D6400 לעומת D7000/8000

er.donniedarko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב לחברי הפורום הותיקים. אני קורא כאן כל הזמן והחלטתי להשתתף קצת, לעזור ולהיעזר אם צריך. :)
בשעה טובה, הזמנתי מסך סמסונג חדש בגודל 46" דגם D6400. הדגם הנ"ל נרכש לאחר החזרה של מסך LG שממנו לא הייתי מרוצה, רציתי מאוד D7000 או D8000 אבל משיקולי תקציב לקחתי את ה-D6400 מכיוון שראיתי שחוץ מדפדפן אינטרנט, שלט טאצ', MICRO DIMMING, הכל בעצם זהה לדגמים הגבוהים. השאלה שלי היא: מכיוון שלא יצא לראות בפעולה את הדגמים הגבוהים יותר, האם המסך שלקחתי שווה מבחינת איכות התמונה בלבד (בלי כל הפיצרים מסביב) לאחיו הגדולים?
תודה רבה.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני קניתי לפני חודשיים את הD6600 שזהה ל 6400 מלבד הדפדפן (שלדעתי עובד גרוע ומיותר לחלוטין)
אחלה, אחלה, אחלה. אני כול פעם מתמוגג מחדש. לא היתה לי שיקול של כסף אבל בכנות התמונה של ה7000 ....אני לא מצליח לראות הבדלים (אולי בכלל המלך הוא ערום) ההבדל היחיד במסגרת הדקיקה וברגלים.
אתה תהנה מה6400 כי היא פשוט מדהימה.
כל מי שנכנס אלי הביתה נופל ממנה.

er.donniedarko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה לך על התגובה המהירה. מחר ב"ה אמורה להגיע הטלויזיה ואני , אחרי כיול ומשחקים אדווח :כל-הכבוד:
תודה רבה.

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
שוב זה שלא הבדלתה בהבדלים זה נשמע לי קצת טמועה על פי כול הבקרות בחול יש הבדל די גדול בין D6600 לD7000
כמו המקירו יחס נקדיות של 15 מליון עיצוב טוב יותר ואני הבדלתי בשחורים טובים יותר פחות בעיות של גרעניות וזווית צפייה טובה מעבד ואדיו טוב יותר שמתפעל טוב יותר בSD ובHD
תמונה יותר חדה ובהירה ועל D8000 אין בכלל מה לדבר לפי ניתונים שקראתי לD7000אני לא חושב שיש בכלל אזורי תאורה ושליטה אלהם לעומת 250+ של D8000 יחס נקדיות 25 מליון זווית צפייה רחבה יותר תלת מימיד טוב יותר עיצובס לטעמי הרבה יותר טוב ואיכות שחור מציוניות הרבה יותר מD6600 שהשחור שלו מעולה אבל הבחנתי בכתמי אור בפיניות ובמרכז המסך שזה לי מפריע בצורה בלתי אפשרית שאני לא מסוגל להסתכל דקה במסך שוב כנראה שאתה לא התעמצתה מספיק( לא שצריך להתאמץ) או שאתה לא רוצה לאמין שמסך שעולה עוד 500 דולר יותר טוב יותר אני לא מכיר אותך אישית אבל אני מציע שתגיד שלפי דעתך אין הבדל כי בפועל ם תעיין בבקרות בחול תראה שהD7000 והD8000 כמה רמות מעל סדרה D6000 שהיא הבסיסית וגם כן מעולה

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
matan, אתה מטעה משום של- D7000 אין מיקרו דימינג. רק ל- D8000.

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
אני יודע לאור כבתי בטעות ...
תודה על התיקון יש לה סוג של תאורה אחורית שדומה לFULL LED אבל לא אותו דבר
תוכל לומר לי האם איזה תאורה אחורית יש לה?

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
לאור סליחה על הטעות אני יודע שאין לו תמיקרו דנמיג זאת טעות הקלדה.....
האם תוכל להגיד לי על איזה תאורה אחורית הD7000 פועלת לפי מה שאני יודע לD8000 יש מיקרו דמנייג +250+ אזורי תאורה... + מנגנון 800HZ
בדגם האמרקאי עם אני לא טועה לעומת מ200 בD7000

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אתה נותן משקל יתר לספסיפקציה. האמן לי אני ראיתי בעיניים שלי את הטלבזיות אחת ליד השניה וההבדלים בין ה 6 ל 7 אפסיים. גם הסיפורים על העננות מנופחים. נכון שבמסך שחור מלא יש עננות אבל ב99.9 מהזמן אני לא צופה במסכים שחורים כך שהעננות בכלל לא רלונטית. במבחן התוצאה הטלביזיה אני חושב שמול המתחרות היא ללא תחרות. אני גר במקום שבו יש מגה חניות אלקטרוניקה, ראיתי המון ועשיתי הרבה השוואות. 400 הרץ 600 הרץ 800 הרץ....אתה לא באמת תצליח לראות את ההבדלים בעינים. בו נמתין לחוות דעתו של פותח השרשור לאחר שיקבל את הטלביזיה.

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
שוב אני מבין שאתה כוויול לא הבחנתה אבל עם תניח תמסך על שולחן הניתוחים של לאור קורן או עופר לאור ישר הם יבחנו שהאיכות שונה כנראה אתה לא אדופיל ולכן אתה מסתפק באיכות של D6600 שהיא טובה...
אני לא יכול לומר מעולה אבל מספקת את הסחורה לעומת זאת האדופילים יחפשו דגם היי אנד כמו D8000
D7000 ולא ילכו על סדרה 6
יש הבדל בין 800HZ לא 200HZ
כנראה שאתה לא מצליח להבחין אני אישית ראיתי את D6400 לעומת D7000 וזה עולם אחר...
כמו שציניתה שC7000 ברמה של D8000 וזה בכלל לא נכון...
C7000 יש לה כול כך הרבה בעיות שנפתרו בסדרה החדשה הדמים החדשים עולים על הסדרה הישנה בהרבה עם הרבה שיפורים החל משחורים ועד בעיות כמו זליגות אור עענות וזווית צפייה קצרה וחלביות מה שכמעת אין בD8000 לא תקול...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- D7000 וה- D8000 מגיעות עם תאורת EDGE LED.
ל- D8000 יש שליטה על תאורה איזורית אבל ברמת המסגרת, זה לא Full LED GO עם LOCAL DIMMING.
גם במסכים החדשים יש תופעה של זליגת אור, כך שלא הייתי קורא לזה "הבדל של שמיים וארץ".

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
לאור אני אישית הבחנתי בהבדלים די ניכרים בין סדרה 6000 ל8000
ושוב לפי מה שקראתי יש לה 250+ אזורי שליטה על התאורה האחורית מה שאין בD6600
ויש לי יחס נקדיות 25 מליון מה שבכלל אין לה ולפי אתרי בקרות סדרה D8000 היא כרגע ספינית הדגל של סמסזונג ומציע את האיכות הטובה ביותר כיום בחברת סמסונג.
לאור אני ראיתי תתופע של זליגות האור בD8000 אבל ממש לחא כמו בC7000 שזה כבר מעיק על הצופה.
C7000 לא מגיע לרמת הנקדיות של D8000 וסובל מכולמני בעיות...
D6600 לפי מה שראיתי משתווה לC7000 ואולי במעט עובר אותו בכול מה שקשור לאחדות ואיכור השחור אבל בחדות וובהירות לא ראיתי הבדלים שמראים ששווה לי לשלם עוד 3 אלף שקל

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה לא יכול להשוות זליגות אור כי אינך יודע איך כיילו את המסך ועל איזה ערך עמדה עוצמת התאורה האחורית.
איפה ראית שיש לה 250 איזורי תאורה שונים?

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
אני ראיתי באחד הפרומים בחול שאחד הקונים ציין שיש ל250 אזורי תאורה אחורית....
עם תעיין ותכתוב סוני HX929+ נגד D8000
תראה את זה...
הינה קחhttp://translate.google.co.il/trans...+נגד+D8000&hl=iw&biw=1376&bih=706&prmd=ivnsfd
זה האתר שראיתי שציניו שיש לו 250+ אזורי הארה אני סך הכול ציניתי מה שקראתי אבל לטעמי לא נכון להשוות את מסך הדגל של סמסונג לרמת הכניסה של סמסונג עם מסך דור 6000 ברמה של D8000 אני לא חושב שהיו קונים את D8000
שבחצי מחיר אפשר להשיג את D6600 לכן זה נשמע לי טמועה..
לאור הינה ציטוט:Samsung D8000 or Sony HX929 LCD Flat Panel Displays. ... Samsung claims its D8000 has 250+ dimming zones and I think the D7000 has less ...

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תן לי מידע רשמי של החברה, לא משהו שקונה אמר.

er.donniedarko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מתן, D6400 הוא ממש לא מסך ברמת כניסה!!! הוא מדורג רביעי בסדרה הגבוהה, מה שנקרא באנגלית MID HIGH RANGE.
מתחתיו יש לך את D6200, כל סדרת D5000 וכל סדרת D400.
מצחיק שהיום (יום לפני הגעת המסך) פתחו במתחם הקניון בב"ש אזור שלם לקידום מכירות של הדגמים החדשים של סמסונג מטעם סמליין. כיכבו שם ה-D550 (פלזמה), D7000 ו-D6400. יצא לי לשחק עם המסך העתידי שלי שם ונורא הייתי מרוצה מהצבעים, רמת הניגודיות והשחור והתלת מימד. אגב, מתן, נורא רציתי את ה-D8000. אני מטבעי תמיד אלך על הכי טוב כי אני חובב של איכות, אבל משיקולי תקציב התפשרתי על שני דגמים למטה שבעצם עושים את אותו הדבר וכמעט באותה האיכות. לא כולם רוטשילד. לשון

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ההבדל במחיר בין מכונית מסוג X בעלת מנוע "נחות" שמאיץ לדוגמא ל 100 קמ"ש ב 10 שניות מול המנוע החזק שמאיץ ב 8 שניות יכול להגיע לפעמים ל 30% ממחיר הרכב, השאלה בסופו של יום האם זה באמת משנה? למרות כל הסיפורים על ספינת דגל עובדתית כשמים באותה שורה את סידרה 6 (לא ה 6000 של ה 200 הרץ אלא 6400/6600) ליד סידרה 7 ליד סידרה 8. בעינים שלי ההבדלים בתמונה בצפיה רגילה הם זניחים עד בלתי נראים. אצלי לא היתה מגבלה תקציבית, ה8000 היתה מיותרת לחלוטין בהתחשב במחיר ובתמורה. ההתלבטות היתה עם סידרה 7, שהמסגרת שלה יותר סקסית אבל אישתי לא אהבה את הרגלים המוכספות ולכן קניתי את ה 6600. עם כל הסיפורים של אנשים בפורומים חשוב לראות את שלושתן ביחד ולהבין ש90% מהצופים לא יראו הבדלים. יש גבול גם ליכולת העיין להבחין בהבדלים הללו. כפי שכתב קודמי סידרה 6 הגבוהה היא לא רמת פתיחה של סמסונג, ההבדל בתמונה ביון סדרות 4, 5 ל 6 (6600/6400) הוא ניכר! מתן האם אתה ראית בעיניים שלך את שלותן אחת ליד השניה? זאת השאלה! ועכשיו תנסה להסביר לי את ההבדלים בלי להיצמד לציטוטים מפורומים ומספסיפקציות.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
...
D6600 לפי מה שראיתי משתווה לC7000 ואולי במעט עובר אותו בכול מה שקשור לאחדות ואיכור השחור אבל בחדות וובהירות לא ראיתי הבדלים שמראים ששווה לי לשלם עוד 3 אלף שקל

איך זה מתישב עם מה שכתבת לפני כמה ימים? matan.jpg

תמונות מצורפות

• matan.jpg
    matan.jpg
    KB 63.3 · צפיות: 418

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
אחד לפי שאתם מתנפלים עלי אני התכוונתי לסידרת הפתיחה בתלת מימיד לא במסכים ללא יכולת התלת מימיד שוב אני ראיתי את D6600 ולא התלהבתי למה אתה מנסה להכניס לי בכוח שזה המסך המושלם עבורי ועבור אנשים שמצפעם לאיכות הכי גבוה כי עבורי זה לא מספיק אז אנא ממך עם תחושב ש"90" אחוז מן הצופים לא יבדילו תן לי שאני מגדיר תעצמי ב10 אחוז שכן יבדלו להנות מאיכות הנפלא של D8000
ולאור אתה בתור מנהל הפרום אני חושב שאין לך בעיה לבדוק כמה אזורי תאורה יש למסך אני רק צייטי אדם שקנה....
לכן אני לא מבין תדגובות הדי ציניות ומעליבות שלך אני באתר כבר אולךי מעל לשנה ואני תורם הרבה מאוד מהידע שלי ועזרתי להרבה מאוד אנשים וזה שקנה את D6600 כול פעם מחדש שנכנס שרשור על D8000 אומר שאין הבדל ואת הסיבות
אתה מבין.
אני עכשיו יענה לך על C7000 אני ראיתי שוב את C7000 הפעם לא בחנות אלה עצל חבר והתמונה היתה מה נגיד מאוד טובה אבל שוב היא לא משתווה לD6600 ולא לD8000 אבל עם תחושב שכדי לשלם עוד 3 אלף לD6600?עם תחושב ככה שיבושם לך אני לעולם לא אמרתי שC7000 גרוע אבל אני לא חושב שכדי להשוות מסך משנת 2010 למסך חדש שנחשב לספינית הדגל מ2011.....
אני חושב שגם D6600 וגם C7000 ינתנו מענה לצופה הממוצע אבל עם הוא אדופיל כבד שיחשוב על אנטלרלטיביה אחרת....
ועכשיו לגיליו הנאות אני עצמי חשבתי לקנות את D6600 בכ 10 אלף שח לגודל46 והתמונה בניניו היתה מציוניות חדות טובה בהירות ועומק בתמונה אבל לפתע ראיתי את C7000 והבניתי ושאלתי תעצמי האם כדי לי להשקיע עוד 3 אלף בD6600
או לקנות את C7000 והחלטתי שC7000 תהיה הטלוזיה שלי ושוב עם היתי יכול D8000 גודל 65 היה עצלי בבית אבל אין לי תקציב יש לי תקציב דל מאוד מה שעומד על 7-8 אלף לגודל 46 אז החלטתי שמעומדים הסופים שלי הם פליפיס 8605
סמסונג C7000 וכרגע אני נעול על c7000

חח אתה מנסה בכוח לדחוף אותי לפינה וזה לא ילך לך אני עכשיו עומד לכותב לך מה שהרגשתי:

1:D6600 ליד D8000 D6600
מציגהא איכותשנקראת איכות טובה למדי השחור די אחיד אבל עם בעית עענות שגם אחרי כוויול מסיום לא הצלחתי להוריד לגמרי מה שבD8000 הצלחתי בלי בעיה.... מבחינית כוויול ולהגיע לרמה מספיקה D6600 הצליחה להגיע לאחר נסייוניות רבים של בעל הטלוזיה והתצאות בעיניו היו מדהימות והוא היה מרוצה אבל אני לא אהבתי את התמונה הקרה יחיסית ומלכותית אונם זה מרשים בהתחלה אבל החדות והלאכתיות הפרעיו לי בזמם צפייה בסרט בתאורה חשוכה....
D8000 לאחר כוויול הציג לי תמונה בהירה וחדה אבל נטה יותר לגוונים טבעים ונעמים לעין לעומת D6600 שהיה מאוד קר ופלסטקי התמונה היתה עם הרבה עומק ותחושה תלת מימידת... השחורים היו פשוט אבסלוטים ולא הבחניתי בטיפה עעננות רק לאחר התעללות במסך שהביאו לי אפשר לראות עעננות קטנה ולא משמעותית וקצת זליגות אור בארבע פיניות המסך כמובן ברקע שחור לעומת זאת D6600 היתה ברקע שחור עם זליגותץ אור חמרות ועננות די חמורה לאחר ניסניות להוריד את ערך הגמה ל8 עם זכרוני לא מטעה אותי המצב השתפר אבל עדין כתמי האור היו במסך מה שלא היה בD8000
כמעת (זה מספיק מפורט עברוך? או שתרוצה שאני ימשיך? שוב עם תמכיר את האתר הכחול יש שמה בחור נחמד בשם דור 8 איש אדופיל כבד בכול גופו ונשמתו והוא בעצמו ציין שהבדל בין C8000 לD8000 זה הבדל של שמים וארץ ואף לדעותו המסך עובר את פליפיס 9705 בלי בעיה ועף עובר אותו בהרבה אני ממליץ לך לפתוח תשרשור שם ותראה תשבות של בעלי המסך שוב יכול להיות שהבדלים באמת זניחים עבורך אבל אני חושב שאדופיל כבד לא יסתפק בD6600 וןילךף לפחות על D8000 עם אץתה מרוצה מD6600 וזה אכן מסך מציון ברמת הבניים אז שיבושם לך אבל אני אישית עם היתה באפשרותי לשלם 20 אלף היתי מוכן לשלם עוד 8 אלף בשביל D8/000 ולא לחסכוך ולקחת את D6600
אבל זה רק דעתי

2.עיצוב פה אין מה לדבר העיצוב של D8000 מדהים ואני חושב שבשבילי היתה מוכן לשלם רק בשביל העיצוב המדהים הזה אבל זה רק דעתי

3. תלת מימיד התלת מימיד היה מדהים בD6600 היה תחושה של WOW
לא שמתי לב להבדלים ניכרים בין 8000D
ל6600D
שנהים היו מעולים....

זהו אני רוצה לומר לך משהוא אני מזה לא מתכוון לעליב אותך ושוב יכול להיות שרוב האנשים לא ישמו לב להבדלים אבל אני מציין רק את דעתי הסיובקטיבית והאמתית אני לא מתימייר להיות מומחה כמו לאור קורן או עופר לאור אבל בשבילי D6600 זה לא מסך היי אנד...
שהיה לך בהצלחה עם המסך שלך ואני מחכה לתגובה של הקונה.
ולגיליו הנאות אני לא ראיתי את D7000 ליד D6600
אבל לפי אתרי הבקרות של מומחים בעולם יש הבדל ועם הם הבחיניו כנראה שעוד כמה אדופים כבדים יבחנו יכול להיוץת שאני לא אבל למחפשי האיכות אני אומר עם אתם רוצים מוצר היי אנד ברמה הגובה ביותר אל תתפשרו על פחות מD8000
סוני HX929
LG LW9500
וטושיבה Z1
אלו הטלוזיות המהובילות היום ואני מדרג את D8000 לטעמי במקום השני

וןעכשיו אתה ראיתה את D8000?
עם כן תגיד לי מה ראיתה ותסביר לי מה הבדלים...
אתה אומר לפני כמה ימים שC7000 ברמה של D8000
ותאמת אתה כבר מתחיל להצחיק אותי ולנסנות בכול הכוח להציק תקניה שלך.
אני ראיתי את C7000 מול C8000 לפנמי שנה בארמגדון תיכול לשאול שמה שבאתי ואני בעצמי הצבעתי להם על הבדלים בין C7000 לC8000 התמונה C8000 היתה הרבה יותר בהירה וחדה היה יותר תחושה של עומק בתמונה קיוצר C8000
בכלל לא ברמה של C7000 אז איך תאומר לי שC7000 ברמה של D8000 שD8000 השתפרה בצורה כול כך מפתעיה ועברה בהרבה את C8000 לפי אתרי הבקרות אני מציע לך ללכת לאתר הבקרות של עופר לאור הוא בחן תמסכים החדשים של סמסונג והוא ציין שיש הבדל גדול בין הדגם משנה שעברה C8000 לD8000 ואין מה חהשוות לדגמי ה6000 וככה גם ברוב אתרי הבקרות

נערך לאחרונה ב:

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני לא אמרתי שה C7000 ברמה של ה D8000, גם לא אמרתי שה D6600 הי HI END
אבל אני כן מציין עובדה, שכנראה בניגוד להרבה אנשים אני ראיתי אותם אחד ליד השני באותם תנאים.
להגיד לך שיש ב8000 משהו שאין ב 6600, מסכים יש הבדל! איזה? אני לא יודע להגדיר אותו ואני מניח ש 90% לפחות לא ידעו. אני גם לא מגדיר את עצמי כאדיופיל, מצד שני יש לי "קצת, רקע טכני והבנה.
כל מה שאמרתי שיחסית להפרשי המחיר הגדולים בין הדגמים, אני באופן אישי חושב שה"ההבדלים" כפי שהם נתפסים בעין של בני אנוש לא שווה את ההפרש, אבל זו רק דעתי האישית. אני לא נציג של סמסונג ולא מוכר לאף אחד את ה6600, רק מנסה לשתף ולעזור בתחושות שלי.
לגבי ה-C כתבתי בעבר שגם אותה ראיתי ליד סידרה 6 ובהחלט שוב ההבדלים זניחים עד בלתי נראים. אני חושב שהחיסרון של הסידרה הזו הוא ה IR בתלת מימד והעדר ה SMART TV. אם אלו לא מעניינים אותך, אז באמת חבל לשלם עוד 3000 ש"ח. בסופו של יום כל החיים הם פשרה ול 99.9 אחוז מהאנשים אין עניין לרכוש ספינות דגל, חשוב להציע גם אופציות שפויות יותר שנותנות תמורה לכסף וזה בדיוק סידרה 6. תמורה לכסף.
אני לא נגעתי בכיוונים ובאמת, כל מי שנכנס אלינו הביתה נופל מהתמונה. בזאת אני מפסיק לספר על ה6600 ומאחל לכל המחפשים הצלחה והגשמת טלביזית החלומות שלהם, כולל לך מתן, שתזכה להגשים את החלום של הD8000
דרך אגב, אני לוקח מאוד לא ברצינות ביקורות וחוות דעת באינטרנט. לעולם לא תדע מי עומד מאחוריהן ומה האינטרס החבוי שלו. כתבתי בעבר "שטוב מראה עינים" וזאת העצה הכי טובה שיש לי לתת. לכו לראות בעינים ותגידו מה אתם אוהבים. שום ספסיפיקציה של 250 נורות מאחור או תיאורים של רמת השחור לא תתאר לכם את התמונה. אני השקעתי כמעט שנה בחיפושים בעיקר בגלל שנהנתי לחפש ולא מהרתי לשום מקום. נהנתי ללכת לחניות הענקיות ולירידם המטורפים וללטף טלביזיות. בסופו של הבחירה היתה אך ורק מהתבוננות והשוואה ולא בגלל ביקורת או נתוני יצרן יבשים.

נערך לאחרונה ב:

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
+1
אני שמח על התגובה המופרטת שלך כנראה שלא הבדלתה בשיניום וכנראה אתה לא מגדיר את עצמך אדופיל אבל משיחות מאנשים בעולם וגם בארץ ומהסתכלות עצמית שמתי לב להבדלים די גדולים חוץ מאיטרנט החופשי והעיצוב...
אני מבין שאתה לא נעשן על בקרות אבל זה דרך טובה לסננן דגמים.
אני אישית מאמין רק לעופר לאור מאתר הכחול ולאור קורן ולעוד אתר אחד מאוד מקוצעי מחול כול השאר אני לא מאמין להם במאה אחוד במיוחד CNET שלפי דעתי חובבנית לגמרי ועניקה לטלוזיה ציון 5 מה שלא ראיתי באתרי בקרות מקוצעים אחרים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור