DSLR צילמה את House

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אז דעתי האישית היא שהמצלמה באייפון או Flip לא רעה בכלל, ולא רואה סיבה מיוחדת לקנות משהו בין מצלמה קטנה כזאת ובין DSLR. זה תלוי בעדשות כמובן: אם היו לי עדשות איטיות אולי הייתי חושב אחרת, אבל כבר השקעתי בעדשות f/2.8 ו f/1.4, אז עבורי DSLR לוידאו מהווה יתרון ברור.

האם צילמת וידאו ב DSLR?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בזמנו צילמת חבר בעבודה לצורך ניסיון קצר
http://www.youtube.com/watch?v=Pb-ulMmWNQ0

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מכיר את הנושא - אבל שוב לדעתי אנחנו בתחילת הדרך וכמו כל תחום בתחילת הדרך הפרות עדיין לא הבשילו לחלוטין. לכן אנחנו רואים לדוגמה איך קנון הוציאה יחסית מהר את ה 550D אחרי שנה מיציאת ה 500 עם שיפורים בעיקר ביכולת הוידאו, כמו כן רוב הדגמים של ניקון מצלמים עדיין רק וידאו של כמה דקות.

אני מסכים איתך בקשר לחדות הוידאו, אבל זה לא הדבר היחיד :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
קנון בהחלט מובילה עדיין על ניקון בפרמטר הזה, הוידאו של מצלמות D90 / D5000 / D300S הוא חביב, אבל הרבה פחות שימושי מזה שקיים ב- D7 / 550D ואפילו ה- 500D.
יש לקנון יתרון בתחום בדמות ניסיון של שנים רבות בפיתוח מצלמות וידאו, ניקון רק לומדת כעת את הענין...

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לפני כמה חודשים שוחחתי ארוכות עם שני צלמים מקצועיים על הנושא. אגב הם משתמשים ב5DMII. מבחינתם המצב הוא כזה שלאירועי צילום מקצועיים (כנסים למשל) הם מביאים רק את הקנון, עדשות, וכמובן מייצב דומה למה שהראיתי קודם. יש מה לשפר בDSLR, בעיקר rolling shutter, אבל את האפקט הזה רואים בד"כ רק בפאן מהיר על עצמים אנכיים, אז לא שכיח במיוחד. מבחינת המשתמש הפשוט צריך לשפר את האוטופוקוס (פה הGH1 הכי טובה), אבל מבחינת המקצוען זה בד"כ לא רלוונטי - הם לא השתמשו באוטופוקוס גם במצלמות וידאו יעודייות. יהיה יותר נוח גם כשיהיה מסך מסתובב על המצלמה, זה יקרה בקרוב ללא ספק. איזה עוד שיפורים היית רוצה לראות? אגב, אחת הסיבות שיותר "נוח" לצלם עם מצלמת וידאו רגילה היא שבגלל החיישן הקטן הכל תמיד בפוקוס. כמובן שזה נכון גם לגבי מצלמת פוקט. מי שלא מעניין אותו האפקט האומנותי, השליטה בצילום, וכו' עדיף לו להשאר עם מצלמה פשוטה לוידאו ולסטילס. וידאו דורש עוד יותר מיומנות, מכיוון שקל מאוד לזרוק תמונות לא טובות אבל קשה לערוך וידאו....

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קנון בהחלט מובילה עדיין על ניקון בפרמטר הזה, הוידאו של מצלמות D90 / D5000 / D300S הוא חביב, אבל הרבה פחות שימושי מזה שקיים ב- D7 / 550D ואפילו ה- 500D.
יש לקנון יתרון בתחום בדמות ניסיון של שנים רבות בפיתוח מצלמות וידאו, ניקון רק לומדת כעת את הענין...
בהחלט נכון. ניקון צריכים להשתפר מהר או שזה יהפוך למרוץ של שני סוסים בלבד - קנון ופנסוניק. אגב, מאוד מעניין שסוני נרדמו פה בשמירה: ציפיות גבוהות אחרי הרכישה של מינולטה, והם בכלל לא בכיוון של שילוב של היי אנד וידאו/סטילס זול וקטן.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
סוני לא נרדמו, הם שולטים בתחום מצלמות הוידאו כבר 20 שנה. לאחרונה הם נכנסו לתחום הקולנוע הדיגיטלי בהצלחה
לא קטנה עם ה F35-22 והבטא SR 444. הם גם עובדים על מצלמות HD קטנות וזולות יותר.
אתה מסתכל רק על הנישה של הDSLR אבל זה לא מייצג את תחום הטלביזייה והקולנוע, והפרסומות,
שם המהפכה הקטנה הזו לא הזיזה כלום, חוץ מכמה שוטים פה ושם.
לצלם ב DSLR זה אחד הדברים הכי פחות נוחים שיש.
כשמצלמים משהו קטן ו/או בתנאים קשים, זה טוב. לכל שאר המשימות זה מיותר.
ליום צילום של פרסומת לא תשכיר 5D, אלא משהו מקצועי וטוב יותר.
התוצר של ה DSLR מלא באגים, מקומפרס ונטול alising.
זה כרגע לא מוכן ל BIG TIME.
צריכות לצאת מצלמות עם היתרונות של ה DSLR אבל ללא החסרונות.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
סוני לא נרדמו, הם שולטים בתחום מצלמות הוידאו כבר 20 שנה. לאחרונה הם נכנסו לתחום הקולנוע הדיגיטלי בהצלחה
אתה מסתכל רק על הנישה של הDSLR אבל זה לא מייצג את תחום הטלביזייה והקולנוע, והפרסומות,
שוב, אני לא מדבר על מצלמות סינמה ששוקלות 5 ק"ג ועולות עשרות אלפי דולרים! סוני אכן נרדמו בתחום שמשלב סטילס ווידאו במצלמות קטנות וזולות, באיכויות שמתאימות גם לחובב מתקדם וגם למקצוען בשטח, במחיר שווה לכל חובב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום מספר האנשים שאומרים אני הולך לרכוש רק DSLR עם יש לה וידאו HD הוא קטן

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
סוני עשו החלטה, לא מתוך שינה, שלא להכנס לוידאו ב SLR כי זה יפגע להם בשוק הוידאו-קונסיומר שלהם.
ההצלחה של הקנון בטוח תשכנע אותם שהם טעו...
ככה זה, המצאה/פיתוח טכנולוגי, וכולם בסוף נאלצים לזרום עם זה. גם מי שלא המציא או פיתח.
תן להם שנה שנתיים ולכולם יהיו מצלמות וידאו FF זולות.
יש שני בלוגים שאני בודק מדי פעם בנושאים האלה:
http://prepost-consulting.blogspot.com/
http://prolost.com/

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38

ושוב אומר כל מילה בסלע
(Y)(Y)(Y)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
היום מספר האנשים שאומרים אני הולך לרכוש רק DSLR עם יש לה וידאו HD הוא קטן
קצת קשה לאמת את המשפט הזה, כשמובילת השוק היא קנון וכל הדור הנוכחי שלה כולל צילום וידאו....

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
קצת קשה לאמת את המשפט הזה, כשמובילת השוק היא קנון וכל הדור הנוכחי שלה כולל צילום וידאו....

"מובילת השוק" באיזה סגמנט? נכון שבצפון אמריקה אני רואה הרבה (או בעיקר) קנון אצל צלמים, אבל זה לא המצב בשאר היבשות

חוץ מזה, ניקון D700 נחשבת למצלמה יותר מוצלחת מ-5D MKII

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מובילת שוק הDSLR העולמי, גם מבחינת כמות וגם $.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מובילת שוק הDSLR העולמי, גם מבחינת כמות וגם $.

א. תביא ציטוט או לינק
ב. באיזה סגמנט, שוב? גם צעצוע ב-400$ זה DSLR וגם מצלמה ב-3000$..

דבר אחרון שהיה חשוב עבורי במצלמה זה איכות הוידאו..
רמת הרעש (שהיא גבוהה ב-MKII), צבעים אמיתיים יותר, מהירות.. כל מה שקשור לאיכות תמונה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה שקנון מובילה את השוק או לא זה לא קשור לכלום לכך שהדגמים החדשים שלה יש וידאו או לדרישת הלקוחות.

לקנון יש מתחרה מאוד רציני בשם ניקון בתחום ה DSLR שמפגרת אחריה בתחום הוידאו - גם אני, אם הייתי איש שיווק של קנון, הייתי דוחף וידאו לכל דגם מצלמה חדשה שלי.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
א. תביא ציטוט או לינק
ב. באיזה סגמנט, שוב? גם צעצוע ב-400$ זה DSLR וגם מצלמה ב-3000$..

דבר אחרון שהיה חשוב עבורי במצלמה זה איכות הוידאו..
רמת הרעש (שהיא גבוהה ב-MKII), צבעים אמיתיים יותר, מהירות.. כל מה שקשור לאיכות תמונה
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1000&message=33868629&changemode=1
לגבי אי-חשיבות וידאו עבורך זו בחירה אישית. האמת שאין לי הרבה נסיון בוידאו בהשוואה לסטילס, אבל בוודאי שפונקצית הוידאו תהיה לי חשובה כשאשדרג, מכיוון שהאיכות מאוד מפתה לנסות ולהתפתח גם בתחום הזה. אני לא אקנה מצלמת וידאו עם סנסור קטן, ואני בהחלט רוצה וידאו וסטילס במצלמה אחת. המסקנה ברורה, ואני מאמין שהרוב חושבים כמוני. כך לפחות זה נראה לפי הדגמים האחרונים של רוב החברות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
OK
אכן, אבל עדיין חסר לי פירוט לגבי higher-end

אין לי הרבה נסיון בוידאו בהשוואה לסטילס, אבל בוודאי שפונקצית הוידאו תהיה לי חשובה כשאשדרג, מכיוון שהאיכות מאוד מפתה לנסות ולהתפתח גם בתחום הזה. אני לא אקנה מצלמת וידאו עם סנסור קטן, ואני בהחלט רוצה וידאו וסטילס במצלמה אחת. המסקנה ברורה, ואני מאמין שהרוב חושבים כמוני. כך לפחות זה נראה לפי הדגמים האחרונים של רוב החברות.

הדיסציפלינות של צילום ווידאו שונות לגמרי, גם בעריכה.. אני לא רואה קשר..
צילום דומה לאמנות

[ אגב, יש לי Canon 5D עם מגוון עדשות L (וגם לא) ]

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הקשר הוא שהיום מצלמת סטילס מעולה היא גם מצלמת וידאו מעולה, ברמה של מצלמות וידאו שעולות הרבה הרבה יותר. בעיות הנוחיות ניתנות לפתרון ע"י כל מני עזרים - עיניות, מייצבים, וכו'.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור