DAC TeddyPardo - מפגש עם האדם והממיר, ראשומון

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לאיתי
הרושם שלך מוטעה
קראתי משהו והעליתי התיחסויות ענייניות לדבר עצמו.
לטעמי, גם זוהי תרומה
בכל אופן, אם כך זה נתפס (לפחות אצל אחד, עובדה) צר לי. לא זאת הייתה הכוונה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ההערות שלך בהחלט לעניין. זה ברור.
אבל לפעמים שרשורים הופכים לארוע משפטי.
כאילו יהושוע או נמר צריכים לפעול לפי פרוטוקול כלשהו.
קח מזה מה שנראה לך, וסנן מה שלא נתפס לך כמספיק מקצועי.
צלבת אותם פה כמו באיזה סידרת עורכי דין אמריקאית...עם ראיות, סעיפי הגנה, וכו'...:)
ראוי לציין שאתה אדם תרבותי, לכן האזתי בכלל להעיר לך.
תודה...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אוקי.
כמה סנטים משלי ידעתי מראש למה לא כתבתי סיכום כיוון שתיארתי לעצמי שאלו יהיו התגובות.

בתחילת דרכי במשך 4-5 שנים הקשבתי לפטיפון. נכון הוא לא היה שיא התחכום אבל בשנת 88-90 זה מה שמשפחתי הייתה יכולה להרשות לעצמה, גרונדיג גרמני שיובא מגרמניה ובנוסף מערכת שלמה שלהם טייפ דק, רסיבר ורמקולים.
ברבות מהשנים הקשבתי דרך אוזניות סוני שלאחר שנים התבררו כזוג מאוד איכותי (עברו איזה 15 שנה לא זוכר דגם).

עוד לפני בהיותי צעיר יותר וגם לאחר מכן המערכת בביתי הייתה טייפ סלילים.

לדיסקים אמנם נחשפתי באזור גיל 13 בו קיבלתי את מערכת הדיסקים הראשונה שלי.

אתם בטח שואלים, מה הקשר ומה הפשר ?

אם כך, ההקדמה היתה כדי לתת רקע להכרות האנלוגית הפרטית שלי.

וכמו כן למה אנלוגית אם יש לנו ממיר דיגיטלי? בגלל מה ששמענו באותו אחר צהריים.

הרמקולים של גריפון מתבררים כרמקולים מאוד נייטרלים, לפחות כך אני התרשמתי. המגבר שלהם גם כן והוא בעיקר שולט על זוג המפלצות ביד רמה.

אבל רמקול ו/או מגבר לא יכולים לתת לנו סאונד "אנלוגי" המקור הוא האחראי.

ובכן, הממיר של טדי עושה זאת. נכון זה לא מושלם. אין מושלם. זה לא תקליט, זה לא מה ששמעתי אצל נמר, אבל הנעימות, השקט המופתי, סידור הכלים, הדינמיות הכל היה שם.

כמו כן התברר לנו שכאשר חובר הממיר למקור ממוחשב הייתה נפילה דרמטית בביצועי המערכת, מה שכן נוכל לצאת אם כך בשתי הנחות:
1. ההמרה הייתה לא תקינה.
2. יש הבדלים בטרנספורט והממיר הזה חושף זאת.

אבל אם נדבר על החוויה. החוויה הייתה נהדרת. את רוב הקטעים לא הכרתי בע"פ, רובם מוזיקה שאינני שומע.
לבסוף שמעתי קטע שאני מכיר בע"פ מדיסק שמנגן אצלי כל הזמן.

התוצאה? נהדרת, חיה, הפרדת כלים נהדרת בשיר עמוס.

ובכן, מה היה לנו:
1. ממיר נהדר.
2.מערכת מאוד נייטרליית.
3.שני טרספורטים, אחד טוב השני לא.

כמו כן אחד הדברים הנחמדים בביקור כמובן היה טדי (וגם עופר , אבל את עופר מכירים :D ) .

טדי הוא איש מקצוע אמיתי. הוא קודם כל חובב, ולאחר מכן בכל ניסיון , ולבסוף איש מקצוע המאגד תחת כנפיו הכל.

גדולתו? כן, אין מה לעשות ישנה כזו, היא שבשאלות שהותקל ולא הכיר את הנושא לעומק ענה בפשטות:
"אינני יודע מספיק כדי לתת תשובה".
כאשר אני שומע תשובה זו עליי להעריץ איש כזה, שסה"כ העבר שמאחוריו נותן לו לגיטימציה להמציא משהו.
אבל הוא פשוט אמיתי.

כמו הוא, כך גם המכשיר שהביא.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
לתדי
תודה על התגובה
ההתייחסות שלי היא לתוצר של מפגש.
לנמר
1. אין למושג "ראשומון" ולגודל ההתרשמות ולא כלום. מומלץ לבדוק טרם תגובה.

2. לגבי ההבנה או אי ההבנה לגבי מהות המפגש - ציינתי כי קיים פער בין ההכרזות, הביצוע והמידע שהגיע לכאן.

3. כל המידע על ביצועי המערכת בכלל וההשוואה בין הטרנספורט למחשב - שזה העיקר המוחלט של הטקסט ועיקר התיחסויות המאזינים - אינו נוגע למה שתדי ייצר ועשה.

אם לאחר השאלות והעניינים שהעליתי התגובה היא "ראיון מסודר ועמוק לא ניתן לעשות במפגש מהסוג הזה אלא אחד על אחד" - אפשר לעצור כאן.

פשוט, כי מעבר לדברים שהעליתי כאן, כן ניתן לעשות את זה במפגש כזה.
ובכלל, כדאי להכיר את קורסאווה

נו, אז זה היה ראשומון או רשימון?... (lol)

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
דבר ראשון, מר תדי פרדו כל הכבוד.
דבר שני, אני לא יודע כמה מן הבוחנים משתמשים במחשב שלהם להשמעת מוסיקה ביומיום (זה נראה כאילו אף אחד מהם) אבל בניגוד לטראנספורטר שבו כל התהליך מתבצע בP&P במחשב יש צורך לכוון. ב-WITHE PAPER רשום שכדאי להשתמש בתוכנת FOOBAR ו-ASIO4ALL אז אני אצא מנקודת הנחה שבזה השתמשו.
1. ASIO4ALL לצערי רק אמולטור ועל כן לא מבצע את העבודה, אם אין דריבר יעודי לדעתי מומלץ להשתמש ב-WASAPI. אבל הכי טוב במידה והDAC נתמך לשלם 60 יורו ולהתקין את הדריבר של פלויטק כי הוא כן עושה את העבודה.
2. לא נאמרה שום מילה על איזה קבצים נוגנו, האם הם זהים לCD ואיך נעשה הריפ אם בכלל שזה גם מידע מאוד חשוב.
נורא מוזר לי שבפורום בו יש אנשים ששומעים הבדלים בי כבלים דיגיטלים שונים לא היתה התיכסות לשתי הנקודות שהעלתי שמשפיעות הרבה יותר על הצליל מאשר האינטרקונקט.
דבר נוסף שאני אישית הייתי רוצה לראות זה השוואה לבאפלו DAC באותה עלות כולל הרכבה בצד שלישי.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דבר נוסף שאני אישית הייתי רוצה לראות זה השוואה לבאפלו DAC באותה עלות כולל הרכבה בצד שלישי.

היות ויש לי את הבאפאלו דגם ראשון (עדיין לא בניתי אותו )ת לא ממש נראה לי שבניה שלו תגיע לסכום הזה , אלא אם כן אתה תשתמש בכול הרכיבים בSTATE OF THE ART , ואז להערכתי הוא יעלה יותר . כמו כן ע"מ שתוכל להשוות , תצטרך להוסיף בטריה (אתה יכול להפעיל אותו עם בטריה של RED WINE שמיועדת לו )וזה יעלה קרוב למחיר של הDAC של טדי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
דבר ראשון, מר תדי פרדו כל הכבוד.
דבר שני, אני לא יודע כמה מן הבוחנים משתמשים במחשב שלהם להשמעת מוסיקה ביומיום (זה נראה כאילו אף אחד מהם) אבל בניגוד לטראנספורטר שבו כל התהליך מתבצע בP&P במחשב יש צורך לכוון. ב-WITHE PAPER רשום שכדאי להשתמש בתוכנת FOOBAR ו-ASIO4ALL אז אני אצא מנקודת הנחה שבזה השתמשו.
1. ASIO4ALL לצערי רק אמולטור ועל כן לא מבצע את העבודה, אם אין דריבר יעודי לדעתי מומלץ להשתמש ב-WASAPI. אבל הכי טוב במידה והDAC נתמך לשלם 60 יורו ולהתקין את הדריבר של פלויטק כי הוא כן עושה את העבודה.
2. לא נאמרה שום מילה על איזה קבצים נוגנו, האם הם זהים לCD ואיך נעשה הריפ אם בכלל שזה גם מידע מאוד חשוב.
נורא מוזר לי שבפורום בו יש אנשים ששומעים הבדלים בי כבלים דיגיטלים שונים לא היתה התיכסות לשתי הנקודות שהעלתי שמשפיעות הרבה יותר על הצליל מאשר האינטרקונקט.

כתבתי בצורה מדויקת לגבי קינפוג

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טוב, רבותיי, אני מחזיק בממיר של טדי ובטרנספורט של CEC.
שמעתי את השילוב הזה או את הממיר לבדו מול כמה מכשירים אחרים:
1. מול נגן של EMM (מן הדגם הקודם).
2. מול נגן של PLAYBACK DESIGN.
3. מול נגן MERIDIAN G08.
4. מול פרימה לונה CD8.
5. מול נגן YBA PASSION 400

ועוד...

במילים קצרות, ואחר כך קצת יותר בהרחבה:
חוץ מן ה-PLAYBACK DESIGN, השילוב הזה עלה להערכתי ולטעמי על כל השאר ביכולת המוזיקלית שלו.
במילים "יכולת מוזיקלית" אני מתכוון לאותו שילוב חיוני כל כך של התכונות הבאות:
א. צליל נכון/טוב/עשיר/אמין (וכיו"ב).
ב. דינמיקה טובה.
ג. במה משכנעת. כלומר, במה שמצליחה להעביר במידה סבירה את החלל שבו הוקלטה המוזיקה.

ובכן, מן הבחינות האלה (ואחרות), השילוב בין הממיר של טדי פרדו עם הטרנספורט של CEC היה טוב יותר מן המכשירים האמורים.

ובכלל, אני מניח שחלק מכם יודעים שלפני חודשים אחדים עברתי מאנלוג לדיגיטל. השילוב בין הממיר של טדי לטרנספורט האמור לא רק שעזר לי לנחות רכות על השפיץ הדיגיטלי, אלא שההנאה הרבה כל כך שאני שואב ממנו והעולם החדש שנפתח לפניי דרכו די גורמים לי לאחרונה לחשוב שספק אם אקנה מערכת אנלוגית בתקופה הנראית לעין.
למען האמת, לא שיערתי שמערכת דיגיטלית מסוגלת להפיק צליל מספיק עשיר, מורכב ומגרה שיגרום לי להקשיב לה. השילוב האמור עושה את זה גם עושה!

בכל מקרה, חשוב לציין שהמעבר הזה לא היה פשוט כל כך. לקח לי זמן למצוא את כבלי החשמל הנכונים, את הכבל הדיגיטלי המתאים, את האינטרקונקט הנכון, ואת צורת ההעמדה המתאימה, עד שהגעתי לתוצאה המיוחלת. אבל ככה זה עם החלפת כל רכיב ראשי, לא?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
nitayn, יואל, האם קראתם את כותרת הכתבה? האם ידועה לכם המשמעות של הביטוי "ראשומון"?
מלכתחילה, הביטוי צויין בכותרת באופן מפורש ומתאר נאמנה את החוויה וכוונת המאמר, כך שהסיבה היחידה לטענותיכם נובעת כנראה מחוסר הבנת הביטוי.
ואם למישהו, המשמעות איננה ברורה, אשמח להסביר אותה כאן.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ראשומון הוא שם סרטו הידוע של אקירה קורסאווה. בסרט זה עומד שודד דרכים למשפט על כך שאנס ורצח אישה צעירה נשואה ממעמד גבוה. במהלך המשפט מוזמנת מעלה באוב כדי לזמן את רוח הנרצחת להעיד. אם אני זוכר נכון, במשפט מובאות עדויות של 4 אנשים, כולל השודד, הבעל, עובר אורח ורוח הנרצחת. כל אחד מהארבעה מביא גרסה שונה למה שאירע. מסתבר שכל אחד מהעדים משנה את הפרטים כדי שהוא ייראה טוב יותר (לפי הבנתו את כיצד הוא ייראה טוב יותר). השודד מעצים את עזות המצח שלו, הבעל מדגיש את חוסר האונים שלו (הוא צפה במתרחש ולא נחלץ לעזרת אשתו, לפי עדותו הוא היה קשור) וכך הלאה.

מאז, ראשומון הפך להיות מטבע לשון המתכוונת לכך שלאנשים שונים זווית ראיה שונה לגבי מציאות אחת, או מסכת עובדות אחת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בדיוק, היות וזה רשום גם במפורש בכותרת, במקרה הזה, אני לא ממש מבין את טענות חלק מהאנשים כאן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צריך לשמוע...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור