תקליטים מעוותים

PsychoAudio

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
היי חברים...

רציתי לשמוע את דעתכם בנושא..
שמתי לב שכמעט כל תקליט שאני קונה מעוות, חלקם עם עיוות קל וחלקם אף עם עיוותים מאוד בולטים (תקליטים עקומים).
זה גם לא כל כך משנה מהיכן אני קונה. רובם פשוט מעוותים.
אינני יודע מה הסיבה לעיוות. מה דעתכם? האם האיחסון היה לקוי? יצאו כך מהמפעל? תלאות הדרך עד ארצנו הקטנטונת?
כמובן שאני מדבר על תקליטים שנקנים חדשים, ארוזים בשרינק המקורי.
האם יש דרך לדעת לפני הקניה מה מסתתר בתוך האריזה?

אשמח לשמוע דעתכם והאם אתם נתקלים באותה הבעיה...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לי זה קרה מספר מועט של פעמים. וכשזה קרה, הלכתי לאודיוזיפ ויישרתי אותם במכונה שלו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לי זה קרה מספר מועט של פעמים. וכשזה קרה, הלכתי לאודיוזיפ ויישרתי אותם במכונה שלו.
אפשר כמו דולרים, להכניס מתחת למזרן ללילה;)

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
שילוב של כל הגורמים או אחד מהם גורם למצב של תקליט מעוות
בין כתוצאה משילוח, הדפסה פחות מאופטימלית, אחסון לא מוצלח, חשיפה לשמש, וכו'...
ברוב המקרים, תקליט כזה אינו בר נגינה, ובמקרים שכן איכות הסאונד נפגמת, כיוון שהזרוע לא יכולה לעקוב כראוי אחר הגרוב.

חברת ORB מספקת את הפתרון היעיל ביותר לתופעה:
מיישר תקליטים ייעודי ORB DF-01 iA+ Disc Flattener

orb-audio-df-01-ia-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99%D7%9D-jpg.45468

עיקרון הפעולה של המיישר פשוט ביסודו:
התקליט מונח בין שתי יחידות חימום, כשהיחידה העליונה מפעילה על פני שטח התקליט את הלחץ הדרוש בזמן התהליך.
לאחר הכנסת התקליט למיישר ולחיצתו ע"י הפאנל העליון, אנו בוחרים את מחזור הפעולה הרצוי - גבוה, בינוני או נמוך,
(בהתאם לרמת עקמומיות התקליט), וכל שנותר לעשות הוא להמתין לסיום התהליך.
המפתח להצלחת המיישר טמון במחזורי החימום והצינון המבוקרים שלו.
מחזור הפעולה בנוי משעתיים חימום ושעתיים צינון, דהיינו 4 שעות עד גמר היישור.
מומלץ (בחום...) עבור כל מי שמחפש פתרון אמיתי לתקליטים היקרים ללבו שהפכו ל"בלתי נגינים" במרוצת השנים,
או לתקליטים חדשים שפשוט הגיעו במצב כזה עקב תהליך השילוח...

מחיר: 6,500 ש"ח

יש לכם תקליטים שדורשים יישור, אבל המיישר הוא "Too much"?... גם לכך יש פתרון:
שירות יישור תקליטים באודיו זיפ.

עלות יישור: 70 ש"ח ליחידה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
למי שקונה תקליטים ישנים (במצב NM כמובן;)) ולמי שחשוב סאונד טוב - המכונה הזו פשוט חובה! לרוב התקליטים הישנים יש עיוות זה או אחר כי אוכסנו עשרות שנים בתנאים לא אופטימליים או בתנוחה לא נכונה (אכסון ממושך במצב אופקי גורם ל"קערה", אליה מצטרף לעתים גם גל בהיקף התקליט). דואר ישראל רק מחמיר את המצב - חבילות זרוקות בחום זמן רב :(. מי שיקבל החלטה (נכונה :)) לקנות את המכונה צריך לדעת שהיא דורשת למידה וצריך להתחיל להשתמש בה בזהירות ובסבלנות (לא לקפוץ ישר לטמפרטורות גבוהות) - עד לצבירת ניסיון.

PsychoAudio

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
תודה לכל המגיבים...
המכונה אכן נראית מרשימה ואני מאמין שהיא גם מספקת את הסחורה.
התכוונתי יותר לתקליטים חדשים שנקנים היום בחנויות, לא נראה לי הגיוני שארכוש מוצר חדש במיטב כספי ואאלץ לבצע פעולות נוספות, כאלה ואחרות בכדי ליישר את התקליט.
חבל שכך המצב, מעניין איך זה בשאר העולם. בכל אופן תודה לכם...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שמתי לב שכמעט כל תקליט שאני קונה מעוות, חלקם עם עיוות קל וחלקם אף עם עיוותים מאוד בולטים (תקליטים עקומים).
זה גם לא כל כך משנה מהיכן אני קונה. רובם פשוט מעוותים.
אינני יודע מה הסיבה לעיוות. מה דעתכם? האם האיחסון היה לקוי? יצאו כך מהמפעל? תלאות הדרך עד ארצנו הקטנטונת?
כמובן שאני מדבר על תקליטים שנקנים חדשים, ארוזים בשרינק המקורי.
האם יש דרך לדעת לפני הקניה מה מסתתר בתוך האריזה?

אשמח לשמוע דעתכם והאם אתם נתקלים באותה הבעיה...
יש הרבה מאוד תקליטים עם מה שאתה קורא "עיוותים", אבל ברוב המוחלט של המקרים הם קלים מאוד עד זניחים, ואינם מפריעים להאזנה אלא אם יש לך רגישות מיוחדת לנושא.

העניין מתחיל להיות בעייתי רק כשיש הפרעה להאזנה, החל בזיוף או שינוי בצליל כשהמחט עוברת באזור פגוע, וכלה בהקפצת כל הזרוע. לדעתי רק במקרים כאלה יש צורך לישר, או להחזיר לשולח (או לקבל refund, רצוי כולל דמי המשלוח המקוריים).

טבעת היקפית, כמו שזיו מוכר, עוזרת בחלק מהמקרים של תקליטים עקומים אבל לא מאוד.

כל התירוצים והסיבות למה כביכול זה קורה לא ממש חשובים, כי הם לא עושים שום הבדל, ואין לך שום שליטה עליהם. זה כך בכל העולם.

אין דרך לדעת לפני הקניה מה מצב התקליט, מה גם שהוא יכול בקלות להשתנות מאוד מרגע הקניה עד שהוא מגיע אליך.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור