Fuji X100S vs. Panasonic GX7

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
ראיתי פה תמונוות נפלאות של כרמי שצולמו ב-GX7 ורציתי לכן להתייעץ - יש לי כבר למעלה מ-5 שנים Nikon D90 נפלאה אבל החלטתי להוסיף מצלמה קומפקטית איכותית -
mirrorless. מספיקה לי עדשה קבועה רחבה, כי בה אני עושה את רב הצילומים וזום גם ינפח לי את המצלמה שאני רוצה לשאת בפאוץ' על החגורה. אז נדלקתי על Fuji X100S שזוכה לביקורות מעולות וגם נראית טוב. הבעיה היא שלא ראיתי תמונות מספיק טובות המופקות ממנה. בד"כ חסרה חדות ובהיקות בצבע. אבל ראיתי תמונות יפות דווקא מה- Panasonic GX7 שתסלחו לי אבל לא נראית משהו מבחינת המבנה שלה (נראית לי גיבוב הנדסי) וגם מבחינת הביקורות עליה. נכון שיש לה זום ולכן בולטות אבל אם היא עדיפה מקצועית אני עשוי לבחור בה.
אז מה אתם אומרים?
רב תודות!

אודי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עם שתי המצלמות הללו תוכל להפיק יופי של תמונות, ה-X100s תהיה טובה יותר בצילום ב- ISO גבוה, ה-GX7 כוללת כמה תכונות מתקדמות יותר (כמו מסך מגע מפרקי, וידאו מצויין ועוד). הפתרון להתלבטות שלך יהיה להגיע לחנות שמחזיקה GX7 ולהחזיק אותה ביד.

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה, הבנתי שיש לצרף גם ה- Sony Nex-6 כמועמדת לגיטימית בהחלט. איך היא בהשוואה לשתיים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד אוהב את הגדול וההרגשה של ה D90 ביד יופי של גוף למצלמה הזו.

בקשר ל GX7 היא בנויה ממגנזיום ואני זוכר שהיא מאוד הפתיעה אותי בפעם הראשונה שהחזקתי אותה, היא כבדה ומוצקה, אך בגדר הסביר (ממש לא D90) - כך שאתה יכול להיות רגוע בנושא הזה, למרות שברור שהיא מרגישה ביד שונה לגמרי ממצלמת DSLR היא מגיבה מהר ומאוד אהבתי לצלם איתה במצבי צילום שונים.

לא יצא לי לשחק עם ה X100s כך שאני לא יכול לחוות דעה על ההרגשה ביד - מתמונות שיצא לי לראות ברשת היא מוציאה תמונות נהדרות - בחדות טובה וצבעים נהדרים, יש שמגדירים זאת גוון של פוג'י.
כמו כן לפוג'י יש מצלמות ללא מראה מוצלחות כמו X-Pro 1 ו X-E1 או X-E2 שכדי גם כן לבדוק, אבל העדשה שם קצת בולטת מגוף המצלמה :)

בכל מקרה עבורך הייתי ממליץ להחזיק את המצלמות ביד - היות ונראה לי שזה חשוב לך ואני בטוח שכל אחת מהן תאפשר לך לקבל תמונות שיספקו אותך.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ה X100s היא חיה שונה מבין שלוש המצלמות שאתה מבקש מידע עליהם. היא היחידה עם עדשה קבועה כך שאתה צריך לשאול את עצמך האם מצלמה כזו יכולה להתאים לך בכלל. אם כן, זאת המצלמה עם איכות התמונה הטובה מבין השלוש.

NEX-6 vs GX-7 - לסוני יש יתרון ב ISO גבוה אבל ממש בקצת ובמחיר כי היא זולה יותר. בכל שאר הדברים ה GX-7 מתעלה על הסוני. 2 גלגלות, בנויה טוב יותר, מהירה ממנה בתגובה פי כמה, מבחר עדשות גדול בהרבה, וידאו יותר טוב, AF מהיר בהרבה, הרבה יותר פקדים חיצוניים הניתנים לקינפוג, מסך מגע, מהירות סנכרון פלאש גבוהה יותר ומהירות צילום גבוהה יותר לעומת הסוני.
ה GX-7 עם הגיבוב ההנדסי שלה (lol) הרבה יותר כיפית לצילום מאשר ה NEX-6 אבל, המחיר הנמוך של ה NEX-6 הופך אותה לנוחה יותר לקניה מאשר ה GX-7 וה X100s. ה NEX-6 מצלמה נהדרת שתתן לך איכות תמונה הרבה יותר טובה מזו שיש לך היום עם ה D90.

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ה X100s היא חיה שונה מבין שלוש המצלמות שאתה מבקש מידע עליהם. היא היחידה עם עדשה קבועה כך שאתה צריך לשאול את עצמך האם מצלמה כזו יכולה להתאים לך בכלל. אם כן, זאת המצלמה עם איכות התמונה הטובה מבין השלוש.

NEX-6 vs GX-7 - לסוני יש יתרון ב ISO גבוה אבל ממש בקצת ובמחיר כי היא זולה יותר. בכל שאר הדברים ה GX-7 מתעלה על הסוני. 2 גלגלות, בנויה טוב יותר, מהירה ממנה בתגובה פי כמה, מבחר עדשות גדול בהרבה, וידאו יותר טוב, AF מהיר בהרבה, הרבה יותר פקדים חיצוניים הניתנים לקינפוג, מסך מגע, מהירות סנכרון פלאש גבוהה יותר ומהירות צילום גבוהה יותר לעומת הסוני.
ה GX-7 עם הגיבוב ההנדסי שלה (lol) הרבה יותר כיפית לצילום מאשר ה NEX-6 אבל, המחיר הנמוך של ה NEX-6 הופך אותה לנוחה יותר לקניה מאשר ה GX-7 וה X100s. ה NEX-6 מצלמה נהדרת שתתן לך איכות תמונה הרבה יותר טובה מזו שיש לך היום עם ה D90.

תודה רבה- האם התנסית בכל המצלמות?
ברור לי עניין העדשה הקבועה בפוג'י, אבל ציינתי שאני מעוניין בקומפקטיות ולכן ממילא אעדיף עדשות שטוחות ולכן קבועות בכל מצלמה. אז זו אינה בעיה.
אפריורי התחלתי מן הפוג'י שהיא הכי נחשבת. אבל אז ראיתי ביקורת על יעילות ה-OVF שלה בביצוע מעשי של AF, והכי מוזר שהתמונות שהפיקו ממנה שמצאתי ברשת היו נחותות משהו, אבל מודה שלא חפשתי מספיק. אז אעשה זאת. וכמובן, היא הכי יקרה ובעלת וידאו מוגבל וזה גם נתון בעל משמעות עבורי.
את הסוני NEX-6 בהתחלה כלל לא ספרתי אבל נתקלתי בהשוואת תמונות בכל קשת ה-ISO בין הפנסוניק GX-7 אליה וראיתי שהיא עדיפה בצורה בולטת. אז בדקתי וראיתי ששיפרו מאוד את צורת המצלמה והתפעול שלה ביחס ל-NEX הקודמות ובעצם זו אחלה מצלמה, וגם וידאו טוב (סוני, לא, זו המומחיות שלה מאז ומתמיד) וגם זולה.
אז אבדוק לעומק את מה שאתה טוען לגבי עדיפות הפנסוניק. האמת קצת מוזר בעיני - בעולם הגדול לפנסוניק GX-7 בקושי יש נוכחות מול פוג'י וסוני. אבל אכן התרשמתי מאוד לטובה מן התמונות שלה.
ושוב תודה רבה !
אודי

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אודי,
הייתי בעלים של X100, NEX-6 וכיום אני בעלים של GX-7 ועוד קצת מצלמות. את ה X100s אני מכיר היטב וצילמתי איתה לא מעט אך אינני בעלים שלה. ההבדלים בין ה NEX-6 ל GX-7 לא כאלה גדולים ב ISO גבוה אך יש יתרון ל NEX-6 בזכות החיישן הגדול יותר. אבל... החיסרון שיש למערכת ה NEX לעומת פורמט ה m4\3 הוא בעדשות בעלות צמצם מהיר שם יש יתרון לפנסוניק \ אולימפוס.
מבחינת AF הסוני וגם ה GX-7 טובות יותר מה X100s ומבין השלוש ה GX-7 בעלת ה AF ומהירות התגובה הטובה מכולן.
לגבי תמונות ברשת של ה X100s שמע לא יודע איפה חיפשת... אני מצלם עם הפוג'י X-Pro1 שבעלת חיישן דומה ל X100s והחיישן שנמצא ב X100s חדש יותר ואין לי תלונות על צבעים. אם יש משהו שאפשר לומר בשבחה של פוג'י זה הצבעים.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
צבע בדיגיטלי זה במחשב, מה הקטע להגיד צבע של פוג'י וכדומה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רבים מצלמים ב JPEG ולא עושים שום עיבוד לתמונה במחשב

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
סקין טון ופרופילי צבע.
ופוג'י זו המצלמה היחידה שה JPEG שלה טוב יותר מה RAW שלה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הפרופיל של אדובי לקבצי RAW פחות מוצלח עבורה?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
סקין טון ופרופילי צבע.
ופוג'י זו המצלמה היחידה שה JPEG שלה טוב יותר מה RAW שלה.
ויש את הפרופיל המוצלח הזה בתוכנת פיתוח RAW שבאה עם המצלמה?
(או שרק המצלמה מוציאה את זה.)

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לפי הרשת ממיר ה RAW הטוב ביותר שיש לפוג'י הוא של Iridient אבל הוא למשתמשי מק בלבד אז אני לא יכול לחוות דעה עליו. כשאני מעבד קבצי RAW מהפוג'י אני מעדיף את ה Capture One Pro לטעמי היא טובה יותר מזו של אדובי (LR 5.2) לא ניסיתי לעבד קבצי RAW של הפוג'י עם הגירסה החדשה 5.3 עדיין.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לגבי לייטרום אני לא מחבב את הצבעים שלה, צריך לעבוד קשה כדי שהיא לא תהרוס את התמונות של הקנון 5D.
אני שואל לגבי הפוג'י כי ה XE2 נראית לי קנדידט טוב להחליף את ה NEX5 שלי.
(כאמור הסוני 7 FF החדשה קצת טורפת את הקלפים אבל זו כבר הוצאה גדולה למצלמה שנייה)

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ויש את הפרופיל המוצלח הזה בתוכנת פיתוח RAW שבאה עם המצלמה?
(או שרק המצלמה מוציאה את זה.)

התוכנה שבאה עם הפוג'י היא ה SILKYPIX וזו *** של תוכנה. קבצי ה RAW של הפוג'י בעייתים יש הרבה בישול של קובץ ה RAW בתוך המצלמה. לקח הרבה זמן (יותר מחצי שנה) עד שיצאה תמיכה מצד אדובי שעשתה *** של עבודה. אפקטים של צבעי מים בעיקר שמצלמים צמחיה בגוון ירוק. כל גירסה של אדובי משפרת את העיבוד אבל זה עדיין לא זה. בכל המצלמות בשוק יש יתרון עצום ל RAW ורק בפוג'י זה אחרת.
בתחום הסקין טון ה Capture One Pro הכי קרובה ל JPEG של המצלמה ולטעמי בצילום בסטודיו התוכנה הזו נותנת את הפלט הטוב ביותר שהפוג'י מסוגלת לתת.
פתרון עקום שעובד יופי עם הפוג'י הוא לצלם ב RAW במצלמה ולפתח את ה RAW בתוך המצלמה ולהמיר אותו ל JPEG. עבדתי ככה הרבה מאד זמן כי לא היה ממיר RAW נורמלי ואת האמת הפיצ'ר הזה חסר לי מאד בפנסוניק ובסוני.

Udi610

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אודי,
הייתי בעלים של X100, NEX-6 וכיום אני בעלים של GX-7 ועוד קצת מצלמות. את ה X100s אני מכיר היטב וצילמתי איתה לא מעט אך אינני בעלים שלה. ההבדלים בין ה NEX-6 ל GX-7 לא כאלה גדולים ב ISO גבוה אך יש יתרון ל NEX-6 בזכות החיישן הגדול יותר. אבל... החיסרון שיש למערכת ה NEX לעומת פורמט ה m4\3 הוא בעדשות בעלות צמצם מהיר שם יש יתרון לפנסוניק \ אולימפוס.
מבחינת AF הסוני וגם ה GX-7 טובות יותר מה X100s ומבין השלוש ה GX-7 בעלת ה AF ומהירות התגובה הטובה מכולן.
לגבי תמונות ברשת של ה X100s שמע לא יודע איפה חיפשת... אני מצלם עם הפוג'י X-Pro1 שבעלת חיישן דומה ל X100s והחיישן שנמצא ב X100s חדש יותר ואין לי תלונות על צבעים. אם יש משהו שאפשר לומר בשבחה של פוג'י זה הצבעים.

ליאור, בא נסכם -
1. במי אתה הכי נהנה לצלם ומדוע?
2. אם לאחת מהן עדיפות בולטת באיכות התמונה, מי זו?
3. כנײל לגבי נושא הוידאו.
תודה, אודי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- SILKYPIX זו באמת מכה, לא מבין איך לא משפרים אותה אחרי כל כך הרבה זמן.

אודי, הוידאו הכי טוב הוא ב- GX7, הכי חד וסובל פחות מבעיות MOIRE / אלייסינג, רק חבל שאין כניסת מיקרופון חיצוני.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אודי,
אתה מבין שההעדפות שלי יהיו שונות משלך? וכבר כתבתי שלפוג'י יש את איכות התמונה הטובה מבין השלוש.
אני נהנה יותר מהפוג'י בגלל הפשטות, הפקדים החיצוניים ואיכות התמונה. (אני כיום עם רק עם ה X-Pro1 של פוג'י אבל אני מדבר גם על ה X100\X100s)
מהפנסוניק אני נהנה בעיקר עם הילדה שלי שם יש יתרון עצם למערכת ה AF ולוידאו.
את הסוני קניתי בעיקר בגלל הוידאו וברגע שקניתי את ה GX-7 הסוני מצאה בית חם אחר.

לדעתי ה NEX-6 בתור מצלמה שניה היא מצויינת. שילוב מעולה של איכות תמונה, גודל ומשקל וכמובן במחיר נמוך משמעותית משתי המתחרות. בהנחה ויש לך תקציב אז אם הייתי צריך לבחור בין ה NEX-6 ל GX-7 הייתי הולך על ה GX-7. היא מצלמה מפתיעה באיכות שלה והיא מאד כיפית.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור - אתה לא משתמש גם A7R?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור