nikon d5300

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום חברים,

אני חושב לרכוש את המצלמה הנ"ל ואין לי שום מושג איזה עדשה כדאי לי להוסיף לה,
ניסיתי לחקור לגבי עדשות ומרוב דעות התחלתי להתבלבל...

התקציב שלי להכל הוא באזור 3,500-5,000 ,

האם אופציה של nikon 3200 עם עדשה יקרה יותר עדיפה?

אולי בכלל שווה לי ללכת על ה7000?

מצטער על מבול השאלות אך באמת חדש בתחום הזה...

תודה לעונים...:בעד:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפני שאנחנו קופצים על כל טווח המצלמות של ניקון :)
האם קנון - זו אופציה?

וכמו כן מה הדרישות הממצלמה האם מצלמה גדולה יותר זה יתרון או חיסרון עברוך?
מה השימושים מהמצלמה ולמה DSLR? (לא שזו בחירה לא נכונה - רק להבין את הדרישה)

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קנון זאת גם אופציה,למרות שבמאבק של cannon nikon עשה לי הרושם שnikon לוקחת,
השימושים הם צילומי נוף לטיול מתוכנן,צילום ביתי(ילדים וכאלה)וצילום אומנותי(בהמשך אם אשתפר בצילום)

לא חושב שהגודל יהווה בעיה עבורי,

למה dslr ? אם אני מסתכל על המשך הדרך בצילום אני חושב
שזה עדיף לי(אין לי נסיון כרגע נסיון משמעותי בצילום)
תודה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושב שהניקון D5200 יכולה להיות אופציה מעולה, היום שה D5300 רק יצאה היא יחסית יקרה בעוד ה D5200 הדגם הקודם נהפכת להיות אטרקטיבית במחיר ולדעתי היא מספקת יכולות נהדרות לצלם המתחיל

מצד השני יצאה לא מוזמן הקנון 70D שזה דגם יחסית בכיר של קנון ומה שהופך את ה 60D למאוד מאוד אטרקביטית במחיר
היא נחשבת דגם בכיר יותר מה D5XXX של ניקון מבחינת גוף המצלמה מבחינת איכות התמונה אני חושב שה D5200 מספקת תמונה טובה יותר.

מומלץ להחזיק את שתי המצלמות ביד ולהרגיש מה מתאים לך
עלות גוף 2500 ש"ח פלוס מינוס
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=837425

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=774069

בקשר לעדשות חובבי צילום מתחילים רבים בוחרים בטעות לדעתי עדשה אחת עם טווח זום גדול שמגיעה עם איכות אופטית סבירה ולא מנצלת את המצלמה. אני אישית מעדיף להמליץ על עדשה 17-50 עם צמצם F2.8 של טמרון (עבור קנון או ניקון לפי המצלמה שרוכשים :) )
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=737730

עדשה זו מספקת אומנם טווח זום לא גדול, אבל מספקת צמצם גדול של F2.8 לאורך כל טווח הזום - נקודה שמאפשרת צילום עם זמן חשיפה מהיר יותר, צילום גם בתאורה לא אופטילית וכן קבלת עומק שדה רדוד שלא ניתן לקבל ללא צמצם גדול.
עלות העדשה כ 1500 ש"ח

אפשרות אחרת זו עדשה עם טווח זום יותר גדול וללא צמצם גדול (כאמור אני פחות אוהב את הכיוון הזה)
כמו קנון 18-135 או ניקון 18-140

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=743716

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

לאחר תקופת זמן עם העדשה כבר יהיה לך יותר מושג מה חסר לך

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התשובה המפורטת אך לא הבנתי את המשפט האחרון
אחרי תקופה אבין יותר לגבי איזה עדשה התכוונת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הכוונה היא שבלב ראשון אני ממליץ לרכוש רק עדשה אחת ולאחר תקופת שימוש במצלמה ובעדשה
יהיה לך כבר ניסיון ותוכל לדעת אם חסרה לך עדשה נוספת ואיזו.

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי,
העדיפות היא על
17-50 עם צמצם F2.8 של טמרון או קנון 18-135 או ניקון 18-140 בתור התחלה?

ולאיזה כיוון אתה היית הולך בתור צלם מתחיל nikon d5200 או ה canoon 60d? או האם בתוספת לא משמעותית ללכת על מצלמה אחרת טיפה יותר מתקדמת שתיקח אותי קדימה יותר במידה ואחליט לפתח את התחביב הזה למשהו יותר מקצועי...
תודה....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הגופים של ניקון מסדרות D7XXX והגופים של קנון מסדרת XXD נחשבים כבר חצי מקצועיים ונראה שיהיה אפשר להתחיל לצלם עם גופים כאלו בארוע כזה או אחר - אם אתה מדבר על צילום ארועים.

אם אתה מדבר על איכות התמונה ה D5200 תספק את איכות התמונה הטובה יותר (מה D700 ומה 60D) , מבחינת טווח דינמי ויכולת טוה יותר ב ISO גבוהה - אבל לא מדובר כאן על הפרשים גדולים.

אבל אני ממליץ לך להחזיק את הגופים ביד לפני קבלת החלטה.

אבל פני שאתה רץ לצלם ארוע כזה או אחר - אתה צריך להבין שבדרך כלל לצלם מקצועי יש עדשות טובות ועוברות איתו לגופים חדשים - עדשות זה הסיפור הרציני והיקר, אני מצלם עם גוף יחסית פשוט, אבל עםד עדשות טובות וזה יוצר את ההבדל.

כך שחשוב גם שיהיו לך עדשות טובות לצילום ארוע ולא רק גוף מרשים עם עדשות שלא מסוגלות לצלם את הארוע :)

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כלומר אם החלטתי בהמשך להשקיע יותר בעדשות מקצועיות יותר ה 5200 יכולה להיות גוף סביר?

ולסיכום ה nikon או הcanonn?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הגוף של D5XXX יותר טוב מהסדרה הנמוכה D3XXX, אבל פחות טוב מהגוף של ה D7XXX החצי מקצועית
מצד שני הגוף של ה 60D טוב יותר מזה של ה D5XXX בכלל זאת ה D5200

ה D5200 מצלמה מעולה במחיר מוצלח כעת (שוב ל 60D גוף יותר גדול ומוצלח), אם אתה חושב על כיוון מקצועי בעתיד ה D5XXX היא לא גוף מקצועי.

לאחר שאמרתי כל זאת אם אתה חושב להשקיע בעדשות טובות ולא חושב לעבוד עם הגוף הזה ה D5200 היא באמת מצלמה שמביאה איכות תמונה נהדרת בגוף מוצלח בגדול נוח וקל לי להמליץ עליה.

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שווה להוסיף כמה שקלים ולקחת כבר את ה d5300 עם ה wifi ו gps??

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK, אז GPS עוזר לשמור את מיקום הצילום ו WIFI מאפשר שמירה דרך ה WIKI וכן שליטה מסוימת מרחוק
עד כמה הנקודות האלו חשובות לך? רק אתה יכול לענות על כך - לי אישית זה לא נחוץ, אבל זה אני

shayyyy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי תודה רבה על כל האינפורמציה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור