סקירת מסך LCD פנסוניק TH-L32U20M

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: סקירת מסך LCD פנסוניק TH-L32 U20

Max

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אני מברך אותך על כך שהנך מתכוון לסקור מסכי LCD בטווח המחירים של: 2000-3000 ש"ח!. אני מאוד מצפה לסקירת הדגמים, והחברות הנוספות בסדרה כך שגם אלו המעוניינים לרכוש מסכים בטווח המחיר הזה יוכלו להתרשם גם מחוות דעת מקצועית בנוסף על שלל העצות של הגולשים או חברים לרכישה.

בהצלחה!!!  

GalK

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
ליאור שלום,
יש לי שאלה שלאו דווקא עוסקת בדגם הזה של פנסוניק אלא באופן כללי בטלוזיות שלהם.
כאשר משתמשים במצב JUST בכדי למתוח את התמונה היא מכסה את כל שטח המסך כנדרש.
אולם לאחר כיבוי בפעם הבאה כאשר מדליקים את הטלויזיה היא מזהה את שידור הטלויזיה כשידור 1080i (יש לי ממיר HD של הוט בחיבור דרך HDMI) ובאופן אוטומטי חוזרת לתצוגת Wide בלי קשר לערוץ המשודר (SD או HD זה לא משנה). משיחה עם הוט עולה כי כל השידורים גם בערוצים הרגילים עוברים המרה ל-1080i ולא ניתן לראות את השידור ברזולציה המקורית שלו ולכן הטלוזיה מזהה את השידור כ-16:9 וחוזרת למצב Wide בלי קשר לשיטת השידור המקורית של הערוץ. האם יש דרך "להכריח" את הטלוזיה להידלק במצב JUST ולא לחזור למצב Wide בכל הדלקה מחדש?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כן, התשובה טמונה בממיר של הוט. תגדיר את יציאת HDMI על מצב AUTO ולא על מצב 1080i. זה נמצא בהגדרות תמונה של הממיר.

GalK

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
הממיר מוגדר אצלי על מצב Auto ועדיין השידור שהטלויזיה קולטת הוא תמיד 1080i. עפ"י הוט הממיר יודע להוציא רק רזולציה אחת לכלל הערוצים (אתה יכול לבחור גם רזולוציה אחרת אבל אז כלל הערוצים יראו ברזולציה זו). על כל פנים במצב AUTO הוא מוציא 1080i ולכן הבעיה לא נפתרת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נשמע מוזר מאוד, במצב AUTO הממיר מוציא רזולוציה טבעית של כל ערוץ, כלומר 576i.

GalK

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
בודאות זה המצב כי הממיר מחובר ישירות לטלויזיה מבלי לעבור דרך הרסיבר (משמע שאין שום גורם שיעשה Upscale לשידור). כאשר מדליקים את הטלוזיה לא משנה על איזה ערוץ HD או SD מופיע בצד השמאלי העליון הרזולציה (1080i).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ומה קורה כשאתה משנה בהגדרות ממיר רזולוציה ל- 576i

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
רכשתי 2 מסכים מסוג פנסוניק THL32C10 לחדרים ( HD READY )
האם הכיוונים שציינת יתאימו גם למסך הנ"ל.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
חוץ מלנסות, אי אפשר לדעת מראש, אני לא יודע אם מדובר באותו הפאנל, תאורה וכו'.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ניסיתי,לא בטוח (עדיין) אם שיפר? צריך לבדוק כמה פעמים.

GalK

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
העברתי את הרזולוציה ל576i והטלויזיה מציגה ברזולוציה זו את כל הערוצים. עדיין כאשר מדליקים את הטלויזיה היא מנסה לעלות במצב JUST אך משנה מיד לתצוגת Wide..כאמור לאחר עליית הטלויזיה אני יכול להעביר אותה למצב JUST אך פעולה זו מצריכה שימוש בשלט הטלויזיה בכל פעם מחדש..

UzerName

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נשמע מוזר מאוד, במצב AUTO הממיר מוציא רזולוציה טבעית של כל ערוץ, כלומר 576i.
במצב הנ"ל הממיר מייצא את האות המקסימלי ביחס למסך ולא שומר על המקור .
כאשר מדליקים את הטלויזיה היא מנסה לעלות במצב JUST אך משנה מיד לתצוגת Wide

תבדוק בתפריטי ההגדרות של המסך אם קיימת אופציה של זיהויי אוטומטי auto format בד"כ במסכים שאין להם כניסות סקארט ההגדרה הזו גורמת למסך לשנות למצב רחב אוטומטית ברגע שאות הכניסה היא 1080 . ביטול של התכונה הנ"ל תמנע מהמסך לשנות את הפריסה .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה טועה UzerName, מצב AUTO מוציא את האות המקורי של כל ערוץ.
אין דבר כזה "אות מקסימלי ביחס למסך", הממיר לא יודע באיזה מסך מדובר ומה הוא האות המקסימלי עבורו.
מעבר לכך, אם כבר, אז מצב 1080i מוציא אות מקסימלי, שאז הממיר מבצע Upscale לכל ערוץ.

UzerName

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא חושב ליאור , שים לב שכשאתה מחבר את הממיר כשהוא במצב AUTO המסך מזהה אות ב 1080i ולא 576
או 720P

davidler

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
האם המסך מיוצר ע"י המפעל של היטאצי אני שואל מכיוון שיש לי מסך 32 של היטאצי ואני רוצה לקנות מסך נוסף באותו הגודל כדי שלא תהיה לי התלבטות בין שני מסכים שהם זהים

GalK

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
ליאור ו- UzerName הממיר הוא שעושה את האפסקייל באופן אוטומטי כאשר הרזלוציה במצב AUTO באשר להחלטה לאיזה רזולוציה הוא עושה זאת (במקרה שלי 1080i) יתכן וזה אכן מושפע מהרזלוציה בה תומכת הטלויזיה שלי אך כך או כך זה לא משנה את העובדה כי כלל הערוצים יוצאים מהממיר באותה הרזולציה ולא שומרים על הרזולציה המקורית.
UzerName, באשר ל-AUTO FORMAT ברשותי טלויזית פלזמה Panasonic TXP42S10E דגם המכיל יציאת SCART אך שוב זה לא כל כך משנה מאחר והממיר מחובר דרך HDMI בכל מקרה. מחיפוש שאני ערכתי בתפריטים לא מצאתי אפשרות כזאת ובכל מקרה בבדיקה גם מול רזולציה של 576i הטלויזיה "בורחת" ממצב JUST ל-WIDE מיד עם הדלקתה בלי כל קשר לערוץ המשודר.

א

אורח

אורח
איך מחברים יציאה ממיר של הוט של לטלויזיה הריי אין לי חיבור סקארט בטלויזיה .. תודה

habib

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום ליאור
אני מתעניין במסך הזה אבל בגודל 37...אתה יכול להגיד לי שזה אמור להיות אותו דבר ושהגודל לא שינה משהו
תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תשובות לשני השואלים האחרונים:
1 יש לחבר כבל שבצידו האחד יש מחבר סקארט ובצידו האחר קומפוזיט או S-VIDEO
2. מסך בגודל 37" אמור להיות דומה במאפייני תמונה אבל אני לא יכול להתחייב על כך משום שלעיתים, גדלים שונים באותה הסדרה יכולים להגיע עם פנל LCD שונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור