נגן D/A, כבלים, התחממות גלובלית ומה שביניהם

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור , עם מה אתה שומע 96/24 ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
בסופו של דבר, הכל מסתכם באיכות ההקלטה - לא חסרות הקלטות נפלאות ב-16/44 ולא חסרות הקלטות רעות ב-96 - ראה לדוגמה את "מהפיכת" ה-SACD שהייתה הבטחה גדולה עם מעט קבלות

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
השאלה היא האם משהו פעם לקח הקלטה (פנומנלית לצורך העניין) שסומפלה בשני קצבים והרגיש בהבדל (במערכת פנומנלית).

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
השאלה היא האם משהו פעם לקח הקלטה (פנומנלית לצורך העניין) שסומפלה בשני קצבים והרגיש בהבדל (במערכת פנומנלית).

המערכת שלי אומנם לא "פנומנלית"..
יש לי דיסקים הברידיים SACD/CD
אני לרוב מעדיף SACD: צליל חלק יותק, פחות edgy
למרות ש-CD יש גם טובים

מה שאני באמת שומע פנטסטי, זה קבצי מקור של LINN
הם באים כולם ב-24bit
שומע כל "פיפס" בתקליט (אם יש רמקולים טובים והגברה כמובן)

אני כרגע מעביר הקלטות CD דרך multiphase filter ב-Squeeze וזה קצת משפר את ה-CD.

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
למיכאל,
יש לי דיסק של לין, ישן אומנם, אבל אכן נשמע פגז.
אני אחדד את השאלה שלי:
אם הבנתי נכון אתה לקחת דיסק היברידי כזה ושמעת את אותו קטע מוסיקלי, פעם כ-96 ופעם כ-44.1 ואז חשת בהבדלים עליהם אתה מדבר ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הוא מתכוון לקבצי FLAC, לא דיסקים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יאיר,
התכוונתי לקבצי FLAC, נכון
אבל יש לי גם נגן SACD ושמעתי פעם גם דרכו
יש הבדלים בין SACD ל-CD.
אבל לדעתי הבדל בין DVD-A ל-CD יותר מורגש
כל זה תלוי במערכת כמובן.

לגבי LINN - התכוונתי לזה
http://www.linnrecords.com/catalogue.aspx?format=studio

אלבומי LINN נשמעים פשוט מושלם אצלי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
(Y)
גם אצלי יש הבדל ברור בין CD רגיל ל SACD .
יש לי העדפה ברורה ל SACD . אולי זה קשור לנגנים ואולי לא (נגן ה CD הוא PRIMARE D20 ונגן ה SACD הוא M55 של NAD ).

ארז

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יש בהחלט מצב שדיסקים של Hybrid שכוללים שכבת CD ושכבת SACD בושלו במיוחד (כלומר במאסטרינג) כך ששכבת ה-SACD תשמע יותר טוב. נכון, זו תאוריית קונספירציה שאין לי איך להוכיח אותה אבל עדיין...
אני הייתי ממליץ להשוות SACD לדיסקים שלא כלולים באותו דיסק.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יאיר , למה אתה חושב שזו קונספירציה ? אתה לא חושב שדגימה בתדר יותר גדול , ובאורך מילה יותר גדול יתנו שיפור אמיתי בסאונד ? שהרי אין הבדל גדול בין זה ובין השיטה של אלגר , שבה נותנים להרבה DAC פשוטים להעביר את האות , וכך מקבלים תוצאה יותר טובה . אם הבנתי נכון , בזה שאתה מעביר את תוצאות הדגימה של הDAC הקודם , דגימה נוספת זה בערך כמו שלקחת את האות , הכפלת אותו ונתת לשבב אחד להחזיר אותו לאות אנלוגי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם אני צריך לדרג על פי חשיבות, אז
א. לדעתי, מעבר מ-16bit ל-24bit נותן הכי הרבה שיפור.
ב. 96KHz בא אחריו
ג. SACD עם DSD שלו במקום האחרון, ויש גם דיסקים שאני בכלל לא שומע הבדל בין SACD ו-CD.. או שמשהו דפוק בשיטה, או ב-authoring. דיסקים DVD-A להבדיל תמיד נשמעים לי טובים יותר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אם כבר אז הפוך, ואני אסביר למה: נניח שיש לנו ממיר DAC של 24 BIT. נניח גם שמתח המוצא שלו הוא 2 וולט, שזה די סטנדרטי ומקובל בתעשייה. הביט ה-24 (היינו הכי נמוך) מייצג רמת מתח של אחד חלקי 2 בחזקת 23, שזה חלק אחד ממליון של וולט או בלעז 1 מיקרו וולט. על מנת שנוכל לנצל את הרזולוצייה הזו אנחנו צריכים שכל האלקטרוניקה של ה-DAC (מסלול סיגנל, ספק כח וכו') תייצר רעש שהוא משמעותית נמוך מהערך הזה. אם להשתמש במושגים טכניים, אנחנו זקוקים ליחס אות לרעש של יותר מ- 140 DB, שזה ממש גבוה וגם לא ניתן למדידה באמצעים קונבנציונליים.
ממה שידוע לי, רק חברה אחת טוענת בתוקף שהממיר הדיגיטלי שלה מגיע לרמה כזו, וזו LINN עם מוצר ה-Streamer שלה Magik DS. רק מוצר כזה יכול לנצל במלואה רזולוציה של 24 BIT. כל השאר פשוט לא יכולים...
לחובבי הצילום, אפשר למצוא דוגמה מקבילה בדמות מצלמות פוקט זולות עם 12 מגה פיקסל שמפיקות ### של תמונות...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז אני מניח שהטרנספורטר גם..
LINN להבדיל תומכים עד 192KHz ושלי עד 96KHz (ל-192 מתבצעת המרה ל-96)

הבדל בין 16 ל-24 הוא ממש לא קטן (אצלי)
חוץ מזה, מה אני אגיד לך.. תקפוץ לפ"ת - תשמע!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור