Hideaki Nishikawa R.I.P

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
Hideak-Nishikawa-techdas-hifi-news-june-2023.jpg
ה-CEO של חברת הפטיפונים הי-אנד היפנית TechDAS עזב את עולמינו, בשנים האחרונות ראיתי אותו והוא נצפה מציג בהתלהבות בתערוכת הי-אנד במינכן.
יום לפני אישר לי את הבשורה המרה היבואן הישראלי.

Hideak-Nishikawa-techdas-hifi-news-june-2023-airforce-zero.jpg

בתמונה האירפורס 0 האלמותי​

“It is with great sadness that
Stella Inc. and Zephyrn inc. announce our mentor, colleague, and former CEO Hideaki Nishikawa passed away on the morning of 28th June, 2023 surrounded by his loving family. Hideaki was 81 years old. He had been receiving medical treatment after suffering from respiratory failure. We extend our deepest sympathies to his family”.

נערך לאחרונה ב:

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
שינוח בשלום על משכבו. עוד נציג של הקפיטליזם החזירי המטורף וההזוי (פטיפונים על כל חלקיהם במאות אלפי דולרים) שהשתלט על ענף האודיו העולמי הגיע למסקנה המאוחרת שהמוות לא מקבל שוחד, ולכן אם גורלך נגזר, אז נגזר.

קודו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
220
נקודות
43
נישיקאווה סאן הטביע חותמו בעולם האנלוגי,וכך יזכר.
היה מהנדס,מתכנן ומפתח של דגמי מיקרו סייקי בשנות השמונים.
לפני כחמש עשרה שנים,כששב הביקוש לפטיפונים מעולים, הקים את TechDAS ובעזרת כל הידע והניסיון ייצר פטפונים ברמה אחרת מהקיים.
המותג זכה להצלחה עולמית וגם בארץ הקודש נמכרו ממוצרי החברה במספר דו סיפרתי.

האיש אהב אנאלוג,הבין בדיוק מה עושה ולאן מכוון,היה שייך לתרבות המצויינות ואכן כאלו מוצריו.

home-page-intro-image-AF3PS.jpg

ה air force zero היה שירת הברבור,ממוצרי "קוסט נו אובג'קט" - בין השאר פלטה במשקל 125 ק"ג מורכבת מסוגי מתכות שונים וכמו כל מוצרי טקדאס נישאת/צפה על מייסבי אויר וכמובן מצמידה את התקליט כגוף אחד לפלטה - ללא ספק יצירת אומנות הנדסית במחיר חריג.

ניהול החברה והידע ההנדסי הועברו כבר לפני שנים מספר לדור ההמשך בעוד נישיקאווה סאן עסק בשנים האחרונות בייעוץ וטיפוח דור ההמשך.
תודה לך על תרומתך לעולם האנאלוג ומוצרים נפלאים שהשארת לחובבי המוזיקה - יהי זכרך ברוך.

נערך לאחרונה ב:

קודו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
220
נקודות
43
שינוח בשלום על משכבו. עוד נציג של הקפיטליזם החזירי המטורף וההזוי (פטיפונים על כל חלקיהם במאות אלפי דולרים) שהשתלט על ענף האודיו העולמי הגיע למסקנה המאוחרת שהמוות לא מקבל שוחד, ולכן אם גורלך נגזר, אז נגזר.

בד"כ נמנע מלהעיר על התבטאויות של אנשים,קלות הדעת על המקלדת בכל התחומים בעייתית בעיני על אף שהפכה לנורמה בעולמנו.

מאדם שעסק בכתיבה בשנים כאלו ואחרות הייתי מצפה ליותר מאשר הדבקת המושג חזיר קפיטליסטי לדמות מרכזית כזאת או אחרת בעולם שיקר לו.
לא לכבודו ולא לכבודך,הייתי שמח אם תמחוק התגובה המיותרת, כהערכה אמחוק אני את תגובתי והציטוט.
שבוע טוב

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רן,

אני מתפלא עליך על המילים "הלא חמות" על האיש שנפטר! אתה מוציא דבר מהקשרו ומשתמש בציניות לנגח אותו.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
לא מוחק, לא מתנצל ואסביר את עצמי - המנוח נשא בתפקיד מרכזי בקבוצה מסחרית שמייצרת מוצרים עילאיים במחירים שומטי לסתות. אלא שהאיש הזה וחבריו לדרך במאות חברות בוטיק של ייצור מוצרי אודיו במחירים של דירות גורמים לכך שמתבגרים וצעירים מתרחקים מהענף הזה ורואים בו ענף הזוי שמיועד לפלצנים עשירים.

דווקא רועי מ״קודו אודיו״ שאני מכבד מאוד, אוחז בחבל בשני הקצוות. מאידך הוא מוכר פטיפונים במחירים אסטרונומיים, אבל מצד שני הוא יבואן בישראל של פרוג׳קט האוסטרית, החברה שמנגישה בכל שנה את הרעיון האנאלוגי למאות אלפי אנשים בעולם, בהם צעירים שכן נכנסים לתוך התחביב הזה ומזרימים לתוכו דם חדש. רועי נוקט כבר שנים רבות ביוזמה ברוכה כדי להנגיש עוד יותר את המוצרים ברי ההשגה של פרוג׳קט לקהל. הוא הכניס את הפטיפונים של פרוג׳קט שנמכרים במחירים נגישים לחנויות תקליטים מובילות בישראל - באוזן השלישית בת״א יש חדר שלם שבו מוצגים פטיפונים לא יקרים כהשלמה לחנות התקליטים שמבחינת שטח (ונדמה לי שגם מבחר, לא בדקתי) היא הכי גדולה בארץ. הוא עשה זאת גם בחנות שכבר לא קיימת - התו השמיני בירושלים ואני מניח שגם בחנויות תקליטים נוספות בישראל.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
לא מסכים בכלל עם מה שכתבת
זכותו של כל אחד לפתוח חברה עם מוצרי קצה ולתמחר בהתאם
זה לא מרחיק צעירים מהתחום
זה כמו שאכעס על פורשה שמייצרים ״מכוניות על״ כי הם מעלים את המחיר של קיה פיקנטו... לקוח פוטנציאלי של טק דס הוא לא לקוח פוטנציאלי של פרוגק דביוט (שהוא כשלעצמו מוצר טוב ללא קשר)
זו דוגמא ממש לא נכונה ״לקפיטליזם חזירי״

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אף אחד לא דיבר על זכות - זכותו של כל אדם לעסוק במה שהוא רוצה קוראים לזה חופש העיסוק ומותר לו לייצר כל מוצר בכל מחיר שירצה, כל עוד לא מדובר בעבירה על החוק. הבעייה היא שהבחירה לשווק מוצרים במחירים אסטרונומיים בשוק האודיו הדו ערוצי גורמת לרוב היצרנים בשוק ל״התיישר עם המגמה״. צריך לעודד ולסקר כמה שיותר מוצרים נגישים כדי לפתח עניין בתחביב הזה בקרב מתבגרים עד גיל 18, צעירים מ-18 עד 25 ומבוגרים-צעירים בגילאים שבין 25 ל-35. בלי שיוזרם פנימה דם חדש, התחום הזה ימות.

• Like
Reactions: omi

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
לא מסכים בכלל
לייצר מגיקו עולה הרבה, כנל דיפטיק. ויש עוד דוגמאות. להפיל על הבחור את החולי של המחירים בתחום נראה לי לא לעניין. מה רצית שימכור אירפורס ב 3000 שח?
אני לא טוען שהמחירים בשוק לא מוגזמים
אבל אודיופיל צעיר יכול להרים מערכת נחמדה ביותר בסכום סביר. אותו אחד הוא מראש לא לקוח של טקדס או מגיקו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
ובכלל אם נשתולל אפשר להרים מערכת אוזניות נחמדה במחיר סביר שתמגן ברמה של דן ערוצי במחיר של 100k (אם לא יותר)

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
בעניין אוזניות מסכים בהחלט. אם תיקח את אוזניות הדגל+מגבר האוזניות התואם של פוקאל-נאים אודיו או את אוזניות הדגל של T+A עם מגבר האוזניות התואם שלהם תסגור עניין בכ-10000 עד 12000 אירו (כארבעים עד חמישים אלף שקל) ותקבל מאה אחוז מההנאה. לעומת זאת כדי לקבל את אותם מאה אחוז במערכת סטריאו דו ערוצית בחלל ביתי של T+A תצטרך להשקיע כמאה וארבעים אלף אירו (כ-560 אלף שקלים) או אם תרצה לקבל את מאת האחוזים במערכת של פוקאל-נאים אודיו תצטרך להשקיע כשני מליון שקלים.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אני יותר חשבתי בכוון של hd800 עם איזה spl פוניטור או סטרימר בלוסאונד איקס ואיזה מגבר אוזניות נחמד.
אנחנו באזור של 15,000 שח, ורמה של 300k במערכת דו ערוצית מקבילה נניח, גם מספיק טוב בשבילי ;)

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אאל"ט האוזניות היקרות ביותר הם הhe 1 האלקטרוסטטיות של סנהייזר, שמגיעות עם מגבר תואם (משיש...) עלותם כמה עשרות אלפי יורו,
סנהייזר מטפחת סביבם הילה יוקרתית מאוד, לא בטוח שהם באמת כ"כ מיוחדות (אולי כן?)
IMG_3294-2_800x533.jpg

IMG_3294-2.jpg

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
בכוונה השוויתי מערכת סטריאו בדגמי דגל מול מערכת אוזניות+מגבר אוזניות בדגמי דגל של פוקאל/נאים אודיו ושל T+A, משום שנדמה לי שאלו שתי החברות היחידות שמייצרות גם וגם. בשנת 2023 הצטרפה אליהם ימאהה עם אוזניות דגל דגם 5000 שעולות באירופה כ-5000 אירו. לא צירפתי את ימאהה להשוואה הזו כי היבואנים של החברה בארץ לא מציגים אותן.

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
בעניין אוזניות מסכים בהחלט. אם תיקח את אוזניות הדגל+מגבר האוזניות התואם של פוקאל-נאים אודיו או את אוזניות הדגל של T+A עם מגבר האוזניות התואם שלהם תסגור עניין בכ-10000 עד 12000 אירו (כארבעים עד חמישים אלף שקל) ותקבל מאה אחוז מההנאה. לעומת זאת כדי לקבל את אותם מאה אחוז במערכת סטריאו דו ערוצית בחלל ביתי של T+A תצטרך להשקיע כמאה וארבעים אלף אירו (כ-560 אלף שקלים) או אם תרצה לקבל את מאת האחוזים במערכת של פוקאל-נאים אודיו תצטרך להשקיע כשני מליון שקלים.
בכוונה השוויתי מערכת סטריאו בדגמי דגל מול מערכת אוזניות+מגבר אוזניות בדגמי דגל של פוקאל/נאים אודיו ושל T+A, משום שנדמה לי שאלו שתי החברות היחידות שמייצרות גם וגם. בשנת 2023 הצטרפה אליהם ימאהה עם אוזניות דגל דגם 5000 שעולות באירופה כ-5000 אירו. לא צירפתי את ימאהה להשוואה הזו כי היבואנים של החברה בארץ לא מציגים אותן.
רן,
אני מרגיש כמוך בעניין המחירים המופרכים, אבל תראה מה אתה עושה באורח כמעט אוטומטי -
התחיל שיח על סטאפ אוזניות משובח והפוטנציאל שלו "לסגור עניין" בהרבה פחות כסף ולאן אתה הולך עם זה - לאוזניות הכי יקרות (או מהחברות הכי נחשבות) שיכולת לתת כדוגמה ב"שלוף", בתור אינדיקציה ל"בסט".

אתה לא חושב שאם אנחנו מתוכנתים היטב לחשיבה של "יותר יקר = יותר טוב" ולא מתחילים לחפש מדדים אחרים לאיכות, אז לא יעזרו פה כל הקיטורים (סליחה, "שיח צרכני") שבעולם - אנחנו אשמים בכל ההגזמה הזו וימשיכו לנשנש מאתנו בלי גבול (כל אחד והגבול הרלוונטי לו)?

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
רן,
אני מרגיש כמוך בעניין המחירים המופרכים, אבל תראה מה אתה עושה באורח כמעט אוטומטי -
התחיל שיח על סטאפ אוזניות משובח והפוטנציאל שלו "לסגור עניין" בהרבה פחות כסף ולאן אתה הולך עם זה - לאוזניות הכי יקרות (או מהחברות הכי נחשבות) שיכולת לתת כדוגמה ב"שלוף", בתור אינדיקציה ל"בסט".

אתה לא חושב שאם אנחנו מתוכנתים היטב לחשיבה של "יותר יקר = יותר טוב" ולא מתחילים לחפש מדדים אחרים לאיכות, אז לא יעזרו פה כל הקיטורים (סליחה, "שיח צרכני") שבעולם - אנחנו אשמים בכל ההגזמה הזו וימשיכו לנשנש מאתנו בלי גבול (כל אחד והגבול הרלוונטי לו)?
יכול להיות שאתה צודק. גם אני חוטא במחשבה שהכי יקר, זה הכי טוב. לוקח צעד אחד אחורה ואומר: כבר כעשור אני בונה לעצמי שתי טבלאות שמבוססות על דירוגי איכות שמע באחוזים שניתנים לכל מוצר שנבחן בידי שלושה מגזיני אודיו גרמניים: אודיו, סטריאו, וסטריאופליי. בטבלה הראשונה אני כולל מוצרים שקיבלו ציונים של 90 אחוזים לאיכות השמע בכל אחד מאותם שלושת מגזינים, ואז מצרף חלקי מערכת שונים - בשמונה השנים האחרונות בדרך כלל מגבר משולב אול אין וואן (כולל יכולת הזרמת מוסיקה) ורמקולים מדפיים, או רצפתיים בהתאם לגודל החדר - קטן (עד 15 מ״ר), בינוני (עד 24 מטר) וגדול יותר (יותר מ-25 מ״ר) - לטבלה הזו אני קורא ״מערכת 90 האחוזים״. בטבלה השניה אני כולל מוצרים שקיבלו ציונים של 80 אחוזים לאיכות השמע ומחיל עליה את אותם נתונים. כמובן שברוב המקרים מערכת 90 אחוזים תהיה יקרה יותר בממערכת 80 אחוזים.

שוב, אלו טבלאות תיאורטיות, לא שמעתי את חלקי המערכות הללו, אבל אני מתייחס לציונים האלה כאל מגמה מנחה. בהתאם לטבלאות האלה אני ממליץ לחברים, ידידים וקרובי משפחה מה כדאי להם ללכת לשמוע. לפעמים אני גם מלווה אותם להדגמות כמנחה וכמדריך. ברוב המקרים המערכת שאני שומע עמדה בציפיות המוקדמות, אם הן 90 או 80. כלומר לא צריך לשאוף תמיד ל״הכי טוב״, ושכל אחד יחליט לעצמו אם הוא מסתפק ב-80 או 90 אחוזים.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
צריך לעודד ולסקר כמה שיותר מוצרים נגישים כדי לפתח עניין בתחביב הזה בקרב מתבגרים עד גיל 18, צעירים מ-18 עד 25 ומבוגרים-צעירים בגילאים שבין 25 ל-35. בלי שיוזרם פנימה דם חדש, התחום הזה ימות.
too late התחום הזה כבר מת. בוודאי מבחינה מסחרית.

מר לין פיאגה

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
8
אפשר להפגין מול הבית של ניר ברקת שישחרר חסמים שמייקרים את הפטיפונים על כל חלקיהם

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
אין שום בעיה עם מישהו שמוכר במחירים כלשהם. אם יש לו קונים -יש לו עסק . לא אמור להפריע למישהו שלא רוכש ממנו

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין שום בעיה עם מישהו שמוכר במחירים כלשהם. אם יש לו קונים -יש לו עסק . לא אמור להפריע למישהו שלא רוכש ממנו

קראת את מה שכתב רן? :מבולבל:
אלה צעצועים לעשירים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור