TAD ME1 – האם סיימתי סוף סוף ?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
כבר פרסמתי לא מזמן בשרשור מערכות החברים כי לא התאפקתי אבל הגיע הזמן קצת לשתף אתכם ואני מנצל את ההזדמנות לעשות זאת לאחר ביקור מספר חברים טובים שתמיד כיף לארח אותם.

לקח לי שנים רבות, כ 15 אם אנסה לדייק להרכיב סט שאני ממש אוהב. החלפות רבות של רמקולים מדפים ורצפתיים מכל הצורות הצבעים והמינים. בתקופה האחרונה היו אצלי אפילו שני זוגות של רצפתי ומדפי ביחד למספר חודשים. לא פשוט להבין מה אתה בדיוק אוהב עד שהטעם מתגבש.

החדר שלי קטן ומרובע, הצורה הכי גרועה שיכולה להיות, בדיוק קובייה. עם השנים עשיתי המון משחקי מיקום בחדר והכנסתי אביזרים אקוסטיים, בעיקר פלטות של לוכדי באס וסופגים למיניהם עד שהגעתי לנחלה מבחינת תגובת החדר.

החלטתי הפעם "ללכת" עד הסוף מבחינת הרמקולים ולא לפסול אף זוג מבחינת התאמה למגבר, לקחתי בחשבון שאם המגבר לא יתאים פשוט אחליף אותו בהתאם. ההחלטה הייתה שהרמקול מבחינתי יהיה הרפרנס והמגבר יגיע בהתאם לכך.

את ה TAD שמעתי אצל רועי במספר הזדמנויות בבית שלו בתערוכה ולבסוף בחנות. ההחלטה נפלה מהר מאוד ללא התלבטות כמעט. למה כמעט ? כי היה לי חשש איך הם יעבדו עם ה LAVARDIN ITX כי על הנייר הוא "רק" 55 Wוהם רמקולים לא קלים להנעה. דבר נוסף הוא ההתאמה הסונית בין שניהם כיון שה LAVARDIN מסוגל לגרום לחריפות יתר ברמקולים נטרלים עם טוויטר בהיר. הגעתי להחלטה שאני ארכוש את הרמקולים ואחליף מגבר במידה ולא תהיה התאמה כיון שכבר שמעתי את התוצאה מספר פעמים כפי שהזכרתי. קיוויתי מאוד שכן תהיה התאמה כי אני מאוד אוהב את הפרוט והדיוק שהמגבר הזה נותן. אחד הנתונים שהרגיעו אותי הוא אתר היצרן שטוען שהמגבר הזה מתוכנן לעבוד עם רמקולים קשים ובנוסף לזה הם בחדר קטן ואין צורך בהרמת ווליום היסטרית.

הרמקולים נרכשו עם הסטנד המקורי שלהם והם מקובעים אליו עם ברגים. מיותר לציין שמדובר באיכות גימור מדהימה (אפילו אשתי התפעלה לשם שינוי )

למי שלא מכיר מדובר ברמקול מדפי בתצורת 3WAY עם יחידת מיד וטוויטר קוקסיאלים (אחד בתוך השני מבריליום ומגנזיום). יחידת הבאס מורכבת מחומר הנקרא Multi-Layered Aramid Composite בצורת שתי וערב. מצידיי הרמקול שתי פלטות מתכת מסיביות שבחלקן הקידמי והאחורי פתחים צרים המשמשים כפורטים וזה למעשה פטנט של החברה.

כל הסט מחובר ומתחמם כרבע שעה, אני במתח מניח תקליט ראשון ומיד אני נרגע. הצלילים הראשונים מיד מזכירים לי למה אני אוהב את הרמקול הזה. מרים את הווליום לרמת "רוק כבד" והמגבר אוכל את הרמקולים ללא שום בעיה, לא עובר את השליש בכפתור העוצמה. פרוט מטורף, מיד נקי ובאס מדויק, הכל נמצא במקום בדיוק כמו שרציתי. המגבר מתאים כמו כפפה.

אז לאחר מספר שבועות של השמעה איך אני מגדיר את השינוי בסט שלי ?

צלילות - משהו בטוויטר בריליום הזה נקי וצח. אין שום סימן לחריפות וצווחנות עם המגבר שלי. גיטרה חשמלית נשמעת מדויק, סקסופון מחוספס ופסנתר נשמע כמו שאף פעם לא שמעו אצלי.

טונאליות - יחידת הטוויטר והמיד המשולבות אחת בתוך השנייה יוצרות איזון טונאלי מושלם. אין שום תחושה שמשהו הוא על חשבון משהו אחר. ללא ספק אחת התוצאות הטובות ביותר ששמעתי עד היום.

דינמיות - מורגש במיוחד במוסיקה קלאסית עם כלים רבים. מאז שהגיעו הרמקולים אני לא מפסיק לשמוע מוסיקה זו

הפרדה בין כלים, פרוט ופוקוס - כפי שרשמתי מקודם במוסיקה קלאסית התוצאה טובה במיוחד כיון שהכול מאוזן ושומעים בפרוט ובהפרדה מצוינת כול כלי וכלי אבל התוצאה מדהימה בכל ז'אנר.

בשלב זה בהחלט התחושה היא שהגעתי לשלמות ומיצוי בחדר הקטן

תמונות מצורפות

• 20220404_192410.jpg
    20220404_192410.jpg
    KB 112 · צפיות: 384
  • 20220329_095730.jpg
    20220329_095730.jpg
    KB 154.1 · צפיות: 381
  • 20220404_104121.jpg
    20220404_104121.jpg
    KB 117.2 · צפיות: 388
נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תתחדש.
סיימת. חד משמעית.
רמקול מצויין.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
וואו הכל נראה יפייפה תתחדש ותהנה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אפי,
תתחדש ותהנה מהרמקולים ומהרכישה, שמח בשמחתך :כל-הכבוד:.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על השיתוף אפי, היה תענוג לקרוא ולהציץ לחדר.
תתחדש ותהנה מהסטאפ שבנית לך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מקסים אפי
תתחדש ותהנה.

AVRHAM

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
8
החדר שלך נראה פצצה תהנה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
תתחדש אפי! מערכת יפה ומראה נקי, תהנה!

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
תתחדש אפי
פתרון אסטטי יפה לטלויזיה (כיסוי וילון).
ניר

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אוהב את החברה הזאת אבל תוהה למה לא הלכת על TAD CE1? ההפרש במחיר גדול? תודה.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
תתחדש. נראה חדר נחמד לבלות בו.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
95
נקודות
28
סיימת. יותר טוב מיזה אי אפשר .

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
אפי תתחדש, נראה מהמם
חייב לקפוץ

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
אם כבר היית יכול לשאול למה לא ללכת על הווירפדל המדפי הגדול, או זוג הרבתים, אותם לפחות יוכל לנצל כמו שצריך, לגהץ זו לו חוכמה היום ....
בכל זאת מדובר בכתב באתר שעבר אינספור החלפות אני מניח שהוא יודע מה הוא עושה רמקול טופ תהנה מהם.

נערך לאחרונה ב:

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
מברוק אפי. פוסט שכיף לקרוא.
כמה שאלות שמסקרנות אותי אישית.
1) האם החדר שלך ממד?
2) האם שמת לוכדי באסים בארבעת פינות החדר או רק בקיר הקדמי?
3) האם נעזרת באקוסטיקאי מקצועי לטפל בחדר או טיפלת לבד בעזרת עיצות מאנשים למודי ניסיון + ניסיון וטעיה?
4) בכמה אתה אומד את ההשקעה הכספית בטיפול החדר ביחס להשקעה במערכת?

מנסה להבין כמה קשה להפוך חדר קטן לחדר האזנה (במקרה שלי גם ממד)
תודה ושוב - תתחדש ותהנה מכל רגע. נשמע כיף גדול להרגיש שמסיימים תהליך ארוך שכזה ומגיעים לנחלה מוזיקלית (אודיופילית..)

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אם כבר היית יכול לשאול למה לא ללכת על הווירפדל המדפי הגדול, או זוג הרבתים, אותם לפחות יוכל לנצל כמו שצריך, לגהץ זו לו חוכמה היום ....
בכל זאת מדובר בכתב באתר שעבר אינספור החלפות אני מניח שהוא יודע מה הוא עושה רמקול טופ תהנה מהם.
השאלה שלי טיפה יותר לוונטית כי זה בייסקלי אותו רמקול רק יותר גדול

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור