RIP של ספריית הדיסקים שלי

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
שלום,
(אם יש שרשור/ים עם תשובות לשאלות שלי, אני מתנצל - אשמח לקבל הפניה)

לפני מספר חודשים התחלתי להעביר את הדיסקים שלי למחשב בעזרת Windows Media Player, בפורמט lossless (אם אני זוכר נכון - WMA). אחרי כמה עשרות דיסקים עצרתי כי חשבתי שאולי:
* כדאי להפוך ל-FLAC
* לא ניתן יהיה לעבור בעתיד בתוכנה יותר ידידותית
* בהרבה מקרים אין מידע אוטומטי על הדיסק - בערך 15% מהדיסקים או שהוא לא זיהה אותם נכון (שזה די נורא) או שהוא לא זיהה בכלל (אז אני צריך להזין פרטים ידנית).

האם מישהו יכול לעזור בהמלצות לגבי:
* כלי פשוט ונוח שיכול לבצע RIP ולנהל את המוסיקה (ובעתיד סרטי DVD שאעביר למחשב) - מבחינת איכות השמיעה ונוחות הגישה.
* העברה של מה שכבר במחשב לתוכנה החדשה. בלי לאבד את המידע על האלבומים שכבר יש
* יש מה לעשות עם דיסקים לא מזוהים? :(

אני לא מתכוון לעבור לשמוע מהמחשב בקביעות בקרוב, אבל כשזה יקרה, סביר להניח שאעשה את זה גם חוטית וגם אלחוטית.
אני מוכן לשלם קצת על תוכנה אם היא באמת יותר טובה, אבל לא זקוק למשהו בשמים.

תודה מראש,
אדר.

נערך לאחרונה ב:

kfirsarusi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אני משתמש בתוכנה הזאת dBpoweramp Batch Converter אפשר לעשות בה ריפ לכל פורמט שאתה רוצה והיא קלה לשימוש

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אם אתה בעולם של אפל תשתמש ב iTunes ותמיר לאפל לוסלס, ואם אתה לא שם תשקיע $20 ותקנה MediaMonkey Gold, תמיר ל FLAC ושכח מהצרות. תמיד תוכל להמיר את הכל לפורמט אחר אם יהיה צורך בכך משני הפורמטים הנ"ל. אתה יכול להתנסות ב MM חינם לראות אם זה מתאים לך - אולי הגרסה החינמית תספיק לך אבל לטעמי הגרסה בתשלום נותנת פתרון די מלא (למי שלא רוצה iTunes או אין לו מכשירי אפל)

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה רבה.

אגב, התוכנות הללו גם משמרות לי את מבנה הדיסק/אלבום, ואת הפרטים על ה-track?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תודה רבה.

אגב, התוכנות הללו גם משמרות לי את מבנה הדיסק/אלבום, ואת הפרטים על ה-track?
בגדול כן, למרות שלא תמיד זה עובד - אבל אם לא, תדע זאת מיד.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אדר:

שם התוכנה CDEX להוריד מכאן --> http://cdexos.sourceforge.net/. [אל תבהל מהמילה בטא המפתחים שם עובדים לאט]
צריך להכנס לתגית מאפיינים והכניס דוא"ל ואז התוכנה תשאב את נתוני הדיסק ממאגר באינטרנט. לגבי שם אלבום וגו יש לך שליטה מלאה ויש לך קובץ HELP והטובים שיש ומסביר הכל. התוכנה יכולה להמיר כמעט לכל פורמט מוסיקה שנוצר אי פעם.
אם תרצה לתוכנה יש ממשק עברי אני בד"כ נמנע מלהשתמש בו לא נוח לי...

HIH

מנחם.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
בינתיים התחלתי לשחק עם MediaMonkey. נחמד, עובד מצוין (אמתין עם ה-CDEX כרגע, תודה מנחם)
אבל נתקלתי בבעיה. אני מנסה לנגן דיסקים שצרבתי מזמן, במחשב אחר (לאותו דיסק חיצוני) ועל רבים מהם מקבל הודעה שהם מוגנים (חלקית):[h=4]A license is required to play this file[/h]The file you are trying to play was ripped (copied) from an audio CD.
During the ripping process, the file was "protected." This limits the number of computers on which the file can be played.
To play the file on this computer, you must download a license (a process known as "license migration"). A license acts an electronic key that allows you to "unlock" a protected file and play it.
To download a license for this file, click Download License.

מה שמצחיק (עצוב) הוא שהוא פותח TAB נפרד לכל track, אפילו בלי לתת לי הזדמנות להגן על עצמי. כשיש 30-40 כאלה בדיסק זה נראה כמו וירוס.
בנוסף לכל ה-Chrome מסרב לטפל בזה ולהוריד את הרשיון.

מדובר במאות tracks, בפורמט WMA.

כנראה "אכלתי אותה" עם מה שיש (פספסתי איפשהו, מעניין איפה). אתחיל מההתחלה (לפחות עבור חלק מהדיסקים). אבל האם אני יכול להניח שבהמרה הבאה זה לא יקרה (כי הפעם זה ל-FLAC), או שצריך לסמן איזה FLAG איפשהו?

תודה,
אדר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אדר,

יש איסור לשם על קומפקט דיסק את הלוגו שלו אם הוא מוגן מפני העתקה. האיסור הזה נסגר כבר במאה הקודמת בין חברות התקליטים וחברות סוני ופילפס שלהן שייכות הזכויות על פורמט ה CD. כנראה שאיפשהו בתוכנה שלך מיוצרת ההודעה וההאזהרה. זה לא אמור להיות וזה בוודאי שאיננו קיים בדיסק המקורי מה גם שמותר לך להעתיקו לשימושך האישי.

HIH

מנחם.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה, מנחם. אז אני רגוע שזה לא יקרה שנית (כלומר זו היתה אשמתי ולא אשמת הדיסק).
נראה שה-WMP עשה לי "טובה" והגן על קבצי ה-WMA שלי. זהו, אין עוד WMA, אין עוד Windows Media Player. יחי FLAC.
נתחיל מחדש (למען האמת התחלתי היום - יש לי כבר כ-10 אלבומים).

הצד הטוב בכל זה הוא שצרבתי בזמנו כ-150 דיסקים שהשאיר לי בהשאלה בעל הדירה. את חלקם אהבתי יותר, וחלקם פחות. זה היה בניגוד למצפוני, אבל לא עמדתי בפיתוי. אז זהו, אין לי גישה (נוחה, לפחות) לדיסקים ה"גנובים".

אדר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
תנסה להמיר את הקבצים ה"פגומים" לפורמט אחר בתוכנה אחרת זה צריך לפתור את הבעיה לגבי איכות אני לא אחראי :(

HIH

מנחם

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אין בעיית איכות, זה פורמט lossless,
אבל ניסיתי ב-2 תוכנות שונות (foobar, mediamonkey) להמיר את הקבצים, והם "מוגנים". לא ניתנים לקריאה. זה כולל גם קבצים שכן צרבתי במחשב הזה (ואני יכול לנגן), אבל יש עליהם הגנה אז לא ניתן להמיר.

אדר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אתה יכול להעביר אלי קובץ אחד כזה?

זה מעניין כי ההגנה היא בודאות לא מהדיסק המקורי - זה אסור.

אם כן שלח לי ה"פ ואחזיר לך מייל...

מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור