תצורת המגבר

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
היי, יש לי שאלה תיאורטית או מעשית עם מי שהוא יתנסה (עוד יותר טוב) בנוגע לתצורת המגבר.
נניח חברה X מייצרת מגבר כח 200 וואט לאותה חברה ישנם מונובלוקים שמוצאים 250 או 300 וואט.
אותה טכנולוגיה אותם מרכיבים.
שאלה - מה התועלת שמונובלוקים מביאים (אם בכלל) בהנחה שרמקולים כן יכול להסתדר עם שני התצורות?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה אותו כיוון של טכנולוגיה, אבל לא בדיוק אותו דבר.
רכיבים שונים גם.
חשמל שונה, יותר כוח יותר finesse
לי בבית יש את כל הליין של Parasound

YMMV

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,469
נקודות
113
היי, יש לי שאלה תיאורטית או מעשית עם מי שהוא יתנסה (עוד יותר טוב) בנוגע לתצורת המגבר.
נניח חברה X מייצרת מגבר כח 200 וואט לאותה חברה ישנם מונובלוקים שמוצאים 250 או 300 וואט.
שאלה - מה התועלת שמונובלוקים מביאים (אם בכלל) בהנחה שרמקולים כן יכול להסתדר עם שני התצורות?

גנאדי, הפרדה טוטלית בעיקר.
מייצר יותר שקט, יותר פוטנציאל, יותר שקיפות ויותר יכולות בפועל,
כמה בפועל ? כל מקרה לגופו.

יחד עם זאת יש תכנון DUAL MONO במגבר/יחידה אחת.
ויותר קיצוני - כפול הזנת חשמל ו-כפול סוויץ הדלקה (הפרדה טוטלית).

כמה בפועל? שוב כל מקרה לגופו.

מאסטרו צפון

עוסק בתחום
מעורבות
53
נקודות
28
אחת התשובות בגוף השאלה: אתה מציין שמגבר הסטריאו מפיק 200 וואט והמונובלוקים 300-250 וואט, אז ברור שעם המונובלוקים תקבל יותר כח. לכן, כדי לחדד את השאלה, צא מנקודת הנחה שלמגבר הסטריאו ולמונובלוקים יש את אותם הנתונים. מניסיוני, במצב כזה תקבל עדיין קצת יותר שליטה ברמקולים, וגם את מה ש-itai כתב לפניי: הפרדה מלאה בין הערוצים, ולכן תמונת סטריאו מדויקת יותר; ורצפת רעש קצת יותר נמוכה, בזכות ההפרדה המלאה בין השנאים וחלקים אחרים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
סבבה, הבנתי ותודה לעונים.
שאלה של תמים - מה נותן יותר כוח אם נניח גם 200 מספיק (מעבר מה מה שכתבו לעיל).

כן, דואל מונו זה נפלא אך בד״כ יקר יותר ולא כולם משתמשים בטכנולוגיה זו, לכן לא כללתי לשאלתי.

גדי בן עזרא

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
תיקח בחשבון שאתה צריך לחבר יותר כבלים בין המכשירים שזה גם משפיע

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
סבבה, הבנתי ותודה לעונים.
שאלה של תמים - מה נותן יותר כוח אם נניח גם 200 מספיק (מעבר מה מה שכתבו לעיל).

מספיק זה רק אתה מחליט מתי.
רמקול יתנהג שונה בכל אופן

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מגבר זה לא מנורה, מכונת כביסה או מזגן שההספק ידוע וצפוי מראש, מגבר צריך להיות מוכן להתפרצות פתאומית ומאוד גדולה בשבריר שניה ולכן זה שרשום 200W או 300 זה יופי אבל נשאלת השאלה כמה מהר המגבר יכול לעבור להתפרצות זרם פתאומית של כמה שניות או יותר, או פחות. כמה אנרגיה יש בקבלים? האם בשני מונובלוקים יש יותר מהירות או שאותו דבר? יותר יכולת לתת זרם גבוה מיד או פחות?
הייתי אצל חבר שהוסיף מונובלוק זהה למגבר שלו (יש מגברי סטריאו שיכולים להפוך למונובלוקים) וההבדל היה קיצוני.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עדיף מגבר סטריאו איכותי ביותר מאשר שני מונובלוקים בינוניים.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אבל זו לא באמת תשובה לשאלה שלו….

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
כן, נכון
רק שדיברתי והנחתי שסטראו ומונואים של סדרה אחת של אותו חברה, כלומר בשני המקרים זה אמור להיות איכותי

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מגבר זה לא מנורה, מכונת כביסה או מזגן שההספק ידוע וצפוי מראש, מגבר צריך להיות מוכן להתפרצות פתאומית ומאוד גדולה בשבריר שניה
איזה מדד בדפי הנתונים מעיד על היכולת הזו?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
איזה מדד בדפי הנתונים מעיד על היכולת הזו?
גודל הקבלים.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
ציוד נקנה ע״י הלקוח בגלל מנעד הצליל שהוא מתחבר אליו.
בזמנו שקלתי להוסיף מגבר וואק נוסף ולקבל תצורת מונו בלוקים
או לחילופין לרכוש מגבר סטריאו יותר מתקדם ולוותר על תוספת מגבר זהה לקיים.
מה עושים ??
במינכן פגשתי את קווין בעלים של וואק והוא טען שמגבר עם ציון ונתונים גבוהים
יותר עדיף על שני המונו בלוקים , זה מה שעשיתי ומרגיש את האיכויות השונות
בביצועים וביכולות הסגוליות של המגבר הטוב יותר.

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
לעומת זאת, רן מויאל, אאל"ט, העדיף מגבר סטריאו על פני שני מונובלוקים תואמים מאותה סדרה של נאגרה.
כי עדיין לכל מגבר יש את ה VOICING שלו ואת החבילה המאוחדת ובזה לא תמיד יש יחס גדול מ- , אלא אחד יותר טוב ב X והשני ב Y. נוכחתי בזאת במו אוזניי ב NAIM AUDIO בין מגבר סטריאו 250 לבין 135 שהוא המונו התואם.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
הייתי צריך את גוגל בשביל ה -אאל"ט הזה.

אז כן, אתה דווקא טועה, בהנחה שהבנתי את מה שאתה מייחס לי..:)

העדפתי שני מגברי נאגרה מסדרת קלאסיק, בתצורת מונו, (כאשר כל אחד מהם יכול לתפקד גם כסטריאו), על פני מגבר בודד כזה בתצורה של סטריאו.

למען האמת, הופתעתי מההבדלים הכה ברורים של 2 נאגרות, ביחס לנאגרה בודד.

עם זאת, לא הכל ברור וידוע מראש.
העדפתי פחות, הרבה פחות, את הנאגרה HD שהם למעשה 2 מגברי מונו, על פני שני מגברי נאגרה קלאסיק שעולים כ- שליש.

כך שנאלצתי למכור את הנאגרה HD היפייפיים שנראים מליון דולר (ונרכשו על עיוור...) ולרכוש סדרה מתחת, שנשמעו משמעותית טוב יותר.

ותמונה תמיד טובה יותר מ 1,000 מילים.

רן

IMG_20200724_215446_703.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20200724_215446_703.jpg
    IMG_20200724_215446_703.jpg
    KB 116.2 · צפיות: 388

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
הייתי צריך את גוגל בשביל ה -אאל"ט הזה.

אז כן, אתה דווקא טועה, בהנחה שהבנתי את מה שאתה מייחס לי..:)

העדפתי שני מגברי נאגרה מסדרת קלאסיק, בתצורת מונו, (כאשר כל אחד מהם יכול לתפקד גם כסטריאו), על פני מגבר בודד כזה בתצורה של סטריאו.

למען האמת, הופתעתי מההבדלים הכה ברורים של 2 נאגרות, ביחס לנאגרה בודד.

עם זאת, לא הכל ברור וידוע מראש.
העדפתי פחות, הרבה פחות, את הנאגרה HD שהם למעשה 2 מגברי מונו, על פני שני מגברי נאגרה קלאסיק שעולים כ- שליש.

כך שנאלצתי למכור את הנאגרה HD היפייפיים שנראים מליון דולר (ונרכשו על עיוור...) ולרכוש סדרה מתחת, שנשמעו משמעותית טוב יותר.

ותמונה תמיד טובה יותר מ 1,000 מילים.

רן

צפה בקובץ המצורף 56027

הבנתי. אתה רומז הייתי צריך להשתמש ב- אאכ"ט, אם אני כן טועה?? :)

אתנחם בתמיכתך בפרדיגמה של "לא הכל ידוע מראש".

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אני רומז שצריך להמנע מראשי תיבות מסובכים...:)

וכן, הדברים לא ידועים מראש, רחוק מזה.

הצבה של מוצרים אחד מול השני, באותו חלל, באותו מועד, תוך הקפדה על ווליום זהה, בין אם זה מגברים, פרוססורים, כבלים או סטרימרים, מעידה שלא כל הנוצץ זהב...

רן

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
טדי פרדו, לפני 4 שנים בתערוכה בסוכות נתן הרצאה, נשאל והתייחס גם לעניין הזה, לטענתו , בהינתן אותו הספק, פשוט יותר זול יותר וקל יותר לייצר זוג מונובלוקים מאשר מגבר סטראו בקופסא אחת- מה שמצריך תכנון פנימי מוקפד ויקר שמתחשב בכל ההפרדות הנדרשות בין המעגלים הנפרדים.
אני ממזמן לא כל כך מתעניין בתצורה ויותר בתמורה. ( למרות שאצלי יצא ככה שיש מונובלוקים שגם הם מופרדים עם שנאי חשמל חיצוניים).

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני מרגיש flame war מתקרב ובכ"ז, אתלה פה באילן גבוה (מאד):
https://www.trinnov.com/en/products/amplitude8/

"במקרה" יש לי מגבר דומה:
5x Hypex NC500MP

חמישה מעגלי/ערוצי מונו בתיבה אחת. כניסת חשמל משותפת אחת (בשונה מהשתיים שיש לטרינוב), כניסה ויציאה עצמאית לכל מעגל/ערוץ.

הפוטנציאל היחיד לנחיתות מול מונובלוק "אמיתי" היא השראות (אין) ו"לכלוך" בחשמל המשותף (שהיה יכול במידה דומה להגיע מהמפצל).

KFONeuI.png

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור