MAVIS M60 - התרשמות אחרי ברייק-אין

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
236
נקודות
43
בפוסט על המוצרים החדשים בתצוגה מבית THIVAN LABS ו-MAVIS, הבטחתי לפרט בהמשך, ואחרי הברייק אין, את ההתרשמויות שלי מהמכשירים השונים. אז אתחיל עם MAVIS M60.

MAVIS M60.jpg

MAVIS M60 הוא מגבר היברידי משולב, עם קדם מגבר שפופרתי בקלאס A, אפס פידבק וסינגל אנדד, ושלב הגברה המבוסס על שנאי מוספט. הוא מפיק 60w ב-8 אוהם ו-80W ב-4 אוהם, כש-30 הוואטים הראשונים הם בקלאס A. משקלו של המגבר 32 ק"ג, ומחירו 20,500 ₪.

MAVIS (מותג של THIVAN LABS) מציעה סדרה בת שלושה מגברים היברידיים, זהים פחות או יותר מבחינה טכנית, וההבדל המרכזי הוא בעוצמה. MAVIS M60 הוא המגבר האמצעי בסדרה.
MAVIS מתפרעים לגמרי בסדרה הזאת ומשתמשים בה בטכנולוגיות מתחום מגברי הסינגל אנדד הכי אזוטריים, וכאלה שלא ניתן למצוא בשום מגבר אחר, היברידי ו/או טרנזיסטורי.

H1-M60-Engineering-design.jpg

בתרשים ניתן לראות אחת מהטכנולוגיות האלה: שימוש משולב בשנאי אינטרסטייג' ובשנאי אאוטפוט גם יחד! על התוצאות אדבר תכף. שימו לב גם לשימוש מינימליסטי במוספטים.
טכנולוגיה ייחודית נוספת היא שימוש בחיווט Point To Point במגבר כולו, גם בשלב הקדם השפופרתי וגם בשלב הגברת המוספט... כלומר, לא תמצאו כאן לוחות מודפסים! (יש כמה שיטות PTP, ו-MAVIS משתמשים בשיטה הכי עמלנית, אבל גם זו שנותנת את התוצאות הכי טובות.)
ככל הידוע לי, אין לכך שום מקבילה בשום חברה מסחרית אחרת המייצרת מגברים היברידיים ו/או טרנזיסטוריים.

חשוב להדגיש שאת כל השנאים בונה החברה עצמה, והיא הגיעה לדרגת התמחות פסיכית בעניין, כשהתפקיד היחיד של שני מהנדסים בחברה הוא להמשיך ולפתח ללא הרף את איכות השנאים.

יש עוד הרבה מה לספר – על איכות הקונקטורים הנפלאה מאחור (פשוט תענוג לעבוד איתם!), על כך שהשפופרות שהחברה מספקת הן איכותיות ברמה המייתרת כל מחשבה לשדרג אותן, ועל האפשרות לשלוט במידת הדינמיקה והבס שהמגבר מפיק (תלוי בהקלטות, בחלל, ובהעדפות האישיות) - ולעשות את זה בצורה טהרנית להפליא.

וכן, MAVIS M60 הוא מגבר בעל מראה קלסי יפהפה!

חזית שמאל.jpg

טוב, אז אחרי כמה שבועות הרצה וחיבור לכמה זוגות רמקולים, אני אומר כאן בוודאות גמורה שזה אחד המגברים הטובים ביותר בז'אנר ההיברידי והטרנזיסטורי שיצא לי לשמוע אי-פעם, וביחס לכל רמת מחיר (כולל מול הגברות במחיר פי שבעה ויותר ממנו). לנוכח רמת התכנון, הבנייה והחלקים, זה לא מפתיע אותי.

ראשית, הוא דינמי בצורה הכי מלהיבה שיש, מהיר בטירוף, ומפיח חיים בהקלטות שבמגברים אחרים נשמעות כמו עגלות חלודות.
הפירוט של המגבר הזה מעלה חיוך מאוזן לאוזן – פשוט לא ייאמן כמה פרטים חדשים הוא שולף מהקלטות שחשבתי שאני מכיר אותן היטב.
למרות שההספק שלו הוא 60W "בלבד" ב-8 אוהם, למכשיר יש זרם קטלני שמרקיד, לדוגמה, את הרמקולים Larsen 8 יותר טוב מכל מגבר טרנזיסטורי בעוצמות של 200-150 וואט שחיברתי אליהם.

ספק הכוח במגבר הוא ברמות הגבוהות ביותר, ומייתר לחלוטין כל שימוש במכשיר כלשהו לטיפול בחשמל. חברו לו כבל טוב, ושלום על ישראל. כפריק של טיפול בחשמל – והרשו לי להודות בפטיש קטן - כמי שנוהג לכבות לפני כל סשן האזנה את המקרר וכל מכשיר מאיים אחר... זו הרגשה נפלאה להפסיק לעשות את זה. MAVIS M60 פשוט אינו זקוק לכך (ולצורך העניין, זה תקף גם לגבי כל האלקטרוניקה של THIVAN LABS).

אחת התוצאות מספק פנטסטי כזה היא כמובן צלילות נהדרת, שקט עמוק ביותר בין הצלילים, ובמה מפחידה בממדים שלה.

לגבי הטונליות – תשכחו מהחמימות הדביקה, העייפה והחד-ממדית של מגברים רבים בז'אנר הזה. הטונליות כאן אינה חנפנית, אלא קשובה להקלטה -תענוג! יותר מורכבת, מעניינת עשירה ומפתה מכל מגבר טרנזיסטורי ששמעתי, ומאוזנת ונכונה יותר מהרבה מגברי שפופרות PP.

ודרך אגב, הקצב והתנועה של המגבר הם בית ספר ל-PRAT שהבריטים כל כך אוהבים לדבר עליו.

שורה תחתונה: עם המגבר הזה, כל סשן האזנה הופך לחוויה צרופה. אני יודע, זה נשמע קלישאה, אבל, מה לעשות, זה אמיתי. מוזמנים להיווכח.

חזית OBC 2.jpg

המגברים ההיברידיים של MAVIS מגיעים עם אפשרות להוסיף ממיר מובנה ו/או פונוסטייג'. המגבר בתצוגה כולל ממיר מובנה. בהשוואה בין הממיר הפנימי במכשיר לבין ממיר בתצוגה במחיר של 8,000 ₪ בערך (לפני תוספת כבל חשמל, אינטרקונקטים ומדף), מצאתי שהממיר הפנימי טוב יותר מכל בחינה, ומציג תמונה לכידה והרמונית יותר.

מחיר ה-MAVIS M60 כולל ממיר: 25,500 ₪.

054-2901166

נערך לאחרונה ב:

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
מדהים.
מוצר שבהחלט שווה לבדוק.

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
"טוב, אז אחרי כמה שבועות הרצה וחיבור לכמה זוגות רמקולים, אני אומר כאן בוודאות גמורה שזה אחד המגברים הטובים ביותר בז'אנר ההיברידי והטרנזיסטורי שיצא לי לשמוע אי-פעם, וביחס לכל רמת מחיר (כולל מול הגברות במחיר פי שבעה ויותר ממנו).

אשמח אם תפרט מול איזה מגברים ההשוואה נעשתה ..

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
236
נקודות
43
"טוב, אז אחרי כמה שבועות הרצה וחיבור לכמה זוגות רמקולים, אני אומר כאן בוודאות גמורה שזה אחד המגברים הטובים ביותר בז'אנר ההיברידי והטרנזיסטורי שיצא לי לשמוע אי-פעם, וביחס לכל רמת מחיר (כולל מול הגברות במחיר פי שבעה ויותר ממנו).

אשמח אם תפרט מול איזה מגברים ההשוואה נעשתה ..
אם לא פירטתי, יש לכך סיבה. אם אתה רוצה, מאוד, לדעת, מוזמן להתקשר. לא מבטיח שארד לפרטי פרטים.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
236
נקודות
43
אני "מנחש" שאלה לא מגברים שאתה מייבא ;)
ניחוש שהיה יכול להיות אולי מוצלח, אילו ייבאתי מגברים אחרים...
אבל כל זה סתם פטפטת. מי שבאמת מתעניין, צריך פשוט לבוא ולשמוע.
כל מי שמקטר כאן - ובצדק! -על המחירים הפרועים בענף, הנה הזדמנות ליהנות ממגבר-על אמיתי במחיר של מגבר תחילת דרך.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
ניחוש שהיה יכול להיות אולי מוצלח, אילו ייבאתי מגברים אחרים...
אבל כל זה סתם פטפטת. מי שבאמת מתעניין, צריך פשוט לבוא ולשמוע.
כל מי שמקטר כאן - ובצדק! -על המחירים הפרועים בענף, הנה הזדמנות ליהנות ממגבר-על אמיתי במחיר של מגבר תחילת דרך.
אז הניחוש אכן מוצלח!

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
236
נקודות
43
MAVIS M-60 - מבט פנימה:

H4-M60-OPT-and-IT.jpg

דרך אגב, לבעלי רמקולים עם נצילות נמוכה במיוחד - תיבות גדולות עם הרבה דרייברים, מגנפלנריים, אלקטרוסטטיים וכיו"ב - MAVIS מציעה את הדגם MAVIS M-100, שההספק שלו כפול, והוא מגיע בשני חלקים: אחד הוא יחידת ההגברה והשני הוא ספק הכוח. משקלו 62 ק"ג, ומחירו 41,000 ש"ח.

MAVIS - MASTER SERIES - M100.jpg

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
236
נקודות
43

בסרטונים, המגבר MAVIS M-60 ניזון משרת המוזיקה TMS-3 של THIVAN LABS,
ומחובר לרמקולים Open Baffle של THIVAN LABS מדגם GRAND OPEN MK II

כבלי החשמל הם של Mudra Akustik מדגם HP,
וכבלי הרמקולים (Bi-wiring) והאינטרקונקט (דגם UNO) הם של No-Nonsense Cables.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור