Fuji X100S vs. Panasonic GX7

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אודי,
אתה מבין שההעדפות שלי יהיו שונות משלך? וכבר כתבתי שלפוג'י יש את איכות התמונה הטובה מבין השלוש.
אני נהנה יותר מהפוג'י בגלל הפשטות, הפקדים החיצוניים ואיכות התמונה. (אני כיום עם רק עם ה X-Pro1 של פוג'י אבל אני מדבר גם על ה X100\X100s)
מהפנסוניק אני נהנה בעיקר עם הילדה שלי שם יש יתרון עצם למערכת ה AF ולוידאו.
את הסוני קניתי בעיקר בגלל הוידאו וברגע שקניתי את ה GX-7 הסוני מצאה בית חם אחר.

לדעתי ה NEX-6 בתור מצלמה שניה היא מצויינת. שילוב מעולה של איכות תמונה, גודל ומשקל וכמובן במחיר נמוך משמעותית משתי המתחרות. בהנחה ויש לך תקציב אז אם הייתי צריך לבחור בין ה NEX-6 ל GX-7 הייתי הולך על ה GX-7. היא מצלמה מפתיעה באיכות שלה והיא מאד כיפית.
ברור שעשויות להיות לי העדפות אחרות ובכ"ז אקח בחשבון העדפות מנומקות, כמו שלך, מה גם שאתה התנסית כמעט במדוייק בכ"א מ-3 המועמדות שלי. אז תודה - עזרת לי מאוד.
עיקר הדילמה שלי - ה-X100s מובילה משמעותית בגודל אך יקרה הרבה יותר - אני משלם על OVF שכפי שציינת אינו ממש עוזר וגם מפסיד בנושא הוידאו. טוב, שום דבר אינו מושלם. שומר לעצמי את הזכות להמשיך להתייעץ בשאלות קונקטיות..

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור,
אחרי שחפרתי רבות ברשת ב-reviews ופורומים התמונה שלי מתבהרת. בסה"כ יש תמיכה למה שאתה טוען ואני שמח להתייעץ איתך כאחד שהתנסה בכל 3 המצלמות (או בקרוב משפחה קרוב). אנסה לתמצת כדי לקבל תגובה נוספת ממך -
1. תפעול - בעלי ה-GX-7 מאוהבים בה ואני מסיק שהיא נוחה לתפעול וכיפית לצילום. מה שכנראה הרבה פחות נכון ביחס ל-NEX-6.
2. איכות - אכן אין על איכות התמונות של פוג'י. מצאתי תמונות נפלאות. אבל מבדיקה מדוקדקת בהגדלות נראה שהפער בין ה-X100S ל-NEX-6 קטן מזה בין האחרון ל-GX-7. כלומר הסוני איכותית יחסית. ובנוגע לוידאו, אני מתרשם שאין הבדל כזה גדול לטובת ה-GX-7. כלומר בניגוד לדעתך, מבחינת איכות יש פער משמעותי לטובת הסוני.
3. גודל/מחיר - אני קושר את השניים משום שכדי להשיג גודל קופמקטי ככל האפשר אחרי הפוג'י, עלי לרכוש עדשת פנקייק לפנסוניק GX-7. ואז הפער במחיר בינה ל-NEX כבר מאוד גדול.

מכל האמור לעיל אתה מבין מן הסתם שאני נוטה לסוני NEX-6. אני מודע לבעיות התפעול ונראה לי שזה המחיר העיקרי שאשלם. עדיין אני מניח שמתרגלים לכך וזה לא קריטי. אתה מציין מהירויות גדולות פי כמה בתגובות של שתי המצלמות - לא מצאתי לכך סימוכין. כלומר אני מאמין שה-GX-7 מהירה יותר, אבל פי כמה?

בכל מקרה אשמח לשמוע את תגובתך, כולל ביקורת ושלילת המסקנות שלי. תודה מראש!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כמה נושא הוידאו חשוב לך?

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לא ממש. אבל אם כבר קונים אז זה מרכיב. למה, מה הבעיה בוידאו של ה-NEX-6? ב-depreview יצאו בסדר..

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לא חנות ולא נעליים ! איפה לדעתכם ניתן למצוא בארץ הקודש חנות בה ניתן להתרשם פיזית מן המצלמות (כלומר כבר ויתרתי הפעלתן..) ? בדקתי מספר חנויות מובילות בארץ ללא כל הצלחה..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סטדיו לנדט, MDK, רואים עולם, ארליך, פוטופיליים. פוטו שוורץבירושלים ...

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה, אבדוק עם ארליך.
אבל לא הייתי מזכיר את MDK ברשימה מכובדת כלשהי..

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לארליך כלל אין את המצלמות הללו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בארליך אפשר להזמין, לראות שם זה באמת בעיה שאין את המצלמות במלאי :)

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זו הבעיה בכל המקומות בארץ. לפחות אלה שאני מכיר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור