תקליטי ויניל או קבצים דיגיטליים:איזו מדיה מציעה איכות שמע טובה יותר?

• פותח הנושא hm68
  • פורסם בתאריך

hm68

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
8
מצורף לינק לכתבה אשר פורסמה ב - Popular Science ואשר בודקת איזו מדיה מציעה איכות שמע טובה יותר : תקליטים, תקליטורים או קבצי MP3. להנאתכם.

Avi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי,
HM68 תודה על השיתוף. (Y)
בכתבה מדובר על האופן הטכני שבו השניים פועלים, אבל על טעם וריח...

ronenmmm

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
hm68 שלום
אל תאמין לכל דבר שכתוב ,אני מזמין אותך לשמוע את שלושתם ,ואני סמוך ובטוח מה תהיה התוצאה ,תקליט נשמע טוב יותר בכמה וכמה דרגות ,זה בדיוק ההבדל בין קפה על האש ,וקפה עם מים חמים ממייחם ,אני אתן לך דוגמא יותר טובה ועד כדי כך....יש לי קומפקט מנורתי מצוין פשוט מצוין ,ויש לי פטפון באותה רמה של הקומפקט אם אפשר להשוות אבל נמשיך לנקודה....אני לוקח את אותו שיר ,וקטע ,ואשמע ב-cd ,ולאחר מכאן בפטפון ....אתה תשמע בפטפון פרטים שלא תשמע ב-cd נקודה!!!! כאילו הייתה זו להקה עם יותר כלים ...כאילו הייתה זו הופעה אחרת או הרכב אחר כן כן עד כדי כך... מקווה שהבנת שלא כל דבר שכתוב הוא נכון!!! ואם כן אז אמר אבי דבר נכון... זה מאוד אינדבדואלי...אבל רוב האודיו פילים חושבים כמונו!!!???

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רונן.

לפי מה שאתה טוען הקומפקט שברשותך לא עד כדי כך מצויין.:) ואם הפטיפון עושה את כל מה שה-CD לא עושה זה גם אומר שהם ממש לא באותה רמה {כמו אצלי נניח}.

באיזה פטיפון מדובר? איזה פונוסטייג'? איזה ראש?

פותח השירשור.

חשוב להבהיר דבר אחד. פטיפון וקומפקט הן חיות שונות שעושות את אותה פעולה והיא השמעת מוסיקה.

פטיפון טוב עולה הרבה כסף ומי שיגיד לך שפטיפון ב-3K נישמע טוב יותר מכל CD באותו מחיר הוא טועה בגדול.
כיוון שפטיפון הוא מכלול של רכיבים שניתן לשדרג אותם ולשנות את הצליל לחלוטין בהחלפה או כיוון הרכיבים אתה בהחלט יכול להגיע לתוצאה שתנעים את אזנייך {בתנאי שמדובר בתקליט איכותי} אפילו יותר מכל קומפקט אחר.

ישנם הרבה פרמטרים שבהם פטיפון טוב ישמע טוב יותר מכל CD איכותי אך גם ההפך.

לקומפקט יש יותר שקט, יותר מהירות, יותר חדות ויותר רזלוציות מאשר לפטיפון באותה רמה. אבל אין לו את גוון הצליל שיש לפטיפון, אין לו את השלווה הזו שיודע לייצר פטיפון, את ההרמוניות, סידור הכלים בבמה, איזון טונאלי, טויטר מפורט ויחד עם זאת חמים ורך, מיד נמוך עמוק יותר עם יותר "בשר", יותר טבעי ועוד כמה יתרונות שלא עולים לי ב-2 בלילה.

אני למשל כמעט ולא שומע ב-CD מהסיבה הפשוטה שהוא לא נישמע לטעמי כמו הפטיפון.

יש לי כמה חברים טובים שמעדיפים את ה-CD רק בגלל שהוא נוח יותר וידידותי יותר לשימוש. אני מעדיף את הפטיפון מהסיבה הפשוטה שהוא נשמע לי טוב יותר וטיבעי יותר משמעותית מהרבה CD שבחנתי.

נערך לאחרונה ב:

ronenmmm

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
נמר

אני פשוט אוהב את הדרך שבה אתה כותב אני גם מסכים איתך בכל מילה.....
לשאלתך ,הפטפון שלי הוא Solid Acoustic Wood Black , זרוע rb 300 , וראש grado sonata ,פונוסטייג SIMPLY PHONO UNISON Research , ואכן כן זה הרבה יותר יקר מה- cd שיש לי.....ואני כמוך אוהב יותר פטיפון , מאותה סיבה אני מעדיף את ההתעסקות במכונת אספרסו ידנית עם כל הלכלוך והבלגאן, מאשר המכונה האלקטרונית כי התוצאה כלל לא דומה!!!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פטיפון נהדר רונן.

הייתי שוקל להחליף את הראש ל-MC ואז הפערים יגדלו בין הפטיפון לקומפקט, זה אומר גם שיש סיכוי גבוה שה-CD פשוט לא ישמע לך מספיק טוב מה שיגרום לך להיכנס לסיחרור שידרוגים נוסף.

ronenmmm

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
נמר תודה..
אני במסע חיפוש אחרי ראש mc איכותי... המחירים בשמים כרגע רכישה של ראש חדש לא נראית קרובה , אשמח לשתף אותך שהעניין היה רלוונטי....אגב מתוך סקרנות איזה ראש יש לך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כרגע אורטופון, בקרוב שלטר.

ronenmmm

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
יש לי בבית אורטופון ואגור mc אדום ,והגראדו סונטה טוב ממנו משמעותית , לגבי השלטר יש בלוחות בחור שמעוניין למכור שלטר 901 אממה....היציאה שלו 0.5 v ואני צריך מינימום 0.75 v ב -mc

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה מינימום 0.75? בגלל הפונו?

hm68

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
8
שלום לכולם,
גם ברשותי פטפון, מסוג Michell-engineeing orbe ,עם זרוע SME- V וראש של denon 103 pro. מגבר הפונו הוא aoua-vanil המיוצר ע"י אסף אברמוביץ.
הנה לינק לתמונה של הפטפון (שלי זהה לזה שבתמונה)
http://www.michell-engineering.co.uk/pic/tur/orbe_millennium.jpg

אני מאוד מאוד מרוצה מהתוצאה (אגב בחרתי את הראש הספציפי הזה לאחר התייעצות עם עירן היות וברשותי אוסף גדול מאוד של תקליטים מצעירותי ולמרות שהם שמורים מאוד לא כולם באיכות גבוה וזהו ראש סלחן ולא קיצוני)

ברשותי כמובן גם נגן CD ואיני יכול הגיד כי אני מעדיף את הפטפון על פני הנגן ואו ההפך.הכול תלוי במצב הרוח שלי ברגע שאני מתיישב מול המערכת ישנן פעמים שאני מעדיף לשמוע CD וישנן פעמים שאני מעדיף לשמוע תקליט.
את הלינק לכתבה הבאתי להשכלה כללית, להזכירכם, זהו מגזין מהשורה הראשונה אשר הכתבות שלו נחשבות לאמינות ומקצועיות מאוד.

ronenmmm

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
חברי בוקר אור
אין לי ספק שמה שכתבת עכשיו מבטא באופן הכי אמיתי את מה שקורה להמון אודיופילים ולא מהסיבה האמיתית של מה נשמע טוב יותר אלא עניין של נוחות ומצבי רוח הרי כולם מסכימים ש- cd יותר נוח והמוסיקה בו יותר זמינה ,אגב פטפון יפיפה והזרוע סוף העולם את הראש והפונו אני לא מכיר באופן אישי אני מאמין שזה נשמע טוב....

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
גם ברשותי פטפון, מסוג Michell-engineeing orbe ,עם זרוע SME- V וראש של denon 103 pro. מגבר הפונו הוא aoua-vanil המיוצר ע"י אסף אברמוביץ.
הנה לינק לתמונה של הפטפון (שלי זהה לזה שבתמונה)
http://www.michell-engineering.co.uk/pic/tur/orbe_millennium.jpg

אני מאוד מאוד מרוצה מהתוצאה (אגב בחרתי את הראש הספציפי הזה לאחר התייעצות עם עירן היות וברשותי אוסף גדול מאוד של תקליטים מצעירותי ולמרות שהם שמורים מאוד לא כולם באיכות גבוה וזהו ראש סלחן ולא קיצוני)

ברשותי כמובן גם נגן CD ואיני יכול הגיד כי אני מעדיף את הפטפון על פני הנגן ואו ההפך.הכול תלוי במצב הרוח שלי ברגע שאני מתיישב מול המערכת ישנן פעמים שאני מעדיף לשמוע CD וישנן פעמים שאני מעדיף לשמוע תקליט.
את הלינק לכתבה הבאתי להשכלה כללית, להזכירכם, זהו מגזין מהשורה הראשונה אשר הכתבות שלו נחשבות לאמינות ומקצועיות מאוד.
לא קראתי את הכתבה , כי זה בזבוז זמן (אני כבר יודע שהמסקנה שלהם שהCD יותר טוב(lol)וזה עוד לפני שקראתי ) , אבל אני יכול לומר לך שישבתי אצל אייל פעם עם הפטיפון הקודם שלי שהיה טכניקס 1200 , ועם ראש דנון , והיה לו קומפקט דיסק מאוד טוב ומאוד יקר (משהו כמו 5K$ אאל"ט ) , והפטיפון אכל אותו בלי מלח , ולשמוע פינק פלוייד בפטיפון ולשמוע אותם בCD , ואני לא מצליח להבין איך אנשים בכלל חושבים שCD הוא יותר טוב .
אני כנראה לא אשמע יותר בפטיפון , אבל זה לא בגלל האיכות הנחותה אלא בגלל הנוחות , במצב הנוכחי שלי עדיף לי משהו נוח , ומאותה סיבה כשאצליח להעביר את המגבר שלי לתיקון , אני כנראה אחליף אותו למגבר SS , לא בגלל שאני חושב שSS יותר טוב ממנורות .

hm68

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
8
חברי בוקר אור
אין לי ספק שמה שכתבת עכשיו מבטא באופן הכי אמיתי את מה שקורה להמון אודיופילים ולא מהסיבה האמיתית של מה נשמע טוב יותר אלא עניין של נוחות ומצבי רוח הרי כולם מסכימים ש- cd יותר נוח והמוסיקה בו יותר זמינה ,אגב פטפון יפיפה והזרוע סוף העולם את הראש והפונו אני לא מכיר באופן אישי אני מאמין שזה נשמע טוב....

הנה הלינק לאתר של הפונו http://www.aqua-audio.com/ את המוצרים בונה בחור בשם אסף אברמוביץ ולטעמי הם מצויינים. יש לי גם מגבר אוזניות שהוא בנה לי העובד עם אוזניות מסוג
Grado GS1000 ואני מאוד מרוצה.

hm68

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
8
לא קראתי את הכתבה , כי זה בזבוז זמן (אני כבר יודע שהמסקנה שלהם שהCD יותר טוב(lol)וזה עוד לפני שקראתי )
חז"ל אמרו אל תפסול לפני שתיבדוק.....

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מדעית CD יותר טוב .
אבל לעוזן יש בחירה משלה .
אני באופן אישי לא מתחבר לסאונד של הוניל .
באופן אישי שמעתי אצל נמר (שאין עוררין על רמת הציוד שלו ) קטעים זהים שהרצנו בסידי ובפטיופון ואותי הפטיפון ממש לא ריגש ויותר מזה אני אומר שההבדלים שניתקבלו יותר קשורים לתכנאי סאונד שהיה אחראי על ההדפסות השונות .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור