USB מול SPDIF מול FIRE WIRE

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ממה שהבנתי עד היום, אפשר פשוט לעבוד עם מע' הפעלה ויסטה, להתקין Wasapi ולהוריד את כל התהליכים שאתה לא באמת זקוק להם. זה יקדם אותך משמעותית.

למרבה השמחה/צער (PICK 4 YOU(lol))אני לא עובד עם וויסטה וגם לא מתכונן בעתיד הקרוב . כך שאיאלץ למצוא דרך אחרת

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
טרנספורט מבוסס מחשב הוא ברכה גדולה אך לא בלי כאב ראש.
יצא לי להתנסות בשעתו רבות עם טוייקינג של מחשב ואוכל לאמר שהאפשרויות הן אינסופסיות. התקנה של WASAPI והורדת הפרוססים הלא רצויים שרצים בזמן הניגון זה רק השלב הראשון. ישנם עוד דברים רבים שניתן לעשות. חלקם ניסיתי וחלקם לא. חלקים הזויים יותר וחלקם פחות. למשל:
1. לבדוק מאיזה מקור קבצים המחשב נשמע הכי טוב: הכונן הפנימי, כונן רשת מרוחק, כונן USB/FIREWIRE/ESATA חיצוני? זה מוזר, אבל ישנם הבדלים שמיעים. במקרה שלי התוצאה הטובה ביותר התקבלה עם דיסק חיצוני המחובר ב- USB או SATA (לא שמעתי הבדלים בין שתי שיטות החיבור).

2. בחירה של נגן. נגנים שונים נשמעים אחרת, ללא קשר לאקולייזר או כל DSP אחר. ישנם נגנים מגעילים שיועדו להאזנה "אודיופילית" ומשתמשים בשיטות שונות ומגוונות לניגון של החומר. למשל CPLAY של CICS מעלה קודם את הקובץ לזיכרון ה- RAM של המחשב או לזיכרון המטמון ומנגן אותו משם. בכך הוא חוסך גישות דיסק מיותר של מערכת ההפעלה. התוצאה? אכן יש שיפור. אבל אני מצאתי ש- JRIVER נותנת את הפיתרון השמיע הטוב ביותר.

3. ספק כוח - חשבתם פעם כמה *** מכניס ספק הכוח העלוב של מחשב לתוך הסיגנל? לא ניסיתי אבל קראתי אין ספור שירשורים שבהם פסיכיים גדולים ממני השתמשו בקירור מים / בטריות וכו' כדי להקטין עד כמה שניתן את ההשראה של ספק רעשני.

4. בקר USB ייעודי שיוצא אל ה- DAC. כלומר, לקנות כרטיס PCI USB נוסף ולהשתמש בו לחיבור ה- DAC בלבד. למה זה משפר? וואלה , לא יודע.

5. ויסטה נשמע יותר טוב מ- XP. זה בדוק ולא נראה לי שיש כאן ענין של העדפה או סט אפ ספיציפי. מי שבכל זאת מתבאס רצח על ויסטה יכול לנסות את ה- 7 החדש או UBUNTU שנשמע פנטסטי גם.

6. קיבלתי שיפור *ניכר* בהחלפת כבל החשמל הסטנדרטי של המחשב עם כבל אודיופילי איכותי. כנ"ל לגבי ספייקים מתחת לדיסק הקשיח והמחשב עצמו.

7. לא לשים מסך על המחשב. גורע מאד מהסאונד. למה? אין לי מושג. חיברתי בסוף לפלזמה בסלון עם כבל HDMI ארוך יחסית. התוצאה שופרה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סעיפים:

6. קיבלתי שיפור *ניכר* בהחלפת כבל החשמל הסטנדרטי של המחשב עם כבל אודיופילי איכותי. כנ"ל לגבי ספייקים מתחת לדיסק הקשיח והמחשב עצמו.

7. לא לשים מסך על המחשב. גורע מאד מהסאונד. למה? אין לי מושג. חיברתי בסוף לפלזמה בסלון עם כבל HDMI ארוך יחסית. התוצאה שופרה.

מתן, משהו אצלך בין האוזניים לעיניים מחובר טוב מדיי...
שנה טובה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מתן , לגבי סעיף 2 ניסית את FOOBAR ?
שתהיה שנה טובה לכולם

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לגבי סעיף 4, אני מניח שכרטיס בקר USB עושה שימוש במקור שעון קצת יותר טוב מאשר כרטיס OB

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בקר USB

לגבי סעיף 4, אני מניח שכרטיס בקר USB עושה שימוש במקור שעון קצת יותר טוב מאשר כרטיס OB

לדעתי הם מקבלים אותו מקור שעון שהרי PCI הוא BUS סינכרוני והשעון שלו מגיע מלוח האם. לגבי גביש ה 12MHZ של בקר USB לדעתי הוא לא פחות טוב מזה שעל לוח האם.

לי לא ברור למה כרטיס USB משפר , אשמח לקבל הסבר יותר מפורט.

שנה טובה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הכל תלוי היום בארכיטקטורה.
כל לוח אם ואיך שהוא עובד.
תלוי צ'יפסטים בלבד.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לגבי גביש ה 12MHZ של בקר USB לדעתי הוא לא פחות טוב מזה שעל לוח האם.

זה בהחלט שווה בדיקה, וזו גם יכולה להיות הסיבה להבדל - לא בדקתי את הנושא לעומק

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הארכיטקטורה של היום

הכל תלוי היום בארכיטקטורה.
כל לוח אם ואיך שהוא עובד.
תלוי צ'יפסטים בלבד.

:מבולבל: - ובאיזה לוח אם / צ'יפסט יש מקור שעון נפרד ל PCI ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ג'וקר, כן ניסיתי את FOOBAR. משום מה היא מאד פופולארית, לא כ"כ הבנתי למה. ישנן תוכנות טובות לפחות.
במערכת שלי JRIVER עבד הכי טוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור