המערכת היקרה ביותר בישראל שאני מכיר...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...ביקרתי עם ידידי גנאדי חבר הפורום (שחלק עימי חדר במלון במינכן בשנת ב-2019) וחבר נוסף, שהוא בעליה של מערכת אודיו מיוחדת - כולנו התמוגנו מנחת ממנה ומהצלילים שהיא משחזרת (אלדר, הפסדת!).

כששאלתי את חברי שאינו מליונר ואפילו לא קרוב (הוא מורה לחשבון בחטיבת הביניים), מה היא עלות מערכת השמע?
הוא עצר בסכום כולל של 1,500,000 ₪, למי שהיה רוצה לרכוש אותה היום בישראל! (פחות או יותר 100,000 ₪), ואז הפסקנו לספור.

IMG_20221228_161200.jpg

את פרטי המערכת אתם בוודאי יודעים ואין צורך לפרט. מערכת ההגברה הקודמת של איזוטריק שנקנתה ב-2019 אצל רוני נחשון היבואן הישראלי, הוחלפה בפורטוגל בהגברה של CH Precision השווצרית, בת חצי שנה.
עברו על החבר רגעים מורטי עצבים, ההגברה שלו טסה לפורטוגל עם המון כסף לחדשה, הוא שם את כספו על כך שהחנות אמינה וטובה מאוד.
כל ששת חלקי המגבר החדש / ישן הגיעו שלמים ליעדם והיום אנחנו מקשיבים להם בצורה כזאת שלא מחייבת אותנו.

IMG_20221228_175142~2.jpg

הבאתי איתי 13 דיסקי ג'אז ובלוז מהטובים באמתחתי, שמתי דיסק אחר דיסק ונגנתי בשעתיים וחצי רק מוזיקה איכותית (לטעמי).

שימו בצד את המחיר המרקיע שחקים, שכן המערכת הזאת באמת משהו מיוחד, עם ביצועים מונומנטליים כמו איכות הבנייה שלה, המקרינים פרטים ומעורבות מוזיקלית.
לדעתי האישית, המערכת מספקת כמות צלילים סנסציונית עם הדמיה עוצרת נשימה.

IMG_20221228_162648.jpg

אני דוחף את התדרים הנמוכים שלהם והבאס לא מטריד אותך. היא לא מרעידה את החדר, אבל, הרמקולים הללו יכולים לטרוק בחוזקה מבלי לחנוק את הצלילים העדינים של כלי ההקשה המתפתלים.
חזרה למגרש האודיופילי, הנוכחות הטהורה של הסקספון והבאס לפני המאזין, בקטע השני Harlem Nocturne בדיסק של Illnois Jacquet בשם "Swing's the Thing", היתה מרתקת.
ההדמיה והבהירות המדהימה של מערכת השמע באמת גרמו לה להתעורר לחיים, בצורה תלת מימדית לחלוטין - עם כל נשימה גלויה. יש יופי אמיתי בצליל של המגברים האלה! ברוואו חברת CH.

IMG_20221228_161249.jpg

דבר אחרון לפני סיום, בצד ימין ביחס למערכת ישנם חלונות / דלתות כמעט לכל אורך הקיר המאפשרות יציאה לחצר, דבר היכול לפגום בצלילים.
לשמחתי, מחר מגיע איש אקוסטיקה לתת פתרון לחלונות מהזכוכית בצורת וילון אקוסטי מיוחד, להציע לוכדי באס המבטלים את הדהודים ודיפיוזרים בתקרה.

בהצלחה לחברי ולגנאדי! אבוא להאזנה נוספת אחרי איש האקוסטיקה ותוספת האקוסטיקה שיתווספו לסלון.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
וואלה, לא שאלתי את החבר, אני מניח שכן.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אשרי האיש השמח בחלקו...

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
במילה אחת וואו.
עם מערכת שכזאת לא מחפשים להתעסק בשטויות ודמיונות.
מדהים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
אהלן, אלף - אחלה כתבה ותודה לתומר על הזמנה לבוא יחד לשמוע מערכת למיליון:)
היה די בהפתעה וספונטני, עלה לי שעתיים בילוי בפקקים (הלוך ושוב וזה כולו 10ק"מ לכיוון, אך זה כבר לא מפתיע אני חושב את אף אחד:)), אבל השקעה זו הייתה שווה כול דקה בפקק ומעבר:)

ברמה אישית לא יצא לי לשמוע בארץ מערכות מסוג והשקעה כזו.
בעבר יצא בתערוכת מינכן ב2019 לשמוע כמה מערכות במיליון דולר וסביב זה, אך את האמת ממש לא נפלתי מהם, אך זו תופעה ידוע בתערוכות.
מה שקיבלתי (ביקרתי אצל בעל המערכת בפעם ראשונה אתמול) זה... אך אומרים... "מקה בפרצוף" במובן הטוב.
וואלה במילה אחת - זה היה פאנטסטי!!!
ברצינות סאונד עם הפרוט כזה, ניקיון ושקט בין הכלים לא יצא לי לחוות.
תומר הביא הרבה ג'אז, ואני פשוט שכתי להביא כמה דיסקים מסגנון שאני שומע (מעבר לג'אז הכוונה), כלומר הסשן האזנה מבחינתי לא הושלם ומכווה שאקבל הזמנה נוספת:)
ומה שכן שמענו זה היה מאוד טבעי, מפורט, צלול, בס מאוד יפה לא "סתום", סקסופון היה כול כך טבעי שוואלה הייתה לי הרגשה שמנגנים לידי.
עד אתמול לא יצא לי להכיר את רמקול PMC - אהבתי מאוד.
שאר הרכיבי המערכת זה חלום של כול אחד ואני מאוד שמח בשביל בעל העניין שהצליח לו להגשים חלום של כול אוהב מוזיקה.
בעניי מערכת טובה (ולא בהכרח זו שעולה הון) זו מערכת שיודעת לנגן כך, שאתה תהנה מהמוזיקה בכול מקום בחדר ובכול מצב, כלומר ישבתי בצד, ובמרכז, ועמדתי ליד ובצד ומה לא - בכול פעם לא הייתה לי הרגשה שסאונד "בורח" או "סוטה" ואתה חייב לשבת בסוויט ספוט, כי סוויט ספוט בכול מקום - זה השג אדיר בעניי.
זה הוא, המון תודה לבעלים על האירוח והכירות! תהנה ממערכת הנפלאה וסאונד טוב!
גנאדי

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
"דבר אחרון לפני סיום, בצד ימין ביחס למערכת ישנם חלונות / דלתות כמעט לכל אורך הקיר המאפשרות יציאה לחצר, דבר היכול לפגום בצלילים.
לשמחתי, מחר מגיע איש אקוסטיקה לתת פתרון לחלונות מהזכוכית בצורת וילון אקוסטי מיוחד, להציע לוכדי באס המבטלים את הדהודים ודיפיוזרים בתקרה."

שוב מערכת במחיר על חלל ממוקמת במקביל לקיר קצר שמימין קיר ומשמאל פתוח לחלל-החרטא שתמצא אצל הרבה ציודופילים, מה יעזור וילון אקוסטי מצד ימין שמשמאל פתוח להול כמו תיבת תהודה ארוכה? קח דוגמה מגיא exupgh12 שהיה באותה קונפיגורציה ושינה את מיקום המערכת בתשעים מעלות.
בן אדם קנה את המערכת הכי יקרה בארץ בטח יש לו אפשרות למיקום אחר...או שלא...

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
"דבר אחרון לפני סיום, בצד ימין ביחס למערכת ישנם חלונות / דלתות כמעט לכל אורך הקיר המאפשרות יציאה לחצר, דבר היכול לפגום בצלילים.
לשמחתי, מחר מגיע איש אקוסטיקה לתת פתרון לחלונות מהזכוכית בצורת וילון אקוסטי מיוחד, להציע לוכדי באס המבטלים את הדהודים ודיפיוזרים בתקרה."

שוב מערכת במחיר על חלל ממוקמת במקביל לקיר קצר שמימין קיר ומשמאל פתוח לחלל-החרטא שתמצא אצל הרבה ציודופילים, מה יעזור וילון אקוסטי מצד ימין שמשמאל פתוח להול כמו תיבת תהודה ארוכה? קח דוגמה מגיא exupgh12 שהיה באותה קונפיגורציה ושינה את מיקום המערכת בתשעים מעלות.
בן אדם קנה את המערכת הכי יקרה בארץ בטח יש לו אפשרות למיקום אחר...או שלא...
שמע, להבדיל לאחרים עם סלון שגרתי - כאן זה מעט שונה ולא לגמריי יש חלון ליד רמקול ותיהום בצד שני - יש "חוסם" קירות ולא חלל "ישר".
וליון כן יכול לעזור ו"לבלוע" השפעה של הויטרינה , אגם גם בצד שני ניתן לשים וילון ובסשן האזנה למתוח מקצה לקצה ולגרום למצב חדר סגור.
ואגב וילון כן משפיעה לטובה ויש דוגמא יפה מאוד אצל איתי123 - יש לו וילון אקוסטי מאחורי המערכת ווילון סוגר ויטרינה - השפעה מורגשת, וכן יש לאיתי חלל סלון ישראלי עם "תיהום" בצד שני ועדיין סאונד מצויין בלי לסובב מערכת.
לא תמיד ניתן לשנות מיקום מערכת מסיבות שונות.
אך מה שאני רוצה לציין שלא כזה הרגשתי איזה צורך בטיפול אקוסטיקה בכללי (תמיד כמובן יש מקום לשיפור) - לי היה הכול נשמע טוב.
וגדי, למה מייד "ציודופילים"? מה, מי שהצליח לו להגיע למערכת במיליון - זה גנאי?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
וגדי, למה מייד "ציודופילים"? מה, מי שהצליח לו להגיע למערכת במיליון - זה גנאי?
חס וחלילה, לי יש בעיה עם תופעת המיקום של המערכת בסלון הישראלי הטיפוסי כפי שתיארתי ולגזור מכך התרשמויות אודיופיליות גורפות לייקים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
חס וחלילה, לי יש בעיה עם תופעת המיקום של המערכת בסלון הישראלי הטיפוסי כפי שתיארתי ולגזור מכך התרשמויות אודיופיליות גורפות לייקים.
אבל זה המצב:) מה לעשות ככה בונים בארץ, לא לכולם יש אפשרות לחדר יותר "ראוי" ואפשרות לשנות מיקום למערכת - לרובינו אין מצב כזה, גם לי אין - אך זה לא אומר שגם במצב כזה לא מגיעים או אי אפשר להגיע לתוצאה נפלאה ולקבל לייקים:)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ברכות לבעל המערכת על המגברים החדשים ועל הגשמת חלום אישי שאני בטוח שלעולם לא יסתיים וטוב שכך.

מהכתבה אני מבין שמגברי ה CH נרכשו מחנות בחו"ל ולא מהיבואן בארץ, מדובר בלפחות מקרה שני (המקרה הראשון שאני מכיר הוא רן מויאל) בו אנו קוראים על לקוח שהחליט לעקוף את היבואן בארץ, מעניין מה הסיבה לכך?

חברים, ובמיוחד אתה גדי, צאו מהכיס של בעלי מערכות, כל אחד ויכולתו מבחינת רכש או מיקום המערכת בבית, די לצרות העין בפורום!

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
נראה מדהים!
האם זיהיתי נכון את הפונו של lab 12?
אני כרגע עם gold note ph-10 והפונו הזה מסומן אצלי כמועמד עתידי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113

גדי בוקר טוב

תכנון דירות ואפרופו חללים
אני מתכנן daily קרוב ל 20 שנה

הגישה של היזם לא השתנתה
לדחוף כמה שיותר במינימום ספייס.
אני כאדריכל חייב להטמיע זאת אצלי בתכנון
ומה לעשות ה "סלון הישראלי" הכשר והמוכר שזכה לכה "תשואות" נרחבות ובצדק, מכתיב את החלל הציבורי שנותר משאריות !

לא ניתן ממש לשנות זאת
אלא אם כן מוותרים על חדר או משנים טוטלית את התכנון הפנימי.
או נכון לסובב, דבר שאני מאמין אם הייתי רווק, החלופה הזו כבר מזמן הייתה עולה בדעתי.
ורבים אחרים כמוני.

יש רצוי
ויש מצוי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
בעניי מערכת טובה (ולא בהכרח זו שעולה הון) זו מערכת שיודעת לנגן כך, שאתה תהנה מהמוזיקה בכול מקום בחדר ובכול מצב, כלומר ישבתי בצד, ובמרכז, ועמדתי ליד ובצד ומה לא - בכול פעם לא הייתה לי הרגשה שסאונד "בורח" או "סוטה" ואתה חייב לשבת בסוויט ספוט, כי סוויט ספוט בכול מקום - זה השג אדיר בעניי.
אני מזדהה מאוד (מאוד מאוד) עם התכונה הזו. לא פשוט בכלל להצליח בה והיא בפירוש מכתיבה שיקולי בחירה...
מעניין אם בעל המערכת חתר לזה כמטרה מוצהרת.
רועי

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
לפי דעתי בסטאפ שכזה אם הגעת לתוצאה, עזוב,אקוסטיקה כמו אקוסטיקה אם היא מתאימה במצב נתון, אם היא מגיעה אחרי שסגרתה עניין, עזוב, כמו שהיא מוסיפה היא יכולה גם לחרב סטאפ קסום קיים. ו ב קלות.

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
שאפו איזו מערכת יפה, הסטנד עם המשרביה נעים לעין. שאפו לבעל המערכת שהגשים חלום.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מערכת מכובדת.
ברכות לבעל המערכת ושייהנה ממנה שנים רבות.
נראה לי שקצת יותר איוורור ומרחב היה מועיל, לפחות למגברים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
אני מזדהה מאוד (מאוד מאוד) עם התכונה הזו. לא פשוט בכלל להצליח בה והיא בפירוש מכתיבה שיקולי בחירה...
מעניין אם בעל המערכת חתר לזה כמטרה מוצהרת.
רועי
לא חושב שזה יכול להגיע מניקודה זו כ"כוונה", אבל בטוח שאף אחד מאיתנו לא יגיד לזה "לא":) ואם מקבלים - אני לא היתי ממליץ (אם אילו היה אצלי) היתי עושה עוד צעד, כלומר אם שמש זורחת כול יום במזרח - עדיף לא לגעת יותר:)
לגבי שיקולים של בעל העניין - כאן אני לא הולך לפרט, רק אציין שהם לא באו ממקום שהיה סאונד רע או לא לטעם בעל המערכת.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
מערכת מכובדת.
ברכות לבעל המערכת ושייהנה ממנה שנים רבות.
נראה לי שקצת יותר איוורור ומרחב היה מועיל, לפחות למגברים.
לא מתחמם העסק שם כלל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור