תעלומה: אין אודיו בחיבור HDMI בין ממיר יס לטלוויזית HD

rachimono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אשמח אם תעזרו לי לפתור תעלומה, שגם טכנאי יס לא הצליחו לפתור.

הנתונים:
ממיר יס מקס טוטאל חדש ומתפקד, מחובר בכבל HDMI לטלוויזית פיליפס 42pfl8404h חדשה ומצוינת. הכל עובד מצוין. וידאו וסאונד, ערוצי HD ו-SD, הכל יופי.
שבועיים אחר כך, בלי שום סיבה, האודיו בערוצי הטלוויזיה נעלם. רק האודיו.
בדיקת כניסותי HDMI של הטלוויזיה: מתפקדות מצוין בחיבור עם המחשב. לא כאן הבעייה.
שינוי יציאת HDMI של הממיר (לפיליפס מספר כניסות): ללא הועיל. אף אחת מהן לא מעבירה אודיו.
החלפת כבל HDMI של הממיר: ללא הועיל.
שינוי הגדרות אודיו בממיר: ללא הועיל.
החלפת הממיר עצמו: ללא הועיל.

בשלב הזה שום דבר לא עזר, וטכנאי יס נואשו. ביקשתי מהטכנאי לחבר את הממיר לטלוויזיה בקומפוננט. הפלא ופלא - החיים חזרו למסלולם. הכל טוב ויפה, וידאו ואודיו.

עדיין מסקרן אותי לדעת מה יכולה להיות הבעייה: הטלוויזיה עובדת, הממיר עובד. משהו במפגש ה-HDMI ביניהם מעלים את האודיו. יש הסבר הגיוני כלשהו? אני עדיין מחזיק את הכבלים ומוכן לנסות ולבדוק.

תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה אומר כי ניסית לחבר מכשיר אחר דרך כניסת HDMI והסאונד עבד כמו שצריך?

rachimono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בהחלט. חיברתי את המחשב, ראיתי דרכו סדרות. הכל עובד מצוין, בכל כניסות ה-HDMI של הטלוויזיה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני מניח כי כאשר חיברתם את הממיר בקומפוננט, אזי כבל האודיו הועבר בנפרד.
לדעתי, יש אפשרות לעשות כך גם עם חיבור HDMI, אחת מכניסות ה- HDMI בטלוויזיה (בד"כ HDMI 1) ניתנת לפיצול אודיו בנפרד (בדוק בתפריט).
זה לא יפתור את התקלה עצמה (אם ישנה), אבל יאפשר לך לצפות דרך HDMI לפחות.

rachimono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אבדוק. אגב, HDMI איכותי יותר מקומפוננט? סברתי שהם מעבירים באיכות זהה.
ובנוסף, אני עדיין מתקשה להבין "מי אשם" - הטלוויזיה או הממיר. הטלת האשמה תעזור כמובן לפתור את הבעייה.
תודה, ליאור.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כתבת שהחלפת ממיר, לא?
HDMI, בהיותו חיבור דיגיטלי, אמור להיות איכותי יותר, בפועל, לא תמיד קל להבחין בהבדל.

rachimono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי, כנראה לא הבנת אותי היטב.
גם לאחר החלפת הממיר - הבעייה נותרה זהה: אין סאונד בחיבור ה-HDMI. כלומר: הממיר בסדר. הוא מוציא אודיו ווידאו בחיבור קומפוננט. וגם הטלוויזיה בסדר (היא מוציאה סאונד בחיבור HDMI של כל מכשיר אחר, למשל מחשב).
אבל רק בחיבור HDMI, אני מקבל וידאו בלבד בלי סאונד. זה מוזר ולא פתיר. הרי שניהם מגיעים באותו כבל, וזו לא בעיית כבל, ניסיתי גם עם כבלים שונים, וכניסות שונות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני מניח שבדיקה של הממיר עם מסך אחר תענה על השאלה האם הבעיה בממיר או במסך..
כפי שכתבתי, השתמש ב- HDMI עבור וידאו ובחיבור אודיו נפרד (יציאות אודיו אנלוגיות של הממיר) לצליל.

rachimono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
להשלמת התמונה.
הבעייה נעוצה ב"לחיצת היד" בין שני המכשירים בחיבור ה-HDMI. יש שפע של מאמרים בנושא ברשת, שעניינם מכשירים רבים שפשוט אינם מגיבים טוב או מגיבים בכלל בחיבור HDMI זה לזה, וכל צד מטיל את האחריות על השני.
במקרה שלי - אין לזה כרגע פתרון. פשוט מבאס מאוד. אצטרך לחכות לפירמוור חדש של פיליפס ולקוות שהוא ישפר את התאימות. בינתיים, נגזר עלי ריבוי כבלים: קומופננט+אודיו, או HDMI מפוצל.
אם יש אנשים שמשתמשים בדגם הזה (פיליפס 42PFL8404h/12), ומחוברים לממיר יס מקס טוטאל ב-HDMI בלי בעיות, אשמח לקבל הודעה בפרטי ולעשות עוד מאמץ. בשלב הזה הבעייה איננה פתירה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מצער לקרוא על הבעיה שלך.
אכן, לפיליפס יש לא רק בעיות בצד של הלחיצת יד בHDMI,אלא גם בעיות של EDID לא נכון בחיבור למחשבים.
כדאי לבדוק עם מחשב וכרטיס מסך HDMI,לראות אם הבעיה קיימת גם שם.

rachimono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שמח לספר שהבעייה נפתרה עצמאית (Y):D(Y)

הפתרון:
1. להשאיר את הממיר דולק.
2. לנתק את הטלוויזיה מהחשמל. לגמרי, לא כיבוי באמצעות השלט.
3. חיבור כבל ה-HDMI לכניסת HDMI SIDE.
4. חיבור הטלוויזיה לחשמל.

יש! אחרי כמה שניות של "לחיצת יד", הכל מסתדר. וידאו *וגם* אודיו.

אין לי הסבר לפתרון הזה. הוא התרחש אחרי המון נסיונות שונים בסדר כיבוי והדלקה של המכשירים, שינויי הגדרות, עדכון גירסת פירמוור והורדה שלה - מה שתרצו. לא פיליפס ולא יס הצליחו להתגבר על הבעייה.
אבל לטובת מי שנתקל בבעייה דומה (וברשת מצאתי לא מעט תלונות על כך) - זה הפתרון שעבד אצלי. עם חיבור הצד בלבד!
ותודה על כל העזרה שלכם.

טריטון, לשאלתך בדבר מחשב:
לי אין שום בעייה. אני יוצא ממחשב עם כרטיס מסך ATI RADEON HD 5450, היישר לטלוויזיה, בחיבור HDMI, הכל חלק ברזולוציה מיטבית 1920X1080.
אגב שוטטות ברשת הבנתי שיש בעייה לא פשוטה בין מסך הפיליפס לכרטיסי NVIDIA.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור