Roon עם HQPlayer

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
הבינותיך. באסה.
הטוטאל זה מכשיר ברמת אללה יסתר. לא מוציא אותו. אז אתה אומר, הוא עצמו חייב לכלול את יכולות ה- HQPLAYER, כן? זה מותקן בנקודת הקצה, לא ב- ROON CORE?

אגב, הקור שלי הוא כן windows, לא יודע אם זה משנה משהו...
ערכתי את הפוסט, הוספתי עוד משהו
מתברר שזה כן אפשרי עם ה totaldac כי כן ניתן להוסיף לו NAA (הידד לינוקס :)) אבל זה קצת הרפתקה

הכי פשוט,
תתקין hqplayer desktop על המחשב roon core שלך ותחבר את ה dac שלך ישירות אליו בכבל usb

יש לך 30 דקות חינם,
תראה אם אתה בכלל שומע הבדל

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ערכתי את הפוסט, הוספתי עוד משהו
מתברר שזה כן אפשרי עם ה totaldac כי כן ניתן להוסיף לו NAA (הידד לינוקס :)) אבל זה קצת הרפתקה

הכי פשוט,
תתקין hqplayer desktop על המחשב roon core שלך ותחבר את ה dac שלך ישירות אליו בכבל usb

יש לך 30 דקות חינם,
תראה אם אתה בכלל שומע הבדל
עזוב אותך כפרה, מסתבר שאני על גג העולם:
הטוטאלדאק נתמך! עכשיו רק נשאר להבין איך אני משתמש בזה עם רון.

ariku

חבר אתר
מעורבות
18
נקודות
3
חמודים אתם …
זה קל ,כותבים בגוגל את השאלה ויש בפורום של Roon הסבר , אם הייתי זוכר , הייתי כותב כאן …
האמת שזה פוסט תענוג- אין צורך להתווכח אם שומעים ,כן או לא , שכל אחד ינסה , אם כן הלכו 1000 שקלים , ואם לא ,תחשבו על זה חסכתם את הכסף ולא צריך למכור למאמין הבא …

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
האמת שזה פוסט תענוג- אין צורך להתווכח אם שומעים ,כן או לא , שכל אחד ינסה , אם כן הלכו 1000 שקלים , ואם לא ,תחשבו על זה חסכתם את הכסף ולא צריך למכור למאמין הבא …
אל תעשה עין בבקשה ממך

ariku

חבר אתר
מעורבות
18
נקודות
3
זה היה בצחוק כמובן , אם מישהו נעלב איתו הסליחה
מהשנים הרבות שאני קורא פסיבי , למדתי לא להכנס לויכוחים על טכנולוגיה וטעם .. זו תערובת לא מוצלחת , חשבתי שחמקתי מזה באלגנטיות …

• Love
Reactions: omi

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
זה היה בצחוק כמובן , אם מישהו נעלב איתו הסליחה
מהשנים הרבות שאני קורא פסיבי , למדתי לא להכנס לויכוחים על טכנולוגיה וטעם .. זו תערובת לא מוצלחת , חשבתי שחמקתי מזה באלגנטיות …
כפרה עלייך. אתה מביא אור לפורום שלא היה כמותו חודשים ארוכים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
חמודים אתם …
זה קל ,כותבים בגוגל את השאלה ויש בפורום של Roon הסבר , אם הייתי זוכר , הייתי כותב כאן …
אבל.. בהינתן שהקונפיגורציה של הרשת היא
מחשב ליבת רון > מחשב אחר שמריץ נגן HQPLAYER > נקודת קצה: סטרימר עם תמיכה ב- NAA,
זה לא מסרבל את כל הסיפור? עוד כמה קפיצות ושיחות בין שרתים, לא?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כפרה עלייך. אתה מביא אור לפורום שלא היה כמותו חודשים ארוכים.
התכוונת ל"עור " ?

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אבל.. בהינתן שהקונפיגורציה של הרשת היא
מחשב ליבת רון > מחשב אחר שמריץ נגן HQPLAYER > נקודת קצה: סטרימר עם תמיכה ב- NAA,
זה לא מסרבל את כל הסיפור? עוד כמה קפיצות ושיחות בין שרתים, לא?
לא,

אתה גם ממש לא צריך מחשב נפרד ל HQ,
תתקין אותה על אותו מחשב שמריץ את ה Roon server!

רון סרבר גם ככה סופר קלילה ולא תגביל את ה HQ

ariku

חבר אתר
מעורבות
18
נקודות
3
ראשית תודה , בהחלט נמנעתי שנים רבות מלכתוב בעיקר קראתי , ולגילוי נאות זה אינו המקצוע שלי אני חובבן סקרן מאוד (אעפ"י שהעיסוק שלי נושק ברוב הטכנולוגיות שקשורות לנושא)
אשתדל לענות על כל השאלות במכה , ולכן זה יהיה מעט ארוך , כך שמי שלא מתאים לו , לא חייב ...
עולם האודיו הדיגיטלי נחלק היום לשני ענפים , כל מה שקורה משלב הספרתי לשלב האנלוגי שזה מעל לכוחי , והשלב שמביא את המידע הספרתי אל ה DAC ,העקרונות סביב הבאת המידע הספרתי פשוטים מאוד מאוד מאוד ....
כל מה שמגיע אל הממיר ישירות צריך לסבול במינימום מרעש חשמלי , ובחלק מסוים מהחיבורים בתזמון מאוד מדויק (minimum Jitter) , מצד שני זה לא מסתדר עם נוחות או חווית משתמש ... ולכן העקרון הבסיסי - ביצוע חציצה בין הצד שנכנס לממיר לצד שמנהל את המידע ,וזה בדיוק מה שתוכנות כמו Roon Volumio , עושות
החלק שמנהל את המידע יושב על שרת - שיכול להיות מחשב מאוד מאוד חזק (ואז יכול גם להריץ תוכנות ש"מחדדות" את המידע כמו Hqplayer) , המידע מופץ משם לעוס היטב (לאחר שנשאר להעביר רק את הביטים של האודיו , אין צורך במידע נוסף,אין צורך לפרוש מידע דחוס ,אין צורך לשפר אותו ) , בשיטה / פרוטוקול הכי נפוץ בעולם : אתרנט אל יחידת קצה ,הבעיה - כל התהליך הזה רועש מאוד חשמלית ,המידע מגיע לתחנת קצה שהיא בד"כ מחשב קטן מבוסס לינוקס "רזה" מאוד , הסיבה ללינוקס היא כי הוא חינמי , ואפשר לקנפג אותו למינימום פעולות הכרחיות, שזה גם מינימום רעש חשמלי ,ומקסימום דיוק בזמן - קטן ורזה (בד"כ יש עליו "קרנל" ועוד מנגנון ניהול תקשורות , ספריה סטנדרטית לניגון מוזיקה שנקראת MPD , ויכולת לתקשר את המידע ליציאה לכיוון הממיר עצמו).
בד"כ החיבור לממיר מתבצע בפרוטוקול שנקרא USB audio , ושוב כי זה הממשק הכי נפוץ בעולם , והצליחו לאלף אותו ל"דבר" אודיו ....
וכאן שוב אנחנו בבעיה אמנם קטנה יותר , אך נשלטת , USB הוא פרוטוקול מחורבן מבחינת עמידה בזמן מדויק , ולכן הפתרון שמצאו לבעיה הזו הוא תקשורת א-סינכרונית , השולח - שולח ביטים בתזמון ככה וככה , והקולט אחראי לתזמון , כלומר השעון המדויק מאוד יושב במקלט (עם התקדמות המחשוב אפשר היה ליצר מחשב קטן שישב ברוב הממירים בעולם , שיודע לקבל מידע לאגור אותו ולהעביר אותו מסונכרן באופן מדויק - כמיטב ההשקעה של יצרן הממיר, ליחידה שעושה את ההמרה בפועל)
בעיה אחת נפתרה , בעיה שניה היא בעיית הרעש החשמלי הבעיה הזו לא ניתנת לפתרון פשוט , ולכן סטרימרים טובים לא זולים , הספקים שלהם שקטים מאוד (בד"כ לא ממותגים אלא לינאריים) , יש בהם הפרדה גלוונית טובה בין צד רועש לצד שקט , ופילטרים פאסיביים או אקטיביים על יציאת ה USB ...

ועכשיו איך את העקרונות הלא מסובכים האלה מממשים בציוד שלנו
1 עדיף שמי שמנהל את חווית המשתמש , ישב על מחשב רחוק , אם הוא זקוק לתחנת כח לבצע חישובים מורכבים כמו hqplayer, על אחת כמה וכמה ...
2 מבחינה כלכלית לא כ"כ כדאי לערבב בין תחנת הקצה לתחנת הכח - מהסיבה הפשוטה שזה דורש המון אלקטרוניקה יקרה בחציצה ולכן פתרונות כמו roon core - שמחובר ישירות לממיר יהיה יקר משמעותית מפתרון מבוזר באותה איכות (דרך אגב זה בדיוק הפוך מהכללים באודיו אנלוגי - ככל שמוסיפים תחנות , הפתרון יקר יותר וקשה יותר לשליטה , דורש כבלים יקרים התאמה חשמלית טובה ועוד ועוד)

3 תקשורת אתרנט מיסודה מאוד רועשת אפשר להעביר אותה מספר תחנות כמיטב הבנתנו וזה לא באמת משפיע על משהו - עברו הימים שבהם נדרשנו לתקשורת מאוד שקטה כדי להעביר מידע ללא הפסדים , רוב הפרוטוקולים שבהם מעבירים מידע בהזרמה לא מאבדים ביט אחד גם אם הם נוסעים 4000 ק"מ עד הבית , הסיבה מאוד פשוטה התקשורת הזו סובלת מהרבה בירוקרטיה ולכן לא מתאימה לזמן אמת אבל יש בה בדיקות פנימיות שמזהות תקלות ומתקנות אותן (בד"כ מבקשות שלח לי שוב וזה עובד)

4 כשמגיעים ליחידת הקצה שם צריך להשקיע , אבל גם בתבונה ולא סתם - נכון שתתכן חדירת רעש מהתווך התקשורתי : ראוטרים , מתגים , וגם סתם המון תעבורה - אבל ממש לא מבין את ההגיון ההנדסי בשעון מדויק במתג - אתרנט לא מדויק, נקודה ,לא משנה כמה אפוי בתנור יהיה השעון שמסנכרן אותו (הוא דורש שעון לניהול התקשורת אבל לא מהסוג המאוד יקר ), לזה דואגים בממיר , עוד דבר ,כבלי אתרנט יכולים לשמש כאנטנות ולקלוט רעשים,ניתן להשקיע הון בלסנן רעשים בכבל , אבל הדבר המפתיע שהסנן הכי יעיל בעולם הוא גם הזול מכולם - הפרדה אופטית , אם עוברים לסיב אופטי כל הרעש החשמלי נעלם , ולכן אין בעולם ולא יצליחו לשכנע אותי שיש כבל אתרנט יותר שקט מסיב אופטי ..... מה כן ,במעבר חזרה מסיב לנחושת יש אלקטרוניקה היא יכולה להרעיש (ולכן ספק לינארי שקט וקטן יפתור את הצרה , וכבל מינימלי שלא ישמש בטעות כאנטנה שמחוברת לכבלי הרמקולים ) , בקרקעית הים ,אין כבל אודיופילי יש סיב אופטי.

5 ביציאת ה USB כאן העסק טריקי ותלוי גם במימוש בממיר , היום יש ממירים שכוללים הפרדה גלוונית כלומר מבטיחים הפרדה בין התווך הרועש לשקט , זה ממש לא טריוויאלי , הכלל הבסיסי אומר שעדיף לא להכניס רעש מראש , מאשר לסנן אותו בהמשך , ולכן אם יש נקודה רגישה , כזו שיש הגיון בטיפול טכנולוגי בה ,זו הנקודה הזו , אבל גם לעניין זה יש פתרונות שלא מצליח להבין , אם השעון שמוצמד לאות יושב בממיר (פרוטוקול א-סינכרוני ) מה ההגיון של שעונים מאוד יקרים בצד המשדר (כאן קצת זהיר - יתכן שתזמון האות לפני שידורו מאפשר סינון טוב יותר של הרעש , אבל אין הגיון הנדסי להשתמש בטכנולוגיה כ"כ יקרה לסינון רעש , שעון איכותי - 10Mhz עולה אלפי דולרים לפעמים , בצדק , השאלה למה הוא נדרש פה לא ברור לי עדיף להשקיע את הכסף במוצר שממש צריך את זה הממיר)

פרקטית

1 מי שיש לו מערכת אחת ויחידה ולא רוצה את כל בלבול המח הזה של כבלים , מתגים , בעיות תקשורת ,באמת כדאי שיתמקד במוצר שגם מספק חווית משתמש טובה וגם מושקע מבחינת תכנון חשמלי נכון ושקט - אלו מוצרים יקרים , מן הסתם , כיוון שכל הטכנולוגיה הזו - גם מעבד גדול , גם תוכנה , גם הפרדה חשמלית טובה בין רועש ושקט ,ועוד ועוד במארז קטן זה עסק יקר , מידע אישי , כרטיס אלקטרוני בתכנון וייצור עצמי , שכולל אלקטרוניקה ספרתית , מעבד , אולי FPGA , המרה למתחי עבודה , הפרדת אדמות טובה - זה עסק של 3-4 ספרות בדולרים למאות פריטים .

2 מי שמוכן לבלבול המח הזה (או שסתם נהנה מהטכנולוגיה) - חשוב שימקד , לדעתי כמובן, את הטיפול בצוואר הבקבוק ולא יתפזר על כל השרשרת, רובה גם ככה רועשת ולא מדויקת

3 מי שיש לו כמה מערכות האזנה , הפתרון המבוזר אידאלי, בסל אחד שמים את כל הביצים הגדולות , והתוכנות הכבדות וניתן שם להתפרע עם יכולות העיבוד (מחשב ביתי עדיף תמיד על הפתרונות האודיופיליים - אין להם שום יתרון מלבד שמישהו כבר התקין את התוכנה ), לכל ממיר אפשר להצמיד תחנת קצה קטנה ולא כ"כ חכמה , בה צריך להשקיע בלייצר סביבה שקטה

ולגבי hqplayer

ל hqplayer ו roon אין שום בעיה שלא ישבו באותו מקום אם roon יודע למצוא את תחנת ה hqplayer הם שולחים ביניהם את המידע באתרנט ולכן הם יכולים לשבת בבית אחר ... אני אישית לא יודע איך מקנפגים את הפתרון ברשת (אצלי הם על אותו מחשב ו roon יודע למצוא אותו אם שתי התוכנות פועלות יחד)

תחנת הקצה יכולה להיות ממיר שנתמך ע"י hqplayer (בד"כ בין היכולות מצוין בפירוש שתומך ב NAA ) ,סטרימר שתומך בפרוטוקול הזה (IFI למשל) או רספברי פי שעליו מתקינים image של NAA שקיים באתר של החברה : צורבים באמצעות תוכנת צריבה לפלאש (ממליץ על Balena Etcher חינמית) ושמים את הפלאש ברספברי פיי , כשמעלים את התוכנה היא שולחת הודעת בקשת הזדהות לכל התחנות שמחוברות לרשת הביתית (Multi-cast ) כל מי שמזדהה כ NAA נכנס לרשימה , בוחרים (תסתכלו במנואל) את התחנה שאליה רוצים להזרים ,והמידע זורם אליה לניגון בממיר המחובר , ה NAA מזהה את הממיר שמחובר אליו ב USB , ומציג אותו כהמשך השרשרת , כש Roon מחוברת , כל ממשק המשתמש מנוהל ב Roon ,ומבחינתכם לאחר שקינפגתם את החיבור ל hqplayer וממנה לתחת הקצה , אתם רואים רק את חווית המשתמש של roon ,ומתחת למכסה המנוע הקובץ מוזרם לhqplayer עובר שם מניפולציה ומוזרם באתרנט אל יחידת הקצה ...

אם אין NAA , אין hqplayer , אפשר לחבר את תחנת הכח ישירות לממיר אבל במחיר הפסד באיכות , RAAT שהוא פרוטוקול העברת המידע מ Roon ליחידת קצה פופולרי יותר בסדרי גודל ,אבל אי אפשר לעבוד הפוך (לחבר hqplayer ליחידה שתומכת ב RAAT )

ולגבי האנשים שמתפרנסים מהמקצוע הזה ומציעים כחלק ממרכולתם גם פריטים שטענתי שאין מאחוריהם הגיון הנדסי ,מתנצל מראש no offence , אני מודע לעובדה שיש מקרים שדווקא פתרון רועש / לא נכון הנדסית , מתחבר לשרשרת טוב יותר מפתרון הנדסי נכון, ונשמע טוב יותר (יש לי דוגמא כזו במערכת שלי שמקשיב לה כרגע וזה אולי לפוסט אחר ) , אני מציע להתייחס לדברי כדברי "חובבן סקרן " , משוכנע שהמתכננים של אותם מוצרים יודעים הרבה יותר ממני ,וכסקרן אשמח ללמוד את ההסברים שלהם ....

אני רוצה לצטט שוב איש שאני אישית מעריך מאוד את הדיעות שלו Rob Watts , הוא טען לאורך שנים ש chord לא תייצר פתרונות הזרמה ,אלא רק לעצמה , הסיבה לטענתו שהזרמת אודיו היא לא אתגר טכנולוגי , ששווה להם כחברה טכנולוגית להשקיע בזה משאבים , המון חברות מייצרות פתרונות , אין לו שום דבר מיוחד (טכנולוגי) להציע לקהילת המאזינים , וזה איש שלא חסרים לו רעיונות מגניבים ופורצי דרך בעולם ההמרה מדיגיטל לאנלוג ... אני מבין מזה שהוא חושב שהנושא הזה טכנולוגית פתור ... אין צורך בפתרונות טכנולוגיים חריגים כדי לקבל פתרון איכותי ....

זהו בזה מסתכם הידע שלי ,אני בטוח שיש רבים שיחלקו על המסקנות וזה מעולה אשמח ללמוד אם טעיתי באבחנות שלי , ארוך מתיש ומקווה שתורם למי שמתעניין

שתהיה חווית האזנה טובה (ולמי שאוהב גאדג'טים הצעתי גם כמה צעצועים חדשים)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
ניסיתי בעבר את הhqplayer.
הרבה כאב ראש לעשות את האינטגרציה שלו, שיפור סוני - פחות…

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור