Rega Planar 3 - רגליות ושיכוך זעזועים

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
פטיפון לא רע למחיר שלו ! יש לי אותו למעלה מ-20 שנה ואני מת עליו.
עיצוב מטמטם. בזמנו ניתן היה להזמין בכל גוון שלסולטן קאטר יש מרצדס S500 כמוהו.
http://opengl.jp/blogger/200609/p3-green-web.jpg
קיצר, החלטתי לפנק אותו במשככי ויברציות מסוג isonode.
בהתקנת המשככים הבחנתי בתופעה מוזרה: מקדימה יש 2 רגליות. מאחורה אחת. אם גם לוקחים בחשבון שהמנוע יושב מאחור על אותה רגלית בודדת אזי מתברר שעל הרגלית האחורית יש משקל יותר מכפול מאשר על שאר 2 הרגליות. כששמתי את המשככים התברר שהאחורי מעוך הרבה יותר מאלה הקדמיים.
אני מניח שהמהנדסים שתכננו אותו למדו גיאומטריה בסיסית. הם למדו איך לחשב מרכב כובד, לשרטט סביבו מעגל ולחלק את היקפו ל-3 זויות של 120 מעלות והם מן הסתם לא שלפו מהמותן את מיקום הרגליות. האם בפטיפונים שונים הרגליות אמורות להיות מאוזנות מבחינת מרכז כובד ?
עוד קושיה בנוגע לרגליות: יש בתוך כל אחת בורג שקובע כמה חזק היא תקובע לשילדת הפטיפון. אצלי הם תמיד היו במצב דלדל המאפשר תנועה לטרלית ותהיתי האם זה בכוונה. האם זה בא כדי לאפשר שיכוך ויברציות או שמא מדובר בהתרופפות המערערת את היציבות של הפטיפון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יכול להיות שהמעיכה הרבה מאחור היא מתוכננת. יכול להיות שלא.

הבעיה העולה לי לראש בכל הקשור למעיכת יתר בצד אחד הוא הפילוס של הפטיפון. אני ממליץ לך לבדוק משככים שונים שאינם פוגעים בפילוס הפטיפון ולבחון את ההבדלים. אם יש הבדלים, תחליף משככים. אם ההבדלים הם לטובת ה"מעוך" תשאיר את זה ככה.

לגבי הפטיפון.
מזל טוב!

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
תודה! מניח שהמזל טוב הוא על ה-DAC החדש. את הפטיפון יש לי 20 שנה.
אני מסכים. חוסר האיזון שנוצר פוסל על הסף את ה-IsoNode.
אנסה בימים הקרובים את הרינגמאט ואעדכן.
http://www.ringmat.com/html/products/domes/ringdomes.html
דרך אגב, אין לי ברירה אלא להרכיב את המשככים על הרגליות המקוריות. המנוע בולט למטה מהבודי של הפטיפון יותר מגובה המשככים, לו היו מחוברים ישירות לבודי. להתחיל להרכיב תושבות במיקומים אחרים נראה לי כבר השחתה והתערבות מיותרת בדזיין המקורי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לשים משכך על משכך שנמעך יותר מהאחרים לא יפתור לך את הבעיה.

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לא הסברתי את עצמי כראוי.
לפלנר3 יש 3 רגליים די קשיחות. אותן אין לי ברירה להשאיר כי הן נותנות לי קלירנס מהמנוע. הן גם לא נמעכות באופן שמורגש אפילו ע"י פּלס. כשהרכבתי עליהן את המשככים הרכים (Isonode) הייתה בעיה של מעיכה וחוסר איזון מכיוון שהם בהגדרה רכים ומעיכים. אי לכך ירדתי מהם. אני אנסה את הרינגמאט שאמור להיות משכך ויברציות קשיח בעל מרקם עצי.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
מה עשית בסוף?
אני מעוניין להזמין את ה-ISORB מאיזוקינטיק, ולבנות לי SANDBOX יעודי לפטיפון

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
התחום הזה של משכחי זעזועים מאוד מבלבל.
לכל מוצר יש ברשת אוהדים לרב ואתה לא יודע מה לבחור. כל אחד נשבע בחמתו שסט הרגליות שקנה הביא לו אושר והארה.
חברת Ringmat נחשבת חברה מאוד רצינית בתחום.
בא אלי שבוע שעבר חבר עם Ringmat cheetah feet + Ringmat domes + Ringmat Statmat וניסיתי אותם.
כשקראתי את הוראות השימוש פשוט נקרעתי מצחוק. יש שם חתיכת ניילון מרובעת עם הדפסות וחורים מוזרים שאתה אמור לשים מתחת לאחת הרגליים בכיוון מסוים בניסוי וטעייה. שמה Statmat והיא אמורה לנטרל חשמל סטטי. אמרתי לעצמי שזה חייב להיות הומור עצמי של אודיופילים או פיקסציה אנאלית במיטבה אבל ראבאק זה אשכרה עובד.
התוצאות על ה- Karik טרנספורט שלי היו לא פחות ממדהימות. זה קרה אגב לאחר שעות של ניסוי תהיה וטעיה שכן יש כאן 3 פרמטרים. יש כאמור את הניילון האנטי סטטי, יש כיפת שעם אחת יותר דחוסה ויש את מצע ה- Cheetah שאחד מה-3 נראה זהה אבל שונה בהרכבו ומסומן בנקודה כחולה.
בפטיפון היה שיפור מורגש אבל לא כזה קריטי כמו בטרנספורט.
זה סט יקר אבל מומלץ מאוד לחולים כמוני בשלבים הסופניים של שדרֶגֶת.
http://www.ringmat.com/html/products/feet/images/Combo.JPG

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור