Luxury High End: Heart vs. Head

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
קראתי כתבה מעניינת Luxury High End: Heart vs. Head במגזין Sound staged ultra.
To make a long story short הכתב מתלבט בין רכב suv של קיה - שקבלה בדירוגים וחוות הדעת ציון מעולה (היינו, הראש = head) מול ג'יפ מסוג "לנדרובר" (הלב=החלום)- ש"נחשב" הרבה יותר וגם עולה הרבה יותר , אבל בציונים תכלס...
באנלוגיה לעולם האודיו, הכתב משווה בין 2 סקירות שהמגזין שלו ערך בין NAD (הראש) לGRYPHON DIABLLO (הלב)... בהשוואה בניהם, הכתב לא מצליח לבחור בין 2 המוצרים/ להגיע למסקנה איזה הגברה טובה יותר... אלה, רק יכול רק לומר ש"הגריפון עולה פי 3 מהnad".
באופן אישי, בתקופה האחרונה אני התלבטתי בהחלפת האלקטרוניקה בין:
Karran (סוג של חלום= הלב)- "מפלצת" של הגברה (600 וואט) שעל-פי מתכנן הרמקול שלי Artos שילוב מעולה, גם לפי האתר של karran מחצית מהתמונות בגלריה מוצגים האלקטרוניקה בשילוב הרמקולים שלי (בנוסף, שמעתי את השילוב מספר פעמים בתערוכות, אפילו בדיגיטאון לפני מספר שנים והתוצאה הייתה מדהימה, נכון שמדובר היה בחדר גדול הרבה יותר ובהגברה עם פחות וואט- 400).
לבין,
אלקטרוניקה שיותר מתאימה למידות החדר שלי/ סוג התוצאה (חווית האזנה) שאני מעוניין להשיג.
לאחר התייעצות עם מספר חברים קרובים (2 מהם מכירים טוב מאוד את האלקטרוניקה המדוברת), במימדי החדר שלי (3.2 × 3 מטר בערך), לא רק שלא אנצל עשירית מפוטנציאל המגבר, יתכן שאף אפגע בתוצאה הסופית.
היות ולא יכולתי להאזין בחדר שלי לאלקטרוניקה, לשלול או לאשרר זאת, ה"שכל" (הראש) גבר במקרה בזה וניצח את ה"חלום" (הלב). בסופו של דבר, כידוע (פתחתי פוסט בנושא לא מזמן) בחרתי באלקטרוניקה של passLabs הגברה מצויינת 25 וואט class a מנורותי ו- midi הכי שיכולתי לבקש... עם הפרה 2 חלקים xp-22.
חשוב לציין, שמבחינתי אין מדובר בפשרה כלל, אלה בניצחון של השכל הישר מול הלב/ חלום... ניצחון שסיכוי גדול, וחסך לי עוגמת נפש, כסף (הפסד מהמכירה) וזמן.... למרות שתמיד יהיה בי איזה ניצוץ של ספק שאולי הסט היה יושב פה פיצוץ.... טוב, נישאר עם הספק :מבולבל: אבל תאכלס אני מאושר וחושב שעשיתי מבחינתי את ההחלטה הטובה בשבילי ;)

האם גם למשהו ממכם היה דילמה לאחרונה בין ה"לב" ל"ראש"?
תתפרעו חברים....
שבת שלום וחג שמח(ורד)

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
משהו אחד מדבריך לא הבנתי:
הגם שאמרו שמדובר באלקטרוניקה אולטרה אולטרה היי-אנד, במימדי החדר שלי (3.2 × 3 מטר בערך), לא רק שלא אנצל עשירית מפוטנציאל המגבר, יתכן שאף אפגע בתוצאה הסופית
מגבר טוב זה לא רק כוח, ואין קשר לגודל החדר ברלוונטיות השימוש והכדאיות במגבר טוב.
גודל החדר רלוונטי רק לשימוש במגבר חזק יותר או פחות

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
במחשבה שניה הניסוח שלי היה מטעה, לא הייתי צריך להשתמש במונח "הגם" (צודק, אין קשר בין מגבר טוב לבין היותו אולטרה היי אנד ו/ או לגודל החדר).
נערך

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
קראתי את הכתבה, הוא בעיקר משווה ברמת התחזוקה /תקלות. ככה הוא לא משווה ציוד סטריאו , אז אם את הציוד שומעים, על הרכב - נוסעים

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
מה זה אולטרה היי אנד?

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
במקרה שלך ההשוואה לא לגמרי נכונה.
כי החלופה הייתה ללכת ״עם הלב״ אבל על עיוור (בלי לשמוע)
לבין ללכת עם הראש אבל עם אפשרות לשמוע ולהחליט בבית....

ההשוואה הנכונה הייתה אם המצב היה קנייה עיוורת (בלי לשמוע בבית)
בין הראש ולבין הלב
במקרה השני אני הייתי הולך עם הלב אם זה אומר ״להגשים חלום״

ברגע שמביאים הביתה לשמוע כבר אין לב או ראש
הסאונד מדבר בעצמו
ומנסיון שלי ושל אחרים אני יכול להגיד לך שבמצב הזה לפעמים חלומות נשארים באוויר מול המציאות של איכות הסאונד ושמות של מותגים נחשבים נשארים מאחור אם כל התהילה שלהם.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
.................
בסופו של דבר, כידוע (פתחתי פוסט בנושא לא מזמן) בחרתי באלקטרוניקה של passLabs הגברה מצויינת 25 וואט class a מנורותי ו- midi הכי שיכולתי לבקש... עם הפרה 2 חלקים xp-22.

………………
האם יצאה לך לשמוע כול מעומד אצלך?
אם לא, עם כול הכבוד לחברים, ראש, לב ומה שלא יהיה- אתה לא תידע עד הסוף האם קראן באמת לא היה מתאים/טוב/לא טוב/הורס מאשר הבחור שנבחר בסוף.
כול זה בלי כוונה לכער ולפגוע לפגוע, בחירתך מעולה ופנטסטי וללא ספק נותנת מענה והנאה עד הסוף, אך הבנתה למה אני חותר אני מניח.
חג שמח ותהנה!

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
האם יצאה לך לשמוע כול מעומד אצלך?
אם לא, עם כול הכבוד לחברים, ראש, לב ומה שלא יהיה- אתה לא תידע עד הסוף האם קראן באמת לא היה מתאים/טוב/לא טוב/הורס מאשר הבחור שנבחר בסוף.
כול זה בלי כוונה לכער ולפגוע לפגוע, בחירתך מעולה ופנטסטי וללא ספק נותנת מענה והנאה עד הסוף, אך הבנתה למה אני חותר אני מניח.
חג שמח ותהנה!
לא כל ציוד ניתן לשמוע בבית (בטח ציוד יד שניה שקשה מאטד לשנע), הקראן היה סוג של חלום בגלל כל מה שציינתי כאמור (האזנה בצערוכה, שיחה עם יצרן הרמקול שלי והשילוב שקראן מציגים/ הציגו עם artos). נשאר בגדר חלום. בהחלטה מושכלת בין ללכת נגד ניסיון של 2 חברים שהציוד היה אצלם ומכירים אצ החדר שלי ואמרו שזה לא יעבוד, העדפתי להקשיב להם ולא ללכת על חלום.

אבל מספיק לדבר עלי (אני באמת לא העניין), מה אצלכם? האם / מתי הלכתם עם הלב נגד הראש, או ההיפך (כמובן שמי שהאזין ל 2 המועמדים אצלו בבית ויכול היה להתרשם , אז זה כבר בחירה מושכלת).
ניר

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
במקרה שלך ההשוואה לא לגמרי נכונה.
כי החלופה הייתה ללכת ״עם הלב״ אבל על עיוור (בלי לשמוע)
לבין ללכת עם הראש אבל עם אפשרות לשמוע ולהחליט בבית....

ההשוואה הנכונה הייתה אם המצב היה קנייה עיוורת (בלי לשמוע בבית)
בין הראש ולבין הלב
במקרה השני אני הייתי הולך עם הלב אם זה אומר ״להגשים חלום״

ברגע שמביאים הביתה לשמוע כבר אין לב או ראש
הסאונד מדבר בעצמו
ומנסיון שלי ושל אחרים אני יכול להגיד לך שבמצב הזה לפעמים חלומות נשארים באוויר מול המציאות של איכות הסאונד ושמות של מותגים נחשבים נשארים מאחור אם כל התהילה שלהם.
ברור
ברגע/ אם היתי יכול להביא את הקראן הביתה זונכבר היתה בחירה מושכלת בין 2 אלקטרוניקות והביירה היתה נעשית על סמך התוצאה הסונית/ התאמה הטובה ביותר.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בדיוק נמצא עם אותה הדילמה. שני זוגות רמקולים. הראשון apogee duetta signature. עושה הכל ממש מושלם.
השני, lowther tp1, ישנים, שופריים, לא סלחניים. שיפצתי מאפס, השקעתי את הנשמה והמוזיקה איתם נכנסת מהלב אך להגיע לשם קשה פי כמה ( רמקול עם אלמנט יחיד, ללא קרוס) כל הבדל הכי קטן בציוד ( אם זה כבל או אפילו מנורה מיישרת) נשמע בבירור. הפיין טיונינג הכי קשה בעולם. אבל חיוך שלא נגמר כשמגיעים.
בעצם גם עם האפוג'י.
האם זהו win win ? או בעיה ששניהם נמצאים אצלי בסלון? קשה להחליט.
חג שמח!

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
לא כל ציוד ניתן לשמוע בבית (בטח ציוד יד שניה שקשה מאטד לשנע), הקראן היה סוג של חלום בגלל כל מה שציינתי כאמור (האזנה בצערוכה, שיחה עם יצרן הרמקול שלי והשילוב שקראן מציגים/ הציגו עם artos). נשאר בגדר חלום. בהחלטה מושכלת בין ללכת נגד ניסיון של 2 חברים שהציוד היה אצלם ומכירים אצ החדר שלי ואמרו שזה לא יעבוד, העדפתי להקשיב להם ולא ללכת על חלום.

אבל מספיק לדבר עלי (אני באמת לא העניין), מה אצלכם? האם / מתי הלכתם עם הלב נגד הראש, או ההיפך (כמובן שמי שהאזין ל 2 המועמדים אצלו בבית ויכול היה להתרשם , אז זה כבר בחירה מושכלת).
ניר
אם היתי הולך עם הראש ..... היתי עכשיו עם הלב:) חחחח
קראן זה גם חחום שלי באופן כללי, אבל כפי שמיינתה לא ניצן לשמוע וגם אם היה יבואן לא נראה לי שהיה מסרים ככה לשנע את הבריטן כזה לבית של מי שהוא ע״מ להרגיע את התיאבון:)

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
ברור
ברגע/ אם היתי יכול להביא את הקראן הביתה זונכבר היתה בחירה מושכלת בין 2 אלקטרוניקות והביירה היתה נעשית על סמך התוצאה הסונית/ התאמה הטובה ביותר.
לכן לא עמדת בדילמה בין הלב לראש...
החלטת לפי המלצת החברים לדלג על החלום
זה מובן ומקובל

כמו שרוזי1 כתב
מגבר טוב ועתיר כוח לאו דווקא צריכים בחדר גדול כדי לנגן ב spl גבוה
גם נהנים ממנו בווליום נמוך (ויש מי שיגיד שדווקא במקרים אלה מראה את איכותו)

בכל מקרה, בחזרה לשאלה שלך
הכי כיף זה ללכת עם הלב :)
YOLO (ורד)

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
כמו שרוזי1 כתב

YOLO (ורד)[/QUOTE]
אז במקרה דנן, נאמר לי שרוב הסיכויים שהמגבר לא ינגן טוב בחדר, כי כל עוד אשמע ב spl נמוך (האזנה חרישית אז סבבה)... אבל ברגע שארצה להגביר עוצמה, רוב הסיכויים שאשמע צליל בומי.
מניסיון היה לי מגבר עתיר וואט (יחסית) gryphon diabllo 250 וואט . ולא עשה בעיות... במקרה הזה המליצו לי אחרת. אבל אתה מפספס את העיקר, אני לא בא לומר מה טוב יותר, או פחות... אני מציין סיטואציה ללכת עם הלב= להגשים חלום (על עיוור) ולהסתכן , או ללכת עם הראש (השכל הישר) להאזין בבית לציוד (שאני מכיר והיה לי ניסיון עם החברה הזו בעבר). ובמקרה הזה הראש ניצח.
זה לא אומר שאם הייתי יכול להביא את הקאראן 600 אלי הבית יתכן והיתה תוצאה מטמטמת... יכול להיות כן, יכול להיות לא. אבל ללכת עם הלב / חלום אומר שהייתי צריך לרכוש על עיוור ולהסתכן.
עדין חושב שתמיד כדאי ללכת עם הלב?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כמו שרוזי1 כתב

YOLO (ורד)
אז במקרה דנן, נאמר לי שרוב הסיכויים שהמגבר לא ינגן טוב בחדר, כי כל עוד אשמע ב spl נמוך (האזנה חרישית אז סבבה)... אבל ברגע שארצה להגביר עוצמה, רוב הסיכויים שאשמע צליל בומי.
מניסיון היה לי מגבר עתיר וואט (יחסית) gryphon diabllo 250 וואט . ולא עשה בעיות... במקרה הזה המליצו לי אחרת. אבל אתה מפספס את העיקר, אני לא בא לומר מה טוב יותר, או פחות... אני מציין סיטואציה ללכת עם הלב= להגשים חלום (על עיוור) ולהסתכן , או ללכת עם הראש (השכל הישר) להאזין בבית לציוד (שאני מכיר והיה לי ניסיון
מגבר יותר טוב (מה שאנו קוראים שקט) וחזק יותר (לא בהכרח יותר ואטים) יעשה פחות בומים בחדר קטן ממגבר חלש ופחות ״שקט״

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
... בהשוואה בניהם, הכתב לא מצליח לבחור בין 2 המוצרים/ להגיע למסקנה איזה הגברה טובה יותר... אלה, רק יכול רק לומר ש"הגריפון עולה פי 3 מהnad"
איך אפשר בכלל להשוות בין החברות?

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
כמו שרוזי1 כתב

YOLO (ורד)
מניסיון היה לי מגבר עתיר וואט (יחסית) gryphon diabllo 250 וואט . ולא עשה בעיות... במקרה הזה המליצו לי אחרת. אבל אתה מפספס את העיקר, אני לא בא לומר מה טוב יותר, או פחות... אני מציין סיטואציה ללכת עם הלב= להגשים חלום (על עיוור) ולהסתכן , או ללכת עם הראש (השכל הישר) להאזין בבית לציוד (שאני מכיר והיה לי ניסיון עם החברה הזו בעבר). ובמקרה הזה הראש ניצח.
זה לא אומר שאם הייתי יכול להביא את הקאראן 600 אלי הבית יתכן והיתה תוצאה מטמטמת... יכול להיות כן, יכול להיות לא. אבל ללכת עם הלב / חלום אומר שהייתי צריך לרכוש על עיוור ולהסתכן.
עדין חושב שתמיד כדאי ללכת עם הלב?[/QUOTE]

לא מפספס, כבר כתבתי לך
אני ארגנטינאי
אני הולך עם הלב :לב:
רק שהחלום הוא לסאונד ולא סתם לשם של מוצר נחשק ;)

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
איך אפשר בכלל להשוות בין החברות?
אין מקום להשוואה בכלל
גריפון זה כמה רמות מעל
הכתב שכתב את הכתבה..כנראה קצת לא מאופס
ו Jeff שקנה גיפון של קיה ממש לא חושב שהוא עדיף על הריינג רובר
פשוט אין לו עניין להוציא סכום כזה על האוטו

כנראה הוא גם קצת מסוכסך עם גריפון...

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
הוא משווה הגברה שהוא סקר של 2 חברות ולא יכול היה להחליט מה נשמע לו טוב יותר.
אז או שהוא לקח משהו או שהוא צריך לעבור לדוקים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור