תקליט "איכותי"

danga

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אם באנאלוג עסקינן
אודה לכם חברי הפורום הנפלא הזה אם מישהו יוכל להסביר מה הכוונה כשאומרים תקליט איכותי?
האם "הדפסה"? משקל? ארץ ייצור?
מה הם הקריטירונים לתקליט בעל הקלטה איכותית / לא איכותית?
מי יכול לשפוך לי קצת אור בנושא?

תודה שוב

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
דבר ראשון הוא שלעניין איכות תקליטים, כמו גם לעניין איכות תקליטורי CD , חשובים גם איכות ההקלטה והמאסטרינג.

אשר להדפסות איכותיות, זה מותנה גם בארץ הייצור, גם בחברה המייצרת וגם בכך אם זאת הדפסה מקורית, או הדפסה משוחזרת מהשנים האחרונות.

כאשר מדובר בתקליטים משומשים, שזה מרבית המקרים, חשוב גם על מה ניגנו אותם, כמה פעמים ניגנו אותם ואיך טיפלו בהם.

אין לי כללי אצבע לבחירה גורפת של הדפסות איכותיות.
כאשר מאזינים לתקליט על מערכת אנלוגית איכותית מבחינים גם באיכות ההדפסה שלו.

לפעמים מתחילים בתחום האנלוגי, או כאלה שחוזרים אליו לאחר הפסקה ממושכת, שומעים תקליטים בהדפסות לא טובות וחושבים שהמערכת האנלוגית שלהם לא טובה מספיק, או שכלל המערכות האנלוגיות לא טובות מספיק.

על כל פנים, אמת המידה לתקליט בעל הקלטה טובה והדפסה טובה היא שהוא נשמע טוב (על מערכת אנלוגית איכותית).

danga

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
כרגיל בתחום הזה...רק מה שהואזן יודעת לפרש כטוב / רע.
מעולה!

יוסי נ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תקליט איכותי

בהקשר לתקליט איכותי אנלוגי אספני תקליטים מחפשים תקליטים מקוריים שיצאו בהדפסה ראשונה בלבד והם הם התקליטים שנישמעים באיכות גבוהה גם אם הם קצת שרוטים הם ישמעו טוב
כלומר להקה או זמר שהוציא תקליט נניח בחברת איילנד השובבה אז המקורי הוא ההדפסה הראשונה עם הלייבל של חברת איילנד באנגליה והדפסות אלו יצאו מוגבלות בכמות ולפעמים עם מיספר שהאספנים היו מתחרים למי יש את המספרי ההדפסה הראשונים.

אני אישית עד היום שומע תקליטים מפטיפון ואיכותם עולה על הרבה CD יקרים יחסית.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
אני מעדיף להאזין לתקליטים, ללא קשר לאיכות CD, יש לי הדפסות חדשות, חו"ל וLOCAL
בנושא איכות התקליט לדעתי האוזן היא הפרמטר הכי טוב להערכת איכות התקליט.
אני ממליץ לך להכנס ל"תחום" זה מוסיף קצת פלפל לחיים

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
וכמובן צריך לדאוג שהתקליטים נקיים והפטיפון מכוון פיקס
כי פטיפון לא מכוון/ תקליט לא נקי לא יספקו צליל נכון/נקי.

danga

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מודה לכם מאד, בסוף השבוע אני קופץ לכמה הדגמות..מבטיח להביא רישומיי

יוסי נ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ברוך הבא, יוסי.

תודה רבה לך יהשוע גמא

נערך לאחרונה ב:

יוסי נ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ברור לכולם שהאוזן היא הפרמטר כמו כן תקליט במצב טוב נישמע טוב , וחשוב באיזה פטיפון ,זרוע ראש משתמשים.
גם אני רוכש תקליטים חדשים במשקל 180 גרם אולם תקליט מקורי תמיד ישמע טוב ביותר מאשר הדפסות חוזרות, וגם הדפסות חדשות עם עריכה דיגיטלית.
למשל תקליטים מתוצרת הארץ במושגים שלי נחשבים כאילו הם לא תקליטים מבחינת איכות היצור הירודה שלהם והכריכה הזולה אני אישית גם נהנה מלהתבונן בכריכה ובהשקעה בה.
ניתקלתי גם בתקליטים מתוצרת יפן שהפתיעו באיכותם והתקרבו מאוד לתקליטי המקור
אני אוהב את הצליל של הפטיפון ולא מוכן להחליפו ב- CD למרות ששמעתי דיסקים ממכשיר CD איכותי ועדיין זה לא היה הצליל של הפטיפון שלי.
בנוסף איכות ההקלטה של דיסקים היא מאוד נמוכה למרות שההקלטות היום הם דיגיטליות והראיה כמו שנאמר פה זה האוזן אז ב- CD איכותי הדיסקים הרגילים שלדעתי מוקלטים באיכות ירודה נישמעים גרוע לעומת דיסקים שהוקלטו באיכות טובה שהם אני חושב מעטים נשמעו טוב ועדיין הפטיפון האנלוגי נישמע טוב יותר למרות ההקלטה הדיגיטלית .

jonwinitz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ברור לכולם שהאוזן היא הפרמטר כמו כן תקליט במצב טוב נישמע טוב , וחשוב באיזה פטיפון ,זרוע ראש משתמשים.
גם אני רוכש תקליטים חדשים במשקל 180 גרם אולם תקליט מקורי תמיד ישמע טוב ביותר מאשר הדפסות חוזרות, וגם הדפסות חדשות עם עריכה דיגיטלית.
למשל תקליטים מתוצרת הארץ במושגים שלי נחשבים כאילו הם לא תקליטים מבחינת איכות היצור הירודה שלהם והכריכה הזולה אני אישית גם נהנה מלהתבונן בכריכה ובהשקעה בה.
ניתקלתי גם בתקליטים מתוצרת יפן שהפתיעו באיכותם והתקרבו מאוד לתקליטי המקור
אני אוהב את הצליל של הפטיפון ולא מוכן להחליפו ב- CD למרות ששמעתי דיסקים ממכשיר CD איכותי ועדיין זה לא היה הצליל של הפטיפון שלי.
בנוסף איכות ההקלטה של דיסקים היא מאוד נמוכה למרות שההקלטות היום הם דיגיטליות והראיה כמו שנאמר פה זה האוזן אז ב- CD איכותי הדיסקים הרגילים שלדעתי מוקלטים באיכות ירודה נישמעים גרוע לעומת דיסקים שהוקלטו באיכות טובה שהם אני חושב מעטים נשמעו טוב ועדיין הפטיפון האנלוגי נישמע טוב יותר למרות ההקלטה הדיגיטלית .
לקראת סוף השבוע אני אפתח שרשור מפורט בנושא איכות התקליטים וכמובן שאשמח לתיקונים:) ודעות נוספות .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור