כבלים ״פיזור״ מומלץ כבלי חשמל למכשירים

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
היי, מהתחלה חברים יקרים הלא ״מאמינים״ בחשיבות ו/או השפעת הכבלי חשמל מבקש לא להתייחס לשאלה שלי בתודה מראש.

שאלה יחסית פשוטה - הרם יש סדר מומלץ או נכון או מה שלא יהיה של כבלי חשמל במערכת.
במילים אחרות ובלא להתייחס לאף חברת הכבלים - איזה רמת הכבלים מתאימה יותר לאיזה מכשיר, מה ה״סדר״ הפיזור הנכון/מקובל.
בו ניקח לצורך הפשטה כבלים ברמות מחיר של אותה חברה: כבל מתחילת הסדרה, אמצע ובו נגיד סדרה גבוהה אך לא ברמת מחיר מופרזת.
ונגיד מכשירים:
פילטר, מגבר, מקור (סי די או סטרימר) ודאק, גם מקור אנלוג (למה לא?:))
האם לדעתכם יש איזה חשיבות? כלל?
המלצה?
וכמובן ברור שהכול לפי האוזן וניסוי ומה לא, אך עדיין - מה אתם אומרים?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לפי האוזן בטוח רק לפי האוזן. עוד 20 דפים של ויכוחים/המלצות/אמונות ואין שום דבר ענייני כי כולם לא יודעים באמת מה מסתתר מאחורי התעלומה.
לפי דעתי: תקנה הכי יקר שהתקציב מאפשר, ותשרשר לכל החלקים שצורכים חשמל סמן וי ועבור הלאה לפחות יהיה לך שקט בגיזרת כבלי החשמל.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
עוד 20 דפים של ויכוחים/המלצות/אמונות ואין שום דבר ענייני כי כולם לא יודעים באמת מה מסתתר מאחורי התעלומה.
לפי דעתי: תקנה הכי יקר שהתקציב מאפשר, ותשרשר לכל החלקים שצורכים חשמל סמן וי ועבור הלאה לפחות יהיה שקט בגיזרת כבלי החשמל.
חחחח אם היה אפשרות כזאת ...:) לכול הרכיבים כבל יקר זהה...
אכן זה באמת תעלומה... האם... וכאשר.. ועוד 20 דפים...:) שזו לא הכוונה שלי לפתוח תיבת פנדורה :)
אני מדבר שכשאם יש כבר כבלים רמות מחיר שונות, אך נניח אותה חברה לפשטות העניין - מה עדיף למה...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מניסיוני , הופתעתי להיווכח בהשפעת כבל חשמל על המקור גם במערכות פשוטות (נגן dvd של פיוניר).
ממיר הוא מבחינתי גם סוג של מקור....
לא סגור איפה יש יותר או פחות השפעה - קדם מגבר או מגבר כח. אם יש לך מגבר אינטגרייטד (משולב) אז נחסכה ממך ההתלבטות.
ארז

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
חחחח אם היה אפשרות כזאת ...:) לכול הרכיבים כבל יקר זהה...
אכן זה באמת תעלומה... האם... וכאשר.. ועוד 20 דפים...:) שזו לא הכוונה שלי לפתוח תיבת פנדורה :)
אני מדבר שכשאם יש כבר כבלים רמות מחיר שונות, אך נניח אותה חברה לפשטות העניין - מה עדיף למה...
מה עדיף ברונטית או בלונדית, כל אחד והטעם שלו, אין משהו חד משמעי.מה שבטוח שכולם הולכים עם הלב ומה שחשוב זה הפנימיות, המראה לא חשוב

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בהנחה שיש לך דופלקס
הייתי משקיע בכבל בהזנת המקור וכבל שני בהזנת המפצל לשאר המערכת.

תשובתי זו איננה מתייחסת לפטיפון כמקור מאחר ואין לי ניסיון.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
היי, מהתחלה חברים יקרים הלא ״מאמינים״ בחשיבות ו/או השפעת הכבלי חשמל מבקש לא להתייחס לשאלה שלי בתודה מראש.

שאלה יחסית פשוטה - הרם יש סדר מומלץ או נכון או מה שלא יהיה של כבלי חשמל במערכת.
במילים אחרות ובלא להתייחס לאף חברת הכבלים - איזה רמת הכבלים מתאימה יותר לאיזה מכשיר, מה ה״סדר״ הפיזור הנכון/מקובל.
בו ניקח לצורך הפשטה כבלים ברמות מחיר של אותה חברה: כבל מתחילת הסדרה, אמצע ובו נגיד סדרה גבוהה אך לא ברמת מחיר מופרזת.
ונגיד מכשירים:
פילטר, מגבר, מקור (סי די או סטרימר) ודאק, גם מקור אנלוג (למה לא?:))
האם לדעתכם יש איזה חשיבות? כלל?
המלצה?
וכמובן ברור שהכול לפי האוזן וניסוי ומה לא, אך עדיין - מה אתם אומרים?

סדר השפעת כבלים,
1. כבלי כח
2.כבלי רמקולים
3.כבלי אינטרקונקט,
4.שנאי מבדל אודיופילי על המקורות.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
סדר השפעת כבלים,
1. כבלי כח
2.כבלי רמקולים
3.כבלי אינטרקונקט,
אכן גם לטעמי ונסיוני כבל חשמל ( בעיקר במקור, אגב) משפיע הכי הרבה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בכלל כל תשתית החשמל:

1. הפרדת קו ייעודי מהארון הפרטי בדירה.
2. כבל מושחל איכותי
3. שקעים של חשמל קירי איכותיים
4. כבל חשמל שמזין מפצל/קונדישינר איכותי.
5. מפצל איכותי (ואם אפשר קונדישינר)
6. כבלי כוח איכותיים לכל הציוד אודיו בין אם זה סטרימר/ממיר/טרנספורט/מגבר והלאה....

עסק דיי יקר שנוגס לא מעט בתקציב המערכת כולה.

DAVID L

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
8
הכלל הוא פשוט ככל שאתה יותר קרוב למקור הסאונד ובפרט במכשיר שמבצע פוקציות אנלוגיות ודיגיטליות יחד שם יש להשקיע בכבל איכותי יותר האמור משלים ותקף גם לגביהאמירה הבאה שככל שהאות עדין יותר נדרש כבל איכותי יותר
החדשות הטובות הן שהאמור גם חוסך כסף כי מכשירים כגון סידי פרה או סטרימר לא מחייבים כבלים לזרם גבוה כמו פאוארים
ועל כן ניתן להשקיע בכבלים איכותיים יותר אך "רזים" יותר

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
כן, כול התשובות נכונות ותורמות להבנה מהותית של חשיבות טיפול בחשמל, אך שוב מה ששאלתי זה - איפה להכניס כבל יותר יקר או פחות יקר...
נגיד יש מפצל (כניסה) ומקור - סתם דוגמא - כבל 1000 וכבל 3000 - מי יילך לכניסה ומי למקור? או להגברה (נניח קיים עוד כבל ב 2000).
נ.ב. מספרים להמחשה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
סדר השפעת כבלים,
1. כבלי כח
2.כבלי רמקולים
3.כבלי אינטרקונקט,
לגבי ההשפעת הכבלים דווקה מה ששמעתי לרוב שהכי חשוב זה סיגנאל, כלומר אינטרקונקט, אחרי זה חשמל ובסוף רמקול

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
לגבי ההשפעת הכבלים דווקה מה ששמעתי לרוב שהכי חשוב זה סיגנאל, כלומר אינטרקונקט, אחרי זה חשמל ובסוף רמקול

מי שלימד אותך שיחזיר לך את השכר לימוד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113

חשמל
רמקולים
אינטרקונקטים
דיגיטל

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
מפצל
מקור
הגברה היא האחרונה
אין לי מפצל עם כבל נתיק, אבל היות שמפצל מזין את כל השאר נראה לי הגיוני
אגב המקור העיקרי שלי הוא טיונר עם כבל קבוע , אז את הכבל היותר טוב חיברתי למגבר ולא ל CD

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
מי שלימד אותך שיחזיר לך את השכר לימוד.
חחחחח מאניין מה יגיד המורה...:)
אבל בלי צחוק - השפעה הכי חזקה על המערכת שלי הייתה בהחלפת אינטרקונקט...

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
תשאיל ממישהו כבל יקר, תתחיל להעביר אותו בין הקופסאות שלך.
איפה שהוא משפיע הכי הרבה תקנה כבל יקר, איפה שמשפיע מעט תקנה כבל בינוני, איפה שמשפיע הכי מעט תקנה כבל זול.
מטודולוגיה מוצעת - אני לא עשיתי את זה אף פעם, רק מציע. נשמע לי ניסוי הגיוני. לך תדע....

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תשאיל ממישהו כבל יקר, תתחיל להעביר אותו בין הקופסאות שלך.
איפה שהוא משפיע הכי הרבה תקנה כבל יקר, איפה שמשפיע מעט תקנה כבל בינוני, איפה שמשפיע הכי מעט תקנה כבל זול.
מטודולוגיה מוצעת - אני לא עשיתי את זה אף פעם, רק מציע. נשמע לי ניסוי הגיוני. לך תדע....

זה לא נכון לגבי כל כבל יקר משום שכבלים יקרים לא נשמעים אותו דבר...מדבריך משתמע שכבל שעולה 2000 דולר מתוצרת נורדוסט יישמע דומה לכבל שעולה 2000 דולר של פורוטק...
זה נכון לגבי חברה ספציפית שהחלטת לרכוש מתוצרתה, אבל לדעתי זו טעות לקבל החלטה על חברה ספציפית מראש.
ארז

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
ארז וחני הניסיון שלכם רב משלי באודיו בכלל וכבילה בפרט ככל הנראה.אז לא רוצה להטעות במיוחד שלא עשיתי את זה בעצמי. סתם הצעתי משהו שנשמע הגיוני, אבל מסתמן שהגיון לא עובד כאן, רק ניסיון אישי שיוצא בלתי קונסיסטנטי לכל אחד ולא רק לכל אחד אלא גם אם זה אותו אדם במקום שונה ואולי עם ציוד שונה יוצא לו משהו אחר לגמרי. אז אי אפשר לדעת בעצם כלום אם לא ניסית בעצמך, על הציוד שלך, בחדר שלך.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
גם אני לא
אתה יכול להיות רגוע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור