קצת עזרה לפורום החביב הזה !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
קראתי רק היום בקישור ששלחו לי את הבלגן עם איזה כתב אתר ? לא האמנתי למראה עיני ובכלל לא מבין איך הדבר יתכן , אז כל מה שרציתי לומר שיש חבורות של אודיופילים לא פחות מנוסים שבסקר קצר מוכנים לעזור בעניין הכתבות מנסיון אולי אפילו יותר עמוק , ואם זה בא בזוגות או שלישיות ואפילו יותר ניתן לקבל סקירה מגוונת יותר וכל זה מתוך התנדבות ורצון לתמוך בתחביב ההולך ונעלם שלנו, רק צריך לבקש מה ומי ,
כשהייתי צעיר יותר ארגנו אצלי מבחנים למספר רב של ציוד ביחד אחד נגד השני , בינתיים כלו כוחותי לשבתות עם 50 איש , אבל קוראים כאן אודיופילים בעלי נסיון רב שנכונים להתגייס , רק צריך לצלצל ולהרשות לבוא !ואנחנו כבר נכתוב כמו שלא חלמתם ללא כחל וסרק!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש מתנדב ? לארח זוג אודיופילים מנוסים בכדי להציג את השגיו , אני אפילו מוכן להיות הראשון עם זוג מערכות שאין לאף אחד לטוב ולרע !

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה אלדר.

ברגעי משבר אני תמיד חוזר לסרט הזה על האודיופילים היוונים, זה שפתח כאן לכולנו את הצ׳קרות מחדש. אני מתכנן לעשות משהו כזה כאן, בישראל. ממש סרט על האודיופילים הישראלים. אני כמובן אגייס אותך להשתתף ויש עוד כמה שעולים לי בראש.

יש בישראל אודיופיליה משובחת עם תותחי על. המקום הזה הוא בדיוק עבורם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא הבנתי, אלדר. אתה שואל מי ירתום את יכולות האירוח שלו כדי שיבואו חברים לתחום ויסקרו את המערכת שלו?:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני דווקא חושב אחרת. לא לסקר את המערכת כי אם לתת הצעות לשיפור. כמו ״סיירת דיטאון״ מגיעים לעזור.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
קראתי רק היום בקישור ששלחו לי את הבלגן עם איזה כתב אתר ? לא האמנתי למראה עיני ובכלל לא מבין איך הדבר יתכן , אז כל מה שרציתי לומר שיש חבורות של אודיופילים לא פחות מנוסים שבסקר קצר מוכנים לעזור בעניין הכתבות מנסיון אולי אפילו יותר עמוק , ואם זה בא בזוגות או שלישיות ואפילו יותר ניתן לקבל סקירה מגוונת יותר וכל זה מתוך התנדבות ורצון לתמוך בתחביב ההולך ונעלם שלנו, רק צריך לבקש מה ומי ,
כשהייתי צעיר יותר ארגנו אצלי מבחנים למספר רב של ציוד ביחד אחד נגד השני , בינתיים כלו כוחותי לשבתות עם 50 איש , אבל קוראים כאן אודיופילים בעלי נסיון רב שנכונים להתגייס , רק צריך לצלצל ולהרשות לבוא !ואנחנו כבר נכתוב כמו שלא חלמתם ללא כחל וסרק!

שמע אלדר,
בוא נפריד בין האירוע המאוד לא שיגרתי עם הכתב האמור לבין מה שקורה או למעשה לא ממש קורה באתר בתקופה האחרונה.

אירוע הכתב אין לו קשר באמת למצב. זה היה סיפור שהתגלגל במשך כמה שנים (לרוב מאחורי הקלעים) והמקרה האחרון פשוט שבר את גב הגמל. מה שנקרא he had it long time comming. נחצה הקו האדום האחרון והתגובות והפעולות היו בהתאם. זה היה צורך ולא גחמה אימפולסיבית.

לגבי הפעילות באתר,
סקירות, מבחנים, ביקורים ושיתופים וכו' וכו'. נתחיל מהסוף הברור לכולנו. המצב בחודשים האחרונים השפיע על התנועה והיצירה באתר שלנו כמו בכל מקום אחר. יש כאלו שיגידו אף יותר כי בכל זאת, מדובר בתחביב ולא בקניות לחם וחלב בסופר. בטוח שאתה כמו כל אדם נורמטיבי יסכימו איתי. אין חשק, אין רצון ואין תחושה שזה במקום כאשר אחרים פה במדינה עוברים מציאות שהיא חלום בלהות במקרה הטוב. שלא נדבר על המקרים בהם גם במרתפי השאול העמוקים ביותר בגיהינום לא תמצא מקרים כאלו.

מסכים איתך (עוד לפני שתגיד) שגם לפני ה-07.10.2023 לא עפו פה כתבות וסקירות אודיו כל שני וחמישי, אבל כן הייתה עשייה וכן הייתה יצירה.
אני יכול להעיד על עצמי באופן אישי, שיש תקופות בהן אני פעיל יותר ויש כאלו שפחות. בכל זאת יש משפחה, עבודה, חיים ודברים שמעסיקים אותך 24/7 מלבד האודיו. תקופות עמוסות יותר וכאלו שפחות. מה שכן, אני יכול לספר לך (ולכולם בעצם) שיש לי בעבודה כמה דברים שמתוכננים לשנת 2024 שחלקם בעבודה כבר תקופה ארוכה. עוד קצת ויהיה פה שמח! רק בשבוע שעבר יזמתי עם אחד היבואנים שלנו משהו מעניין שטרם נעשה כאן. אז יש באמת דברים מיוחדים וכיפיים בדרך. גם לך כסוס מלחמה וותיק בתחום ;), בטוח שתהנה ויעניין אותך.

לגבי הצעתך,
אתה מכיר את האתר ואת נמר בפרט, אתה לא באמת צריך אותנו ליוזמות הללו. מיכל הדלק אודיופילי שלך יכול למלא 747 אז סע חביבי ותן בראש.
תרצה שירותי עריכה, צילום וליווי? קבלת.
תרצה שיעלה לראשי? קבלת.
תרצה שאבוא גם? לך חפש מי ינענע אותך. סתתתם, קבלת גם.

רק שנדע ימים טובים יותר!!

zariel19@walla

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
אני דווקא חושב אחרת. לא לסקר את המערכת כי אם לתת הצעות לשיפור. כמו ״סיירת דיטאון״ מגיעים לעזור
הרעיון כשלעצמו נשמע מצויין,
במידה ויש מאנשי " הסיירת" גם איש אקוסטיקה
אז בכלל ה"מארח" יצא מאושר.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
כמו התוכנית "מהפכה במטבח" עם אסף גרניט.
רק שבמקום שאסף יבקר מסעדות, מגיע שניצל לסלון עם סט של כבלים ולא יוצא עד שהמערכת נשמעת מליון דולר.

קונספט מגניב.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
בהצלחה ביוזמה
היה כבר משהו דומה לפני כמה שנים, נכון?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כמו התוכנית "מהפכה במטבח" עם אסף גרניט.
רק שבמקום שאסף יבקר מסעדות, מגיע שניצל לסלון עם סט של כבלים ולא יוצא עד שהמערכת נשמעת מליון דולר.

קונספט מגניב.
Meh. אני סקפטי קמעה. (ובהתאמה מקריח)
ראשית, אסף גרניט הוא שף מקצועי שעוסק בבישול ומסעדנות למחייתו. שנית, מטרת התוכנית היא לעשות בלאגן ודרמות. זה בדיוק הפוך ממה שאנחנו רוצים ממפגשים כאלה.

קצת לא רואה למה אדם ירצה מיוזמתו להביא חבורת אנשים שככל הנראה אינו מכיר את רובם, ולתת להם להעביר ביקורת על מערכת שבנה בעמל רב, כשהידע שלהם לא מעוגן בתעודה כלשהי, וחוץ מלהעביר ביקורת / לתת עצות, לא בהכרח מביאים תועלת מוחשית. זה מתכון להרבה חיכוכים וצריך *הרבה* תיאום ציפיות מראש כדי שלא יחמיץ.

אני אתן לכם דוגמא שיש לי עם רן מויאל: אם נשים בצד את העובדה שאני ילד קקה, ולא מזיז את העכוז העצל שלי לתל אביב כמעט אף פעם על אף הזמנות חוזרות ונישנות, בפעמיים המסכנות כשכן ביקרתי, מתכונת הביקור הייתה ברורה למדי, גם אם לא נאמרה מפורשות:

אני, מתן, חובבן יחסית מנוסה בתחום הזה, נקרא לדגל לחוות *עוד* דעה מני רבות, שתיאסף למאגר הנתונים של רן - יחד עם דעות רבות ומגוונות אחרות - כדי שיקבל פרספקטיבה חיצונית לשינויים שעשה. וזאת, בניגוד ל, אני מתן - בא לתת לרן עצות על מה לעשות במערכת שלו. וכשהציפיות היו מוגדרות מראש, וכשאגו היה בצד, היה (ויהיה) כיף. וכן, עוזר שהמערכת נהדת. וכל זה אחרי שיש היכרות קודמת, וכשזה 1:1. תחשבו כמה זה מסובך יותר כשמכניסים עוד נפשות פועלות למיקס.

- כגודל הניסיון, כך גודל האגו.
- כגודל הניסיון, כך קטנים כמות האנשים שאתה יכול לסמוך על דעתם.
- יכול להגיד לכם שבמקרה שלי, כמות האנשים שאוזני תהיה פתוחה לביקורת מצידם - כולל שילשול רבתי על המערכת - היא בערך... ארבעה.

יכול להיות שצריך להגדיר מראש את "מתכונת" הביקור. צריך פה רגישות.

אני אארח בשמחה רבה משלחת של מכובדים, ואשמע בשמחה את דעתם המלומדת. ולאחר מכן, למעט אחד מהארבעה, אשים ז*ן גדול על כל מה שהם אומרים, אך בחיוך רחב ולבבי!

בקיצור, אלדר, דבר איתי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
ראשית, אסף גרניט הוא שף מקצועי שעוסק בבישול ומסעדנות למחייתו. שנית, מטרת התוכנית היא לעשות בלאגן ודרמות. זה בדיוק הפוך ממה שאנחנו רוצים ממפגשים כאלה.

קצת לא רואה למה אדם ירצה מיוזמתו להביא חבורת אנשים שככל הנראה אינו מכיר את רובם, ולתת להם להעביר ביקורת על מערכת שבנה בעמל רב, כשהידע שלהם לא מעוגן בתעודה כלשהי, וחוץ מלהעביר ביקורת / לתת עצות, לא בהכרח מביאים תועלת מוחשית. זה מתכון להרבה חיכוכים וצריך *הרבה* תיאום ציפיות מראש כדי שלא יחמיץ.

אני אתן לכם דוגמא שיש לי עם רן מויאל: אם נשים בצד את העובדה שאני ילד קקה, ולא מזיז את העכוז העצל שלי לתל אביב כמעט אף פעם על אף הזמנות חוזרות ונישנות, בפעמיים המסכנות כשכן ביקרתי, מתכונת הביקור הייתה ברורה למדי, גם אם לא נאמרה מפורשות:

אני, מתן, חובבן יחסית מנוסה בתחום הזה, נקרא לדגל לחוות *עוד* דעה מני רבות, שתיאסף למאגר הנתונים של רן - יחד עם דעות רבות ומגוונות אחרות - כדי שיקבל פרספקטיבה חיצונית לשינויים שעשה. וזאת, בניגוד ל, אני מתן - בא לתת לרן עצות על מה לעשות במערכת שלו. וכשהציפיות היו מוגדרות מראש, וכשאגו היה בצד, היה (ויהיה) כיף. וכן, עוזר שהמערכת נהדת. וכל זה אחרי שיש היכרות קודמת, וכשזה 1:1. תחשבו כמה זה מסובך יותר כשמכניסים עוד נפשות פועלות למיקס.

- יכול להגיד לכם שבמקרה שלי, כמות האנשים שאוזני תהיה פתוחה לביקורת מצידם - כולל שילשול רבתי על המערכת - היא בערך... ארבעה.

אני אארח בשמחה רבה משלחת של מכובדים, ואשמע בשמחה את דעתם המלומדת. ולאחר מכן, למעט אחד מהארבעה, אשים ז*ן גדול על כל מה שהם אומרים, אך בחיוך רחב ולבבי!

בקיצור, אלדר, דבר איתי.
אני זוכר שהגעת רק אחרי שהבנת שיש עוגה תל אביבית שתעיף לך את הראש...ופחות פינית זמן בשביל זלאטון ו CH.

ואם נהייה רציניים, אז הרשה לי לחלוק עליך.

ביקורי נימוסין לא באמת מוסיפים משהו, מעבר להרים למארח ואחרי זה באוטו להגיד אחד לשני שזה נשמע רע מאוד..
אני דווקא כן בעד לנהל דיונים, באופן עדין, מכובד, על החוויה ששומעים, באופן ישיר וכנה, תוך הצעות שונות לשיפור.

זה לא תמיד הכי נעים בעולם ואני לפעמים נתקל בסיטואציות קצת מביכות ומארחים שמאיימים עליי באלימות, אך עם זאת, זו הדרך היחידה בעיניי להתקדם או ללמוד, גם למארח וגם לאורח.

בנוסף, תמיד חשוב לבקר אצל הצד המבקר, להבין מהי בכלל הפרספקטיבה שלו לסאונד, כי כשאתה מקשיב אצל מישהו , אתה לאו דווקא שומע את המערכת, אלא יותר את הידע וההבנה שלו כיצד הדברים צריכים להשמע.

רן

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא מרגיש צורך שיגידו לי שהמערכת שלי טובה, וכשאנשים אומרים לי שאחרי המערכת שלי הם לא יכולים לשמוע את שלהם, זה רק עושה לי רע.

היו כמה הצעות לשיפור שקיבלתי בשנים האחרונות (מ-2020) -- מאת @RanMoyal ו- @Dan-Cinemart -- שעשו הבדלים עצומים, בקשר לטרינוב ורגליות ומיקום הסאבים, ושוב תודה להם עליהם. אבל למעט רן ודן לפעמים, כרגע אני לא מרגיש שום צורך שאנשים יגידו לי האם ואיך צריך לדעתם לשפר את המערכת שלי.

אני כבר יודע על המון דברים שאם ממש הייתי רוצה לשפר, כדאי ואפשר להתחיל בהם, אבל אני מבסוט מהמצב הנוכחי, ולא רוצה להפוך את המערכת למשאבת כסף אינסופית.

אני בטוח שכדאי להחליף את הרגליות של הרמקולים – כבר שמעתי את סוג ההבדלים שזה עושה – ואת הסטנדים, והרבה מהכבילה, בטח כבילת חשמל.

ואם רוצים ממש להשתולל, ואני לא, אפשר גם להוסיף עוד סאבים ולהתחיל להשתמש באופציה החדשה של טרינוב, WaveForming.

אז אני מניח לכל הדברים האלה, ונהנה מהמוזיקה ומהסאונד כפי שהם.

אולי מתישהו נגיף השדרגת יכה שנית, ואעשה משהו מהנ"ל, ו/או דברים אחרים, ואולי לא. אני אפילו מקווה שלא.

נערך לאחרונה ב:

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63

בקיצור, אלדר, דבר איתי.

אתה מדבר על הליגות הגבוהות, הרוב נמצאים בחלק התחתון הפירמידה.

לנו, השחקנים בליגות הנמוכות יש מעט מאוד (אם בכלל) דברים שאנחנו יכולים ללמד את החברה שבטופ.

מבחינתי לקפוץ אליהם זה כמו ביקור במוזיאון.
לראות (או יותר נכון לשמוע) מאסטרפיס שעוצבו על ידי האומנים הגדולים בתחומם.
חוויה מדהימה שיכולה להאיר את עיני ולפתוח את אוזני אבל בסוף היום אני חוזר הביתה לתמונות שהילדים ציירו בגן.

אבל ביקור שלהם יכול לעזור לאנשים כאן הרבה יותר ממה שהם היו חולמים לעשות לבד.
תחשוב ששניצל היה קופץ אליך לפני 20 שנה וזורק לך טיפים כשהתחלת את הדרך .

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113

לנו, השחקנים בליגות הנמוכות יש מעט מאוד (אם בכלל) דברים שאנחנו יכולים ללמד את החברה שבטופ.

חוויה מדהימה שיכולה להאיר את עיני ולפתוח את אוזני אבל בסוף היום אני חוזר הביתה לתמונות שהילדים ציירו בגן.

וואלה הבאת זוית שלא חשבתי עליה.
מעניין. מעניין מאוד מה שאתה אומר!!

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
זה דווקא דיון מעניין .

אני חושב שצריך להמציא מילון מונחים לפני העצות .

סוג של בדיקה קצרה לוודא שבכלל שומעים אותו דבר .

ולאחר מכן סוג של בדיקה שבודקת שגם במקרה ששומעים אותו דבר - מגדירים את הדברים באופן זהה .

כי מנסיון שלי - לא שומעים אותו דבר ועוד יותר קשה - מתרגמים דברים בצורה שונה .

בעיקר אצל אודייפילים .

וזה גם מדוע אני סומך על מספר ממש קטן של אנשים .

וזה עוד לפני שנכנס אגו/ פוזיציה .

בקיצור - מסובך

zariel19@walla

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
יש מתנדב ? לארח זוג אודיופילים מנוסים בכדי להציג את השגיו , אני אפילו מוכן להיות הראשון עם זוג מערכות שאין לאף אחד לטוב ולרע !
אכן יש מתנדב
הבן שלי ישמח לביקור 2-3 חברים לצורך שיפור הסאונד,
אפילו רכש (בעצתו של ידידנו איסי) פרוססר של ברינגר
שעדיין לא חובר למערכת,
במידה ויש עניין
אסף נייד 0526250787
פתח תקווה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני זוכר שהגעת רק אחרי שהבנת שיש עוגה תל אביבית שתעיף לך את הראש...ופחות פינית זמן בשביל זלאטון ו CH.

ואם נהייה רציניים, אז הרשה לי לחלוק עליך.

ביקורי נימוסין לא באמת מוסיפים משהו, מעבר להרים למארח ואחרי זה באוטו להגיד אחד לשני שזה נשמע רע מאוד..
אני דווקא כן בעד לנהל דיונים, באופן עדין, מכובד, על החוויה ששומעים, באופן ישיר וכנה, תוך הצעות שונות לשיפור.

זה לא תמיד הכי נעים בעולם ואני לפעמים נתקל בסיטואציות קצת מביכות ומארחים שמאיימים עליי באלימות, אך עם זאת, זו הדרך היחידה בעיניי להתקדם או ללמוד, גם למארח וגם לאורח.

בנוסף, תמיד חשוב לבקר אצל הצד המבקר, להבין מהי בכלל הפרספקטיבה שלו לסאונד, כי כשאתה מקשיב אצל מישהו , אתה לאו דווקא שומע את המערכת, אלא יותר את הידע וההבנה שלו כיצד הדברים צריכים להשמע.

רן
אני לא חושב שיש בינינו מחלוקת.
ביקורי "הרמה" הם אכן חסרי טעם, בייחוד כשאומרים משהו אחד ואז באוטו אומרים משהו אחר. מאידך גיסא, דיונים עדינים ומכובדים זאת אכן המטרה, אבל לא קלה להשגה. שוב, היא מאד תלויה במי מבקר אותך, כמה אתה מכיר אותם, ומה אתה יכול לעשות עם המידע הזה.

מניסיוני, הרבה פחות ממה שאתה חושב, ובעיקר בגלל אגו אך לא רק.
למשל, האודמופילים הכבדים יודעים שכבלים וחשמל והעמדה זה חשוב. לאדם מתחיל שלא מכיר מספיק בחשיבות של זה, דבר איתו עד מחר על זה, הוא יחשוב שהוא יודע יותר טוב.

יש משהו במה שאתה אומר אבל לדעתי המקרים שבהם באמת ניתן להוציא ערך לשיפור מפגישות האלה הם נדירים. זה לא אומר שלא שווה לעשות אותם, אבל האלה העיקרי בהם הוא שיתוף חוויות ומפגש חברתי, לדעתי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
זה דווקא דיון מעניין .

אני חושב שצריך להמציא מילון מונחים לפני העצות .

סוג של בדיקה קצרה לוודא שבכלל שומעים אותו דבר .

ולאחר מכן סוג של בדיקה שבודקת שגם במקרה ששומעים אותו דבר - מגדירים את הדברים באופן זהה .

כי מנסיון שלי - לא שומעים אותו דבר ועוד יותר קשה - מתרגמים דברים בצורה שונה .

בעיקר אצל אודייפילים .

וזה גם מדוע אני סומך על מספר ממש קטן של אנשים .

וזה עוד לפני שנכנס אגו/ פוזיציה .

בקיצור - מסובך
בדיוק.
ובדיוק בגלל זה אתה אחד מהארבעה. ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרבה פעמים מתייעצים איתי בנושאים מסוימים. משום מה יש לחובבים תחושה שאני מכיר את כל הציוד ויש לי באמת יכולת לתת חוות דעת על כל מוצר בשוק. כשאני אומר ״אין לי מושג, לא שמעתי״ זה נראה מוזר. גם אני עונה לא מעט פעמים ״אין לי מספיק ניסיון עם זה״ אם מדובר במוצר שלא באמת בחנתי על המערכת שלי, בבית שלי.

בסוף מה שחשוב זו האוזן, יכולת ההבחנה של המאזין והיכולת ״לפרק״ את הצליל שהוא שומע לגורמים ולהרכיב אותו באופן מסודר בראש. ומשם לנסות להבין מהו הגורם שהוא מהווה החוליה החלשה. אבל חשוב קודם לדעת לשמוע, לדעת להבחין בשינויים ולדעת לנתח אותם.

אני תמיד שואל את האדם שאני מאזין אצלו מה הוא רוצה. שאני אמכור לו מילים או אגיד מה שאני חושב. הבחירה בין שתי האופציות מאוד משפיעה על מה שאני הולך להגיד לו, אבל שפת גוף לרוב לא מטעה. כשאני שומע מערכת לא טובה, אני לא ממש יודע להסתיר את זה ולהיפך. אבל גם ביקורת צריכה להישמע בנימוס, ברגישות והכי חשוב בכנות ובמקצועיות.

אני חושב שאני מספיק מנוסה בשביל לדעת מה טוב ומה לא עבורי, אני מספיק מנוסה בשביל לדעת להמליץ לאדם שאני מכיר היטב את אופיו, הרגלי ההאזנה שלו והטעם שלו. יש לי אפס יכולת לתת עצות טובות באמת(!) לאדם שאין לי מושג מה הוא אוהב, מהם הרגלי ההאזנה שלו ומה הוא באמת מחפש. בשביל זה כדאי להבין שלעיתים עצה שלדעתי היא טובה, היא נוראית עבור אותו אדם.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
הרבה פעמים מתייעצים איתי בנושאים מסוימים. משום מה יש לחובבים תחושה שאני מכיר את כל הציוד ויש לי באמת יכולת לתת חוות דעת על כל מוצר בשוק. כשאני אומר ״אין לי מושג, לא שמעתי״ זה נראה מוזר. גם אני עונה לא מעט פעמים ״אין לי מספיק ניסיון עם זה״ אם מדובר במוצר שלא באמת בחנתי על המערכת שלי, בבית שלי.

בסוף מה שחשוב זו האוזן, יכולת ההבחנה של המאזין והיכולת ״לפרק״ את הצליל שהוא שומע לגורמים ולהרכיב אותו באופן מסודר בראש. ומשם לנסות להבין מהו הגורם שהוא מהווה החוליה החלשה. אבל חשוב קודם לדעת לשמוע, לדעת להבחין בשינויים ולדעת לנתח אותם.

אני תמיד שואל את האדם שאני מאזין אצלו מה הוא רוצה. שאני אמכור לו מילים או אגיד מה שאני חושב. הבחירה בין שתי האופציות מאוד משפיעה על מה שאני הולך להגיד לו, אבל שפת גוף לרוב לא מטעה. כשאני שומע מערכת לא טובה, אני לא ממש יודע להסתיר את זה ולהיפך. אבל גם ביקורת צריכה להישמע בנימוס, ברגישות והכי חשוב בכנות ובמקצועיות.

אני חושב שאני מספיק מנוסה בשביל לדעת מה טוב ומה לא עבורי, אני מספיק מנוסה בשביל לדעת להמליץ לאדם שאני מכיר היטב את אופיו, הרגלי ההאזנה שלו והטעם שלו. יש לי אפס יכולת לתת עצות טובות באמת(!) לאדם שאין לי מושג מה הוא אוהב, מהם הרגלי ההאזנה שלו ומה הוא באמת מחפש. בשביל זה כדאי להבין שלעיתים עצה שלדעתי היא טובה, היא נוראית עבור אותו אדם.
הכל נכון נמר .

שאלה שאני שואל את עצמי תמיד - מה אתה עושה כאשר מה שהאדם השני אוהב - הוא שונה לגמרי ממה שאתה חושב שצריכה להיות אודיפיליה?

זורם איתו או אומר את שלך ?

אפשר גם להגיד את שלך ולהמליץ על מה שהוא מבקש ומה שהוא אוהב (זה מאוד קשה - לפחות לי )

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור