רמקול מוניטור אנגלי קלאסי Spendor S3/5R² במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
מיני מוניטור ב 7K, אני שואל את עצמי:על מה ולמה?!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לי יש רמקול ביותר מ 30 אלף שקל וגם כאן אתה בטח שואל - על מה למה?!
:)

כמו כן, יש לי גם נגן CD ב 55 אלף שקל - זה נראה לך יותר הגיוני :)

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
לי יש רמקול ביותר מ 30 אלף שקל וגם כאן אתה בטח שואל - על מה למה?!
:)

כמו כן, יש לי גם נגן CD ב 55 אלף שקל - זה נראה לך יותר הגיוני :)
בוקר טוב לא לזה התכוון המשורר . ב: נמר אחלה כתבה ! ג: למען האמת איך שאני מבין יותר מ 5K ולא משנה מה אני לא ההיתי משקיע על מדפי . ג: לרמקולים ריצפתיים זה 30 K ואפילו יותר זה נישמע היגיוני ד: היום כמו שנמר טוען פטיפון נישמע יותר טוב !! אז מי כאן טועה שקונה CD ב 50K יש יותר זולים וטובים אבל צריך להיות היגיוני VFM מכיר ?!

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
רמקול מדהים!! הקשבתי לו אצל היבואן ומאוד התרשמתי. אין ספק שהוא לקח את היתרונות של ה-LS3/5A המוניטור המפורסם של BBC צעד או שניים קדימה.

לדעתי החברה נוסדה בשנות ה-70 (1974 אם אינני טועה).

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
בוקר טוב לא לזה התכוון המשורר . ב: נמר אחלה כתבה ! ג: למען האמת איך שאני מבין יותר מ 5K ולא משנה מה אני לא ההיתי משקיע על מדפי . ג: לרמקולים ריצפתיים זה 30 K ואפילו יותר זה נישמע היגיוני ד: היום כמו שנמר טוען פטיפון נישמע יותר טוב !! אז מי כאן טועה שקונה CD ב 50K יש יותר זולים וטובים אבל צריך להיות היגיוני VFM מכיר ?!
תמה איפה בדיוק מונח הקשר בין גודל ותצורה למחיר. ואם צריך באמת להיות כזה מה תגיד על מג'יקו מיני שנמכר ב 20 וכמה אלפי דולרים, או על אנסאמבל רפרנס שלפני עשרים שנה ביקשו עליו כמעט 6K בדולרים ( וכך עלתה אז מערכת היי אנד משובחת ), או סליישן 600 עליו דרשו החצופים למעלה מאלפיים דולר. וכל אלו הם דוגמאות מייצגות של ענף שלם של מיני מוניטורים יקרים ואיכותיים שגם עושים מוזיקה נהדרת. בקיצור לנביחה יש אולי טעם, אבל צריך לדעתי לחפש עץ אחר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
אני התכוונתי לכל מי שלא הבין: למה לקנות מיני מוניטור (כזה "מוגבל" )ב 7K

ולבעל הCD שעולה 50K, תהנה.....הרמקול הזה בטח ובטח לא בשבילך.

נערך לאחרונה ב:

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אין על להגיע למשרד בבוקר שישי ולקרוא את הכתיבה של נמר עם הקפה :כל-הכבוד:

בתור בעלים של הBC1 ומכיר טוב את המוניטורים,אני יכול להגיד שיש משהו מאוד מאוד ממכר ברמקולים האלו (כמו רוב העיצובים שצמחו מהBBC),מבחינתי לפחות.
כל פעם שאני נותן לו כמה הקלטות Folk טובות אני מוצא עצמי מביט בשעון ומנסה להבין לאיפה נעלמו להן השעות...

*וגיא, הוקמה בשנות ה60 ע"י זוג פליטי הנדסת אודיו של הBBC(ורד)

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ולגבי מוניטורים ותמורה למחיר -זה בשורה התחתונה תלוי במאזין, בחדר ובסגנון המוזיקה.

קח רמקול כמו הGamut L3, מוניטור two-way מדהים שמתומחר באזור ה7,500.$.
שים אותו בחדר נכון ותן לו הקלטה של בחורה עם גיטרה, ואתה תשאל את עצמך למה שמישהו ישקיע שקל יותר...
תן לו חדר גדול וסימפוניה גרמנית בומבאסטית ואתה נזכר למה צריך בהמות של 150 קילו ו12 דריברים...

ד"א ממליץ בחום לקפוץ ולהאזין לVSA Unifield One אצל עופר, אחד המוניטורים המיוחדים ששמעתי.
במה שלא שמעתי משום מדפי :בעד:

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אביעד,

תודה על התיקון. רשמתי "אם אינני טועה" כנראה וטעיתי. בעצם לא כנראה.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נמר מברוק על הסקירה. עבודה יפה.
צריך להעביר את הפוסט לאודיו דו ערוצי
כמו כן, אם תוכל להימנע מכתב מוטה italic בנקודות לציון (באדום), זה מאד לא ברור בחלק מן הדפדפנים, וגם כך הפונט האדום מבדל מספיק. תודה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה פרטנר.

העברתי ל"אודיו דו ערוצי".
לגבי הכתב המוטה. זה תלוי בעורך, הוא זה שמחליט. אבל אני אבקש ממנו להימנע מכך.

אורי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
רמקול פנטסטי מניסיון ממושך.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
SPENDOR ו-HARBETH שתי יצרניות רמקולים מוניטוריים,מוערכות מאוד.SPENDOR יש גם ליין של רמקולים רצפתיים לא רעים בכלל. אני מחפש בנרות לשמוע את דגם SP100 שלהם.
אגב הגברות מתוצרת יצרניות בריטיות,יתאימו לכל הנ"ל כמו כפפה.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ה-sp100 נחמד מאד, אם כי זקוק להגברה חזקה ותוססת כדי לתת את מה שהוא יודע

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
SPENDOR ו-HARBETH שתי יצרניות רמקולים מוניטוריים,מוערכות מאוד.SPENDOR יש גם ליין של רמקולים רצפתיים לא רעים בכלל. אני מחפש בנרות לשמוע את דגם SP100 שלהם.
אגב הגברות מתוצרת יצרניות בריטיות,יתאימו לכל הנ"ל כמו כפפה.

ה BC1 שלי מחוברים לCrimson 630 וקדםca21 של Mystere (שבכלל הקפיץ את המערכת לרמה אחרת). ויש דברים שהם עושים פשוט נפלא.

המגבלות שלהם ברורות מאוד אבל בכל זאת יש משהו ברמקולים האלו...

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אין על להגיע למשרד בבוקר שישי ולקרוא את הכתיבה של נמר עם הקפה :כל-הכבוד:

בתור בעלים של הBC1 ומכיר טוב את המוניטורים,אני יכול להגיד שיש משהו מאוד מאוד ממכר ברמקולים האלו (כמו רוב העיצובים שצמחו מהBBC),מבחינתי לפחות.
כל פעם שאני נותן לו כמה הקלטות Folk טובות אני מוצא עצמי מביט בשעון ומנסה להבין לאיפה נעלמו להן השעות...

*וגיא, הוקמה בשנות ה60 ע"י זוג פליטי הנדסת אודיו של הBBC(ורד)

ה BC1 שלי לשעבר אם אינני טועה? :מנצח:

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הבטחתי לך שנדאג להם :בעד:

אני דופק את הראש עם לתת אותם לרפי האוזמן לשדרוג- חיווט מחדש,טרמינציות ואולי חידוש קרוס.

שהחלפתי את החיווט במערכת לNEOTECH פשוט נפלה לי הלסת, לא האמנתי שגם ברמקול בין 35 שנה השינוי יהיה דרמתי כל כך... מה שגורם לי להאמין שעם קצת טוויקים אפשר להוציא ממנו עוד הרבה.

בקיצור, תענוג (ורד)

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אני לא הייתי נוגע בהם, אבל היי- It's your funeral... לשון

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אגב, היו לי עד לא מזמן גם הספנדור S3/5 בגרסה הקודמת, ואני מחזק את ביקורתו של נמר, מניסיון של כמה חודשים איתם. המגבלה היחידה שלהם מבחינתי היתה הגעה למקסימום של הממברנה די מהר, כלומר אי אפשר "להעיף את הראש" עם הרמקולים האלו. חוץ מזה- רמקול טוב מאוד, ממש פנינה קטנה, ואכן לא קשה להנעה למרות הנצילות הנמוכה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור