Proac D1 - רמקול מיני מוניטור אנגלי במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יפה ותודה רבה.
איך היית מגדיר או משווה את הרמקול הזה מול ה 805 של B&W , למשל?
מדובר באותו סדר גודל מחיר בארץ...

ארז

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ביקורת טובה, שוב ביקורות מהסוג שאני אוהב,המשיכו כך!!
אבל בבקשה, שמישהו יסביר לי למה 16,000 ש"ח שזה עולה באנגליה 1465 פאונד - ל מ ה \ ל מ ה \ ל מ ה

http://www.divineaudio.co.uk/hi-fi/speakers/proac-response-d1-loudspeakers/prod_482.html
אתה טועה.
זה לא 1465 פאונד,
הוא עולה רק 1246.81 פאונד....
(בהתחלה חשבתי שזה מחיר עבור יחידה, אך המחיר אכן לזוג).
אכן ליבואנינו יש תאבון גדול וללקוחותיהם כיסים עמוקים...):

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יפה מאוד נמר.

ההשוואה לפי התיאור מבחינתי היא מול המיני מוניטור הכי מפורסם, הגווארינרי. ללא התייחסות לעיצוב כיוון שזה טעם, האם אחרי ההקשבה לזה הגווארינארי שווה את ההפרש העצום במחיר?

לגבי המחיר, באמת מוזר ומפתיע. מה שכן כמובן עלינו לבדוק מה הדרישות של PROAC מהיבואן בארץ.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
alicenir,לגבי המחיר אתה צודק לחלוטין זוהי ממש נבזות , פשוט לא יאמן!!

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
כל הכבוד נמר

לגבי הדרייברים, האם פרואק מייצרת בעצמה או משתמשת ביחידות OEM?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
OEM, כמו רוב החברות הקטנות.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
מילה לגבי המחיר - אין קשר ליבואן תאב בצע כמו שנטען למעלה. למיטב ידיעתי, פרואק לא מוכרת ישירות לדילרים ברחבי העולם אלא דרך מפיצים בינ"ל. כך שהרמקול עובר כמה ידיים בדרכו לארץ. מה שמסביר את פערי המחירים.

ולגבי היחידות - פרואק עובדים עם יחידות של היצרנים המוכרים - Seas, Scan Speak, שמיוצרים Custom Made לפי מפרט של פרואק.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני בטח לא צריך להגיד לך שלא פעם ה'מפרט' הוא מדבקה ולוגו, או חתיכת ספוג ברווח וכו.
אין היום יצרן שלא טוען את זה, עזוב.

ולגבי דרך השיווק שציינת, מאיפה המידע הזה ?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נמר - שאלה שמציקה לי - ומשהו שחוזר כאשר אתה כותב על רמקולים מדפיים\מונטורים וכדומה. אתה מציין תמיד שהם אינם מתמודדים עם מוסיקה סימפונית מורכבת - כמו ה 5 של מאהלר - ושהם ממש "מתמוטטים" מולה.
עכשיו ידוע לנו שיש לא מעט רמקולים מדפיים שהם בעצם קופי של הרמקולים הרצפתיים מאותה סידרה, אותם דרייברים בדיוק, רק בתיבה יותר קטנה. גם בחברות שבהן התכנון של המדפיים והרצפתיים שונה לגמריי, הרבה פעמים הטוויטר והמיד זהים, ואולי רק הוופר או מיד וופר או מיד בס שהם קצת יותר גדולים.
בקיצור - אני יכול להבין שרמקול מדפי לא יוכל לרדת נמוך כמו רצפתי דומה. אבל למה הוא "מתבלבל" לכאורה עם מוסיקה מורכבת ? אותו טוויטר, מידבס, קרוס - למה שיהיה כזה הבדל ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שאלה טובה ברק.

הבעיה העיקרית ברמקולים מוניטורים 2 WAY היא לא באיכות היחידה. הבעיה היא בעומס שחל על יחידה אחת ושאינו מתחלק בינה לבין יחידת הבס.

הדוגמא החיה הטובה ביותר לכך הוא משקל.
נסה להרים ביד אחת משקל מסויים. כבד? צרף את היד השניה. ההמשך ברור.

ברמקולים, ככל שתחלק את העומס בין יותר יחידות כך יהיה קל לרמקול לעמוד בו. אבל, ככל שתחלק את הקרוס ליותר נתיבים {ה-WAY } כך תסתכן ביותר סיכוי לבעיות איזון טונאלי כך שרמקול מרובה נתיבים בקרוס ידרוש השקעה גבוהה יותר.

עד היום, לא מצאתי מוניטור או בכלל, מיני מוניטור שמנגן מוסיקה קלאסית שמנוגנת על ידי תזמורת שלמה כמו שצריך, בדיוק מעצם העובדה שהיחידה אינה מצליחה להתמודד עם העומס המוסיקלי הזה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יפה מאוד נמר.

ההשוואה לפי התיאור מבחינתי היא מול המיני מוניטור הכי מפורסם, הגווארינרי. ללא התייחסות לעיצוב כיוון שזה טעם, האם אחרי ההקשבה לזה הגווארינארי שווה את ההפרש העצום במחיר?

לגבי המחיר, באמת מוזר ומפתיע. מה שכן כמובן עלינו לבדוק מה הדרישות של PROAC מהיבואן בארץ.

מדובר בשתי חיות אחרות. הגווארינרי הוא יותר רומנטי באופיו, יותר צבוע או ליתר דיוק, מוסיף תבלינים במידה הנכונה. הפרואק יותר נטרלי, מדויק ו"אודיופילי" באופיו. הייתי אומר אפילו שהוא יותר "אולפני".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יפה ותודה רבה.
איך היית מגדיר או משווה את הרמקול הזה מול ה 805 של B&W , למשל?
מדובר באותו סדר גודל מחיר בארץ...

ארז

אני מאמין {לא שמעתי הרבה זמן את ה-805} שה-805 וורסטילי יותר מהפרואק ויצליח לעמוד בקטעים קשים יותר משום שהוא גדול וחזק יותר.

הפרואק מאוד מפורט ומאוד "נכון" אך מכיוון ששמעתי את ה-805 מזמן {ואהבתי מאוד} אני לא יכול ממש להשוות בניהם. את עיניין הכוח והוורסטיליות אני טוען בביטחון מלא. השאר, לא יהיה אחראי. מצטער שאינני יכול לענות לך תשובה הולמת לשאלה. כנראה שהגיע הזמן שאבחן גם אותו.:)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נהניתי לקרוא את הסקירה.
כמו בסקירות האחרות של נמר, קיבלתי תמונה טובה על הרמקול, על תכונותיו, יתרונותיו וחסרונותיו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נהניתי לקרוא את הסקירה.
כמו בסקירות האחרות של נמר, קיבלתי תמונה טובה על הרמקול, על תכונותיו, יתרונותיו וחסרונותיו.

תודה ידידי.(ורד)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מילה לגבי המחיר - אין קשר ליבואן תאב בצע כמו שנטען למעלה. למיטב ידיעתי, פרואק לא מוכרת ישירות לדילרים ברחבי העולם אלא דרך מפיצים בינ"ל. כך שהרמקול עובר כמה ידיים בדרכו לארץ. מה שמסביר את פערי המחירים.

ולגבי היחידות - פרואק עובדים עם יחידות של היצרנים המוכרים - Seas, Scan Speak, שמיוצרים Custom Made לפי מפרט של פרואק.

טוב שהקונגלומרט PROAC לא החליט לעשות לרמקול שלו סיבוב לירח - זה היה בהחלט מייקר את הרמקול.:מבולבל:

Crocs 44

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
מחיר מוצרים בארץ

תמיד יש לך אופציה להביא לבד ולקחת בחשבון שאולי תצטרך להכניס את היד לכיס אם תקרה להם תקלה בזמן תקופת האחריות הישראלית

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
שאלה טובה ברק.

הבעיה העיקרית ברמקולים מוניטורים 2 WAY היא לא באיכות היחידה. הבעיה היא בעומס שחל על יחידה אחת ושאינו מתחלק בינה לבין יחידת הבס.

הדוגמא החיה הטובה ביותר לכך הוא משקל.
נסה להרים ביד אחת משקל מסויים. כבד? צרף את היד השניה. ההמשך ברור.

ברמקולים, ככל שתחלק את העומס בין יותר יחידות כך יהיה קל לרמקול לעמוד בו. אבל, ככל שתחלק את הקרוס ליותר נתיבים {ה-WAY } כך תסתכן ביותר סיכוי לבעיות איזון טונאלי כך שרמקול מרובה נתיבים בקרוס ידרוש השקעה גבוהה יותר.

עד היום, לא מצאתי מוניטור או בכלל, מיני מוניטור שמנגן מוסיקה קלאסית שמנוגנת על ידי תזמורת שלמה כמו שצריך, בדיוק מעצם העובדה שהיחידה אינה מצליחה להתמודד עם העומס המוסיקלי הזה.

הוסיף על דבריו של נמר ואמר שני דברים נוספים -

1. קל "לתפוס" רמקול מוניטורי על טעויות [כמפורט בסקירתו של נמר] מאחר והתיבה לא מנגת כלל,[אם כי הייתי משתמש במילה כמעט] מה שגורם לרמקול להיות "חשוף" יותר לטעויות היות והתיבה לא מנגנת כמעט והיות ואין יחידה המשלימה את התחום התחתון.

2.אכן קיימים מצבים בהם היצרן משתמש באותן יחידות גם במוניטורי וגם בריצפתי, אך כתוספת
ליחידת באס לעיתים גם מחליפים את רכיבי ה XOVER לטובים יותר/מהירים יותר..., שינויים פנימיים במבנה התיבה...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מדובר בשתי חיות אחרות. הגווארינרי הוא יותר רומנטי באופיו, יותר צבוע או ליתר דיוק, מוסיף תבלינים במידה הנכונה. הפרואק יותר נטרלי, מדויק ו"אודיופילי" באופיו. הייתי אומר אפילו שהוא יותר "אולפני".

האולפני הגיוני, כזכור לי הם חברת אולפן במקור.

השאלה שלי היא האם כאשר מישהו רוצה לקנות גווארינארי, האם התיבול הזה שווה פי 4 במחיר?
האם הוא לא יכול ע"י אלק' מסויימת לקבל אותו הדבר?

הרי אם הרמקול נייטרלי הוא ישמע כמו הציוד לא?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור