בחירת סטרימר, המדדים החשובים באמת ?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
בקצרה ותוך נתינת דוגמא תמציתית ... סי וו פליי...
מה הם הפרמטרים הכי חשובים בבחירת סטרימר , כולל עובדת היותו בייצור או שייצורו חדל בפרק השנה שנתיים האחרונות.
לתשובתכם המהירה אודה
מאת ערן, בור ועם הסטרימר מחבר פס הקול הרשמי של הסרט " שתיקת הקבצים"
שבוע טוב וחודש אייר טוב..

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הקריטריונים עבורי.

1. תמיכה מלאה כ Roon End Point - אין כיום תחרות לחווית המשתמש ב Roon, כול תוכנות ה UPnP מבוססות טבלאות בלי יכולת meta data עשירה ויכולות העושר הטקסטואלי והגרפי שיש ב Roon.

1.1 מוזיקליות ואיכות סאונד - אומנם סטרימר מעביר קבצים אבל יש כאלה שהם פשוט יותר מוזיקליים מאחרים (גם כשמדובר בליין של אותו ייצרן).

1.2 חיבורים - לא כל הסטרימרים תומכים בכל סוגי היציאות, כשם שלא כול הממרירים תומכים בכל סוגי הכניסות - חשובה התאמה.

2. ייצרן - בסוף היום סטרימר זה מחשב, לייצרן עם ניסיון, יכולת תמיכה, עדכון שוטף ואמינות יש יתרון.

3. שקט - סטרימרים עלולים להוסיף רעש לסיגנל, יישום יציאות טוב ימנע רעש כזה (חשוב עוד יותר אם היציאה היא USB)

4. חשמל - בעיני אחד המשפיעים הגדולים ביותר בחוליה הדיגיטלית, בין אם מדובר בשנאי טרודוריאלי או ממותג, היישום צריך להיות לעילה, זה הבסיס לשאר.

5. תפעול קל - לא כל האודיופילים מבינים או רוצים להבין במחשבים.

6. תמיכה בפורמטים ורוחב פס - לא כול הסטרימרים תומכים בכל הפורמטים או בכל רוחב פס, חשוב להיות מודעים ולבחור בסטרימר שייתן לך כיסוי של הקבצים אותם אתה מתעתד להזרים

7. אכסון פנימי - יש סטרימרים בעלי אחסון פנימי (כאן החשיבות היא לנפח, סוג האחסון).

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
היי, תודה @exupgh12 , האם יכולת dsd מעבר ל 128רלבנטית?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
היי, תודה @exupgh12 , האם יכולת dsd מעבר ל 128רלבנטית?
תלוי בקבצים שאתה מחזיק, מעבר למספר מועט של קובצי הדגמה אין לי קובצי DSD מעבר ל 64, כך שעבורי זו לא נקודה חשובה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
תלוי בקבצים שאתה מחזיק, מעבר למספר מועט של קובצי הדגמה אין לי קובצי DSD מעבר ל 64, כך שעבורי זו לא נקודה חשובה.
תודה, חשבתי ככה האמת... עניין האכסון הפנימי האם אתה מרגיש שממיר כמו אורנדר ודומיו יכול לספק חוויה טובה יותר בקבצים שמשודרים מהזיכרון לעומת הסטרימר? או שזה רק נוחות של אופליין ואלבומים שיש רק בדיסק? איך אתה מתייחס לזה.
האמת, ההתלבטות המרכזית היא בין לומין לבין אורנדר שכבר לא מיוצר כשנה..כמובן שאם יש יצרנית סטרימר אחרת שיש לה איזה ערך מוסף נשמח לשמוע.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה, חשבתי ככה האמת... עניין האכסון הפנימי האם אתה מרגיש שממיר כמו אורנדר ודומיו יכול לספק חוויה טובה יותר בקבצים שמשודרים מהזיכרון לעומת הסטרימר? או שזה רק נוחות של אופליין ואלבומים שיש רק בדיסק? איך אתה מתייחס לזה.
האמת, ההתלבטות המרכזית היא בין לומין לבין אורנדר שכבר לא מיוצר כשנה..כמובן שאם יש יצרנית סטרימר אחרת שיש לה איזה ערך מוסף נשמח לשמוע.
אחסון פנימי חשוב רק במידה ויש לך קובצי אודיו באיכות טובה או ריפים שאתה יכול לוודא איכותם.

בין לומין לאורנדר, שניהם מייצרים מכשירים מצוינים, אורנדר אינם תואמים ל - Roon (מערכת אקו סיסטם משלהם) ולכן מבחינתי לא בא בחשבון.
במידה ו Roon לא חשוב לך ואחסון פנימי כן חשוב - לך על Aurander N20.
אם אחסון פנימי לא חשוב לך ותאימות ל Roon כן אז Lumin U2 (לא המיני שהחודש הוחלף) יכול להיות אופציה מצוינת.

מכשירים נוספים ששווים בדיקה:
Melco, Inous - יש אחסון פנימי
Grimm, Linn, DCS, EMM - ללא אחסון פנימי

נערך לאחרונה ב:

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
היי שבוע טוב, בתור משתמש אורנדר כבר כמה שנים ופשוט מאוהב בהם ובנוחות הפעלה שלהם ובמה שהם נותנים כחבילה יכטל לומר לך שניגון קבצים ישירות מהזיכרון של המכשיר תלוי בריפ שעשו לאותו אלבום, לא כל הריפים שווים, אבל שהריפ נעשה בתוכנה טובה אז הוא ישמע יותר טוב מסטרימינג, מה שיפה באורנדר שאתה יכול לשים את אותו שיר גם מהזיכרון גם מטידל וגם מקובוז אחד ליד השני ופשוט לעשות השוואות ולדעת מה הכי טוב לך.

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
הי ערן, אני רק מכיר את הצד הלומיני של המשוואה. גם לא מנגן קבצים מדיסק אלא רק אונליין.

על איזה מכשיר לומין בדיוק מדובר? מה שטוב בלומין זה גם תמיכה ושדרוג גרסאות ותיקונים אחורה.
הבינג סד ת'ט, הם כתבו לאחרונה שהם ניסו ארוכות ולא הצליחו לשדרג את הקושחה של המכשירים הישנים, כמו ה d2 וכד', להוסיף תמיכה ב TIDAL CONNECT , שזה אומר תמיכה בהזרמה מהאפליקציה של טיידאל ישירות לסטרימר. למכשירים החדשים יותר כמו ה T2 וכו' הם כן הוסיפו את התמיכה הזו אחורה.
אני מנגן עם ROON, אבל היתרון באפליקציות ה"מקוריות", של טיידאל וספוטיפיי, זה שהן מאפשרות CACHE של קבצי האונליין, וניתן כך לנגן מטידאל/ספוטיפיי גם כשהרשת למטה.

מעבר לחוסר של האפשרות הזו, שווה לרחרח קצת אם זה לא רומז לגבי סוף החיים של המוצרים הישנים יותר. ה D2 הוא בן 4~ שנים, אולי מתוכנן לו מחליף?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
במידה ו Roon לא חשוב לך ואחסון פנימי כן חשוב - לך על Aurander N12.
היי לא מזהה את הדגם הזה. מה שכן...תקציב הוא גם עניין. סך הכל מחפש סטרימר טוב. מה שכן, העלית את עניין חיבור ה USB הבעייתי. באמת אולי כדאי לחפש גם מכישר עם יציאת דיגיטל קואקסיאלית...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
@omi כן גם זה שיקול, מעגל החיים של מכשיר. למרות שבראייה שלי מה שהיה טוב לפני 4 שנים יהיה טוב גם עכשיו. נדמה לי שיותר מעניין בסטרימר שתהיה לו גם אופציית יציאה דיגיטלית ולא רק USB. בקשר ל ROON זו אופציה ממשית, למרות שהחבר שעבורו אני מתעניין לא כל כך בקטע הזה .
הערת אגב, פתאום הקומפקט דיסק שלי נראה לי מה זה אטרקטיבי בתפעול... לפתוח דיסק, להכניס ללחוץ פליי. למרות ששלי כבר צריך סוג של רענון ושימון מסילה, ניקוי עינית וכדומה. ועדיין...

• Like
Reactions: omi

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
היי לא מזהה את הדגם הזה. מה שכן...תקציב הוא גם עניין. סך הכל מחפש סטרימר טוב. מה שכן, העלית את עניין חיבור ה USB הבעייתי. באמת אולי כדאי לחפש גם מכישר עם יציאת דיגיטל קואקסיאלית...
הכוונה הייתה ל N20 (תיקנתי במקור), יש גם את דגם ה N10 הזול יותר.

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
@omi כן גם זה שיקול, מעגל החיים של מכשיר. למרות שבראייה שלי מה שהיה טוב לפני 4 שנים יהיה טוב גם עכשיו. נדמה לי שיותר מעניין בסטרימר שתהיה לו גם אופציית יציאה דיגיטלית ולא רק USB. בקשר ל ROON זו אופציה ממשית, למרות שהחבר שעבורו אני מתעניין לא כל כך בקטע הזה .
הערת אגב, פתאום הקומפקט דיסק שלי נראה לי מה זה אטרקטיבי בתפעול... לפתוח דיסק, להכניס ללחוץ פליי. למרות ששלי כבר צריך סוג של רענון ושימון מסילה, ניקוי עינית וכדומה. ועדיין...
תגיד לו שיפתח את הראש וישמע גם סטרימר+דאק. זה מוריד מכשיר וכאבי ראש של כבלאז' והתאמה. מה שאתה שומע, זה זה. אבל מבין, חבר זה לפעמים קיר וכו'.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
אבל מבין, חבר זה לפעמים קיר וכו'
חחח לא , לא קיר, אבל כל אחד מגיע עם הדעות שלו. לא קל להעביר תובנות של 25 שנה מסע בכמה חודשים. בקשר לממיר, יש לבחור ממיר ממש טוב, ממש... הסטרימר מבחינתי רק שיהיה טוב ולא יפריע..

• Like
Reactions: omi

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
תודה למגיבים עד כה, ניתנו תגובות " מקצועיות" וענייניות, באמת עוזר ועזר למקד..מקווה לעדכן כשייפול הפור וייגמר הסיפור...

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
למי שמוכן (ויכול) ללכלך קצת את הידיים ולוותר על חויית המשתמש של roon , המלצתי היא לחפש פיתרון אחר. אתמול עשיתי שוב טסט מול euphony stylus לאחר סדרה נוספת של מיני שיפצורים בסטאפ הדיגיטלי שלי והתוצאה היא שאני לא מתכוון לחדש את המנוי של roon. לתחושתי (ואני ממש לא היחיד אתם מוזמנים לבקר בפורומים שמתמחים בנושא הזה) roon שמים יותר דגש על חווית המשתמש מאשר על איכות הצליל.

מה שעדיין לא ניסיתי (משום שמחשב האודיו שלי זקוק לשידרוג רציני) זה hqplayer + roon. הפידבק שם כבר יותר טוב.

לתשומת לב - מי שלא השקיע בצורה רצינית בסטרימר וביחוד ב-power supply, ב-audio lan והכבילה שלו שלא יטרח. ההבדלים פחות משמעותיים.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
277
נקודות
63
מה עם טלוויזיה כסטרימר?

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
למי שמוכן (ויכול) ללכלך קצת את הידיים ולוותר על חויית המשתמש של roon , המלצתי היא לחפש פיתרון אחר. אתמול עשיתי שוב טסט מול euphony stylus לאחר סדרה נוספת של מיני שיפצורים בסטאפ הדיגיטלי שלי והתוצאה היא שאני לא מתכוון לחדש את המנוי של roon. לתחושתי (ואני ממש לא היחיד אתם מוזמנים לבקר בפורומים שמתמחים בנושא הזה) roon שמים יותר דגש על חווית המשתמש מאשר על איכות הצליל.

מה שעדיין לא ניסיתי (משום שמחשב האודיו שלי זקוק לשידרוג רציני) זה hqplayer + roon. הפידבק שם כבר יותר טוב.

לתשומת לב - מי שלא השקיע בצורה רצינית בסטרימר וביחוד ב-power supply, ב-audio lan והכבילה שלו שלא יטרח. ההבדלים פחות משמעותיים.
הי תוכל לפרט על ההשוואה שביצעת? מעניין אם זה כיוון אחר של צליל או ענין של איכות, קשה לפעמים להבדיל בין השניים.
:בעד:

rainbird

אוהב את התחום
מעורבות
32
נקודות
28
אני לקחתי MIBOX אנדאואידי פשוט והתקנתי עליו אפליקציה שנקראת UAPP שמפעילה UPNP Rnederer בביט פרפקט.
חברתי לספק לינארי - LPSU ALLO Shanti . סאונד עובר עם כבל USB לדאק - Denapfrip Ares II .

שולט דרך Audirvana / Bubble UPNP

נהנה מאוד מהסאונד.

לא השקעתי יותר מ- 1000 ש"ח במקור.

מעניין אותי לעשות השוואה עם סטרימרים+ דאקים אודיופילים ב- 5K-10K .
אולי אקח מאיזה סוחר נחמד בהשאלה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
באתר הרוסי יש לך את WHAT HIFI מחודש מאי. יש סקירה מעניינת על סטרימרים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור