כל מה שהשוויצרים נוגעים בו הופך לזהב...

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כי לרוב מגבר שפורפרות יעבוד יותר טוב עם רמקול נציל שופרי. מנגד, רמקול עם עכבה נמוכה יסתדר טוב יותר עם מגבר טראנזיסטורי.
מגבר טראנזיסטורי ורמקול נציל שופרי (100DB לצורך העניין) יילך קשה ג'ז ווקאל עוד איכשהו אפשר למשוך איתם, תשים מייקל גקסון ואתה תרצה להעיף הכל מהחלון.
או שאתה אומר אני אשים רגליות בשווי כל הסטאפ או כבלים ויהיה בום גדול ואז הכל יסתדר.
וכי למה ללכת בדרך הקשה ?!

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
יש אצלך הרבה "לרוב" ונראה שזה גם מחוויות/מחשבות אישיות שלך וזה בסדר.אבל זה רק שלך.
בדיוק כמו ש"אין" לטענתך - פלטות הגברב לסאבים 2000 וואט ב 4 אוהם- ויש לי כמה כאלה (יש גם יותר חזק).
בדיוק כמו גאז כן ומייקל ג'קסון לא.
יש המון סוגים של מגברי מנורות ויש המון סוגים של מגברי טרנזיסטורים.
עם שיטת ה"לרוב" אתה לרוב מאבד עולם שלם ומעניין.
רשמתי שלגבי כבלים - זה בסוף . אני תמיד ( לא לרוב ) מייצב את המערכת לפני החיווט ככל הניתן ולאחר מכן נכנס לחיווט.
את הבסיס שלי למערכת - נראה לי שאתה כבר יודע .
אתה מגדיר את הדרך כקשה - לא קשה עבורי.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
חג שמח אמיר,

רמקול בעל נצילות נמוכה אינו פוסל אוטומטית מגברי שפורפרות.
יש לא מעט דוגמאות (בעיקר בחול) למי שחיברו מגברי שפורפרות לרמקולים לא נצילים ודיווחו על תוצאות טובות.
ראה כאן מבחן של Magico S5 עם מגבר שפורפרות ב Positive feedback

Magico S5 Loudspeakers
כאן יש שרשור שלם על חיבור Magico M6 למגברי שופורפרות

בקיצור, יש מגבר שפורפרות ויש מגבר שפורפרות, לכן לפסול חיבור כזה רק בגלל שרמקול מסויים נראה לי טעות.

חג שמח ומבורך גיא ידידי

כפי שאמרתי רוב הרמקולים הלא נצילים ולא אמרתי כולם , לא עובדים עם מגברי מנורות אלא אם כן אתה ממש רוצה ואזי מגברים כאלה יהיו מגברים עתירי מנורות סטייל Audio Research ומעלה עם איזה 8-10 מנורות לצד שיעבדו במסלול המנורתי הנחות ביותר Ultra Liniar , ושוב אנחנו חוזרים למחיר , מדובר במגברי מנורות יקרים מאד , שלא לדבר על אחזקתם הסופר יקרה הכרוכה בהחלפת 16-20 מנורות .

שנית , כידוע לך מגבר מנורות לא מכפיל את עצמו כאשר מדובר ברמקול לא נציל שעובד ב 4 אום כמו מגבר טרנזיסטורי ,וזה חיסרון.
והדבר המשמעותי ביותר זה שמגברי המנורות האיכותיים ביותר הם מגברי Class A והם נמוכי הספק 10-50 ואט לכל היותר , ומגברים כאלה לא מזיזים כהלכה רמקולים גדולים ולא נצילים כלל אלא במקרה שאתה בחדר קטן ושומע בווליום נמוך מאד , ולא לכך התכוון המשורר כשייצר את רמקולי הענק הלא נצילים הללו.

ולכן אנחנו חוזרים למה שטענתי מלכתחילה שרמקולים גדולים ולא נצילים עובדים בעיקר עם מגברים טרנזיסטוריים שמן הסתם מאד יקרים .

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
חג שמח ומבורך גיא ידידי

תודה אמיר :)

בחזרה למגברים, אם נצא מהנחה שחלק ניכר מרמקולים הנחשבים "קשים להנעה" יעלו לרוב מעל 10,000 דולר - סכום לא זול, אבל אם נהיה כנים גם לא סכום הנחשב יקר בתחביב שלנו.

אזי בגזרת מחיר של ~ 10 - 15 אלפי דולרים לא חסרים מגברי מנורות שידעו להניע רמקולים קשים להנעה דוגמת: Jadis, Zesto, VTL, Doshi, Manley ,Octave Audio Research

כנ"ל בגזרת הטרנזיסטורים, גם כאן העניינים אינם שונים מאחיהם בעלי המנורות - Adcom, Constellation, Aesthetix, MBL Corona, PS Audio, Luxman, Bryston

אני מתקשה לקבל אקסיומה שרמקול קשה להנעה חייב מגבר טרסיסטורי/מנורות יקר - ניתן למצוא מגברים מצויינים ובמחיר שפוי לתחביב.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הרמקול הזה בכלל לא קשה להנעה. זה שהנצילות שלו נמוכה הופכת את הצורך למגבר טרנזיסטורי קלאס A לבלתי נחוצה. למעשה מגבר קלאס AB נקי יהיה אידאלי עבורו, הוא בכל מקרה לא מתחיל לנגן בפחות מ-20W... אז על מה אנחנו מדברים?? :)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
מבחינת יכולת דחיפה, לא חייב מגבר יקר, צריך להיות חזק.
לכל דבר יתרונות וחסרונות.
בכל אופן מגבר מנורות "חזק" נניח 80 לצד, דורש תחזוקה והתעסקות. מנגד, מגבר טרנזיסטורי 300 לצד או 100 בקלאס A לא.
מסקנה: ציוד מנורות עדיף עם רמקול ש "מתאים" לזה. אם כי לא רק אז נכנסים לאיזור ה פשרות.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
תודה אמיר :)

בחזרה למגברים, אם נצא מהנחה שחלק ניכר מרמקולים הנחשבים "קשים להנעה" יעלו לרוב מעל 10,000 דולר - סכום לא זול, אבל אם נהיה כנים גם לא סכום הנחשב יקר בתחביב שלנו.

אזי בגזרת מחיר של ~ 10 - 15 אלפי דולרים לא חסרים מגברי מנורות שידעו להניע רמקולים קשים להנעה דוגמת: Jadis, Zesto, VTL, Doshi, Manley ,Octave Audio Research

כנ"ל בגזרת הטרנזיסטורים, גם כאן העניינים אינם שונים מאחיהם בעלי המנורות - Adcom, Constellation, Aesthetix, MBL Corona, PS Audio, Luxman, Bryston

אני מתקשה לקבל אקסיומה שרמקול קשה להנעה חייב מגבר טרסיסטורי/מנורות יקר - ניתן למצוא מגברים מצויינים ובמחיר שפוי לתחביב.

קודם כל דובר על הרמקול המצויין בפוסט ודומיו שהם רמקולים גדולים מאד ובהם מגברי מנורות יתקשו לשלוט למעט מגברים מרובי מנורות מאד מאד יקרים וגם לא פשוטים לאחזקה ולכן כל מי שמחזיק רמקול כזה ודומיו כגון מגיקו או וילסון גדולים ב 99% מגביר אותם במגבר טרנזיסטורי.

קח לדוגמא את הרמקול שלך ובוא תראה לי מי מפעיל אותו בארץ עם מגבר מנורות.

ואני חוזר לפיספוס באיכות מכיוון שמגבר מנורות האיכותי ביותר הוא בד״כ מגבר Class A ומגבר כזה נמוך הספק לא מסתדר עם רמקולים לא נצילים וזו עובדה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קודם כל דובר על הרמקול המצויין בפוסט ודומיו שהם רמקולים גדולים מאד ובהם מגברי מנורות יתקשו לשלוט למעט מגברים מרובי מנורות מאד מאד יקרים וגם לא פשוטים לאחזקה ולכן כל מי שמחזיק רמקול כזה ודומיו כגון מגיקו או וילסון גדולים ב 99% מגביר אותם במגבר טרנזיסטורי.
לא עשיתי סקר אבל מאמין שאכן רוב בעלי רמקולים קשים להנעה מגבירים עם טרנזיסטורי והסיבה נעוצה בחוסר הניסיון וההתנסות להגביר עם מגברי שפורפרות.
קח לדוגמא את הרמקול שלך ובוא תראה לי מי מפעיל אותו בארץ עם מגבר מנורות.
ֿלא רלוונטי היות וזה לא מקרה אבן הבוחן, השאלה האם ניתן להגביר רמקול כמו שלי עם מגבר שפורפרות ולקבל תוצאה מצויינת, לכך התשובה היא כן - ראה קישור מבחן בעיתונות למגידו S 5 שצירפתי בתגובתי הראשונה.
ואני חוזר לפיספוס באיכות מכיוון שמגבר מנורות האיכותי ביותר הוא בד״כ מגבר Class A ומגבר כזה נמוך הספק לא מסתדר עם רמקולים לא נצילים וזו עובדה.
קלאס a או ab אינו עדות לטיב אלה למוד עבודה, לא חסרים מגברי קלאס ab מעולים או מגברי מנורות בעלי הספק מכובד, גם במחיר סביר דוגמת המגברים מהרשימה שהבאתי בתגובה קודמת.

המשך יום נפלא.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
מגברי מנורות בעלי הספק מכובד דורשים תחזוקה מתאימה והתעסקות, אם אתה מתעד להיכנס לזה אז בבקשה לך על זה, בסוף בטוח ישמעו פיגוז.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
מגברי מנורות בעלי הספק מכובד דורשים תחזוקה מתאימה והתעסקות, אם אתה מתעד להיכנס לזה אז בבקשה לך על זה, בסוף בטוח ישמעו פיגוז.
גם לא מדויק .
יש היברידים ( אני בעל אינטרס אז לשים לב)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
לא עשיתי סקר אבל מאמין שאכן רוב בעלי רמקולים קשים להנעה מגבירים עם טרנזיסטורי והסיבה נעוצה בחוסר הניסיון וההתנסות להגביר עם מגברי שפורפרות.

ֿלא רלוונטי היות וזה לא מקרה אבן הבוחן, השאלה האם ניתן להגביר רמקול כמו שלי עם מגבר שפורפרות ולקבל תוצאה מצויינת, לכך התשובה היא כן - ראה קישור מבחן בעיתונות למגידו S 5 שצירפתי בתגובתי הראשונה.

קלאס a או ab אינו עדות לטיב אלה למוד עבודה, לא חסרים מגברי קלאס ab מעולים או מגברי מנורות בעלי הספק מכובד, גם במחיר סביר דוגמת המגברים מהרשימה שהבאתי בתגובה קודמת.

המשך יום נפלא.
גיא לטעמי ארמה צודק.
מגברי מנורות מיעוטי וואטים לא מתאימים לרמקולים עם נצילות נמוכה ואילו עם המון וואטים מסובכים לתחזוקה, יקרים ומתאימים פחות מאשר הטרנזיסטורים (אז למה להכנס לזה בכלל). בדרך כלל מגברים כאילה הם בעלי שנאים ביציאה ודאמפינג לא משהו שיכול לייצר מהלך ממברנה בס ארוך מהרצוי (בס לא עוצר בזמן ונמרח).
מי שרוצה להכניס מנורות למסלול הסיגנל עם רמקולים קשים עדיף שילך על מגברים היברידים או להכניס קדם מגבר מנורתי.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
אני פחות אוהב, מבחינתי רוצה את הממיר הכי מדוייק שאני יכול. אבל זו דעתי האישית בלבד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
תנסה למפיזטור שי
קסם ודיוק!
מינימום של המינימום של צבע.

אגב גם אני הייתי בול בגשתך
ונמנעתי להוסיף tube למערכת כה מדוייקת ושקופה.

ועם זאת הלמפיזטור (לצורך העניין) ישב בול בפוני אצלי.
מתוך כבוד רב ליבואנים וכבוד לאיכות הציוד והיצרנים עצמם, וכבוד לנכונות ההשאלה אלי,
אני נמנע מלפרט אילו ממירים עברו פה בחצי שנה האחרונה...

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
אנסה מתישהו
כרגע עם הלקסמן 06 הישן שלי, רגיל אליו למרות שגם הוא לא מהמדוייקים שיש (הוא ״לקסמני״ בסאונד)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא לטעמי ארמה צודק.
מגברי מנורות מיעוטי וואטים לא מתאימים לרמקולים עם נצילות נמוכה ואילו עם המון וואטים מסובכים לתחזוקה, יקרים ומתאימים פחות מאשר הטרנזיסטורים (אז למה להכנס לזה בכלל). בדרך כלל מגברים כאילה הם בעלי שנאים ביציאה ודאמפינג לא משהו שיכול לייצר מהלך ממברנה בס ארוך מהרצוי (בס לא עוצר בזמן ונמרח).
מי שרוצה להכניס מנורות למסלול הסיגנל עם רמקולים קשים עדיף שילך על מגברים היברידים או להכניס קדם מגבר מנורתי.

הי שי,

אני לא נכנס לשאלת רצוי או לא רצוי, השאלה הייתה האם ניתן להניע רמקולים קשים להגברה באמצעות מגברי מנורות והאם יש כאלה במחיר שפוי - התשובה בשתי המקרים חיובית (ראה רשימת מגברי מנורות שנתתי למעלה בתגובות + מבחן של Magico S5 של Positive feedback).

מכאן כל אחד יעשה את השיקולים שלו בנושא. :אצבע מורמת

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני פחות אוהב, מבחינתי רוצה את הממיר הכי מדוייק שאני יכול. אבל זו דעתי האישית בלבד.

אומנם אין ברשותי ממיר מנורתי, אבל לאחר שהאזנתי לממירים כמו ברינקמן ולמפיזטור (במערכות שונות ובמערכת שלי) אני יכול לומר שלפחות אצל שני היצרנים הללו התוצאה לא פחות ממעולה.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
positive feaadback
what's best
זה לא מחיר שפוי.
בנוסף עצם קיום הביקורת הוא לא ערובה לסאונד טוב שיצא שם בחדר.
ניתן הכל בתכלס, אבל למה?
מי שמתכנן להרכיב מערכת ואומר לעצמו ״ארכוש רמקול בלתי נציל ואחבר למגברי מנורות״ עושה טעות בסיסית ב 99 אחוז מהמקרים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
positive feaadback
what's best
זה לא מחיר שפוי.
בנוסף עצם קיום הביקורת הוא לא ערובה לסאונד טוב שיצא שם בחדר.
ניתן הכל בתכלס, אבל למה?
מי שמתכנן להרכיב מערכת ואומר לעצמו ״ארכוש רמקול בלתי נציל ואחבר למגברי מנורות״ עושה טעות בסיסית ב 99 אחוז מהמקרים.

שי,

מה לא שפוי במחיר של אודיו ריסרץ 80S או Audio Research Reference 6SE/Reference 80S , מדובר ב 15K דולר, מחיר שאינו שונה ממגברים של לקסמן, קונסטליישין, ברייסטון ורבים טובים אחרים.

מי שרוכש רמקולים ב 20000 - 50000 אלף דולר וצפונה מכך מוציאים סכומים דומים ואף יותר על הגברה.

מכאן האם הבעלים בחר בהגברה טרנזיסטורית או שפורפרתית - כל אחד וטעמו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור