יד שניה או חדש?

thomas

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ביד ראשונה אתה יכול לשמוע בשקט את המוצר אצלך בבית טרם הקניה - זה יתרון עצום.
יתרון שני של יד שניה זה שהרבה פעמים אם הסוחר הגון ומבין אז הייעוץ שלו יכול להיות בעל ערך לא מבוטל.
בקיצור ביד שניה החסכון משמעותי אבל הסיכון לקנות מוצר מעאפן (לא רק מבחינה מכנית, גם מבחינת הסאונד) הרבה יותר גדול. כך שלדעתי אם אתה סגור על מוצר מסויים שאתה מכיר ובדיוק צץ בלוחות - תמיד שווה לקנות. במקרים אחרים לגמרי לא ברור מה עדיף.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מוצרים חדשים...

אני מעדיף בשנים האחרונות מוצרים חדשים.
+ניתן לבחור את המוצר, את ההצבע ואת הגימור.
+יש אחריות והיבואן מתחייב לשירות.
+המוצר תקין לחלוטין (ואם לא הוא מוחלף בחדש).
+המוצר עובד במתח ובסטנדרטים המתאימים לישראל.
+בדרך כלל מוצר חדש הוא גם הדגם העדכני.
+לעיתים ניתן להאזין למוצר בבית.
+היבואן הוא זה שמביא ומסבל את המוצר.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מעדיף בשנים האחרונות מוצרים חדשים.
+ניתן לבחור את המוצר, את ההצבע ואת הגימור.גם במשומש , אבל יותר קשה בגלל בעיית זמינות
+יש אחריות והיבואן מתחייב לשירות.בעיה קטנה מאוד היות ורוב המכשירים ניתן לתקן אצל היצרן עצמו או מי מטעמו. דבר שני, עד היום לא יצא לי לתקן מכשיר. אולי יהיה לי "מזל" בעתיד
+המוצר תקין לחלוטין (ואם לא הוא מוחלף בחדש).נכון
+המוצר עובד במתח ובסטנדרטים המתאימים לישראל.שום בעיה לקנות רק מוצרים שעובדים על מתח רשת ישראלי , או שינתן לשנות אותם באופן פנימי , או שהיצרן משנה אותם
+בדרך כלל מוצר חדש הוא גם הדגם העדכני.לא מבין מה זה אומר עדכני. מוצרי אודיו הם לא חלב או לחמניות עם פג תוקף אחר יומיים
+לעיתים ניתן להאזין למוצר בבית.רק לעיתים וקשה יותר במוצרים יקרים מאוד או כבדים
+היבואן הוא זה שמביא ומסבל את המוצר.

בסופו של דבר-אין על מוצר חדש.
לי אישית יש בעיה כספית חמורה והיא שאני לא מעוניין להוציא את הסכום המאוד גבוהה של מערכת טובה. אם הייתי מאוד עשיר, אני מניח שזה לא היה משנה לי.

gaga

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
כבלים ,מעמדים ,טיונרים,אפשרי ואפילו רצוי ביד שנייה.לגבי cd תלוי בגיל המכשיר אבל בעיקרון עדיף חדש.

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם יש אז רק ביד 2!כל החנויות גנבים! והפסקתי לממן להם את המזגנים !השכירות!מזונות!חשמל קפה מים...,מזכירה,טלפון,ותמיד לקנות מכשיר קצה של דור קודם (הכי טוב שלהסידרה קודמת)ואם יש מתצוגה בחנות עם אחריות מלאה מה טוב!אני יודע שזה נשמע קיצוני אך עשיתי הרבה עסקאות טובות ביד 2 שלא הייתי חולם לעשות בחנות!(טפו טפו....)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומה קורה אם אתה מעוניין במוצר שאינו קיים ביד 2? אתה מתפשר על פחות ?

ואם היבואן גובה מחיר חו"ל עדיין הוא גנב?

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ומה קורה אם אתה מעוניין במוצר שאינו קיים ביד 2? אתה מתפשר על פחות ?

ואם היבואן גובה מחיר חו"ל עדיין הוא גנב?

בוא נאמר שלכל כלל יש יוצא מן הכלל!אם יש עדיין אפשרות לקנות חדש מוצר שעונה על דרישותיך,ובמסגרת תקציבך.קנה חדש לבריאות!אך שוק יד 2 מוצף!ואנו צריכים רק לשים האצבע ולבחור!שוב פעם מי שמוכרח פורמטים חדשים!ומוכן לשלם ממיטבכספו!מי אני?היום ירידת הערך של המכשירים דקה אחרי הקניה נהיתה כמו המחירון של יצחק לוי!....אחרי שנה(בלבד)אתה רואה אותו מוצר בחנות מת להימכר בחצי מחיר והזרוע עוד נטויה!(אפשר עוד להתמקח)אחרי ששילמת עליו פי 2 ויותר!והלב כואב!!

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה צודק

למשל שמעתי על אחד שרוצה לבחון את השפעת אינטרקונקטד מסויים(שיתאים לכבל רמקול) במיקום בין המקור לפרה-חיפש באודיוגון. מצא מה שרוצה . וקנה ב 900$ מה שנדרש עליו יותר ביד ראשונה וגם בהודעה של יד שניה

http://cls.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?cablintr&1218338659

לא יתאים- ימכר שוב באודיון

נערך לאחרונה ב:

thomas

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אין שום בעיות למכור\לקנות באודיוגון מישראל??

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה שתהיה בעיה?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אין שום בעיות למכור\לקנות באודיוגון מישראל??

מניסיון רב, אפשר לקנות מציאות או את מוצר חלומותיך באודיוגון או באיבי.
אם הקונה/המוכר אמינים ויש להם פידבק טוב, לא צריכה להיות בעיה. אפשר להשתמש בשרותי פייפאל.
חובה לבטח את המוצר, עוגמת הנפש גדולה כאשר יש נזק.
רצוי להוביל ע"י חברות שילוח בטוחות יותר כגון: פדקס, UPS, DHL, למרות שהעלות מעט גבוהה יותר.
רצוי להימנע לשלוח ב- EMS (דואר אקספרס) דברים שבירים.
צ"ל בחשבון שמוצר 1/50 ניזוק בהובלה.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מחירי השילוח עלו בשנה-שנתיים האחרונות

ומעל להוכפלו.
את העלות הזו שצריך לקחת בחשבון היות והיא איננה מבוטלת.
לכן- אין כל כך היגיון לקנות מוצרים אלקטרוניקה מאוד זולים היות ומחירי ההובלה יכולים לנגוס בכדאיות העסקה

thomas

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
מעולם לא ניסיתי, אבל ממה שראיתי:

1. מוכרים רבים לא מוכנים לשלוח לחו"ל (כלומר מחוץ לארה"ב).
2. אני לא יודע לגבי הנכונות של אמריקאים לקנות ממישהו שיושב בישראל - האם הם לא משלמים מס על משלוח כזה?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אגב אני שלחתי עכשיו CD לחו"ל ב-EMS, והוא הגיע תוך יומיים, ללא פגע ובעלות מצחיקה!

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
CD זה דבר אחד. הבעיה ומחיר השילוח מתחילים להטריד כשהמדובר ב CDP למשל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רועי.

הוא מדבר על CD של ניים. יעני CDP של ניים.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אגב אני שלחתי עכשיו CD לחו"ל ב-EMS, והוא הגיע תוך יומיים, ללא פגע ובעלות מצחיקה!

על פי ניסיוני מחירי עלויות השילוח לאירופה למשל, ב EMS זולים יותר מאשר עלויות השילוח מאותו מקום האירופה לארץ.
לאחרונה שלחתי 10-15 ק"ג (לא זוכר בדיוק) לגרמניה עם מסירה אישית, תוך שבוע -עלה משהו סביב 150-200 ש"ח

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

יאיר,

שלחתי נגן תקליטורים לסין עם EMS והוא הגיע פגום. שלחתי גם טרנספורט ורכיבים אחרים ולא הייתה שום בעיה.
הסיכוי לעוגמת נפש עם EMS גדול יותר מאשר בחברות שהזכרתי.

תומר

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מניסיון רב, אפשר לקנות מציאות או את מוצר חלומותיך
חובה לבטח את המוצר, עוגמת הנפש גדולה כאשר יש נזק.
רצוי להוביל ע"י חברות שילוח בטוחות יותר כגון: פדקס, UPS, DHL, למרות שהעלות מעט גבוהה יותר.
רצוי להימנע לשלוח ב- EMS (דואר אקספרס) דברים שבירים.
צ"ל בחשבון שמוצר 1/50 ניזוק בהובלה.
איך בדיוק אתה מבטח את ההובלה ?
האם יש יתרון להשתמשות בחברות כמו מאסטסטופ לקניות באודיוגון ? כלומר הן כן מבטחות את הקניה ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור