כבלים xlr vs rca

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אנסה לקצר למרות שאפשר לכתוב פה מגילה ,
ברשותי כרגע על הסטנדים זוג קדמים פולי בלנס - מחוברים לזוג רומקורקשיין - שמחוברים בתורם ל6 מגברים מהם זוג מונובלוקים לצד קלאס A , זוג מונובלוקים קלאס D ', ומגבר שפופרות אחד נפלא עם חיבורי RCA בלבד ,
מכיוון שמהמקור יש רק יציאת XLR אחת ו RCA אחת הייתי מוגבל במעבר בלחיצת כפתור בין הקדמים המאוזנים שמפעילים 2 זוגות רמקולים לצד כך שנאלצתי להשתמש באחד מהם בחיבור RCA ,
בקיצור - שלשום רכשתי זוג מפצלי XLR בתצורת Y' כם שאני יכול לצאת מהמקור עם 4 כבלי XLR בנוסף לחיבור זוג RCA , - כך נוצר מצב שאני יכול לברור בקדמים בין כניסת XLR\ RCA בלחיצה על השלט ,
לתדהמתי למרות שחברת קונרד גונסון ו CAT , טוענות שההבדל זניח ,אני שומע הבדל עצום במכשירי פולי בלנס שלי שמחוברים גם לאורך כל הדרך אקסלרית , וגם מוסיף גמישות בכל בחירה של צורת חיבור (כולל בחירה קלה בין שלושת החיבורים הדיגיטלים ,אופטי , AEX 'USB ) ,
כך שנוצר לי מצב של בחירה מידית של כל מה שאני מעלה על דעתי בצורת החיבור בכל מקום ע"י השלט .
לסיכום ברצוני לומר לחברים היקרים כאן שיש כן השפעה דרמטית בין הצליל לצורת החיבור , ואין ספק שבחירה נכונה של סוג החיבור תשפיע דרמטית על איכות הצליל , קצת מורכב , תסלחו לי .

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
רק רציתי להוסיף שבקדם פולי בלנס החיבור RCA נשמע אנמי וחסר דינמיקה למרות שגם הוא נחמד וחלק

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בנוסף כלא נורמלי בעליל רציתי לומר שאת התוצאה הטובה ביותר אני מקבל ממגברי הקלאס די (2000 W ) מחוברים בתורם לרמקולים בעלי רגישות של 101 די.בי כשתווך משמש כבפר הרומקורקשיין שלי , נכון , זה טרוף , למרות שאני מפעיל אותו לעיתים שפורפרתית 40 וואט וגם אז נשמע טוב מאוד , מציע למנהלי הפורום לזרוק את הדפוק הכותב לכם כאן , מכיוון שאין לו גבולות או חוקים , וממילא רוב החברה כאן לא סובלים אותו !

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אוהבים אותך דר׳. תן בראש.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
2000 וואט על 101DB ועוד עם XLRים ...
מעניין מה יקרה כשתחבר ל 101DB טלפונקן מנורתי 15~20 וואט. סגנון זה:
אתה תעוף!
יש ל LEAK ליין חדש מגבר חדש\ישן בטעם של פעם, ל 101db שלך לא צריך מעבר. תנסה פעם מה יכול להיות ...
אחלה תהנה.

נערך לאחרונה ב:

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
22
נקודות
8
XLR זה חיבור מקצועי שמשתמשים בו באולפנים
RCA בחיים לא יגיע לרמה של XLR

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אנסה לקצר למרות שאפשר לכתוב פה מגילה ,
ברשותי כרגע על הסטנדים זוג קדמים פולי בלנס - מחוברים לזוג רומקורקשיין - שמחוברים בתורם ל6 מגברים מהם זוג מונובלוקים לצד קלאס A , זוג מונובלוקים קלאס D ', ומגבר שפופרות אחד נפלא עם חיבורי RCA בלבד ,
מכיוון שמהמקור יש רק יציאת XLR אחת ו RCA אחת הייתי מוגבל במעבר בלחיצת כפתור בין הקדמים המאוזנים שמפעילים 2 זוגות רמקולים לצד כך שנאלצתי להשתמש באחד מהם בחיבור RCA ,
בקיצור - שלשום רכשתי זוג מפצלי XLR בתצורת Y' כם שאני יכול לצאת מהמקור עם 4 כבלי XLR בנוסף לחיבור זוג RCA , - כך נוצר מצב שאני יכול לברור בקדמים בין כניסת XLR\ RCA בלחיצה על השלט ,
לתדהמתי למרות שחברת קונרד גונסון ו CAT , טוענות שההבדל זניח ,אני שומע הבדל עצום במכשירי פולי בלנס שלי שמחוברים גם לאורך כל הדרך אקסלרית , וגם מוסיף גמישות בכל בחירה של צורת חיבור (כולל בחירה קלה בין שלושת החיבורים הדיגיטלים ,אופטי , AEX 'USB ) ,
כך שנוצר לי מצב של בחירה מידית של כל מה שאני מעלה על דעתי בצורת החיבור בכל מקום ע"י השלט .
לסיכום ברצוני לומר לחברים היקרים כאן שיש כן השפעה דרמטית בין הצליל לצורת החיבור , ואין ספק שבחירה נכונה של סוג החיבור תשפיע דרמטית על איכות הצליל , קצת מורכב , תסלחו לי .
אשמח אם תשתף היכן ניתן לקנות מפצלים כאלו. תודה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
XLR זה חיבור מקצועי שמשתמשים בו באולפנים
RCA בחיים לא יגיע לרמה של XLR
באולפנים צריך כבלים ארוכים, הרבה יותר ממטר עד 2 מטרים המקובל בשימוש ביתי.
סינון הרעשים בכבלים מאוזנים הוא טוב יותר אבל זה בא לידי ביטוי בכבלים ארוכים והרבה פחות בכבלים קצרים.
זו הסיבה לשימוש ב xlr באולפנים כאשר הכוונה ב xlr ל fully balanced .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ולמרות הכל יש הבדל

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ולמרות הכל יש הבדל
לא מתווכח בכלל עם מה שאתה שומע.
רק ציינתי שלא תמיד יהיה הבדל ולא תמיד ההבדל יהיה לטובת ה xlr , בוודאי כאשר לא מדובר על fully balanced.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לינק לדיון באותו נושא

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
פעם השוואתי אחד מול אחד לאורך כמה ימים והיו לי ציוד פולבאלאנס עם יציאות וכניסות של שניהם כך שיכולתי לחבר את שניהם, ההבדל היה בווליום כמובן, ה XLR דוחף חזק יותר אגרסיבי יותר דיאמי יותר, נותן לך תחושה של יותר כוחניות כמובן וזה בא על חשבון עידון בצליל במיוחד כשמרימים ווליום גבוה, אם משווים אחד לאחד במיתוג ומשווים ווליומים, כל פעם שזה עובר ל RCA טיפה להרים ווליום (להשוות את הווליומים), ה RCA לטעמי הרבה יותר +++, בגלל זה תמוה 101DB על מגברים של 2000W איך זה עדיף, אבל, תמיד יש אבל. יש פה עניין של פשרה, תהנה עד שיימאס ואז תחזור ל RCA :)

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
שניצל
יכול להיות שההבדל הוא לא בגלל הכבל פר סה, אלא בגלל הבדלים בוולטאז' בין שתי התצורות. לא רק בהקשר של ווליום יותר גבוה, אלא עניין של התאמה עם המגבר כח.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ל XLR עוצמת ווליום גדולה יותר
לצורך בדיקה טובה אתה חייב לאזן את רמות הווליום.
תעשה ניסוי קודם באיזה ווליום אתה צריך לשים כל סוג ואז תחליף בינהם תוך כדי שינוי הווליום בהתאם
כנראה שההבדלים אם יהיו לא יהיו כאלו דרמטיים

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
סליחה מראש על ההפניה למדידות אבל אם תסתכל על המספרים ברוב המקומות, תראה שה SNR של XLR טוב משמעותית מזה של RCA.
בנוסף, עוצמת היציאה גבוהה יותר.

והנה הסיבה בגללה יש לי CX-A5100 "מיושן" ולא את ה CX-A5200, ימאהה פישלו בדגם החדש יותר:

CX-A5100:
Brown: Unbal - 90dB @ 1kHz
Red: Bal -95dB @ 1kHz

CX-A5200:
Purple: Unbal -88dB @ 1kHz
Blue: Bal -72dB @ 1kHz

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אני אהבתי הכי הרבה את המגבר שפופרות על האלטק!
נשמע מדהים ולא חסר דינמיות בכלל!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ל XLR עוצמת ווליום גדולה יותר
לצורך בדיקה טובה אתה חייב לאזן את רמות הווליום.
תעשה ניסוי קודם באיזה ווליום אתה צריך לשים כל סוג ואז תחליף בינהם תוך כדי שינוי הווליום בהתאם
כנראה שההבדלים אם יהיו לא יהיו כאלו דרמטיים
ונראה לך שאני לא עושה את זה בדיוק?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני אהבתי הכי הרבה את המגבר שפופרות על האלטק!
נשמע מדהים ולא חסר דינמיות בכלל!
קצת אנמי לי , הרי אתה מכיר הייטב את טעמי והרגלי , יכול להיות שאתה צודק ,אבל מחליף פה ושם, עכשיו אין לי כוח ללכת אחרי הרמקול ולהחליף כבלים למגבר שפופרות !אגב , רן שמע ואהב.

royla

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
אפשר בבקשה לינק למפצל ששמת בשביל להמיר מxlr לrca.
תודה
רועי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור