משקפי Gunnar, האם אכן משפרים חווית צפיה במחשב? ביקורת

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אני גם נמצא במצב של עייפות וחוסר מיקוד מול מחשב -ואני יושב שעות.

מפני שאני צריך משקפי ראייה במספר קטן-אני מבין שאפשר לרכוש משקפי Gunnar
שישמשו גם כמשקפי ראייה,אכן? {אם היתרונות הם כפי שציינת, זה יכול להיות משקפיים שיתאימו לי}

nirmv

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
חסר תיאור יותר טכני של המשקפיים- מה הם באמת באמת עושים מבחינה טכנית ?

למיטב ידיעתי, העייפות וכאב הראש נגרמים בגלל שהפוקוס בעין נשאר זמן רב בהתמקדות למוקד קבוע וקרוב (מאמץ את שרירי העיניים ולא מרפה). מומלץ אם כן כל כמה דקות להסיר את העיניים מהמסך ולפקס אותם על חפץ רחוק יותר, כך לשחרר את שרירי העיניים. (במקביל ממליצים להתמתח, לשחרר את השכמות ואת המותניים, אפילו לעמוד).

אז לא הבנתי האם המשקפיים עוזרים לעין בתהליך הפוקוס או שזה סתם מסנן שמונע סינוור. בקיצור הביקורת הזאת די מיותרת מכיוון שחוץ מליידע שיש כאלה משקפיים היא לא תורמת כלום.

בכל מקרה, תודה על ההשקעה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני גם נמצא במצב של עייפות וחוסר מיקוד מול מחשב -ואני יושב שעות.

מפני שאני צריך משקפי ראייה במספר קטן-אני מבין שאפשר לרכוש משקפי Gunnar
שישמשו גם כמשקפי ראייה,אכן? {אם היתרונות הם כפי שציינת, זה יכול להיות משקפיים שיתאימו לי}

עופר כמו שאמרתי - אין לי תשובה חד משמעית.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חסר תיאור יותר טכני של המשקפיים- מה הם באמת באמת עושים מבחינה טכנית ?

למיטב ידיעתי, העייפות וכאב הראש נגרמים בגלל שהפוקוס בעין נשאר זמן רב בהתמקדות למוקד קבוע וקרוב (מאמץ את שרירי העיניים ולא מרפה). מומלץ אם כן כל כמה דקות להסיר את העיניים מהמסך ולפקס אותם על חפץ רחוק יותר, כך לשחרר את שרירי העיניים. (במקביל ממליצים להתמתח, לשחרר את השכמות ואת המותניים, אפילו לעמוד).

אז לא הבנתי האם המשקפיים עוזרים לעין בתהליך הפוקוס או שזה סתם מסנן שמונע סינוור. בקיצור הביקורת הזאת די מיותרת מכיוון שחוץ מליידע שיש כאלה משקפיים היא לא תורמת כלום.

בכל מקרה, תודה על ההשקעה.

את כל המידע הטכני ועוד ניתן לקרוא בעיברית באתר המוצר בארץ
http://gunnar.co.il/

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ההסבר הפיזיקלי יכול להיות מעניין, אבל מה שרלוונטי בסוף הוא התנסות בשטח, אותה הביא כרמי.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מעניין מאד , השאלה מה קורא במקרה שצריך משקפי ראיה , יש על כך תשובה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בסוף בכתבה יש התיחסות:
"משקפי GUNNAR אופטיים (דורש מרשם ובדיקת אופטומטריסט) החל מ-999 ש"ח ועד 2,400 ₪ (עדשות מולטיפוקל)."

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אהה...הבנתי , תודה!

א

אורח

אורח
מחקר עדכני בנושא

בחיפוש קצר, מצאתי מחקר, משנת 2008 שהישווה משקפיים אלו למשקפיים אחרות כקבוצת ביקורת. להלן התקציר:
Description
A second study of 38 subjects, ages 22-62, was conducted to study the difference between Gunnar Optiks
computer spectacles and control glasses with small changes in base curve or tint. The two control pairs of
eyeglasses were in similar frames, and both sets of lenses were made of similar resin with antireflective
coating. One control pair had gray-tinted lenses were made with the same optical power as the Gunnar Optiks
design. The other had the same yellow tint, but a flatter base curve and face form than the Gunnar design.
Under stressful conditions of glare and dry air induced by a fan, electromyography of the eyelid to quantify
squinting and blinking, tear volume measurement using Zone Quick phenol red thread, and subjective
symptoms experienced with each type of glasses were made. Statistical analysis revealed no significant
difference between the Gunnar Optiks design and the control glasses under these conditions.

בשורה התחתונה, לא נמצא כל הבדל מובהק ומשמעותי בין משקפיים אלו ובין משקפי קבוצת הביקורת.
המחקר הינו של Kundart ושותפיו.
מראה מקום:
Kundart, James; Hayes, John R.; Tai, Yu-Chi; and Sheedy, Jim, "Gunnar Optiks Study: Electromyography and Tear Volume (2008)"
(2008). Vision Ergonomics Research Group. Paper 3.
http://commons.pacificu.edu/verg/3

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור