Pass Labs 350.5 - מגבר במשקל כבד

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אם כבר צריך לבחור הגברה טריזיסטורית, כמעט תמיד אעדיף קלאס A טהור. לא חצי, רבע או שמינית.

לדעתי זה מאוד תלוי מימוש, למשל, לא הייתי מחליף את ה Exposure 2010s שלי ב Sugden A21a.
נשמע לטעמי יותר מדי סתום.
לעומת זאת Threshold Class A טהור, בהחלט היה אחד הטרנזיסטוריים הטובים שיצא לי לשמוע (לא בדקתי על הסט-אפ שלי).

ruti

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
סקירה מעניינת :)
שווה האזנה.
קשה שבעתיים לא להתייחס למתאבק הסומו הזה.
להחליט אם לרכוש אותו.....צריך להכין
מעמד מיציקת בטון,ו"פרה" לעילא.

HYBRID המזנון הלבן שאתה מכיר מחזיק אותו בכבוד
זה ממש כייף לראות שיש ברשותי מגבר כזה נפלא
עם כל כך הרבה שבחים מה אגיד לכם... (ידעתי זאת לפני הסקירה):)
אין מילים לתאר את האושר מאז שנחת בביתי.
אפילו הגאמטים החלו לרקוד ולהשמיע את כל מה שהם יודעים ומסתבר שהם יודעים הרבה.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עתה אני סוף סוף יודע מה רכשת.
לעניות דעתי דגם מתחתיו+DAC טוב היו עושים עבודה נפלאה (Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
בטוח שהמגבר מדהים, אחרי הכל זה Pass...
אתה טוען בעצם שעל הרמקול שלך XA60.5 ו XA30.5 או המונובלוקים קלאס A, ישמעו בעצם זהים לחלוטין כמו ה 350.5?
ה"שיטה" דומה, אבל התכנון בסופו של דבר משתנה.

ברור כמובן הצורך ברזרבות לסקירות למינהם.

לא אמרתי שזה אותו תיכנון ובטח שלא אמרתי שהם ישמעו זהה. מה שאני טוען הוא שהצליל שלהם מאוד דומה עם תוספת כוח לגרסת ה-ab בוודאי ובוודאי כשמדובר על ה-350 מול ה-60 קלאס a שמחירם זהה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השיטה לא דומה כלל וכלל.
וגם מגברי XA הם למעשה מפיקים הרבה יותר מ-30 או 60W, והקליפינג שלהם הרבה, הרבה יותר גבוהה (הם עוברים ל-A/B גם כן)
http://www.hometheaterhifi.com/power-amplifiers/1072-pass-labs-xa-1005-pure-class-a-monoblock-power-amplifier.html?start=3

ישנן מספר ניירות באתר של Pass לגבי ההבדלים..

אתה הורג אותי עם הגרפים שלך. :)

שניהם בנויים על מעגל סופר סימטרי אז כבר ה"כלל וכלל" הוא בהחלט לא כלל וכלל.
הסאונד שלהם שומר על חותמת צלל מאוד מאוד דומה. יש כאלה {כמוני} שיעדיפו את ה-350 על פני ה-60 קלאס a מכמה סיבות שאתה לא יכול לראות על הגרפים שקשורות לצליל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר

אתה זה שהתחיל וממשיך לקשקש על וואטים.
אני מתקן אותך כי XA60.5 אינו מפיק 60 וואט אלא יותר מכפול.
הגרף מדגים את זה בצורה וויזואלית עבור XA100.5

לגבי הבדלים בין המגברים
http://www.passlabs.com/pdfs/product_lit/x_5-xa_5-amps.pdf

בגדול, מבחינת הקונספט של Pass Labs, סדרה X היא סוג של פשרה כנגד סדרה XA.
[ אני אישית, ייתכן כי הייתי מתחבר ל-XA, לא בטוח כי הניואנסים בסאונד היו חשובים לי כ"כ כמו חשבון חשמל מנופח :) ]

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,497
נקודות
113
מה קרה?

אלדר פתח משתמש חדש בשם עט?

מה פתאום משתמש חדש?
בקשר למגבר! המגבר הטרנזיסטורי הכי טוב ששמעתי השנה הוא טרשהולד ישן שאיתן ברוב טיפשותו מכר לגיא וזה בתורו מכר אותו הלאה,והוא היה קלאס a טוב כמו שצריך, בקשר לטרנזיסטור של נמר , כנראה עוד טרנזיסטור טוב שאותי באופן אישי משעמם פחד , לדעתי יש פה נפילה במלכודת של "טנק" "מיפלצת" "חיה" , וכל מיני סופרלטיבים שפועלים על אאודיופילים ששומעים עם העיניים ,
יש לי טרנזיסטור לא פחות טוב מקופל בקופסאות כבר הרבה זמן , בשבילי אין קסם בטרנזיסטורים האלו ,אולי עוד איך שהוא אפשר לסבול קלאס a , אבל מי שרוצה טיפה התרגשות ,אין לו ברירה מלעבור לשפופרות עם כל הכאב ראש, אמרתי את זה לנמר בזמנו , ואני בטוח שיבין שתרד לו רמת הסטרואידים , בינתיים הוא רוצה "מיפלצת ", כאילו איזה אאודיו ריסרצ" 250 לא היה מעיף לו את הרמקול, וכל המברכים פה נישמעים לי" אחד בפה ואחד בלב ",מה יש? מה אתם לא מבינים שלרמקול קרמי צריך שפופרות ? למי מיועדים כל ברכות ההלל על המגבר הלא נכון לרמקול הלא נכון? גם אם זה נחמד תמיד יהיה חסר משהו . קצת קשה ,קצת מנוכר, לא מרגש , בקיצור- טעות.
אבל מי לא עושה טעויות? והנה אף אחד לא אומר שהמלך הוא עירום , למה לא ברור?.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
היה באמת מגבר מדהים הטרשולד אבל מה לעשות, עדיין השפופרות נשמעו יותר טוב לאוזני עם הרמקול שלי וכו' וכו'. חבל שלא שמרתי אותו. הילד שלי כבר זוחל לכיוון השפופרות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אלדר.

איזה כייף להיות זה שצועק הילד הוא עירום הא?

לא מסכים עם מילה ממה שכתבת. מנורות זה ממני והלאה מסיבות טכניות שאחת מהן היא כמה מחברי הטובים שבמזמן שמגבר המנורות שלהם תקול הם באים אלי לשמוע מוסיקה.

בקיצור, עניין של טעם. יש כאלה שמתחברים יותר לצליל המנורתי הרך והמנומס ויש כאלה שמחפשים אנרגיה פרטים ורזרבות. הרי כבר שמעתי אצלי ואני לא זוכר שהיו תלונות.

במקום לשגל את בינתי {אסור להגיד מילים גסות} תניע את האוטו שלך ותתייצב כאן ביום שבת. גם ככה דנה כבר רשמה לך כמה מינוסים על אי הגעה. חבל שהמינוסים יהפכו לקנסות. גם ככה הקנסות שלך אצלי כבר מפוצצות בריבית דה ריבית. לא חבל???!!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבית שלי תמיד פתוח ואורחים זה עניין שבשיגרה.
קדימה, תמצא זמן ותגיע! (-:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר

אתה זה שהתחיל וממשיך לקשקש על וואטים.
אני מתקן אותך כי XA60.5 אינו מפיק 60 וואט אלא יותר מכפול.
הגרף מדגים את זה בצורה וויזואלית עבור XA100.5

לגבי הבדלים בין המגברים
http://www.passlabs.com/pdfs/product_lit/x_5-xa_5-amps.pdf

בגדול, מבחינת הקונספט של Pass Labs, סדרה X היא סוג של פשרה כנגד סדרה XA.
[ אני אישית, ייתכן כי הייתי מתחבר ל-XA, לא בטוח כי הניואנסים בסאונד היו חשובים לי כ"כ כמו חשבון חשמל מנופח :) ]

לא דיברתי על וואטים. דיברתי על עצם העובדה שה-xa30 הוא 30 וואט בקלאס a. לא טענתי שהוא 30 וואט באופן כללי.
גם לא טענתי שמדובר על אותו מגבר. אמרתי שהגישה היא דומה וזו הסיבה שהם גם דומים באופיים.

הגרף יכול לספר לך מעט מאוד, האוזן תגלה לך יותר. אם בא לך, ואתה בעניין, אין בעיה להביא את ה-60 וואט אלי להאזנה ותשמע במו אוזנייך מהם ההבדלים בצליל. מתאים?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מה פתאום משתמש חדש?
בקשר למגבר! המגבר הטרנזיסטורי הכי טוב ששמעתי השנה הוא טרשהולד ישן שאיתן ברוב טיפשותו מכר לגיא וזה בתורו מכר אותו הלאה,והוא היה קלאס a טוב כמו שצריך, בקשר לטרנזיסטור של נמר , כנראה עוד טרנזיסטור טוב שאותי באופן אישי משעמם פחד , לדעתי יש פה נפילה במלכודת של "טנק" "מיפלצת" "חיה" , וכל מיני סופרלטיבים שפועלים על אאודיופילים ששומעים עם העיניים ,
יש לי טרנזיסטור לא פחות טוב מקופל בקופסאות כבר הרבה זמן , בשבילי אין קסם בטרנזיסטורים האלו ,אולי עוד איך שהוא אפשר לסבול קלאס a , אבל מי שרוצה טיפה התרגשות ,אין לו ברירה מלעבור לשפופרות עם כל הכאב ראש, אמרתי את זה לנמר בזמנו , ואני בטוח שיבין שתרד לו רמת הסטרואידים , בינתיים הוא רוצה "מיפלצת ", כאילו איזה אאודיו ריסרצ" 250 לא היה מעיף לו את הרמקול, וכל המברכים פה נישמעים לי" אחד בפה ואחד בלב ",מה יש? מה אתם לא מבינים שלרמקול קרמי צריך שפופרות ? למי מיועדים כל ברכות ההלל על המגבר הלא נכון לרמקול הלא נכון? גם אם זה נחמד תמיד יהיה חסר משהו . קצת קשה ,קצת מנוכר, לא מרגש , בקיצור- טעות.
אבל מי לא עושה טעויות? והנה אף אחד לא אומר שהמלך הוא עירום , למה לא ברור?.

ומאיפה כבודו יודע את כל הבלה בלה הזה? שמעת פעם את הרמקולים של נמר עם מגבר שפופרות? אולי הם הולכים דווקא טוב יותר עם טרנזיסטורי (וקדם שפופרות)?

ואולי לא. אני דווקא חושב שהשילוב אצלו נשמע נהדר (והרבה יותר טוב עם הפטיפון מאשר עם ה CD). ורק אם אשמע את הרמקולים שלו עם איזה מגבר שפופרות טוב, אדע להשוות.

גם לי יש הגברת שפופרות שאני מאוד מאוד אוהב, אבל ההכללות האלה לא ברורות לי. כאילו כל מגבר טרנז', בחיבור לכל רמקול, תמיד ישמע פחות טוב? נו, באמת......

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,497
נקודות
113
כבודו יודע!

ומאיפה כבודו יודע את כל הבלה בלה הזה? שמעת פעם את הרמקולים של נמר עם מגבר שפופרות? אולי הם הולכים דווקא טוב יותר עם טרנזיסטורי (וקדם שפופרות)?

ואולי לא. אני דווקא חושב שהשילוב אצלו נשמע נהדר (והרבה יותר טוב עם הפטיפון מאשר עם ה CD). ורק אם אשמע את הרמקולים שלו עם איזה מגבר שפופרות טוב, אדע להשוות.

גם לי יש הגברת שפופרות שאני מאוד מאוד אוהב, אבל ההכללות האלה לא ברורות לי. כאילו כל מגבר טרנז', בחיבור לכל רמקול, תמיד ישמע פחות טוב? נו, באמת......
כבודו(כפי שאתה מכנה אותי בחיבה), יודע , מכיוון שהשוונו אני וחברי את שתי האופציות של שפופרות וטרנסיסטור לרמקולים קרמים שונים ,אפילו אצלי בבית , לרמקול קרמי אין שום נידנוד, ובגלל המהירות של מגבר טרנזיסטורי החיבור ביניהם נשמע מקוטע וחתוך ,גם האיזופון מגיב כך וגם הגאס אאודיו , אצלי חובר בבית האיסופון ל-asr , ולאחר מכן לסוניק פרונטיר , ולכן אני אומר את אשר אני אומר ,מנסיון.(את כל הבלה בלה שצינת בחוכמתך)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא. כבודו המכובד והנכבד אינו יודע כיצד ישתלב מגבר שפופרות ביחס למגבר של פאס ברמקולים של נמר.
כבודו יודע גם יודע ובדק לגבי איזופון, גאס בחיבור ל - ASR מול סוניק פרונטיר.
אבל כבודו לא בדק את השילובים האלה עם הרמקולים של נמר, ולכן יכול רק להעריך.
ממש לא יודע ולא יכול לצאת בקביעות כל כך נחרצות ("כל המברכים נשמעים לי פה אחד בפה ואחד בלב".....)

כבודו הרי מבין שלא דין רמקול קרמי אחד לשני, ולא דין סוניק פרונטיר עם ASR כדין פאס עם VAC.

ורק בגלל שאני מאוד-מאוד מחבב ומכבד את כבודו (heart) ואת הידע הרב שצבר (מהאזנות והתנסות בפועל ולא מקריאת מגזינים ופורומים) אני מדגיש שאי אפשר להסיק את המסקנות הקיצוניות אליהן הגעת ("המגבר הלא נכון לרמקול הלא נכון"...כאילו דא? ), ואי אפשר לבטל הגברה של מישהו בטענה מוזרה כאילו לרמקול מסוים יכולה להתאים רק הגברה מסויימת, ואין בילתה.
כל המגברים הטרנזי' הקיימים בשוק לא יכולים להשמע טוב עם הרמקולים של נמר. זה נשמע לך רציני יא שניצל?

(ובהזדמנות תסביר לי בבקשה מה זה "חיבור מקוטע וחתוך").
(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבודו(כפי שאתה מכנה אותי בחיבה), יודע , מכיוון שהשוונו אני וחברי את שתי האופציות של שפופרות וטרנסיסטור לרמקולים קרמים שונים ,אפילו אצלי בבית , לרמקול קרמי אין שום נידנוד, ובגלל המהירות של מגבר טרנזיסטורי החיבור ביניהם נשמע מקוטע וחתוך ,גם האיזופון מגיב כך וגם הגאס אאודיו , אצלי חובר בבית האיסופון ל-asr , ולאחר מכן לסוניק פרונטיר , ולכן אני אומר את אשר אני אומר ,מנסיון.(את כל הבלה בלה שצינת בחוכמתך)

אלדר.
הרמקול שלי והאיזופון שונים אחד מהשני לחלוטין. ישנם המון רמקולים קרמים שמגבירים אותם עם טרנזיסטור. אל תהיה מקובע לגבי מנורות, אחרי הכל מעבר לאקסיומות כאלה או אחרות (שאינן קיימות באודיו) חשוב מאוד לנסות ולבדוק בפועל איך מנורות מתנהגות אצלי מול מגבר טרנזיסטור בהתחשב בכך שאני נוטה להיתעלל לא מעט במערכת גם שלל סיגנונות מוסיקלים. בניהם מוסיקה תובענית שדורשת התאוששות מהירה מהמגבר שזה בדיוק היכן שרוב מגברי המנורות נכשלים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אלדר.
הרמקול שלי והאיזופון שונים אחד מהשני לחלוטין. ישנם המון רמקולים קרמים שמגבירים אותם עם טרנזיסטור. אל תהיה מקובע לגבי מנורות, אחרי הכל מעבר לאקסיומות כאלה או אחרות (שאינן קיימות באודיו) חשוב מאוד לנסות ולבדוק בפועל איך מנורות מתנהגות אצלי מול מגבר טרנזיסטור בהתחשב בכך שאני נוטה להיתעלל לא מעט במערכת גם שלל סיגנונות מוסיקלים. בניהם מוסיקה תובענית שדורשת התאוששות מהירה מהמגבר שזה בדיוק היכן שרוב מגברי המנורות נכשלים.

גם מגבר טרנז' שלא ברמת הפאס ניראה לי שלא כל כך יסתדר עם קםעים טובענים.
כמו כן מגברי מנורות טובים יסתדרו .
אבל לא זה הויכוח ולדעתי אין ויכוח .
הבחירות הן לחלוטין אישיות וכל אסכולה רואה את הדברים בצורה שונה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
"ה- 350.5 הוא 40 וואט בקלאס a מה שכבר מכניס בתוכו את מגבר ה-30 וואט."
האלו?

"בניהם מוסיקה תובענית שדורשת התאוששות מהירה מהמגבר שזה בדיוק היכן שרוב מגברי המנורות נכשלים"
שו האדה?

"הרמקול שלי והאיזופון שונים אחד מהשני לחלוטין"
לחלוטין?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
"ה- 350.5 הוא 40 וואט בקלאס a מה שכבר מכניס בתוכו את מגבר ה-30 וואט."
האלו?

"בניהם מוסיקה תובענית שדורשת התאוששות מהירה מהמגבר שזה בדיוק היכן שרוב מגברי המנורות נכשלים"
שו האדה?

"הרמקול שלי והאיזופון שונים אחד מהשני לחלוטין"
לחלוטין?

לא הבנתי יואל. הציטוטים התבלגנו לך.
אשמח אם תהיה יותר ספציפי.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
הבאתי שלוש קביעות שונות בשרשור הזה שיש עמן בעייתיות מה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור