תהליכי יצור באלקטרוניקה

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בעיקר בחשמל? מעניין,
באיזה משני הבדילים האלה העדפת לכבלי חשמל ולמה?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
המטרה בכבלי חשמל היא ליצור כמה שפחות נק' אי רציפות בדרך. לכן עדיף להלחים בשני הצדדים ולא להבריג. בשימוש בחוטים עבים במיוחד (4-5 קוואדרט), מצאתי שבדיל 4% כסף פשוט תופס הכי טוב. לגבי איזה מהם - שניהם טובים באותה מידה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה יאיר, באיזה מודל של WBT השתמשת עם תוצאות טובות כאלה בכבלי החשמל?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא ידעתי שיש דגמים שונים...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אתה יכול להסתכל מה כתוב על הגליל ולומר לי?

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
זה נכון, אם כי לרוב השימושים אפשר להסתדר מצויין עם מלחם רגיל בעל מצב "Turbo" לעבודות קשות במיוחד. להלחמות SMT זה פחות מתאים, במיוחד הצפופות יותר.

אין שום מניעה להחליף.לתקן כל רכיב אלקטרוני(למעט BGA וכד') בעזרת מלחם, כפי שנאמר יש ראשי מלחם מתחלפים, הקושי הוא המיומנות.
כמו כן ניתן לשלוט בטמפ' של ראש מלחם אם ניתן לשלוט בטמפ' שלו. ישנם כלים לא יקרים שמודדים את הטמפ' בראש המלחם.

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
שאלה??
מה שייך תקן RoHS לטמפרטורת הלחמה??
התקן שייך לשימור הסביבה לא כן??

בדילROHS- אינו מכיל עופרת אשר מזיקה לסביבה. לכן ע"מ ליצור התכה של הבדיל יש להשתמש בטמפ' גבוהה יותר.

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מצאתי שזה יותר קריטי בבנייה של כבלים (בעיקר חשמל!) מאשר בעבודה שגרתית על מעגלים מודפסים.

יאיר,
אני נאלץ לסתור את דבריך, כאשר הלחמה של מעגל מודפס\PCB אינה מתבצעת לפי התקן (IPC610- אם משהו מעוניין אני ארחיב) לרוב יגרם נזק למעגל או לרכיב.
טמפ' עבודה על גבי מעגל NONROHS צריכה להיות 230 מעלות לכן בד"כ טמפ' עבודה של מלחם תהיהכ- 250 מעלות.
במעגל ROHS טמפ' המלחם צריכה להיות כ- 430 מעלות כדי לקבל טמפ' של כ-350 מעלות בקצה המלחם.
כאשר אתה מלחים רכיב כמו קבל רגיל\טנטלום חשוב לוודא את אם המעגל הוא רוס או לא כנ"ל לגבי הרכיב. אם תלחים קבל NONROHS ע"ג מעגל RHOS תאלץ להשתמש בטמפ' גבוהה יותר, במקרה הטוב הקבל לא יסנן\הטולרנס שלו יפגע במקרה הרע יגרם נזק לרכיב.
אם תלחים רכיבRHOS ע"ג מעגל NONRHOS קיים סיכוי גבוהה ליצירת נתק פרינט.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
בתאורייה הכל יכול לקרות. יכול גם לבוא הארנב של השכנים ולאכול את החוטים (קרה לי)

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
כנראה שזה היה שפן אודיופילי.....
וזאת לא תיאוריה חברות שמיצרות מעגלים אלקטרוניים משקיעות לא מעט ע"נ לוודא כי מעגל יוצא מן המפעל בהתאם לתקנים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כנראה שזה היה שפן אודיופילי.....
וזאת לא תיאוריה חברות שמיצרות מעגלים אלקטרוניים משקיעות לא מעט ע"נ לוודא כי מעגל יוצא מן המפעל בהתאם לתקנים.
תגיד? אתה שלומי שמתקן לגיא רגואן המכשירים?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
שלומי
יש הבדל בין פס ייצור של חברה לבין עבודה בבית בכמויות קטנות.
יאיר

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
תגיד? אתה שלומי שמתקן לגיא רגואן המכשירים?

לא זה לא אני.

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
שלומי
יש הבדל בין פס ייצור של חברה לבין עבודה בבית בכמויות קטנות.
יאיר
נכון, אני מסכים איתך.
אבל אם אתה מחזיק ציוד ששוה סכום לא מבוטל ומתקן או משדרג אותו יכול להגרם נזק מעבודה לא מבוקרת.לעיתים הנזק לא נראה\מורגש בטווח המיידי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור