USB מול SPDIF מול FIRE WIRE

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מאמר נחמד מאוד מ AVGUIDE
http://www.avguide.com/article/tas-194-the-state-usb-audio?page=4&src=Playback

ציטוט הסוף :
USB heralds a new era in the way we buy, store, and play music, but for now it is sonically a step behind. Coax S/PDIF is unquestionably a superior digital interface, capable of a natural presentation, rhythmic engagement, and tonal richness that elude USB. Given that S/PDIF is by far the more entrenched source-component interface—a state of affairs that hopefully will not drift wayward—most audiophiles need not worry about USB’s current limitations.
Yet the idea of a laptop acting as a music server has real merit, and here coax S/PDIF is rarely an option. Instead, the two most common interfaces are USB and FireWire. Here again, though, the existence of good-sounding USB-to-S/PDIF converters reduces the need for a USB DAC. Meanwhile, it has long been accepted dogma in the pro recording industry that FireWire sounds better than USB. My own tests, in a completely different context, confirm that consensus. Given that, high-end designers would do their customers a great service by producing a FireWire DAC. No doubt audiophiles would also welcome a FireWire-to-S/PDIF converter built to audiophile standards. The sonic possibilities of such products are truly exhilarating.
Despite the presence of alternatives and workarounds, the USB revolution will undoubtedly continue to build momentum, fueled by the interface’s ubiquity and simplicity. Considering the currently deficient state of USB audio, the high end must not merely embrace this revolution, but direct it toward the sonically meaningful standards our industry is built on.

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
ומה חדש בזה ?? אני כבר שנים מחובר עם SPDIF ונהנה מכל רגע.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
האם הSPDIF הוא המנצח כאן?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יצא לי להתנסות בעניין של USB מול SPDIF, לטעמי אין כאן מנצח ברור. לפני זה קצת רקע תאורטי:
ה-SPDIF הוא פורמט מיושן שלא עבר שום עדכונים מאז שפיליפס הוציאו אותו לאור לפני 30 שנה. הבעייה העיקרית איתו היא עצם השילוב של מידע (DATA) ושעון ביחד, בצורה שיוצרת רגישות גבוהה לשגיאות תזמון - להלן ג'יטר. לפיכך, הצלחה או אי הצלחה של העברת מידע בצורה אמינה תלוייה מאד באיכות המשדר (להלן טרנספורט) או המקלט (להלן DAC).
מצד שני, גם USB הוא פרוטוקול די פשוט ללא הגנה יתרה מפני שגיאות, אבל הבעייה כאן טיפה שונה - הטרנספורט, הלא הוא המחשב, משדר נתונים בקצב קבוע. הנתונם מגיעים מקובץ של מוזיקה, המשודר לכיוון ה-USB ע"י תכנה (נניח FOOBAR). הבעייה היא שהתכנה זקוקה לשירותיה של מע' ההפעלה על מנת להעביר את המידע ל-USB, וכיוון שמע' ההפעלה הטיפוסית במחשב שלנו עסוקה בעשרות רבות של הליכים פעילים, ייתכנו מצבים בהם המידע לא יהיה מוכן לשידור בזמן - להלן ג'יטר. הבעייה ניתנת לפתרון ע"י דרייבר ייעודי, הכותב ישירות ל-USB מבלי לערב את מע' ההפעלה - ASIO. במע' ההפעלה ויסטה, קיימת תוספת בשם WASAPI, הדומה מאד ל-ASIO.
עד כאן התאורייה. בפועל יצא לי להתנסות לא מעט בהשוואות מחשב עם USB ודרריבר ASIO מול טרנספורטים כאלו ואחרים - החל מ-DVD של פיוניר וכלה בטרנספורטים ייעודיים - אין מנצח ברור - זו עיקר שאלה של עד כמה הטרנספורט איכותי, או עד כמה המחשב עבר Fine Tuning לצורך מטרה זו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ולכן F.WIRE

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יצא לי להתנסות בעניין של USB מול SPDIF, לטעמי אין כאן מנצח ברור. לפני זה קצת רקע תאורטי:
ה-SPDIF הוא פורמט מיושן שלא עבר שום עדכונים מאז שפיליפס הוציאו אותו לאור לפני 30 שנה. הבעייה העיקרית איתו היא עצם השילוב של מידע (DATA) ושעון ביחד, בצורה שיוצרת רגישות גבוהה לשגיאות תזמון - להלן ג'יטר. לפיכך, הצלחה או אי הצלחה של העברת מידע בצורה אמינה תלוייה מאד באיכות המשדר (להלן טרנספורט) או המקלט (להלן DAC).
מצד שני, גם USB הוא פרוטוקול די פשוט ללא הגנה יתרה מפני שגיאות, אבל הבעייה כאן טיפה שונה - הטרנספורט, הלא הוא המחשב, משדר נתונים בקצב קבוע. הנתונם מגיעים מקובץ של מוזיקה, המשודר לכיוון ה-USB ע"י תכנה (נניח FOOBAR). הבעייה היא שהתכנה זקוקה לשירותיה של מע' ההפעלה על מנת להעביר את המידע ל-USB, וכיוון שמע' ההפעלה הטיפוסית במחשב שלנו עסוקה בעשרות רבות של הליכים פעילים, ייתכנו מצבים בהם המידע לא יהיה מוכן לשידור בזמן - להלן ג'יטר. הבעייה ניתנת לפתרון ע"י דרייבר ייעודי, הכותב ישירות ל-USB מבלי לערב את מע' ההפעלה - ASIO. במע' ההפעלה ויסטה, קיימת תוספת בשם WASAPI, הדומה מאד ל-ASIO.
עד כאן התאורייה. בפועל יצא לי להתנסות לא מעט בהשוואות מחשב עם USB ודרריבר ASIO מול טרנספורטים כאלו ואחרים - החל מ-DVD של פיוניר וכלה בטרנספורטים ייעודיים - אין מנצח ברור - זו עיקר שאלה של עד כמה הטרנספורט איכותי, או עד כמה המחשב עבר Fine Tuning לצורך מטרה זו.
כמה שאלות :
הדרייבר ASIO4ALL עד כמה שידוע לי לא עובד אם USB או שאני טועה ?
2- איך אתה עושה FINE TUNING למחשב ?
3 האם יש לך הערכה של עלויות ? כלומר לעשות FIN TUNING למחשב בעלות X לאיזה עלות של טרנספורט היית משווה אותו ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
1. עובד עם USB
2. תהליך ארוך וסיזיפי - להרוג תהליכים לא רצויים, משחקים אינסופיים עם אורכי BUFFER במקומות שונים, ביטול אפקטים של DSP בכל מיני מקומות, התאמת השידור לקצב של 48KHZ (לא 44...) וכו'
3. העניין במחשב זה לא בהכרח עלויות הרכיבים אלא כמות הזמן שאתה משקיע בתהליך ה-FINE TUNING, אם כי אני לא אתפלא לראות רכיבי USB אודיופילים - כרטיסים, כבלים וכו'...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה מתאים לקצב 48kHz ולא 44.1 ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
כן, רק אסייג את זה בכך שרוב הקבצים שאנחנו שומעים, מקורם ב-16/44.1 כך שזה עדיין לא רלוונטי...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בגלל זה זה קפץ לי, אז למה? בגלל קבצים בפורמטים חדשים יותר?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא, כי USB כפרוטוקול מתאים יותר לשידור של 48KHZ מאשר 44.1

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אז מה עושים עם כל תכני ה- 44.1 ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אין בעייה לעבוד גם ב-44.1 וגם ב-48, פשוט ב-48 יהיו פחות בעיות ג'יטר.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
1. תהליך ארוך וסיזיפי - להרוג תהליכים לא רצויים, משחקים אינסופיים עם אורכי BUFFER במקומות שונים, ביטול אפקטים של DSP בכל מיני מקומות, התאמת השידור לקצב של 48KHZ (לא 44...) וכו'.
למי שלא ממש יודע איך לעשות את זה , יש דרך עוקפת ? למשל נטבוק עם תוכנה בלבד ? או משהו דומה ? או שהוא חייב לצלול לתוך המערכת בכול מקרה ?
האם הדברים האלו ממש גורעים מהסאונד ?
כי אם כן אזי אני כנראה אעבור לPLAN B (lol)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ממה שהבנתי עד היום, אפשר פשוט לעבוד עם מע' הפעלה ויסטה, להתקין Wasapi ולהוריד את כל התהליכים שאתה לא באמת זקוק להם. זה יקדם אותך משמעותית.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
יאיר אתה עם מחשב בסלון/חדר האזנה?
לפטופ לידך, או מחשב ומסך וכו'?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אז איך ה 48 במערכת ההפעלה קשור?
או שזה לא קשור...

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זה לא

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור