LCD לעומת LED

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני רוצה לקנות טלוויזיה לחדר שינה. אני לא הולכת לראות בה הרבה, רק פעמיים בשבוע פחות או יותר. חיפשתי טלוויזיה יד שניה כיוון שאני לא רוצה להשקיע הרבה ואני לא בררנית באיכות (עד עכשיו היתי רואה במסך מחשב נייד 13" והתרגלתי לזה).
אני מכוונת לגודל של 39-42 " ומצאתי כמה זולות יד שניה אבל כמובן הן LCD. השאלה שלי היא כמה מיושנת הטכנולוגיה הזאת? האם שווה לקנות אותה במחיר זול? או שאין טעם לקנות טלויזיות כאלה כיום.
אודה מאוד לכל עזרה.
תודה מראש,
הדס

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כל הטלוויזיות הן LCD... רק מה שמכונה LED כולל בגב המסך נורות לד קטנות במקום מנורות פלורוסנט, מה שהופך את המסך לדק יותר ויעיל יותר מבחינת צריכת חשמל.

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקי, תודה על ההסבר :)

ועדיין השאלה עומדת - האם הטלוויזיות ללא נורות הלד הן איכותיות מספיק בשביל להשקיע בסביבות ה600-900 יד שניה (משנת 2010 ) או שכדאי להוסיף השקעה של כאלף שקל ולקנות טלוויזיה עם נורות לד שהן מתקדמות יותר.
בעצם השאלה היא כמה שונה האיכות. כמה יותר טובות הלד מאשר ללא. האם יש הבדל מאוד גדול ונראה לעין.
אודה לתגובה
תדה מראש

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין ממש קשר לאיכות התמונה, פאנל ה- LCD בצד הקדמי (זה שקובע את איכות הצבע, זוויות צפיה ועוד) זהה בשתיהן. בטלוויזיות LED מתקדמות יש מנגנונים דינמיים לשיפור הניגודיות והצבע השחור, אבל זה ממילא מעבר לתקציב שלך. טלוויזיה חדשה בגודל 40" את יכולה לרכוש במחיר שנע סביב 2,000 ש"ח וזה שווה לדעתי, במיוחד שאת לא יכולה לנבא אורך חיים עתידי של טלוויזיה משומשת בת חמש שנים.

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז אם אין הבדל באיכות בין האופציות שלי, אתה מציע לקנות חדשה רק בגלל שאי אפשר לדעת עוד כמה זמן תעבוד זאת שבת חמש שנים? לא סביר שתחזיק לי עוד חמש שנים?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
במשומשת לא תוכלי לדעת כמה זמן היא עבדה בפועל ואי אפשר לצפות כמה זמן היא תחזיק, אולי כן ואולי לא. במקרה של תיקון, כבר יעלה לך כמה מאות שקלים (בהנחה שפאנל המסך לא יתקלקל ואז אין מה לעשות איתו).

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אמרו לי שאפשר להכנס להגדרות ולראות כמה זמן עבדה. זה נכון?

אפשר להיות יותר ספציפים - אתה יודע משהו על הדגם הזה: mag innovision BJ37FHD

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אפשרי רק דרך תפריט טכנאים, לא התפריט הרגיל.
זה מסך סיני פשוט, לא פאר היצירה.

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
את זאת ספציפית אני יכולה לקנות ב900. משתלם?

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
37"

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא יודע, לא ראיתי אותה, כך שאני לא יכול לשפוט לגבי איכות התמונה. תבקשי לחבר אותה לערוצים 2 ו- 10 וגם לתכני HD. השאלה היא איך המסך הזה מתפקד גם בחיבור למחשב.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
במחירים הנמוכים שיש היום למסכים אין שום טעם, בטח לא היגיון, לרכוש יד שנייה.
יד שנייה רוכשים מותגי עלית שעלו ממון רב. גם אז צריך להיזהר.

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובה.
למה אין היגיון? לא חשוב לי שתהיה הטלוויזיה הכי חדשה וחדה. רק שתעבוד ויראו טוב. למה לא לחסוך 1000 וקצת שח?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כי אם תקני משהו משומש שיתקלקל עוד שנה, אז הכסף הלך. ואם את מתכננת להחזיק אותה לכמה שנים טובות, אז עדיף לרכוש משהו איכותי יותר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
למסכים היום אין אורך חיים ארוך כמו שהיו לטלויזיות הגדולות (CRT ) של פעם.
אל תצפי שמסך בן 5 שנים יעבוד כמו צריך עוד 5 שנים....
אם את רוצה מסך ל 5 שנים ומעלה, עדיף לקנות חדש מסדרה נמוכה (כלומר, ללא כל מיני תוספות כמו SMART , או תלת מימד) של פירמה סבירה (גם פה עדיף לא לקחת no name שעלול להחזיק לך לא יותר מתקופת האחריות....).
למשל פיילוט שמוכרים אותה על המשקל...

hadas

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב אז די השתכענתי. תודה לכולם על התגובות והעזרה.
אחרי סינון הגעתי לשתי האופציות האלה:
Toshiba 40L2550
Samsung UE40J5100

מישהו יודע להמליץ איזו כדאי?
או אחת אחרת עד 2000 שח?

תודה מראש

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור