שרת קבצים למוסיקה - המלצות?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
שלום לכולם,

אחרי שהעברתי את הדיסקים שלי למחשב (כבר יש חדשים, אז צריך להעביר אותם) אני מתכוון לקנות בעוד חודש-חודשיים שרת קבצים, שישמש בין השאר לאגירת המוסיקה שלי (כיום נמצאים בכונן נייד, כ-400 ג'יגה של קבצי FLAC, שנלקחו מכ-1500 דיסקים), אבל גם כאגירה לכל המשפחה.
קראתי המלצות חמות על שרתי QNAP ו-Synology, ורציתי לדעת אם למישהו יש נסיון/המלצות על שרתים של החברות הללו או אחרות.
חשוב לי: אמינות, נוחות, קלות הפעלה, יציבות וגיבוי/יתירות. משהו שיוכל לעבוד ב-5-10 השנים הבאות בלי להתלונן יותר מדי, ובלי לאבד מידע. אני מסתדר עם מחשבים, אבל שונא לעבוד קשה על הגדרות. לא זקוק למהירות מטורפת, אבל שלא יגמגם לי במוסיקה או בסרטים.

הערכת נפחים דרושים במצב ההתחלה:
500 ג'יגה מוסיקה
300 ג'יגה לגיבויים
100 ג'יגה לתמונות
100 ג'יגה למסמכים
(אולי 300 ג'יגה סרטים)
יש מצב לנגינה במקביל משני מחשבים, ובטוח גישה מ-2 מחשבים או יותר למסמכים.

נניח לרגע שהמחיר לא משנה. במקרה הצורך אתגמש.

תודה מראש,
אדר.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה רבה.
האם קראתי נכון - מקום ל-15 דיסקים?? אני מודה שלא חשבתי שאנשים משתמשים בכמויות כאלו של דיסקים בבית. :)

זה נראה מפתה, אבל אני חושב שאפילו האח הקטן שלו (RB-1200) גדול עלי בכמה מידות (בעיקר פיזית). אבל אזכור את השם. מי יודע, אולי ייצאו עם גירסת מיני.

בזכות דברים כאלה אני מבין כמה אני קטן פה בפורום. אפילו כשרציתי לקנות את "מערכת המאה", ולהשקיע בה 20-30 אלף ש"ח, ואולי אפילו יותר, ולהשקיע במעמד ובחשמל ואפילו בכבלים ייעודיים - ראיתי שלאנשים פה יש מערכות שבהן רק הכבלים כבר מגיעים לסכומים כאלה הזה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ל-17, אפשר לשים עוד 2 בפנים (לצורכי cache וכו')
הוא אצלי שנתיים, ואני יכול לגדול עם השרת הזה עוד 5-10 שנים ללא בעיה, יש עליו את כל מה שבית צריך - תמונות, כולל עבודות כבדות של אשתי, מוזיקה, ריפים של בלוריי, סרטים, סרטי ילדים, וכו'..

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
מצחיק, אנחנו אוגרים כבר כמה וכמה שנים "כל מה שבית צריך" (כולל גיבויים), ואחנו מגיעים בימים אלה להערכתי לטרה הראשון. זה רק מפוזר ב-2 מחשבים ו-3 דיסקים ניידים.

אני מניח שהזמנת מחו"ל. אילו היה לי צורך כזה, הייתי שוקל ברצינות. בשביל הצרכים שלי, נראה שאסתפק בשנים הקרובות בשרת "מיני", תוך התלבטות בין 2 ל-4 דיסקים (כנראה 4, למשל QNAP TS412 או Synology DS411)/

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לי יש כ-9 טרה.. צריך לקנות עוד דיסק :(
היתרון של lime הוא שמוסיפים דיסקים על פי הצורך, ודיסקים ניתן להכניס בגדלים שונים

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
http://go.iomega.com/en/products/ne...ge-solution/network-hard-drive-ix4-200-cloud/

איך זה? מתאים לך?
אני יודע שאנחנו משתמשים בזה בעבודה, הוא עובד אחלה.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
בהחלט מוסיף עוד משתנה למשוואה.
אני אתחיל לקרוא על השוואות בינו לבין האחרים.
(אני מנסה להבין אם המחיר כולל גם דיסקים, ואם כן זה גם פתרון יחסית זול. נראה לי שהמחיר בקישור ששלחת יקר יותר מהמחיר בארץ, אז זה נשמע חשוד)
תודה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא חשוד.
יש הבדלים גדולים ביבוא מוצרים כאלו לארץ מלחו"ל.
זה המחיר

erez67

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
3
מכשיר שזוכה לביקורות מדהימות - Aurender S10 Music Server
להלן לינק ביקורת
http://www.computeraudiophile.com/content/Aurender-S10-Music-Server-Review

בקרוב אקבל את המכשיר הזה - ייבוא חדש לארץ של רן שביט מסבו אודיו

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
חתיכת מפלצת :). נשמח לשמוע התרשמות כשיגיע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור