תמונה של רימונים שצילמתי... מה דעתכם?

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
P1010289.jpg

תמונות מצורפות

• P1010289.jpg
    P1010289.jpg
    KB 158 · צפיות: 491

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה צולם עם ה LX5?
יופי של חדות וגוונים, כמו כן שדה רדוד מוצלח

אם תרשה לי:
הייתי מתמקד יותר ברימון אחד, נגיד זה משמאל, ואז מצלם קצת יותר משמאל - אבל זו דעתי

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
כן. זה LX5.
המיקוד היה עקרונית רק על השמאלי..
עשיתי סט שלם וזה היה נראה לי הכי טוב.

m27x4

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמה הערות:
1. תחילה disclaimer: אינני צלם מקצועי ולא מתיימר להיות כזה.
2. יופי. לאחר שזה הובהר אפשר להתחיל:
3. אני אוהב רימונים. הבעיה היא למצוא רימונים יפים - יש את הרימונים המסכנים, הדהויים והחבוטים בסופרמרקט, אבל אם מבקרים ירקנים מסוימים או מטיילים בשדות ניתן להיתקל ברימונים בצבע אדום עז, עגולים ובעלי כתר יפיפה (מצורפת תמונה שצילמתי בחטף במטע רימונים ליד עין עירון. הרימון לא מושלם ויש מעט פגמים, אבל הוא בהחלט נראה מזמין).
4. הקומפוזיציה מעט בעייתית: הסלסילה ברקע מיותרת, ריצוף הקיר מאחור (עדיף משהו שיהיה מנוגד למשטח עליו מונחים הרימונים או רקע שיותר מתאים לנושא).
5. הבסיס הלבן עושה עוול לרימונים משתי סיבות: הוא גורם לרימונים להראות חיוורים והוא פשוט מדי - זה טוב לצילום סטודיו, אבל בצילום ביתי עדיף משהו יותר... ביתי (מפה רקומה, נייר גלי או אפילו להתפרע עם מצע עלים).
6. שני רימונים. שני אוביקטים בחזית זה תמיד בעייתי. קשה לבחור במה להתמקד. יש מספר אלטרנטיבות. לדוגמא: רימון אחד בחזית (לאו דווקא במרכז), שני רימונים בחזית אבל בגדלים שונים, יותר משני רימונים בחזית ועוד..
7. איזון צבע לבן. התמונה נראית מאוד בהירה. ייתכן ומדובר בשילוב של הרקע הלבן, תאורת חוץ עם תאורת פלאורוסנט והגדרות המצלמה. תמיד כדאי לצלם מספר תמונות של אותו סט עם הגדרות WB שונות. זה קל במיוחד כשמצלמים עצמים סטטיים. אחר כך אפשר להשוות, לבחור את התמונה הטובה ביותר וללמוד מה ההגדרות הטובות לפעם הבאה.
8. כבר אמרתי שאני אוהב רימונים?
9. חג שמח וישר כח.

תמונות מצורפות

• P1030189 [1600x1200].jpg
    P1030189 [1600x1200].jpg
    KB 160.7 · צפיות: 452

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
תודה על הביקורת המפורטת, זה קודם כל...
לא תיכננתי לצלם סטודיו על הרימון, פשוט עברתי במטבח והסלסלת רימונים שנקנו לכבוד ראש השנה פשוט
קרצה לי. ככה שהסלסלה פשוט נשארה, ולא היה לי סבלנות לאלתר מצע ביתי שידגיש את הרימון...
לגבי כפל הרימונים בחזית- גם זה שהגיב למעלה אמר את זה. ולאחר בדיקה נוספת נראה לי שיש צדק בדברים האלו :)...
והרימון שלך אומנם קצת 'פגום' אבל התמונה נהדרת מאוד!
חשוב לציין שגם אני לא צלם מקצועי או משהו. בקושי חובבן.... והמצלמה שלי באמת קצת מזייפת באיזון לבן. עכשיו יצא לה עידכון שאני מקווה שבאמת פותר את הבעיה...
חג סוכות שמח!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בבקשה, תמונות רימון שלי :)

IMG_7624.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_7624.jpg
    IMG_7624.jpg
    KB 138.4 · צפיות: 460

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
תמונה נחמדה!
חסר פה קצת יותר עניין לטעמי כמו עומק שדה וכאלה. אבל החלק החצוי בהחלט מעניין.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
מקסים! מקסים!
הכי אהבתי את התמונה הראשונה.... קצת מפריע שיש שם דברים לא קשורים (תיקיה אדומה?..) אבל מחוץ לזה התמונה מושלמת!
התמונה השלישית רוויה מידי, חבל. השניה והשלישית פשוט מצויינות!

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
איזה מצלמה?
תודה!

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
ניקון D90 או הישנה D70

את התמונה הראשונה צילמתי ב"מחנה יהודה" שם לא ממש מבקשים לדגמן אבל אני מבינה על מה אתה מדבר צודק לגמרי.

מה זה תמונה רוויה? איך מונעים זאת?

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
שהצבעים פשוט חיים יותר מידי, הגוונים המקוריים יותר חיוורים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור