3 מצלמות חדשות: לקנון EOS 6, לניקון D600 ולסוני A99...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
קנון EOS 6

חברת קנון צפויה להכריז על מצלמה זולה יחסית בעלת חיישן Full Frame אשר תמוצב בין ה-7D ל-5D MKIII ותעלה בהתאם. הEOS 6D תתמודד ראש בראש אל מול ה-D600 הצפויה של ניקון.

להלן פרטים אותם יש לקחת בזהירות:
  • חיישן 22 מגה פיקסל.
  • רגישות: 12,800 ISO.
  • מסך מפרקי בן 3 אינץ' עם מסך מגע.
  • 19 נקודות פוקוס.
  • מעבד +Digic 5.
  • מהירות צילום רצף- בין 4.5-4.9 פריימים לשנייה.
  • גריפ חדש הכולל GPS/WIFI.
  • תוכנה מיוחדת לשיתוף תמונות.
סוני SLT-A99

חברת סוני הכריזה על שורה ארוכה של מוצרים חדשים לקראת תערוכת פוטוקינה 2012. בין המוצרים מצלמה A99, מספר עדשות ושורה ארוכה של עזרים.

המפרט של A99 כולל:​
  • חיישן 24.3 מגה פיקסל Full Frame בטכנולוגיית CMOS.
  • טכנולוגיית מראה חצי שקופה (SLT) של סוני.
  • מעבד Bionz חדש.
  • צילום ב-14bit RAW.
  • רגישות: 100-51,200 ISO (עם אופציה ל-50 ISO עם טווח דינאמי מצומצם יותר).
  • מד אור בן 1200 אזורים.
  • מהירות צילום: 6 פריימים לשנייה במצב Full Frame ו-7 פריימים לשנייה במצב APS-C.
  • מערכת פוקוס כפולה הכוללת 19 נקודות פוקוס באמצעות חיישן ייעודי (11 מוצלבות) ובנוסף 102 נקודות פוקוס על החיישן הראשי.
  • עמידות: 200,000 הפעלות תריס. עמידות למים/אבק.
  • עינית: דיגיטלית – OLED ברזולוציה גבוהה במיוחד – 2.36 מליון נקודות בגודל 1.3 ס"מ (כיסוי 100%).
  • מסך 3 אינץ' מפרקי ברזולוציה של גבוהה במיוחד – 1.229 מליון נקודות
  • הקלטת וידאו ברזולוציה גבוהה מלאה 1920×1080 ב-60p בפורמט AVCHD.
  • מיקרופון סטריאו מובנה, כניסה למיקרופון ויציאה לאוזניות לניטור סאונד בוידאו.
  • פילטר low pass "רב שלבי".
  • מערכת אולטרסונית לניקוי אבק מן החיישן.
  • מערכת ייצוב מבוססת חיישן.
  • זיכרון: שני חריצי SD/SDXC.
  • GPS מובנה.
  • סוללה: כ-500 תמונות.
  • משקל: 733 גרם.
  • מחיר: 2800 דולר בארה"ב החל מנובמבר 2012.
[video=youtube;TM0g7I20vQc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TM0g7I20vQc[/video]

ניקון D600

הניקון D600 היא המצלמה הראשונה הצפויה להיות בעלת חיישן Full Frame ומחיר השקה הנמוך מ- 2,000 דולרים. המצלמה צפויה להיות גרסה בעלת חיישן 24 מגה פיקסל עם מספר שיפורים בגזרת מערכת הפוקוס.

להלהן המפרט:
  • 16bit image processing.
  • 19 מצבי צילום (scene modes).
  • גוף עשוי מגנזיום בחלק העליון והאחורי בלבד.
  • מהירות תריס מקסימאלית – 1/4000.
  • עמידות תריס – 150,000 מחזורים (בניגוד ל-200 אלף ב-D800).
  • חיישן: Full Frame בטכנולוגיית CMOS בן 24.7 מגה פיקסל.
  • רגישות: 100-6400 ISO (עם הגברה עד 50-25,600 ISO).
  • מערכת פוקוס בת 51 נקודות
  • עינית בעלת 100% כיסוי.
  • מסך 3.2 אינץ' ברזולוציה של 921k נקודות (בדומה ל-D800).
  • מהירות צילום: 5 פריימים לשנייה.
  • תמיכה ב-WU-1a.
  • אחסון: 2 כרטיסי SD.
  • זיהוי פנים
  • מצב קרופ (DX).
  • מבזק מובנה.
  • משקל: 760 גרם.
1.jpg

תומר

תמונות מצורפות

• nikon-d600.jpg
    nikon-d600.jpg
    KB 25.5 · צפיות: 261
  • 1.jpg
    1.jpg
    KB 85.8 · צפיות: 259

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הכרזות מסעירות בפתח...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נו תומר, מחליף?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ניקון לקנון? לא.

תומר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לניקון החדשה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בינתיים טוב לבן שלי עם מה שיש לו.

תומר

golan38

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הייתי בוחר בניקון
הייתי איש קנון כל החיים עד שרכשתי את הניקון d700 ה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מחכה בסבלנות ל-6d של קנון.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
קנון ממחזרים ציוד.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
איתי,

מה זה אומר מחזור?

תומר

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מושכים הרבה שנים עם אותו חיישן.
סוני/ניקון כבר ב 14 סטופים טווח דינמי, קנון מגרדים את ה 12.
המתקפה האחרונה של ניקון השאירה את קנון מאחור.
זה שהם עדיין היצרן שמוכר הכי הרבה גורם להם להתעצל.
אני מקווה שהם עובדים על חיישן חדש. אין לי למה להחליף את ה MK2, לא חל שיפור, או חל מיזערי בלבד..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי - יש את ה 1DX שנחשבת מאוד מוצלחת, כן אני יודע שזה לא התקציב :)

אני ממש מסכים איתך והמצב בתחום הקרופ הוא עוד יותר גרוע - קנון מצליחה להכניס כל כך הרבה דגמים של מצלמות קרופ עם עדכונים לחישן של ה 7D ולהציג מצלמות חדשות ופחות טובות המ 7D.

כך אני מרגיש שה 7D היא כמו עצם בגרון שעוצרת את התפתחות של מצלמות הקרופ של קנון - ה 7D היתה מצלמה מוצלחת מאוד שהיא יצאה וכעת היא כבר מיושנת וכל המצלמות הקרופ החדשות של קנון לכן מרגישות עם טכנולוגיה מיושנת - בעיקר אם משווים אותם למצלמות המקבילות של ניקון

כך אני מאוד מבין אותך והיות ויש לי כעת כמות יחסית קטנה של עדשות, אני שוקל לעבור לניקון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לאחר שאמרתי את מה שאמרתי, אני חייב לציין שהמצב של ניקון לא עושה חיים קלים יותר
ה D800 מסתמנת כמצלמה חדשנית ומוצלחת, אבל אני לא חושב שהיא יכולה להיות תחליף לכל אנשים שכבר הרבה זמן מצלמים ב D700 (כמות הפיקסלים הענקית עם קבצי RAW ענקיים אל מתאים לכולם) וברור לפי הנתונים שה D600 היא גם לא התחליף המתאים.

גם בתחום הקרופ, למרות שניקון מוציאה מצלמות עם חישנים חדשים היא מוציאה אותם עם גוף קטן יחיסית ולא מספיק נוח שימוש עבור צלמים רציניים יותר ואנישם שמחפשים את מצלמות הקרופ עם גוף קצת ותר גדול ונוח לשימוש אין להםממה לבחור כעת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- 6D נראית קצת מסורסת, עם מנגנון פוקוס של 11 נקודות "בלבד", אבל יש לה חיישן חדש (לא זה של 5D Mark 3) ואם יהיו לו ביצועי ISO טובים, היא תקרוץ לחובבי צילום לא מעטים (שמפנטזים על פול פריים). ואם כבר חובבים, חבל שהיא לא הטמיעה כאן מסך מפרקי, שיעזור קצת בצילום וידאו או מנגנון מיקוד אוטומטי בוידאו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

AF is about as fast, however the 1D X adds color and motion to its AF-area tracking ability, which is a huge help in every live-action shooting situation, be it snapping my kids or shooting the Olympics.​
Of course its frame rate and metering and everything else just crank faster. The 5D Mark III is fast, and the 1DX is twice as fast.​

זה לא רק לספורט - זה מערכת פוקוס טובה יותר לכל דבר
ולא לדבר על גוף מוצלח יותר​

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
עברתם למצלמות ב 5000$?... זה לא הדיון... וגם אם היו נותנים לי אותה בחינם, היא גדולה וכבדה ליום יום (יש לי את ה EOS-1 פילם), והחיישן, אולי קצת פחות רועש באסא גבוה מה 5D, עדיין זה לא שידרוג בטווח הדינמי, זה אותו הטכנולוגיה של קנון, שהיא ממחזרת בכל הגופים. התוצאה, הצבעים, הטווח הדינמי, התגובה לאור, אותו דבר. אותו דבר מה 20D שהיתה לי. תמונה זהה. זה לא "רע", אבל יש היום יותר טוב. מול ה D100/200 הקנון היו עדיפות. ה D700 השתוותה ל 5D, וה 800 עקפה.
בזכות הסוני/ניקון D800, אני מקווה שקנון חטפו את המכה לפרצוף, שיש שם בחוץ חיישנים טובים יותר, והלקוחות מעוניינים בזה.
כשזה היה רק סוני הם התעלמו (ה A77, A900). עכשיו כשזה ניקון, הם לא אמורים להתעלם..
כרגע הם מוכרים כל דבר שהם מפליצים. רוב הציבור שקונה לא מבין באיכות תמונה, רק רוצה לצלם את הילדים בבריכה בשביל הסבתא.. אין עליהם ביקורת, עד עכשיו.
ה 800 הראתה לעולם, שניתן לשפר ולהתעלות על מצלמה מעולה כגון ה 5D, ולעשות משהו יותר טוב. זה אני מקווה יזיז לקנון את הקו מחשבה הסטגננטי ויתן לנו חיישן משופר בדור הבא.

בקשר לעבור לניקון כרמי, אצלי זה לא כזה פשוט, משתי סיבות. אחת, הקנון יותר נוחה בעיני לאחיזה ותפעול. ביחוד ה 7 וה 5 החדשה. הכל נופל מתחת לאצבעות וקל לשנות דברים מהר. ה 800 בעיני פחות מוצלחת. אבל זה גם הרגל.
דבר שני, עדשות. ה 16-35II של קנון עדיפה אופטית על ה 17-35 של ניקון.
ה 70-200II יותר טובה מהמקבילה של ניקון, וה 24-70II שיוצאת, כנ"ל, סביר להניח שתהיה באותה איכות או יותר טובה מהניקון, והיא גם 200 גרם פחות. עשו לה דיאטה עקב תלונות משתמשים.
ככה שלי אישית, תהיה ירידה ברמת החדות אם אעבור לניקון!... שזה די מבאס. אין דרך לעקוף את זה.
כ"כ לניקון אין 28 מ"מ צמצם 1.8 כמו לקנון (יש לי את ה 28 1.8 והיא סופר שימושית לי, מאד אוהב את הטווח הזה),
וכמובן המחיר, אפסיד המון כסף במעבר.
לגבי ה 6D החדשה, אני לא מאמין שהם שמו חיישן חדש, כאמור. זו אותה סחורה בשינוי מפרט.
ה 11 נקודות האלה, זה בטח המערכת פוקוס החדשה, אבל מופחתת קלוריות. ככה שאולי זה לא יהיה איטי כמו הישנה.
הכיוון של הורדת מחיר ומשקל ל FF מבורך..

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הכיוון של הודרת מחיר באמת מבורך - אבל השאלה היא מה נקבל באמת במצלמות בכניסה ה FF החדשות האלו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור