופעה הזו חוזרת במגוון ראוטרים.
מכיוון שהחומרה של 10Gbe פחות פופולרית כיום, כדי לחסוך בכסף מספקים היצרנים נתב שתומך במקור שמספק 10Gbe לתוך הבית, אשר מפצל ליציאות של 2.5 או 1 ג'יגה. כך כמה שיותר צרכנים יוכלו לקבל את המקסימום שהיציאה אליהם מספקת, אולם כאמור, לא יגיעו בנפרד ל-10Gbe.

ניתן להקביל זאת גם לצנרת המים שבבתים:
אני מקבל מהעירייה מים בצינור 50, אולם ה"חנוכיה" מפצלת את הצנרת לבית בקוטר של 16 או 20. כך נשמר הלחץ בברזים גם אם מספר אנשים משתמשים במקביל, אולם אף צינור בביתך לא ממשיך בקוטר 50.

אני מניח שבעתיד הקרוב מאד יהיו יותר נתבים שכוללים שלל יציאות 10Gbe כך שהצרכנים יוכלו להשתמש לצרוך את מקסימום רוחב הפס שמסופק. אולם כעת זה לא המצב.
אגב, תוכל לשתף עם איזה ראוטר אתה משתמש כיום, ואם אתה מרוצה ממנו?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
לצערי הרב אני עדיין עם ADSL מאחר ואין פריסה אופטית בדרום ת"א היכן שאני גר.
בתקופתצ הקורונה ה TPLINK הקודם מת והחלפתי ל TPLINK חדש יותר (Archer VR400). הוא פועל.

ספציפית אצלי הראוטר לא באמת עושה הרבה.
אני מריץ Pi-Hole על Raspberry Pi 4 שמשמש גם בתפקיד DHCP, את ה Wifi מספקות 3 יחידות Ruckus R500 Unleashed והחיבורים הפיזיים בין הדברים השונים עוברים דרך -
Lancom GS-2310P (8-Port 10/100/1000Base-T + 2 TP/(100/1G) SFP Combo PoE+ L2 Plus Managed Switch).
במילים אחרות, רוב הבית שלי מצוייד למשעי ורק החיבור החוצה על הפנים (עם הגבות בחול).

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
אני סופר-מבין אותך.
עד לפני חודש הייתי על 100 מגה בכבלי נחושת, ועכשיו סופסוף שודרגתי לסיבים. אוטוטו אעלה כתבה שכוללת את חוויותי ו"חוויותי" מתהליך פריסת התשתית והשידרוג. מקווה שתאפשר לאחרים ללמוד מכך וימנעו מהטעויות שאני עשיתי בדרך.

בנוגע לחומרה, יש לך SFP cage אז אתה מסודר, לפחות לא תידרש לממיר סיב.
אגב, בטוח שאין פריסה אופטית בדרום ת"א? אחד הלקחים שלמדתי הוא לבדוק על העמודים בקרן הרחוב. זה יוצר מנוף לחץ על חברת התשתית להשלים את התשתית גם אליך.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
למיטב הבנתי התשתית כבר הגיעה לקיבוץ גלויות פינת אסירי ציון וכנראה שתושלם באזור שלי אחרי שיסיימו לבנות את הבניינים החדשים במה שנקרא פעם "המושבה האיטלקית".
אני מקווה שאכן ה LANCOM יכול לטפל בסיב ואז כנראה שאשדרג לנתב OpenWRT כלשהו.

Quammy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
האם הנתב הזה תומך ב-Bridge? אני מעוניין להמשיך להשתמש ב-EdgeRouter שלי בתור הראוטר והפיירוול...
תודה.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
התקדמתי ל Mikrotik RB4011, מרוצה מאד.
תתחדש! נראה חללית לפי המיפרט. מה הפיתרון האלחוטי שיישמת בבית? אני שואל כי נראה שהמוצר תומך רק בניתוב קווי.
אגב, צפה להפתעות בקרוב כי אמור להגיע גשם של ראוטרים חדשים לסקירה.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
לנתב הזה יש רק 3 יציאות LAN?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
תתחדש! נראה חללית לפי המיפרט. מה הפיתרון האלחוטי שיישמת בבית? אני שואל כי נראה שהמוצר תומך רק בניתוב קווי.
אגב, צפה להפתעות בקרוב כי אמור להגיע גשם של ראוטרים חדשים לסקירה.
כרגע אני עם MESH של שלושה Ruckus R500. השדרוג שם יהיה ככל הנראה ל Wifi7 בתצורה כזאת או אחרת.
לגבי ה RB4011 והאח ה'גדול' שלו RB5009 (חזק בהרבה ולא יקר משמעותית), ניתן להריץ Docker.
במקרה הפרטי שלי: Adguard Home

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
כרגע אני עם MESH של שלושה Ruckus R500. השדרוג שם יהיה ככל הנראה ל Wifi7 בתצורה כזאת או אחרת.
לגבי ה RB4011 והאח ה'גדול' שלו RB5009 (חזק בהרבה ולא יקר משמעותית), ניתן להריץ Docker.
במקרה הפרטי שלי: Adguard Home
אם אתה חושב על Ruckus, אז כשיושק בישראל דגמי ה- WIFI 7 שלהם, היבואן אמור לשלוח לי דוגמאות לסקירה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם אתה חושב על Ruckus, אז כשיושק בישראל דגמי ה- WIFI 7 שלהם, היבואן אמור לשלוח לי דוגמאות לסקירה.
הלוואי על כולנו Ruckus כאלה, אבל יחידות חדשות (מהקופסה) שלהם הן הרבה מעל לתקציב שלי.
מה שיש לי אלו יחידות יד2 שפורקו מחברות היי-טק אחרי שדרוגי רשת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור