חוויות ותובנות : עולם הכבלים

אלדר1

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לדיז

היי אילן
.

לגבי נושא הכבלים- האם יש הבדל בין בחירה של כבלים במצב בו החשמל מגיע כמו שהוא לבין מצב בו יש טיפול בחשמל (מייצבי מתח וכו')?

הבחירה של הכבלים מעבר לטיפול בחשמל (אחרי) הרבה פחות קריטית וניתן להשתמש בכבלים זולים יותר ועדיין לקבל תוצאה טובה

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
ואו קבלתי כוכב , מזה אומר ? :)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לטעון על הבנת הנקרא של מישהו - ומיד לאחר מכן להפגין קבל עם ועדה כי יש לך בעיה בתחום - זה עצוב. התגובה שלי התייחסה למה שאתה כתבת. "חוצפה מתחנחנת" זה נחמד, אבל כנראה שתגובה מנוסחת ברכות הפונה אליך זה סידור שלא הולך. חבל.
אני מבין שיש רמות מסוימות של השפה העברית שעדיין לא הגעת אליהן, אבל מיותר להפגין את זה בכתובים - גם בהבנת הטקס ודרכו, גם בתגובה.
השימוש המשולב במושגים כמו "טעם ו"היגיון" מעלה את החשש שאינך יודע מובן של אחד מהם. לפחות.
פעם אחרונה: חוש ההומור שלך בהחלט לא משהו וסרקאזם הוא אזור שלא הגעת אליו.
ממש לא ניתחתי את אישיותך, והיא לא ממש שייכת לכאן. הבוטות שלך, שאתה כל-כך גא בה (ורמתה, אפילו בתחום ירוד זה, נמוכה כמוה), בצמוד לתגובות ארוכות מאוד, פשוט סותמת לי את הפורום ומסתירה את מה שחשוב באמת. אתה רוצה קבוצת תמיכה? לא כאן.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לדיז

למה חזרתי- לא זכור לי שעזבתי.

לגבי רשימת ההגברות שמזיזות ג'ופיטר נפלא- קבל מבחר מצומצם, מבלי להגיע ליפן:

אדיו ריסארצ' רפרנס 210 , סוניק פרונטיר 3 , ASR EMITTER 2 , VAC PHI 220 , טור 150 , ואלו בפרופורציות של ההוצאה הכספית שאני מנסה 'לעבוד' למולה (ויש עוד דוגמאות אם תתקשה למצוא הגברה).

כאשר נגיע למקורות יפנים- זו תהיה רשימה אחרת, ובהזדמנות אחרת.

הצליל של הסטאפ שלך 'מעניין' אותי בדיוק כמו לשמוע גווארינארי עם מגבר מוזיקה, או אליפסה עם 60 וואט סטריאו- אני משוכנע שממש חסרות לי שעות האזנה עם מערכות 'בינוניות' בהתאמתן.

(וזאת מבלי לפגוע ביוזמה המבורכת- והוזכר מספר פעמים בעבר, המפגשים לא יהיו מושלמים אדיופילית מהרגע הראשון והם ישביחו עם הזמן והניסיון)

לגבי הכבלים- אני בהמשך לדברי לאלדר הייתי ממליץ 'לרדת' רק בכבלי החשמל- באחרים פחות, לא בגלל שזיהינו כשל / נפילה, אלא בגלל השונות באיכות ההקלטות שבפחות טובות הכבלים יכולים לעזור.

ומבחינתנו טיפול בחשמל הוא קודם כל שנאי מבדל- אחרי זה שקעים / מפסקים / וכדומה.

מייצבי מתח הם שאלה שצריכה להיבחן למול שנאים מבדלים, ולא בטוח שאנחנו סגורים על תשובה כי לא ממש ניסינו השוואות עדיין.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
ליואל

לא נותר לי לחזור על המלצתי- דלג על הפוסטים שלי, הם חלקי אחוז בפורום.

אם חשוב לך נושא קבוצות התמיכה בפורומים אדיופילים כנושא לדיון- אנא פתח שירשור מתאים, אני מבטיח לענות / לחוות דיעה.

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
חברה , נתקלתי בתופעה מוזרה , תוכן הפוסט משלב מסויים כבר לא מתקשר לנושא , ברשתוכם אולי ננסה לחזור לנושא המקורי ואולי אפילו נלמד עוד כמה דברים לעניין :)

ברכות לכולם!,

אדם

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אילן
"תודה" על המחמאות שלך על המערכת שלי, למרות שלא שמעת. כן, אני יודע, "אתה יודע".

מלבד ניים דרופינג- אין לך כלום.
הגברות מעניינות ציינת- אז למה ללכת להגברה אזוטרית שמאחוריה רק מאמר ביפאנית?
למה לא רכשת את אחד מאילו "הנפלאים" שציינת?
למה שנתיים אתה מסתובב עם הגברה קלוקלת?

כולם יודעים שהיופיטר יכול להוציא צליל לא רע. הבעיה שלו , שעל מנת להגיע לצליל לא רע ההשקעה בהגברה צריכה להיות מאוד גבוהה.ולכן מחיר השימוש בג'ופיטר (אחד ג'ופיטר ואחד הגברה ) כדי לקבל צליל הגיוני הוא 40-50,000$.
לא פלא שהבנת שכדאי ללכת על רמקול אחר.אני לא רוצה לקלקל לך את המכירה שלו ולכן תחזור לאחריה ונדבר על הנושא.את הגופיטר שלך כולם שמעו (אני לא טרחתי) בכפר המכבייה-והבינו שזה לא זה.למרות השעות הימיים המובינג ומה לא, שבזבזת בנושא.
הנה צרפתי מאמר שהרמקול שלך מצויין בו כי אתה אוהב מאמרים והם המקור להחלטותיך (ראה ההגברה החדשה שלך
http://www.stereotimes.com/speak101306.shtml

לגבי הערכתך את המערכת שלי- לא מעניין אותי היות ואני לא סומך על ידיעותיך והבנתך האודיופילית.חוץ מהרבה אוויר אין שם כלום, לטעמי. הסיבה למה לא תוכל להתרשם ממנה (למרות בקשותיך החוזרות) מופיעה בפוסט של 5000 צפיות. אני חושב שזה נכתב שם ברור,לא?
לגבי החשמל- ממליץ לך קודם לבדוק דברים ואחר לחזור הנה עם הבחנותיך. זה שקנית מכשיר אחד סיני אינו עדיין אומר שהגעת ליכולת לומר משהו חכם בנושא.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אהה,
ואני ממליץ לכולנו לחזור לנושא הפוסט שלשמו התכנסנו.
את הדיונים אוף טופיק הללו אפשר לבצע בזמן אחר ובמקום אחר
יום טוב

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
את הגופיטר שלך כולם שמעו (אני לא טרחתי) בכפר המכבייה-והבינו שזה לא זה.למרות השעות הימיים המובינג ומה לא, שבזבזת בנושא.

OK. I heard it there-and loved very much though listening conditions were not optimal obviously​

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
חברה , נתקלתי בתופעה מוזרה , תוכן הפוסט משלב מסויים כבר לא מתקשר לנושא , ברשתוכם אולי ננסה לחזור לנושא המקורי ואולי אפילו נלמד עוד כמה דברים לעניין :)

ברכות לכולם!,

אדם

אם נחזור לנושא המקורי, האם למישהו יש המלצות לשאלה שהעלתי - אשמח לקבל תשובות

http://www.dtown.co.il/forum/showpost.php?p=8007&postcount=80

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
אלה אם יש לך חוטי טלפון בתור כבלי רמקולים ומשהו מחריד כאינטרקונקטור
אני הייתי משקיע את הסכום הזה (5-7K) בשידרוג אחר ולא בכבלים.
בעיקר לאחר שאתה מספר שלא שמעת הבדל בין כבלים (לא חייבים בכח).
כמו שהרבה פעמים כתבו, מי שלא שומע הדבלים בין כבלים רק חוסך כסף.
אני חושב שלא חוסכים כסף, רק "משקיעים" אותו במקום אחר במערכת (אתה יודע כמה דיסקים אפשר לקנות בכסף הזה?)

כמובן שזה לא אומר שום דבר על המערכת שלך, שאיני מכיר\שמעתי. בכל מערכת אפשר למצוא את החולייה החלשה או את ההשקעה שתתן VALUE FOR MONEY הכי גבוה.
זה רק מתייחס לנכונות שלך להוציא 5-7K על התחביב שלנו.

גבי
נב: בהצלחה

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
היי , expu

יכול להיות מאוד מעניין שתתנסה ב-XLO שהצגתי למרות שהוא גבוהה מתקציבך , אני אומר זאת מהעבודה שאני ואתה חולקים סט-אפ מאוד דומה , יהיה מעניין לדעת את רשמיך , אגב אתה מוזמן אליי להתרשם מהמערכת שלך מזווית קצת שונה :)

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
למה הזילזול?

הצליל של הסטאפ שלך 'מעניין' אותי בדיוק כמו לשמוע גווארינארי עם מגבר מוזיקה, או אליפסה עם 60 וואט סטריאו- אני משוכנע שממש חסרות לי שעות האזנה עם מערכות 'בינוניות' בהתאמתן.

.

מה רע בגווארינארי עם "מוזיקה"? למה היהירות הזאת! שמעת את השילוב?

חשוב שתדע שכל האזנה/חשיפה/התנסות לסט כלשהו ,רק תורמת ומוסיפה לחוויה שלנו, ובוודאי שלידע.
{אלא אם כן יש לך דרכים אחרות לשאוב ידע....:rolleyes:}...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
דיי דיי
מושחתים נמאסתם.
במקום שרשור מקצועי הפכתם את זה ל:
או א.שרשור שרק כמה אנשים מבינים את ההומור הפנימי בו, וזה לא במקום , אם אתם רוצים יש מטבחון.
ב.עוד שרשור התנגחות בין שני אנשים שלא מסוגלים להסכים על צבעו של מלפפון.

דיי כבר. אחרי זה אנשים שרוצים להמקצע בתחום וחדשים יברחו ממנו כי זה מה שהם יחשבו על התחום , שהוא מלא באינטגרות אישיות ואנשים בוטים.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לדיז

ההחלטה על הגברה כביכול אקזוטית (???) נובעת משיקולי צליל- ומה אני רוצה לקבל 'בשורה התחתונה' מהמערכת. כל ההגברות שציינתי עושות את משימתן נפלא- הרבה פרטים, הרבה דינמיות, הרבה שליטה ברמקול, מוזיקאליים במידה גבוהה.

מה שהם לא עושים זה דבר אחד- לא מוסיפים מימד של ריאליזים בהעברת הבמה המוזיקאלית בגודל ובנוכחות לסלון. וזו 'האשליה' שאני מעוניין להעניק לרמקולים.

כדי ליצור את 'האשליה' הזאת, צריך להשתמש בנורות גדולות במגברי הכוח- ובפרה שמתוכננן למשימה. ישנן מספר חברות שנוהגות לתכנן מגברים ממשפחה זו- המפורסמת יותר היא NAGRA השוויצרית. וכול הסטים נעים סביב 30K בדולרים (זוכר את הפרופורציה המומלצת).

הציוד כבר הוזמן כך שמחיר הסט (לצורך הוצאת המיטב מהרמקול) כבר מאחורי, ולכן אני כנראה אמכור את הרמקול לא בתקופה הקרובה-למעט אם מישהו כמוך יבוא וישים את הכסף ששווה לי להיפרד ממנו.

ולתקן את הרושם: אני קונה לפי קטלוגים- מאמרים לא מעניינים אותי (האמת, לפי תמונות).

ולשמוע את המערכת שלך, למה ? מה חטאתי- בסך הכל ההשוואה הפומבית נועדה כדי להדגיש את הפומביות, ולא בשבילנו.

שאזדקק להצעות על אדיופיליה אנסה להשתמש בעצותיך, רק בעיה קטנה- מהן הצעותיך הקונקרנטיות בנושא החשמל ?

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מהן הצעותיך הקונקרנטיות בנושא החשמל ?

ברוח הומוריסטית- נראה שאם diz1 היה יכול היה נותן לך מתנה את זה:

http://www.thinkgeek.com/stuff/41/lebedev.shtml

(כל הזכויות שמורות ללוחם הקונגפו :) )

וברצינות- il1 מה המלצותיך בנושא ? ברמת שמות מוצרים וחברות (היות וחזרת וכתבת לא פעם "שנאי מבדל" אז העקרון ברור).

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כמה פעמים אמרתי לך להיות בן אדם?
http://www.youtube.com/watch?v=pM8EYXmbnNs

ולשאר המציצים- תמשיכו להציץ ולצעוק פת"ח.

לגבי החשמל- אין לי בכלל ניסיון בעניין. אני יודע ובטוח שיש השפעה מכרעת של החשמל על איכות הסאונד.
יש לי ניסיון בהבדל בצליל בפעולת פטפון דרך החשמל של חברת החשמל ואל מול סוללה וההבדל משמעותי מבחינה צלילית.
לגבי יתר המערכת- בשלב זה אני לומד את העניין על מנת לרכוש פעם אחת דבר שיפסק את צרכי.במסגרת זו שאלתי אותך בפרטי לניסיונך הראשוני ושאלתי אנשים אחרים עם יותר ניסיון, אבל אתה חשבת שאין להם מושג והצעותיהם שטויות.
לגבי הצעתך לקניית הרמקול שלך- לא תודה, אאפשר לך לשכנע אחרים.
אם אתה רוצה לדון על חשמל תעשה זאת בטרד המיועד לזה כמו שחבריך עשה.
דרך אגב, איזה כבלים אתה משתמש?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גמרת אותי..ענק.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
מה רע בגווארינארי עם "מוזיקה"? למה היהירות הזאת! שמעת את השילוב?

חשוב שתדע שכל האזנה/חשיפה/התנסות לסט כלשהו ,רק תורמת ומוסיפה לחוויה שלנו, ובוודאי שלידע.
{אלא אם כן יש לך דרכים אחרות לשאוב ידע....:rolleyes:}...

לא שמעתי את השילוב- ולמה זו יהירות להגיד על משהו בינוני ?

כמו שבשביל חלק מהמשתתפים זו היתה חווית האזנה באיכות גבוהה- בעולמי זו איכות בינונית, ולא ברור לי מדוע זה נחשב יהירות.

את כל אחד מהרכיבים שמעתי, כולל הכבלים (את הגווארינארי בגירסתו הישנה- שהדעות חלוקות מי הטובה יותר), והיתה לי הזדמנות להשוואה של המגבר מוזיקה למגבר אחר באותו חלל- עם שני סוגי רמקולים אחרים של סונוס פאבר.

אני מבין את הרצון לשמוע עוד סטים- וזה לגיטימי. אבל מה בין הרצון ללמוד ולחוות- לבין דירוג הביצועים, לפי ההגיון הזה כל מה שנשמע במו אוזנינו אוטומטי יועלה בדרגה למעולה או מצויין ?

אני מתנצל אבל לא כל סט של 50 - 100 אלף ש"ח הוא דבר 'שמצית' לי את הרצון 'לרוץ' ולשמוע אותו- ואיכשהו אחרי השוואות של כמה עשרות / מאות סטים אני פחות מתלהב מאיזה סטאפ אלמוני או פלוני, שכנראה לא הוצג במלוא יכולתו בגין בעיות סינרגיה.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לדיז

עוד פעם אתה מספר על המלצות אחרים מבינים - כבר התרגלנו לעובדה שאתה חף מכל ידע וניסיון, אבל לא נראה לך קצת הזוי לספר כל הזמן שאחרים אמרו לך דבר מה, ואתה לומד אותו מבלי לבצע דבר בפועל ?

אותי לימדו שלמידה היא ניסוי וטעיה-במיוחד בתחומים שהם לא ממש 'מדע טילים', וכל פעם אני מגלה שלמידה לטעמך היא מערכת שאלות שמובילה להחלטות ורכישות- מבלי לערב עשייה מעשית.

אני לא חושב שמה שאומרים אחרים אלו שטויות- אני מנסה, לך לעומת זאת אמירות הן 'לב' העשיה. ואחר כך אתה מתפלא שלא 'סופרים' את השקפותיך ומנסים לקרוא לתיגר פומבי ליסודות הפגומים בתוצאות עשייתך הלקויה.

לא משתמש בכבלים- מחליף את כולם 'במטורללים' אחרים, לניסוי והכיף.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור