תושבות לספייקים שוות את המחיר? אני חושב ש..

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עד היום לא היה לי כל נסיון בניסוי של תושבת לספייקים מתחת לרקולים. ההתנסות היחידה שחוויתי על הסט שלי הייתה עם רזונטורים (משכחי ויברציות) מתחת לאלקטרוניקה כגון מקור, מגבר, ופרה.

מכל מה שניסיתי עד היום הגעתי למסקנה פשוטה: בגלל מצב אסטתי האלקטרוניקה שלי עומדת על מזנון מעץ מלא, אבל אינו יכול לשמש כתחליף לסטנד יעודי טוב, ולכן התרומה של הרזונטורים
מתחת למכשירים היא גדולה ואיני יכול להקשיב למוזיקה בלעדיהם.

החלטתי שאם התרומה של רזונטורים שבשימוש אצלי עושים עבודה טובה אז אולי אנסה תושבת לספייקים המקוריים שכבר נמצאים מתחת לרמקולים שלי.
טלפון קטן ליגאל לסרי והתושבות לספייקים של Isoclean מדגם:TT-008 היו אצלי בבית.
כל סט מגיע עם ארבע יחידות הבנויות מכרום (סוג של מתכת איכותית)
ולמרות שהרמקול שלי דורש רק שלוש אז נשארתי עם אחד ספר לכל רמקול.
אציין שלחברה יש שני סוגי תושבות לספייקים - האחד הוא הדגם:TT 009 שמיועד לרמקולים עד 140 ק"ג והדגם השני הוא TT-008 שמיועד לעבוד עם רמקולים שמשקלם עד 50 ק"ג. ומאחר והרמקול שלי שוקל 33 ק"ג אז לקחתי אותם לניסוי.

לקחתי כמה וכמה קטעי מוזיקה שאני מכיר היטב והתחלתי להאזין להם בריכוז רב, והשתדלתי ששום דבר אחר לא ישיח את דעתי מפני שלא מדובר בהחלפת מכשיר אלקטרוני או רמקול, מדובר בתושבת לספייק של רמקול וההבדלים לא אמורים להיות גדולים ושמיעים לכל אחד.

אחרי סשן האזנה ראשוני לא כל כך הצלחתי לגבש דעה חד משמעית ולא ממש ידעתי אם זה טוב או רע? הבס נהייה יותר קצר, היה לי קצת יותר שקט במוזיקה והיתה לי הרגשה כאילו זה מייבש את הסאונד בחדר.
אחרי כמה ימים של האזנה ליותר מכמה קטעי מוזיקה על שלל הסגנונות גיבשתי דעה מוצקה:
הצליל ששמעתי ליפני היה פחות נכון ה TT-008 של Isoclean עושים עבודה נפלאה, כלים אקוסטים נשמעים יותר מציאותיים, יש פחות ליכלוך בצליל וכאילו תיבת הרמקול יותר שקטה.
הבס יותר מוגדר והמיד יותר בשרני.
אני רוצה לציין שההבדלים הם קטנים אבל קריטים מכיוון שניסיתי לחזור אחורה ולשמוע בלעדיהם והפעם הבנתי טוב מאד מה זה נותן.

סט תושבות לספייקים של Isoclean מדגם TT-008 אצל היבואן עולה 580 ש"ח כולל מע"מ.
מכיוון שהשינוי הוא לטובה החלטתי לרכוש אותם בלי להשוות אותם ליותר מדי מוצרים אחרים.
גם מבחינה אסטטית זה התחבר לי טוב ככה שאין טענות.

תודה רבה יגאל לסרי יש לך מוצרים מעולים!(ורד)

תמונות מצורפות

• TT%20008.jpg
    TT%20008.jpg
    KB 15.2 · צפיות: 403
נערך לאחרונה ב:

בועז פז

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
18
עידו תתחדש,
אני בטוח שיש שיפור ביקור בקרוב.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עידו תתחדש,
אני בטוח שיש שיפור ביקור בקרוב.

תודה בועז אתה תמיד מוזמן (ורד)
יש שיפור כמעט בכל פרמטר, ממליץ בחום לכל בעל מערכת מאוזנת ושקופה , לנסות את המוצר המעניין הזה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
המחיר הזה הוא לסט של 4? בשביל רמקולים צריך 8 או שאני טועה?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עדו,
ככל הידוע לי, הדגם שהזכרת מציין תושבות לספייקים ולא ספייקים, ואכן הצילום המצורף מאשר את זה.
אם כן, באלו ספייקים כן השתמשת?
תודה

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
המחיר הזה הוא לסט של 4? בשביל רמקולים צריך 8 או שאני טועה?

נכון מתן המחיר של 580 ש"ח הוא לסט אחד של ארבע יחידות שמספיקות לרמקול אחד.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עדו,
ככל הידוע לי, הדגם שהזכרת מציין תושבות לספייקים ולא ספייקים, ואכן הצילום המצורף מאשר את זה.
אם כן, באלו ספייקים כן השתמשת?
תודה

ה TT-008 הן אכן תושבת לספייקים ואתה צודק מאה אחוז
תודה על התיקון(Y)

הספייקים שנמצאים אצלי בשימוש הם הספייקים המקוריים של הרמקול ומתחתם באים התושבות של Isoclean שאתם
רואים בתמונה.

נערך לאחרונה ב:

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
1. תתחדש.
2. כל הנרשם להלן אינו בא בכדי להתווכח , אלא מחשבותי "בקול רם " והבנת הודעתך:
3. אשריך כי השכלת להבחין בשינויים עם תוספת של תושבות לספייקים .
4. בהמשך לסעיף הקודם , האם ביצעת את מבחני השמע לבד ?
רוצה לומר , לדעתי יש להיעזר באדם נוסף אשר יוסיף / יסיר את התושבות מבלי לומר לך , ואתה בעינים עצומות אמור לקבוע מתי התושבות נמצאות ומתי לא ?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
1. תתחדש.
2. כל הנרשם להלן אינו בא בכדי להתווכח , אלא מחשבותי "בקול רם " והבנת הודעתך:
3. אשריך כי השכלת להבחין בשינויים עם תוספת של תושבות לספייקים .
4. בהמשך לסעיף הקודם , האם ביצעת את מבחני השמע לבד ?
רוצה לומר , לדעתי יש להיעזר באדם נוסף אשר יוסיף / יסיר את התושבות מבלי לומר לך , ואתה בעינים עצומות אמור לקבוע מתי התושבות נמצאות ומתי לא ?

היי רונן
את מבחני האזנה עשיתי לבדי ולא בצעתי מבחנים עיוורים, כמו שאני לא מבצע מבחן עיוור לכל חלק אחר שאני לוקח לבדיקה על המערכת.
אם קראת את מה שרשמתי אז כתבתי שבסשן הראשון לא הייתי בטוח אם זה נכון או לא, ואת ההבדלים שמעתי יותר טוב אחרי זמן ממושך של האזנה לשלל סיגנונות מוזיקה עם התושבות בלי התושבות עד שגיבשתי דעה.  

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
היי רונן
את מבחני האזנה עשיתי לבדי ולא בצעתי מבחנים עיוורים, כמו שאני לא מבצע מבחן עיוור לכל חלק אחר שאני לוקח לבדיקה על המערכת.
אם קראת את מה שרשמתי אז כתבתי שבסשן הראשון לא הייתי בטוח אם זה נכון או לא, ואת ההבדלים שמעתי יותר טוב אחרי זמן ממושך של האזנה לשלל סיגנונות מוזיקה עם התושבות בלי התושבות עד שגיבשתי דעה.

עדו ,

נסה את מה שהצעתי ( מבחן עם "עזרה מידיד" ) על מנת לחזק את מסקנותיך הנוכחיות ,

אשמח להשכיל ,

מה שזה מזכיר לי , לי יש גם תושבות לספייקים , אצלי הרמקול יושב על קרמיקה ,

חשבתי להוסיף פלטת עץ עבה ( " בוצ'ר" ) על מנת לשפר , ואני בדילמה ...

רונן

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עדו ,

נסה את מה שהצעתי ( מבחן עם "עזרה מידיד" ) על מנת לחזק את מסקנותיך הנוכחיות ,

אשמח להשכיל ,

מה שזה מזכיר לי , לי יש גם תושבות לספייקים , אצלי הרמקול יושב על קרמיקה ,

חשבתי להוסיף פלטת עץ עבה ( " בוצ'ר" ) על מנת לשפר , ואני בדילמה ...

רונן

האמת שרק ניסוי וטעיה יגידו לך אם הפלטת עץ שאתה הולך לשים מתחת לרמקול זה טוב או רע בשבילך, ולא אף אחד אחר.
מניסוי שעשיתי אצל חבר, פלטת עץ מתחת לרמקול נתנה תוצאה פחות טובה מתושבות יעודיות וספיקיפים. אציין שהתושבות המקוריות שבאו עם הרמקול גם הם נתנו תוצאה עדיפה על פלטת העץ. מה שהיה קשה יותר להבחנה זה ההבדל בין התושבות המקוריות של הרמקול לתושבות שאני הבאתי איתי והם אלו שמוזכרים בפוסט הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור