אחד על אחד עם חברת הכבלים AudioQuest

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: אחד על אחד עם חברת הכבלים AudioQuest

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא אמרת לו, נמר, כי אודיוקווסט אינה חברת היי-אנד בארץ?
חח

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש לי כאלו כבלי רמקול ,המכונים "אוורסט" ,אולי גם היום הם הטופ אוף דה ליין ,
אבל מה שרציתי לשאול זה בקשר לטיימינג של הפירסום ?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אודיוקווסט חברה נהדרת, הכבלים שלה מאוד טבעיים, יש לה כבלים זולים וכבלים מאוד יקרים (עיין כבלי רמקולים אוורסט עם בטריות 72 וולט). ניופאן מכרה, לאחר שמי הפסיד את החברה, בעיקר את הכבלים הזולים, לכן היא מוכרת כחברת כבלים זולה.

תומר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני אגב התייחסתי רק למיתוג של החברה בארץ בין האודיופילים

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
צריך להכיר חברה בחו"ל ולא בארץ.

תומר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
היה לי ניסיון טוב איתם בעבר, ושירות הלקוחות שלהם הימם אותי.
כתבתי להם מכתב זועם פעם אחת לפני איזה מאה שנה, כשהיבואן דאז, מר משיח היקר, לא התייחס לבקשות שלי להזמין ממנו דיסק "אודיופילי" שלהם של הרכב שאני אוהב.

בתגובה קיבלתי דיסק חינם בדואר. כפרה עליהם.

והאינטרקונקט הבסיסי שלהם, CORAL, הוא חמוד מאד. אכן צליל נייטרלי ושקוף. מה שתומר קורא אותו "טבעי".

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שניצל, הטיימינג של הפרסום פשוט מאוד: נציגי החברה ביקרו בארץ לרגל תחילת השת"פ שלהם עם ט.ר ואנחנו ראיינו אותם. הכי פשוט.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
נמר, קצת מוזר שהוא טען בכתבה - ״
אודיוקוואסט טוענת ששילוב של שתי מתכות (כסף ונחושת יחד) אינו הדרך הנכונה ליצור כבל אודיו איכותי ומאוזן. המטרה היא לייצר כבל איכותי ממתכת אחת תוך תשומת לב רבה לבידוד המוליך על מנת לבטל השראות מבחוץ״.
יש להם מספר דגמים שמכילים כסף ונחושת-
http://www.audioquest.com/seventy-five-ohm/carbon

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
[לא יודע מה הם כותבים "על בבידוד המוליך של תהיה השראה מבחוץ " הם כנראה לא מתכוונים לכבל רמקול ,בכל אופן ב"אוורסט" שלי אין שום סיכוך ,אבל זה באמת כבל רמקול מדהים ,כולו כסף טהור ,7 עוביים שונים של גידים ,עם מיד יבש ובס שלא מהעולם הזה ,בקיצור כבל נטול צבע שלידו סילטק מקביל כמו ה"קינג" נשמע רטוב רך והרמוני ,כנראה עניין של גישה , האודיוקווסט כבל בלי חוכמות ,ולחבר אותו למיד אפשר רק עם המערכת עם צליל ממש יפה ,אחרת עדיף סילטק רומנטי שישבור קצת היובש של המערכת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היי itzik2305, אתה צודק, אדם העביר לנו הבהרות לגבי מתי משתמשים במתכת אחת ומתי משלבים שתי מתכות (בכבלים שאמורים להעביר טווח תדרים ספציפי ולא מלא), הוספנו את זה לכתבה.

meni48

אוהב את התחום
מעורבות
6
נקודות
8
תומר שמעתי כבל רשת אודיוקווסט וודקה והוא טוב אני מחפש אם יש למישהו למכור,אני כרגע משתמש לנסיון כבל טוב יותר אפילו מצויין אבל לדאבוני מאוד יקר...״קורד טי-סארום״...אסתפק בוודקה אם יש למישהו למכור.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
החלום שלי זה שתינתן לי ההזדמנות לראיין נציג של חברה כמו איוקואסט. עם כל הכבוד לסוקרי מגזינים ופורומים שמראיינים נציגי חברות כאלו, ואני לא מדבר רק על הפורום הזה, אלא גם מגזינים בינלאומיים כמו סטאיופייל ו WHATHIFI, הראיון שהם מקיימים מאד "מלטף", וממש מזכיר לי ראיון של נשיא דמוקרט ל CNN או ראיון של נשיא רפובליקני ל FOX NEWS. המראיין לא מעז לשאול שאלות קשות.

אם רק היו נותנים למהנדס לנהל ראיון כזה, סביר להניח שזה היה הראיון האחרון שהחברה הייתה מקיימת. אגב זה כבר קרה בערך בעבר. בגלל ביקורות כנות וקשות של AUDIOHOLICS כלפי מוצרי אודיו שקיים לגביהם ספק, נציגי תערוכות אודיו רבות החרימו את AUDIOHOLICS מהתערוכה. את זה אמר מנכ"ל AUDIOHOLICS בעצמו. חברה רצינית שמייצרת מוצרים כמו איודקיוסט, חייבת לגייס נציג הנדסי שלא יחשוש לתת מענה משכנע גם עבור שאלות יותר קשות. למרבה הצער זה לא קורה, וחבל, כי זה יוצר תחושה של חוסר שקיפות מצד החברה, וחוסר נטרליות מצד המראין. מניח שהסיבה היא בסופו של דבר, כסף. המון ראיונות הם לא באמת ראיון שבא להרחיב את הידע של הקורא, אלא פרסום וקידום מכירות.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
לכל חברת כבלים יש רעיונות וטכנולוגיות שונות.

אחת הולכת על נחושת , השנייה על כסף, השלישית על שניהם, הרביעית על 21 סוגי מתכת שונים, החמישית החליטה
לשים פילטר באמצע הכבל , השישית החליטה לשים בטריה באמצע הכבל , השביעית שמה הארכה שמחוברת לצד אחד במגבר , השמינית משתמשת בפחם , התשיעית מערבבת , וכו .
לכל חברת כבלים יש רעיונות וכיוונים שונים , ואני מודיע לכם שכולם עובדים ומשנים את הצליל.
לכל חברת כבלים יש דובר שמסביר מה עומד מאחורי הטכנולוגיה שלהם.
אממה , לך תדע מה מתאים לך במערכת , כי הכל עניין של שילוב , כלומר לאחד עם מערכת פתוחה מידי כבל X יעדן את הסאונד , וכבל Y יחריף אותו , ככה שבהרבה מקרים אין קשר לטכנולוגיה ולמחיר , אלא להתאמה.
מה שחשוב זה כבל מסוכך הייטב עם חומרים וקונקטורים איכותיים , ומכאן בודקים התאמה למערכת , ונגמר.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
החלום שלי זה שתינתן לי ההזדמנות לראיין נציג של חברה כמו איוקואסט. עם כל הכבוד לסוקרי מגזינים ופורומים שמראיינים נציגי חברות כאלו, ואני לא מדבר רק על הפורום הזה, אלא גם מגזינים בינלאומיים כמו סטאיופייל ו WHATHIFI, הראיון שהם מקיימים מאד "מלטף", וממש מזכיר לי ראיון של נשיא דמוקרט ל CNN או ראיון של נשיא רפובליקני ל FOX NEWS. המראיין לא מעז לשאול שאלות קשות.

אם רק היו נותנים למהנדס לנהל ראיון כזה, סביר להניח שזה היה הראיון האחרון שהחברה הייתה מקיימת. אגב זה כבר קרה בערך בעבר. בגלל ביקורות כנות וקשות של AUDIOHOLICS כלפי מוצרי אודיו שקיים לגביהם ספק, נציגי תערוכות אודיו רבות החרימו את AUDIOHOLICS מהתערוכה. את זה אמר מנכ"ל AUDIOHOLICS בעצמו. חברה רצינית שמייצרת מוצרים כמו איודקיוסט, חייבת לגייס נציג הנדסי שלא יחשוש לתת מענה משכנע גם עבור שאלות יותר קשות. למרבה הצער זה לא קורה, וחבל, כי זה יוצר תחושה של חוסר שקיפות מצד החברה, וחוסר נטרליות מצד המראין. מניח שהסיבה היא בסופו של דבר, כסף. המון ראיונות הם לא באמת ראיון שבא להרחיב את הידע של הקורא, אלא פרסום וקידום מכירות.
אתה מעריך שהידע שלך בהנדסה עולה על הידע של המהנדסים בחברות השונות?
אני מעריך שלא, אבל אתה כל הזמן נופל בתפיסת השגוייה לגבי עניין המדידות מול ההאזנה.
גם המהנדסים של יצרני האודיו יודעים היטב שמטרת הציוד שהם מייצרים היא האזנה למוזיקה. מה שבעיניך ״מלטף״ זה למעשה הגרעין של העניין בציוד וביצרנים.
אם נמר וצוות האתר ינצלו הזדמנויות של מפגשים עם נציגים של בכירי היצרנים כדי לדבר איתם על מדידות, זה לא יעניין פה אף אחד (כמעט).
בנוסף, אני אומנם לא מכיר אותך מספיק, אבל אני בכלל לא בטוח שאתה יכול להתמודד בתחום ההנדסי עם מהנדסים שכל חייהם מתכננים ומייצרים ציוד שמע. לא בגלל שאתה לא יכול אלא בגלל שאין לך את הניסיון שיש להם. אתה לא עוסק במחקר בתחום, מלבד בניסיונות שאתה מספר לנו שאתה עורך בביתך אבל זה לא יותר מעיסוק ברמה החובבנית.
נראה לי שתפיסתך שאין הבדלים שמיעים בין פריטי ציוד שונים מייצרת אצלך איזו תחושה שכל מי שכן שומעים הבדלים עוסקים בסוג של וודו וזה מוביל אותך לזלזל ביצרנים.

אריה

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני רק רוצה שמישהו יביא לי פעם אחת כבל רשת שנשמע ממש זוועה עם דיסטורשין מטורף
אם הם יודעים לייצר כבלים מעולים נראה אותם מייצרים כבל גרוע - כזה שיסגור את הויכוח הזה אחד ולתמיד
כנ״ל לגבי כבל usb וכבל hdmi

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני רק רוצה שמישהו יביא לי פעם אחת כבל רשת שנשמע ממש זוועה עם דיסטורשין מטורף
אם הם יודעים לייצר כבלים מעולים נראה אותם מייצרים כבל גרוע - כזה שיסגור את הויכוח הזה אחד ולתמיד
כנ״ל לגבי כבל usb וכבל hdmi
זה לא עובד ככה! מה שכן, תבקש הדגמה של כבל רשת אודיופילי איכותי ותבין שיש הבדלים.
מה שצריך להבין הוא שאנחנו משפרים כל פעם קצת ואז עוד איזה משהו קטן וטיפה מזיזים רכיב, אח״כ מנסים מרימי כבלים, מעמד, שקע....
הכל ביחד נותן תוצאה שלמה, הדברים לא נמדדים במדהים מול רע אלה בשיפורים קטנים שמצטברים אחד על השני לכדי תוצאה אחת שלמה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה לא עובד ככה! מה שכן, תבקש הדגמה של כבל רשת אודיופילי איכותי ותבין שיש הבדלים.
מה שצריך להבין הוא שאנחנו משפרים כל פעם קצת ואז עוד איזה משהו קטן וטיפה מזיזים רכיב, אח״כ מנסים מרימי כבלים, מעמד, שקע....
הכל ביחד נותן תוצאה שלמה, הדברים לא נמדדים במדהים מול רע אלה בשיפורים קטנים שמצטברים אחד על השני לכדי תוצאה אחת שלמה.
תשמע
אני יכול לייצר לך בקלות כבל רמקול שאתה תשמע זוועות עולם - כאילו הסאונד יוצא דרך טלפון
במקרה של כבל דיגיטלי - אי אפשר
אין דבר כזה בכבל רשת או ב usb שיתלבשו על האודיו הפרעות
אם חבילה לא מגיעה בשלמות - היא נשלחת שוב
לא יכול להיות שביט יגיע שגוי ולא יזרק ולכן אין אפשרות שתהיה לזה השפעה על איכות הסאונד
בדיוק כמו שאם תוריד קובץ התקנה מהרשת מספיק ביט אחד שיתחלף כדי שזה לא יעבוד והעובדה שאנחנו מורידים תוכנות ומתקינים בלי סוף
אני לא אומר שאין השפעות אחרות - זה לא האיכות של הכבל מבחינת חומרים
ההשפעה יכולה להיות בצבע הכבל באותה מידה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תשמע
אני יכול לייצר לך בקלות כבל רמקול שאתה תשמע זוועות עולם - כאילו הסאונד יוצא דרך טלפון
במקרה של כבל דיגיטלי - אי אפשר
אין דבר כזה בכבל רשת או ב usb שיתלבשו על האודיו הפרעות
אם חבילה לא מגיעה בשלמות - היא נשלחת שוב
לא יכול להיות שביט יגיע שגוי ולא יזרק ולכן אין אפשרות שתהיה לזה השפעה על איכות הסאונד
בדיוק כמו שאם תוריד קובץ התקנה מהרשת מספיק ביט אחד שיתחלף כדי שזה לא יעבוד והעובדה שאנחנו מורידים תוכנות ומתקינים בלי סוף
אני לא אומר שאין השפעות אחרות - זה לא האיכות של הכבל מבחינת חומרים
ההשפעה יכולה להיות בצבע הכבל באותה מידה
עשית חגיגה וסלט, קודם כל תפריד בין כבל רשת, USB ו HDMI,
כפי שכתבתי לך בשרשור אחר, בכבל HDMI גרוע יש שיבושים (נקודות ירוקות, פיקסלים משובשים) , HDMI לא מבקש לשלוח את את החבילה שוב, וגם כבל USB שמעביר AUDIO (לא העברת קובץ).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור