SET למה ואיך?

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כנראה לא הייתי ברור וגם הציטוטים מאנשים שמבינים ממני בעניין לא היו ברורים אז אכתוב מאוד לאט את הדברים הבאים:
לרמקול עם נצילות ממוצעת-(ולא משנה כרגע העקבה למרות שהיא גם חשובה) אין מצב שמגבר סינגל אנדד טריוד של 15 ואט יפעיל אותו כראוי.
מה זה כראוי? שאלה טובה . כי כל אחד יכול לבוא ולטעון שהנה בדיוק רק אצלו שומעים מדהים והוא יודע לשמוע לכן זה נכון.
אז ככה- לא דובים ולא זבובים..
מי שמספיק לו איכות סאונד מאוד מסוימת- הכול יכול להיות טוב עבורו.
מי שמחפש איכותסאונד אמיתית- מצב כזה לא מחזיק מים.
מגבר כזה לא יכול להחזיק בס ראוי בנצילות כזו.
לרוב המגבר החלש יוצר עיוות סאונד גדול יותר על הרמקול הלא נציל, יש רוול אוף בגבוהים, הדגשה של תחום המיד , חולשה ביכולות של הבס-ומתקבלת העמדה או המחשבה השגויה אצל רבים שסינגל אנדד טריוד נותן סאונד חם, עגול, לא מתאים למוזיקת רוק ועוד.
כל אילו פשוט לא נכונים.
אני מצטער אם אני מדבר על איכויות סאונד שאולי אחרים כאן לא צרכים או "טוענים" שהאיכות אצלם היא "מספקת".

דבר שני- לגבי SET טוב (הדגש על טוב ולא זבל)- העלויות הבניה אינם קטנות. יש חשיבות מאוד גדולה לקבלים טרנספורמים שפופרות עבודה ועוד.
לא מכיר SET אחד סיני שעומד ברמה של היפנים\אירופאים\ אמריקאים.

מי שחושב שהוא מפעיל רמקול עם נצילות 91 ומגבר סינגל אנדד טריוד של 15 ואאט –והוא "מבין" מה האיכויות שצריך וניתן לקבל מהגברת סינגל אנדד טריוד- אגיד בעדינות- שאין לו מושג, וזו אחת השגיאות הנפוצות שעליהן דיבר הבחור \יצרן שאת דבריו ציטטתי בתוך השרשור הזה.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כל אחד היה בוחר ב -SE כעדיף במצב זה, אבל כאן, כרגיל, מתחילות הפשרות.

המגבר של 12 וואט יכול היה לעבוד אך ורק עם רמקולים בעלי אימפדנס קל מאוד שתוכננו עבורו או עבור מגברים מסוגו - נדיר למדי. הרמקולים הספציפיים איתם שמעתי לא היו משהוא.

המגבר של 50 וואט עבד עם מספר נכבד יותר של רמקולים, אבל, עדיין, לא יתאים לדעתי ל - 95% לפחות מהרמקולים בשוק, אלא אם מדובר בחדר קטן מאוד וסוגי מוזיקה שאינם עמוסים בכלים. מי שרוצה "לנער" את הרמקולים שלו ולקבל מהם דרמה ועוצמה יצטרך לחפש כיוון אחר או רמקולים ספציפיים מאוד.
(Y)
אנשים אוהבים לחלום ולדמיין. מה לעשות שבמציאות , מי שקצת מכיר ,יודע בדיוק מהם חלומות ומהם מציאות.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אפשרות מעניינת כדי לשמוע באמת מה טכנולוגיית SET אמורה לשנות, היא לשמוע שני מגברים זהים שאחד מהם בנוי כ -SET והשני כ - PP.

כמובן שצריך להיות מדובר ממש באותו מגבר, מאותה חברה, עם אותן מנורות ואותו תכנון מעגל - בהבדל היחיד של הקומפיגורציה ביציאה.

שמעתי שני זוגות כאלה. האחד עם מגבר SE של 12 וואט, השני 50 וואט. גרסאות ה - PP היו חזקות הרבה היותר, נדמה לי 24 וואט ו - 250 וואט.

בשני המקרים ההבדל הבולט היה חוסר המאמץ של הצליל על כל הכרוך בכך, החל ממיקרודינמיקה וכלה בהרמוניות ובבמת הצליל.

כל אחד היה בוחר ב -SE כעדיף במצב זה, אבל כאן, כרגיל, מתחילות הפשרות.

המגבר של 12 וואט יכול היה לעבוד אך ורק עם רמקולים בעלי אימפדנס קל מאוד שתוכננו עבורו או עבור מגברים מסוגו - נדיר למדי. הרמקולים הספציפיים איתם שמעתי לא היו משהוא.

המגבר של 50 וואט עבד עם מספר נכבד יותר של רמקולים, אבל, עדיין, לא יתאים לדעתי ל - 95% לפחות מהרמקולים בשוק, אלא אם מדובר בחדר קטן מאוד וסוגי מוזיקה שאינם עמוסים בכלים. מי שרוצה "לנער" את הרמקולים שלו ולקבל מהם דרמה ועוצמה יצטרך לחפש כיוון אחר או רמקולים ספציפיים מאוד.

לגבי SET זה די ברור וידוע - מי שבוחר בהגברה הזו ישדך לה רמקולים מתאימים, אחרת יקבל סמתוחה.

השאלה המורכבת יותר בדכ' היא לגבי התאמת הגברת PP לרמקולים לא כ"כ נצילים, אבל גם לא זוללי זרם כרוניים. אם אני לא טועה, אתה , אייל, היית זה שהסביר לי פעם שבמקרים כאלה,של רמקולים לא סופר נצילים ועם אימפדנס לא הכי קל, רצוי שלכל ערוץ יהיו 4 מנורות , לפחות כשמדובר ב - EL 34, KT 88 וכד', לא יודע לגבי 845.
ולכן תהיתי ושאלתי את דיז אם המונובלוקים המדוברים של קומורו יוכלו להניע כל רמקול. מה דעתך?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יניע את רוב הרמקולים. הסר דאגה מליבך.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
המונובלוקים הללו עובדים על 110 או על 220 ?
בני כמה הם, וכמה יכול לעלות המשלוח?

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה שואל אותי כי אני המוכר??
לגבי הגיל- היות ואני יודע באילו סטנדרטים קומארו בונה- אין לך מה לדאוג.
לגבי שילוח- כמה מאות

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אתה שואל אותי כי אני המוכר??
לגבי הגיל- היות ואני יודע באילו סטנדרטים קומארו בונה- אין לך מה לדאוג.
לגבי שילוח- כמה מאות

לא. שאלתי מפני שחשבתי שיש לך מושג.
שלחתי מייל למוכר ועדיין מחכה לתשובה:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
יש דרך מאוד פשוטה להוכיח האם 15 וואט ראוי או לא

כנראה לא הייתי ברור וגם הציטוטים מאנשים שמבינים ממני בעניין לא היו ברורים אז אכתוב מאוד לאט את הדברים הבאים:
לרמקול עם נצילות ממוצעת-(ולא משנה כרגע העקבה למרות שהיא גם חשובה) אין מצב שמגבר סינגל אנדד טריוד של 15 ואט יפעיל אותו כראוי.
מה זה כראוי? שאלה טובה . כי כל אחד יכול לבוא ולטעון שהנה בדיוק רק אצלו שומעים מדהים והוא יודע לשמוע לכן זה נכון.
אז ככה- לא דובים ולא זבובים..
מי שמספיק לו איכות סאונד מאוד מסוימת- הכול יכול להיות טוב עבורו.
מי שמחפש איכותסאונד אמיתית- מצב כזה לא מחזיק מים.
מגבר כזה לא יכול להחזיק בס ראוי בנצילות כזו.
לרוב המגבר החלש יוצר עיוות סאונד גדול יותר על הרמקול הלא נציל, יש רוול אוף בגבוהים, הדגשה של תחום המיד , חולשה ביכולות של הבס-ומתקבלת העמדה או המחשבה השגויה אצל רבים שסינגל אנדד טריוד נותן סאונד חם, עגול, לא מתאים למוזיקת רוק ועוד.
כל אילו פשוט לא נכונים.
אני מצטער אם אני מדבר על איכויות סאונד שאולי אחרים כאן לא צרכים או "טוענים" שהאיכות אצלם היא "מספקת".

דבר שני- לגבי SET טוב (הדגש על טוב ולא זבל)- העלויות הבניה אינם קטנות. יש חשיבות מאוד גדולה לקבלים טרנספורמים שפופרות עבודה ועוד.
לא מכיר SET אחד סיני שעומד ברמה של היפנים\אירופאים\ אמריקאים.

מי שחושב שהוא מפעיל רמקול עם נצילות 91 ומגבר סינגל אנדד טריוד של 15 ואאט –והוא "מבין" מה האיכויות שצריך וניתן לקבל מהגברת סינגל אנדד טריוד- אגיד בעדינות- שאין לו מושג, וזו אחת השגיאות הנפוצות שעליהן דיבר הבחור \יצרן שאת דבריו ציטטתי בתוך השרשור הזה.

בסט אפ מסויים, וזה לחבר SET 25W, עם האחרון שולט יותר טוב ברמקול אז ה15 לא מספיק....

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
באותה מידה אם תשים PP עם KT88 חזק והוא ישלוט יותר תגיד שהרמקול הוא לא מיועד לSET ?
אז נמשיך עם האנלוגיה, וכול אחד שיש לו מגבר מנורות צריך להשאיל מגבר SS לבדיקה ?

אני מניח שיש קווים מנחים ,בשביל זה גם טענתי בשירשור על נתונים , שיש נתונים שאומרים המון .
אם יצרן מגברים "מוכר" לי 92DB , אבל בסעיף מגבר מומלץ הוא כותב 40W ומעלה , ברור לי שני דברים :
1 או שיש לו גרף התנגדות עם סרפנטינות של האלפים
2 או שיש לנו כאן מתודת בדיקה שהצליחה ל"כבס" נתון של 92
מסקנה , אל תתקרב אלא אם כן אתה מתכווין לקחת SS או מנורות מפלצתי :D

כנ"ל גם כאן

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
כן, כי רמקולים נצילים אמיתיים נשמעים הכי טוב עם המגברים הקטנים

חבר טרנזיסטורי עתיר זרם או PP KT88 והסאונד רק יתחרבן, במקרה הממש טוב הוא יתקרב.
יחידות קלות מאוד שלא בנויות להספקים גבוהים נשמעות שטוח ורזה עם מגברים חזקים
יש גבול מסוים בהספק שממנו והלאה אין טעם לעבור למגברים חזקים יותר, אלא להשאר בהספקים נמוכים ולשפר את איכות ההגברה והמקור.

ברמקולים עם נצילות ממוצעת, תמיד יהיו פשרות לכאן ולכאן בין SET לPP וכל אחד יבחר לו את המגבר המתאים לו לפי גודל החדר והטעם המוסיקלי.
אני ממליץ למי שיש רמקולים עם נצילות ממוצעת -גבוהה (90-94DB) ורוצה סאונד של SET לשמוע PP Triode או Parallel SE
איכותי , ואז להחליט.

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
גוטה הפוך

לא"-רמקולים נצילים אמיתיים נשמעים הכי טוב עם המגברים הקטנים"
אלא-מגברים הקטנים נשמעים יותר טוב נקודה. הבעיה היא שרק רמקול נציל יכול להשתמש ב"טוב" הזה.

על הסיבה לכך הובאו הציטוטים באנגלית בתחילה הפוסט.
על הסיבה למה בכל זאת רוב המגברים בשוק אינם מגברים קטנים- הובאה בתחילת הפוסט .
יש אמרה אודיופילית כזו שאומרת שקודם תשיג את הואט הראשון (בהגברה) שיהיה טוב . הבעיה היא שגם לאחר "שהושג הוואט הראשון האולטימטיבי" – זה מאוד קשה לשכפל אותו להרבה ואטים.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
ניסיתי להבהיר את העובדה שכח זה לא ערובה לשליטה

על רמקול נציל, יש הרבה רמקולים נצילים שיכולים לקבל 50-100 וואט, כל מגבר SS
חזק כבר "יאנוס" אותם, לכן מבלי להכנס לויכוח האם הקטנים טובים יותר מהגדולים
(שאני מסכים איתך לגביו!) להוסיף עוד כח לרמקול נציל לא אומר עוד שליטה ברב המקרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רגע, אני לא מבין מה ההבדל בין SET עם 15-20 וואט למגבר SET עם 40-50 וואט?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
איפה ראית SET של 40-50 וואט?
כל הפואנטה היא ש SET מגיע בוואטים נמוכים, עד כדי נמוכים מאוד.
ומי שיתאים לו יהיו רמקולים נצילים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אז מגבר SET עם 30 וואט או מגבר SET עם 50 וואט זה לא SET?
האם במגברים כאלו (המוזכרים לעיל) עבור רמקול מעל 93DB אפשר לקבל את הדינמיות והמהירות גם עבור מוזיקת רוק (כמובן עבור חלל של סלון סטנדרטי)?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כרמי, על מה דיברנו עד עכשיו?
תתבונן בכיתוב האנגלי בהודעות הראשונות של השרשור.
שם מוסבר למה סינגל SET עם מעיוט ואטים טוב יותר (באופן כללי) מסינגל אנדד טריוד מרובה ואטים
שם מוסבר למה יש SET מרובה ואטים, בשוק ולמה זו תמיד תהיה פשרה.
מצד שני עדיין יש מספיק SET מרובי ואטים בשוק לצרכים הממוצעים של אודיופילים (עם פשרות כאילו או אחרות) . כל מקרה לגופו ואודיופילים רגילים לחיות עם פשרות , חלקם מדעת וחלקם תוך הדחקה וטענות שלפי אוזני הזהב שלהם- זה מושלם.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
איפה ראית SET של 40-50 וואט?
כל הפואנטה היא ש SET מגיע בוואטים נמוכים, עד כדי נמוכים מאוד.
ומי שיתאים לו יהיו רמקולים נצילים.

לא נכון.
הנה יש לך אחד מרובה וואטים
http://www.6moons.com/audioreviews/roadtour14/roadtour14.html
משמש היום אודיופיל תורכי שמפעיל את הדגם הכי גבוהה של קארמה.
אחר שראה כי טוב גם החבר התורכי שלו עם אותו רמקול הזמין כזה דבר והתורכי הראשון הזמין עוד זוג.
משוגעים:cool:
הנה תמונה של המערכת של אחד המשוגעים
http://www.avguide.com/forums/kharma-grand-exquisite-loudspeaker?page=1
דרך אגב, המתכנן עצמו, חושב ש SET עם מעט ואטים שהוא מתכנן נשמע טוב יותר מהמגבר SET מרובה ואטים שתיכנן ויקר יותר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור