סנהייזר HD800 במבחן - סטודיו באוזן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ביקורת מאוד מדוייקת וקולעת, לדעתי.

אם אתם מחפשים אוזנייה למוזיקת קצב דינמית עם בס מהדהד, זו כנראה תשמע לכם יבשה והדוקה מדי
לטעמי, זה נכון גם בקלאסית, בקטעים עם כלים נמוכים.

בחלק מהמקרים, ההצגה המעט רחוקה, נקייה ומפורטת יצרה חוויה מעט קרה מול המוזיקה – כמו אנחנו צופים המביטים מהצד על הנגנים ולא נותנים להם לגעת בנו.
קניתי אוזניות כאלה על סמך הביקורות המתלהמות בהרבה מאוד מקורות אודיופיליים.

מצאתי אותן מאוד uninvolving -- בדיוק כמתואר.

מכרתי.

עמיר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
האוזניות,שפסופו של דבר,צרכן כלשהו קונה אותן - הן תוצר של תיכנון הנדסי כלשהו. בהנדסה,כמו בהנדסה,יש לא מעט תפיסות עולם.

בסוף שנות ה-80 תחילת ה-90 (שלה המאה הקודמת) AKG טבעו מטבע לשון תיכנוני שלפיו אוזניות טובות עוברות את הגבול שמפריד בין האזנה לאוזניות לבין האזנה לרמקולים והגדירו אוזניות כזוג רמקולים שתלויים על הראש בקרבה אפסית לאוזניים. על התיכנון ההנדסי תחת תפיסת העולם הזה רשמו פטנט.

סנהייזר לא נשארו עדישים וגם הם פיתחו סידרה (סידרת ה 7XX 8XX) שהיא יישום שלהם של הרעיון של תליית זוג רמקולים בקרבה אפסית לאוזניים.

מדובר פה בתת סוגה בתוך עולם התיכנון ההנדסי של אוזניות.

בגלל,שכאמור,AKG רשמו פטנט (מספר פטנטים ואגב בעשור האחרון זנחו את הרעיון כמעט כליל) נאלצו יצרנים אחרים,כמו סנהייזר,ליישם את העסק בצורה אחרת מבלי לקרוא לילד בשמו. יש,כאמור,את סדרות ה 7XX וה 8XX של סנהיזר,יש כמה אקסמפלרים כאלה אצל אולטרסון (שלהם פטנט רשום אחר אבל הרעיון די דומה) ויש את סדרות ה DT8XX וה DT9XX של ביירדניימיק שמישמים את הרעיון בדרך שלהם.

אינני מקושר עם AKG אבל עוקב אחריהם הרבה שנים,ובעוונותי לקוח שלהם הרבה שנים. לפי משמע אוזני,ודיונים בפורומים בחו"ל - אחת הסיבות ש AKG זנחו את רעיון הרמקולים התלויים בצידי האוזן,וגם על הטכנולוגיה המחליפה רשמו פטנט,הייתה חלק מהתופעות שליאור תיאר בסקירה שלו ובמקרה של המתחרה נוספה גם בעיה שכדי למצות את פוטנציאל האוזניה היה צריך תותח על כבד ועל סף הלא קיים כדי להוציא לה את המיץ ולנצל את הטכנולוגיה לכדי הנאה - אבל,ומניסיון עם זה,זה אפשרי. ....וכן גם אצל המקור הצלילים הגבוהים,בנסיבות מסוימות,נוטים לחריפות והבס סובל מבשינות שנעלמת בעוצמות גבוהות וכשדוחף אותן תותח על כבד.

אני יודע שאיכות הבנייה של ה HD800 היא לעילא ולעילא אך אינני יודע,ואין לי ניסיון,עם שרידותן לאורך זמן. מניסיון עם המקבילות אצל המתחרה מאוסטריה,הן שרידות בעליל האקסמפלר שאצלי כבר מנגן כבר באמצע העשור השלישי לחייו ולא שמעתי אותו מזייף ולו פעם אחת בחייו.

HIH

גמר חתימה טובה.

מנחם

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
זה גם הרושם שלי.
לא הצלחתי להנות מהאוזניות האלה.
יש לי BEYER T5P שאמנם קל מאד לקבל דימום באוזן מהן, אבל הן הרבה יותר מהירות ומדוייקות לטעמי. ואגב, עמיר, בקלאסית הן נשמעות מהההמממווות. לא רואות את ה- HD800 ממטר, לדעתי.

ככל שאני מתקדם ברמת המערכת העיקרית, אני נדחף לתובנה - בעל כורחי - שסט אפ אוזניות הוא צעצוע לכל היותר. מקווה מאד שיום אחד יעמידו אותי על טעותי. (ואולי עד אז יהיה לי כבר כובע, כי אני מניח ששיער כבר לא יהיה)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ככל שאני מתקדם ברמת המערכת העיקרית, אני נדחף לתובנה - בעל כורחי - שסט אפ אוזניות הוא צעצוע לכל היותר
זו גם המסקנה שלי.

מראש קניתי את האוזניות לשימוש בעבודה -- זו בכלל לא תחרות למערכת -- ולא נהניתי.

אולי הגברת מנורות הייתה משפרת, אבל התייאשתי.

אני מניח ש: HIH = Hope It Helps.
אני מכיר את הסיומת הקבועה של מנחם, אבל התכוונתי לכל הפוסט -- לא הבנתי מה הוא מנסה לומר. לא בעניין הפטנטים ומשמעותם, ולא האם הוא התכוון ש-AKG עדיפות, או ש-Sennheiser אולי מתקלקלות אבל AKG בטוח לא? משהו אחר?

@menahem ?

קיימות אוזניות שכן מצאת אותן Involving?
אני כבר לא זוכר. אולי Stax עם הגברת מנורות, לפני מיליון שנה.

בינתיים, לא על תקן hi-end, אבל כאלה שאני כן מצליח ליהנות מהן יותר, לא בשימוש ביתי (בבית רק מערכת)
הן JVC HA-NC250 (עלו ב-2011 באמאזון $115 כולל משלוח), שאני לוקח אותן לנסיעות, לשמוע במלון את הדיסקים החדשים שאני קונה... :)

יש להן גם אופצייה של "ביטול" רעשים (Noise-Cancelling) שיכול להיות שימושי בטיסות, אבל לא תמיד אני טורח לנצל אותה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
תודה על הסקירה, "מוטב מאוחר מאף פעם". :)

בנימה קצת יותר אקטואלית, יצא לי להשוות בתערוכה את הHD800 לHD800S מהHDVD800 של סנהייזר. אמנם רק 2 קטעים (היה תור רציני) אבל מצאתי שהHD800 הקלאסיות היו יותר מדוייקות בבאס ויותר דינאמיות באופן כללי, אבל ההבדלים די נוטים לדקויות. שתיהן ניגנו בו זמנית מהיצאות המאוזנות.
באותה תערוכה גם שמעתי את הHD800S דרך המגבר אוזניות של Pass Labs וזה היה סאונד אולי הכי טוב ששמעתי מאוזניות דינאמיות, העדפתי את הסטאפ הזה אפילו ע"פ הFocal Utopia מהNaim Dac-V1 שהיו חדות מדי בגבוהים (די הופתעתי כי אין לי בעיה עם זה בדר"כ).

בגלל,שכאמור,AKG רשמו פטנט (מספר פטנטים ואגב בעשור האחרון זנחו את הרעיון כמעט כליל) נאלצו יצרנים אחרים,כמו סנהייזר,ליישם את העסק בצורה אחרת מבלי לקרוא לילד בשמו. יש,כאמור,את סדרות ה 7XX וה 8XX של סנהיזר,יש כמה אקסמפלרים כאלה אצל אולטרסון (שלהם פטנט רשום אחר אבל הרעיון די דומה) ויש את סדרות ה DT8XX וה DT9XX של ביירדניימיק שמישמים את הרעיון בדרך שלהם.

מעניין מאוד, אתה אומר שסנהייזר רצו לעשות את הHD800 בתצורה של Earspeakers ala K1000 אבל נמנעו בגלל זכויות יוצרים... לא משנה שסוני הוציאו גירסה שלהם, בקונספט של אלמנטים קבועים, בניגוד לאלה הניידים של הK1000, קצת לפני יציאת הHD800 לשוק. הייתי רוצה לראות את הפטנט המדובר של AKG, אם לא אכפת לך לשתף, אני לא ממש בקיא בענייני פטנטים.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
ואני אפילו לא קניתי בגלל זה

להבדיל - HiFiMan HE-560 אוזניות ברמה אחרת

יש לך? אם לא, אני מוכר זוג אם אתה מעוניין.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אה שידרגת לו מהHE400i? איזה אבא אודיופיל מסור אתה. :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אה שידרגת לו מהHE400i? איזה אבא אודיופיל מסור אתה. :)
איליה, מיכאל, אז מה אתם אומרים - ה 560 הזאת לוקחת את ה- HD800?
איזה מגבר הייתם משדכים לה?

יש לי פה Beta22 והוא, בלשון עדינה... די פח. (בדקתי אותו, למשל, בהגברה של רמקולים מול טייגר B50 בן 25 שנה. הטייגר ניצח בגדול)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@Ilyan ואחרים:

כשכתבתי ש AKG רשמו פטנט על הקונספט,שתואר לעיל, לא התכוונתי להסיט את הדיון פה על פטנטים ולא על AKG,כן התכוונתי להסביר מדוע סנהייזר,וגם אחרים,התמודדו עם הרעיון בדרכים משלהם - ואחד ממוצרי הלואי של ההתמודדות הזו אלה הן ה HD800 שנסקרו וגם אוזניות אחרות מהסדרות הגבוהות של סנהייזר שחולקות את אותו הקונספט (סדרת ה 5XX וסדרת ה HD7XX).

מנחם

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תראה.. יש פה עניין של טעם
רק טעם. אין כאן שום דבר אחר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש די הרבה דברים אובייקטיבים אולי.. אבל זה לא מעניין
בדיוק -- הדברים האובייקטיביים לא מעניינים.

או, לייתר דיוק, יכולים להיות מעניינים ברמה האינטלקטואלית, או עבור מי שחווה מוסיקה דרך האינטלקט, או מי שמה ש"נחשב" משפיע עליו רגשית, וכו'

עמיר

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אוקיי הבנו שאתה לא בעניין אוזניות, you can move along now. ;)

איליה, מיכאל, אז מה אתם אומרים - ה 560 הזאת לוקחת את ה- HD800?
איזה מגבר הייתם משדכים לה?

אתה שואל איזה מגבר לHE560 אני מניח? אני מוכר יחד איתן את SPL Phonitor Mini שהוא מאוד מפורט ונייטרלי בלה בלה... אני מניח שיש שילובים יותר "מוזיקליים". אתה תמיד יכול להציץ בשרשור המרכזי של הד-פיי, ממה שראיתי מחזיקים שם במיוחד מאיזה מגבר סיני שהוא קלון של הViolectric V200. אתה יכול לקפוץ גם לעופר שחורי לשמוע אותן עם המגבר הייעודי של הייפיימן אני מניח. גם אליי כמובן.

אני לא בדעה שהיא קוטלת-HD800, למרות שיש הרבה דמיון. לHD800 יש בכל זאת technicalities קצת מעבר, למעט עומק באס. אבל לא עשיתי השוואה ישירה.

@Ilyan ואחרים:

כשכתבתי ש AKG רשמו פטנט על הקונספט,שתואר לעיל, לא התכוונתי להסיט את הדיון פה על פטנטים ולא על AKG,כן התכוונתי להסביר מדוע סנהייזר,וגם אחרים,התמודדו עם הרעיון בדרכים משלהם - ואחד ממוצרי הלואי של ההתמודדות הזו אלה הן ה HD800 שנסקרו וגם אוזניות אחרות מהסדרות הגבוהות של סנהייזר שחולקות את אותו הקונספט (סדרת ה 5XX וסדרת ה HD7XX).

מנחם

העניין הוא, שהטענה הזאת יכולה לבוא רק אם יש לך ביסוס לדברים... עד כה לא ראיתי כזה. ואני גם לא מסכים איתך בכלל בעניין. מלבד העובדה שלK1000 ולHD800 יש דרייברים מאוד גדולים ומבנה מאוד פתוח, אלה תכנונים מאוד שונים. וכשאתה מרחיב את הטענה הזו גם לHD700 ולסדרה 5 זה נשמע עוד יותר מופרך...

עריכה: יש הפרכה "רשמית" של הטענה של מנחם, למי שמעוניין:
http://www.head-fi.org/t/819658/1989-vs-2017-m-e/105#post_12929603

נערך לאחרונה ב:

mike1999

אוהב את התחום
מעורבות
21
נקודות
8
אחלה סקירה!

מישהו פה מחזיק בIE800 במקרה? יש לי IE800 שיש חשש שהוא מזויף, (הוא נשמע מדהים, לכן אני לא בטוח)
והייתי שמח מאוד אם מישהו שמחזיק במקוריות יסכים לעשות השוואה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור