Nikon d750

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
מעוניינת לרכוש ניקון d750
מהירות התריס בדגם זה עד 1/4000.
אומרים שהדגם הבא שאמור להיות מוכרז ה d760 יהיה עם מהירות תריס של 1/8000.
האם מאד משמעותי ששוה להמתין לדגם החדש ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
רק בשביל זה? ממש לא.

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
האם ידוע על משהו נוסף ? שווה להמתין לדגם החדש ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא ממש ידוע מתי הוא יצא ומה יהיה בו. מוקדם מדי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפני שקופצים לקבל החלטות, לדעתי, כדאי להגדיר את הדרישות מהמצלמה ולראות אם באמת דגם זה מתאים לכך או שלא ואז לראות מה מוסיף הדגם החדש והאם זה שווה את הרכישה של דגם חדש.

דרך אגב יכול להיות שמצלמות אחרות כמו סוני ff אולי גם יכולות להיות פתרון

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
א. מה ששואלת, עד כמה משמעותי קיום מהירות תריס מעל 1/4000.
ב. מעבר לידיעה לפי הפרסומים שבדגם החדש מהירות התריס אכן תהיה 1/8000, האם ידוע על משהו נוסף שיהיה שווה להמתין עבורו ?
ג. איזו מצלמת סוני בתקציב דומה עם נתונים דומים או טובים יותר ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדיין לא הבנתי את הדרישות מהמצלמה כך שקשה לי להגיד מה הדגם המתאים לך ביותר או שיספק עבור נתונים טובים יותר
אבל מצלמה כמו סוני A7 II יכול להיות גם אפשרות
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=889698

כמו כן A7RII או A7SII יכולים גם להתאים - תלוי בדרישות כמובן
ובטח שניקון D810 היא גם מצלמה מוצלחת ומעניינת - דרך אגב דגם חדש שלה גם צפוי להגיע, כך שהמחיר שלה עוד צפוי לרדת בקרוב

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה רבה לתשובות.
אני לא רוצה להגדיר צרכים כי כיום נניח אני מצלמת תחום מסויים ואולי ארצה לצלם משהו אחר.
חשוב לי לדעת איפה מהירות תריס של 1/4000 יכולה להגביל אותי ?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כדאי להתחיל מנתוני הרקע . האם יש לך היום פול פריים של ניקון ועדשות.
בכל מקרה, אם יש לך עדשות ניקון, אין טעם לעבור לסוני.
במידה והתשובה שלילית, למה את מעוניינת בפול פריים, שם הכל יותר כבד ויקר והשיפור באיכות במצלמות הטובות, די מזערי.
אגב בניקון 500 [מצלמת קרופ] יש מהירות תריס של 8000\1 ופי 3 נקודות פוקוס יותר מה- 750 שזה לפעמים חשוב בצילום גוף בתנועה.
מירוץ הפיקסלים, מהירויות התריס, נקודות הפוקוס, מספר תמונות לשנייה וכדומה אלו המלכודות של החברות לתופעת השדרגת. ואין בין זה לבין איכות הצילום כמעט כלום [אלה אם כן מדובר בצלם ציפורים לנשיונל גיאוגרפיק או צלם ספורט המסקר ליגות בכירות]

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כל מצלמה יכולה להגביל אותך, אין דבר כזה מצלמה שהיא טובה לכל דבר

לדוגמא ל D810 ולסוני A7R II יש רזולוציה מאוד גבוהה שיכולה לתאים להרבה סוגי צילום, פחות לצילום ארועים היות והיא מספקת תמונה מאוד גדולה שעבור צלם שמצלם הרבה היא לא כל כך תתאים כמו כן קצת הצילום שלהן יחסית איטי ולא יתאים לספורט או צילום ציפורים

ב D750 יש רזולוציה פחות מוצלחת, אבל מספקת בהחלט, מצד שני עדיין ללא מערכת פוקוס וקצת צילום מהיר שיתאים לספורט או לצילום ציפורים. מצד שני היא קלה וקטנה יחסית ל D810 יש מי שאוהב את זה ויש מי שפחות. היא יכולה באמת להיות שילוב מוצלח בהרבה סוגי צילום.
מהירות חשיפה המקסימלית היא נקודה מאוד קטנה במכלול גדול שחשובה רק עבור צילום עם צמצם גדול בתאורה שמש חזקה או עבור צילום עם זמן חשיפה מאוד מהיר לתפוס בחדות תנועה מאוד מהירה (בכל מקרה היא לא הבחירה הנכונה עבור ספורט או ציפורים).

למצלמות אחרות יתרונות וחסרונות, אין חיה כזאת מצלמה מושלמת וצריך למצוא את זו שהכי מתאימה לצרכים שלך - כמו שעמי רשם יכול להיות שעבור סוגי צילום מסוימים מצלמה שהיא לא FF תספק אותך טוב יותר - כך שלא ברור לי למה את מתמקדת בנקודה אחד בלבד (שכאמור שאני לא בטוח שה D750 היא הדגם המתאים לך מראש - יכול מאוד שכן, אבל אני לא יודע את הצרכים שלך)

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אין לי כיום פול פריים.
היתה לי מצלמה ניקון D7200 שנמכרה עם העדשה ומעוניינת לעבור לפול פריים.
צילומי נוף, צילומי סטודיו, אנשים וכד'.
כמו כן, איזו עדשה בסיסית ראשונה עדיף שתהיה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עבור צילומים אלו באמת D750 תעשה עבודה טובה, לדעתי ה D810 תיהיה טובה יותר - בגלל טווח דינמי מוצלח יותר וכן יתרון לרזולוציה - גם מצלמה סוני המעולה A7R II תתאים מאוד (אני לא בטוח בקשר לתקציב שלך D810 או ה A7R II)

עבור צילומי כאלו באמת שאני לא רואה יתרון לזמן חשיפה מהיר יותר (כאומר אם את מחפשת זמן חשיפה מהיר יותר לא בטוח שה D750 היא היכוון) - דרך אגב ל D810 ול A7 R II יש את היכולת הזאת, הסוני A7 II גם יכולה להתאים עם איכות תמונה זהה לזו של ה D750, אולי אפילו קצת יותר טובה כדי דגם חדש יותר (אם אין לך ציוד של ניקו כעת, הייתי בדוק ברצינות את סוני מצלמות ללא מראה זה כיוון שגדל היום ויש לו הרבה יתרונות - אני יכול להרחיב את את רוצה)

נהוג לרכוש את מצלמה הזו עם עדשת 24-70 F2.8 גרסת ניקון הלא מיוצבת נחשבת טובה החדשה המיוצב שיקרה יותר נחשבת פחות מוצלחת (כן זה מוזר עבור ניקון) יש גם גרסה זולה יותר של טמרון שנחשבת מוצלחת (יש גם לסוני אם את בוחר בסוני שנחשבת מעולה) - עדשה זו תתאים לך לרוב הצילומים שלך, אבל בעתיד לבטח תרצי עדשות נוספות כמו
כמובן שעבור צילום אנשים עדשה כמו 85 F1.8 או עדיף F1.4 יהיו מוצלחות מאוד - רבים גם משתמשים בעדשת 70-200 יש גרסת F4 טובה וגרסת F2.8 גדולה יותר כבדה יותר - אני משתמש בגדרת טמרון 70-200 F2.8 עבור ניקון (עבור סוני יש גם גרסת 70-200 מעולה)
עובר צילום נוף בטח עדשה יותר רחבה, אבל אני כבר קופץ קדימה ...

בגדול אם את יכול לעלות קצת בתקציב אני חושב שה D810 מוצלחת יותר עבורך (זו גם המצלמה שאני משתמש בה כעת), כדי לבדוק את המצלמות של סוני A7 II ואם אפשר את ה A7 R II המדהימה - יש לקחת בחשבון שציוד משלים של סוני (כמו עדשות) קצת יותר יקר, אבל נחשב מעולה

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
לגבי ההבדל בטווח דינמי בין ה 750 ל 810
מצרפת השוואה
האם באמת ההבדל משמעותי ?
השוואה לטובת 810.JPG

תמונות מצורפות

• השוואה לטובת 810.JPG
    השוואה לטובת 810.JPG
    KB 50.2 · צפיות: 436

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
20170505_214720.png

תמונות מצורפות

• 20170505_214720.png
    20170505_214720.png
    KB 425.2 · צפיות: 399

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
20170505_214740.png

תמונות מצורפות

• 20170505_214740.png
    20170505_214740.png
    KB 234.1 · צפיות: 419

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה את רוצה להגיד שבניקון d750 נקודת הפוקוס המרכזית רגישה יותר מהמרכזית של d810 ובטח תצליח לקבל פוקוס גם בתאורה יותר חלשה.

לא בדקתי נקודה זו במצלמה האחת מול השנייה, אבל יצא לי לבדוק את שתי המצלמות ליותר מיום יומיים (כתבתי סקירה על d750 והסתובבתי איתה חודש ואני חיי כבר יותר משנתיים עם d810) ולא הרגשתי בהבדל ביכולת לקבל או לא לקבל פוקוס בין שתי המצלמות בתאורה חלשה.
אבל כן הרגשתי הבדל ביכולת של ה d810 לצלם טוב יותר בתאורה חלשה.
אם את רוצה לבדוק מה איכות של חיישן, כדי לך לבדוק זאת באתר dxomark

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אני לא רוצה להגיד, כי לא מספיק יודעת להגיד ולכן שואלת.
ושואלת על מנת להבין ולקבל את ההחלטה המיטבית מבחינתי.
לפי הנתונים בהשוואות של הטווח דינמי 14.8 ל 810 לעומת 14.5 ל 750
ולכן שאלתי עד כמה הפער באמת משמעותי ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בגלל השילוב של הרזולוציה הגבוהה, טווח דינמי ויכולות טובה ב iso גבוהה החיישן של d810 נחשב מהטובים היותר שיש היום.

אני גם אוהב את ההרגשה של המצלמה ביד ואת התפעול שלה, אחרי שהייתי בטוח שאני רוכש את ה d750 יצא לי לצלם סוף שבוע עם ה d810 ואז כבר הייתי בטוח שהיא המצלמה עבורי.

דרך אגב מאוד אהבתי גם את התמונות של ניקון df אבל התפעול שלה היה לי פחות נוח ומערכת הפוקוס שלה לא התאימה לי לצילום בתאורה חלשה.

אני אומר שצריך לבדוק מה החבילה ולא לבדוק נתון מסוים שטוב כאן או שם.

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה :)

galitf

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
דרך אגב, כבר כן בדקתי גם באתר שרשמת ...dxomark
ראה צילום מסך
השוואה טווח דינמי.JPG

תמונות מצורפות

• השוואה טווח דינמי.JPG
    השוואה טווח דינמי.JPG
    KB 48.6 · צפיות: 495

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור