שמעות מסוני: סוני מתכננת 3 גופים חדשים של מצלמות ל-2013?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
a1x.jpg

אולי High End A1X, בכל אופן מדובר ב-3 גופים חדשים של מצלמות DSLR

http://www.sonyalpharumors.com/sr4-sony-has-three-different-new-ff-prototypes/

תומר

תמונות מצורפות

• a1x.jpg
    a1x.jpg
    KB 144.4 · צפיות: 433
נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מדובר על 3 גופים שונים של FF - נראה שהחברות דוחופות את נושא ה FF כעת, מעניין מה יקרה לתחום הקרופ

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
שיש לך חיישנים של 36MP על גוף FF שנותנים לך רזולוציה של 15.7MP בקרופ מוד אין כמעט צורך יותר בחיישנים כאלו. השיקול היחיד להשאיר את החיישנים האלו זה מחיר זול למצלמות הכניסה של שתי החברות הגדולות. סוני כבר רגל וחצי בחוץ במירוץ של מצלמות DSLR עם חיישן קרופ הם משקיעים יותר בשוק של ה NEX וב SLT.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא רק מחיר זול, גם חסכון בגודל ומשקל. אי אפשר שכל המצלמות יהיו גדולות, והעדשות גדולות בהתאם (כבדות, יקרות).
טיולים, ספורט, רחוב, לקרופ יש הרבה יתרונות.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
העדשות של גופי הקרופ לא כאלו קטנות ולא כאלו קלות. אם אני משווה את ה 16-85 של ניקון לגוף קרופ (485 g במחיר של $659.00)מול ה 24-85 לגוף פול פריים (465 g ובמחיר $596.95) ההפרש במשקל ובמחיר ובמשקל הוא לטובת עדשת ה FF.
מי שמחפש מצלמה קטנה עם אופציה להחלפת עדשות מוטב שילך לכיוון המצלמות ללא מראה כי הם היחידות שמציעות הקטנה משמעותית בגודל ובמשקל עם איכות תמונה שלא נופלת מגוף DSLR קרופ ברמת הכניסה ואף מעבר.
ליאור

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי נושא ספורט הוא בעיתי - הוא גם בעל דרישות צילום לא פשוטות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור - לכן המצלמות ללא מראה מאוד IN כעת :)

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
איזה ספורט אפשר לצלם עם קנון 500D שאי אפשר לצלם עם ה OM-D E-M5 או עם NEX-6? כבר שנתיים + שאין מצלמת קרופ מקצועית אצל שתי החברות. בינתיים יוצאות רק מצלמות ברמת כניסה.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ליאור - לכן המצלמות ללא מראה מאוד IN כעת :)

כבר כמעט 8 חודשים שה X-Pro1 נמצאת איתי יחד עם ה DSLR שלי גם בסטודיו וגם בצילום כללי והרבה מאד פעמים אני מעדיף את הפוג'י על הניקון בגלל המשקל אבל בעיקר בגלל איכות התמונה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איזה ספורט אפשר לצלם עם קנון 500D שאי אפשר לצלם עם ה OM-D E-M5 או עם NEX-6? כבר שנתיים + שאין מצלמת קרופ מקצועית אצל שתי החברות. בינתיים יוצאות רק מצלמות ברמת כניסה.

זה החברות לא מוציאות מצלמות קרופ רציניות מאז שיצאה ה 7D הכל רק פחות טוב בקנון (אני פחות מכיר את הקו של ניקון) - זה לא חדש ומאוד מאכזב,
צד שני יש הרבה שמועות על מצלמה קרופ טובות בתחילת השנה של ניקון (D400 אולי) וקנון (7D MII אולי)

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ניקון 3200 עם 18-55 זה "טיפה" יותר קומפקטי מ 700D ו 24-85, קצת יותר זול ומעולה לטיולים ודברים יום יומיים.
בנתיים הללא מראה הם P&S ברובן, או יקרות מדי, או נישה רטרו לייקה סטייל ושאר דברים מוזרים.
לקרופ יש יותר REACH בטלפוטו, ככה שבספורט זה גם יתרון.
אני מדבר מפרספקטיבה של שנתיים עם FF, לקרופ יש יתרונות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה?? לא הבנתי את הניסוח...:)

צודק, הניסוח שלי לא היה ברור - ההקשר שצילום ספורט הוא בעל דרישות לא פשוטות, אבל מצד שני לא כל אחד מצלם מספורט ולא צריך את היכולת לצילום ספורט.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ועדיין לא ברור אם אתה בעד או נגד קרופ...
:)

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ניקון 3200 עם 18-55 זה "טיפה" יותר קומפקטי מ 700D ו 24-85, קצת יותר זול ומעולה לטיולים ודברים יום יומיים.
בנתיים הללא מראה הם P&S ברובן, או יקרות מדי, או נישה רטרו לייקה סטייל ושאר דברים מוזרים.
לקרופ יש יותר REACH בטלפוטו, ככה שבספורט זה גם יתרון.
אני מדבר מפרספקטיבה של שנתיים עם FF, לקרופ יש יתרונות.

איתי,
שלא תבין אותי לא נכון אין לי ויכוח איתך ואני מכיר את היתרונות של חיישן הקרופ אבל אתה ענית על זה שאחרי שנתיים של שימוש במצלמת FF עדיין לא קנית מצלמת קרופ בשביל טיולים או כמשהו קל יותר אלא הלכת לכיוון של מצלמה ללא מראה (NEX-5 לא טעיתי?).
אחרי 4 שנים עם מצלמת FF אין לי שום כוונה לקנות מצלמת DSLR קרופ של ניקון בשביל חבילה קלה יותר אלא הכיוון שלי הוא ללא מראה. אני לא מסכים עם מה שכתבת שמצלמות ללא מראה הם מצלמות P&S ואם אני אניח בצד את הלייקה רטרו סטייל שאני בטוח שאתה מכוון לעבר פוג'י אז אם הבחירה למצלמה קלה בשביל טיולים שלא אצטרך לקחת את ה FF שלי בין הניקון D3200 + עדשת קיט בין מצלמה ללא מראה אני הולך ללא היסוס על החלופה של סוני NEX-6 + 16-50. אני אקבל שם הרבה יותר מהניקון ובמשקל מופחת מבלי להפסיד כלום באיכות התמונה.
ליאור

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ליאור, זה לא ויכוח זה דיון בפורום!... :)
ה NEX לא ממש נוחה להפעלה כמו DSLR קטנה, אבל כמובן שהקוטן מדבר.
הפוקוס שלה עגלה, אין עדשות, לכן היא P&S בעיני.
אני לא מכיר את העינית החשמלית ב 6, ואשמח להתבדות לטובה.
לגבי פוג'י, ברור שאני מאוכזב שהם תימחרו אותה בשמיים ולכן ה"קללות" לגבי מצלמה גרמנית מסוימת.
ברור שהייתי שמח לפוג'י PRO עם 2-3 עדשות, אבל זה לא ריאלי כלכלית.
כמו סוני עם האיך קוראים לה, RF FF שהוציאו עכשיו במחיר פסיכודלי.
לכן יש לנו בעיקר P&S זולות, או היי-אנד.
יש הרבה הגיום בניקון 3200 עם עדשת קיט, גוף 450 גרם לעומת OMD ב 430 גרם! כל החיסכון שלהם להעיף את המנסרה זה 20 גרם! זה שווה לוותר על עינית אופטית? לא.
וביחוד שהיא פחות מחצי מחיר מהאולימפוס האופנתית, חיקוי עלוב ודוחה ל OM1.
http://www.cameramia.co.il/מוצר-2764,1743-Nikon-D3200-Kit-18-55mm-VR.aspx
http://www.cameramia.co.il/מוצר-2886,1344-Olympus-OM-D-E-M5-Body.aspx
אז שירדו מהעץ ויתחילו לתת לנו ללא מראה טובות לעם, ולא את הנישות הדביליות האלה, סליחה מראש.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
איתי,
שאני חושב על מצלמת טיולים אני חושב על עדשה רחבה, עדשה לתנאי תאורה קשים ועדשה ליום יום. בקיצור 3 עדשות. אם הייתי הולך בגישה של לקנות מצלמת קרופ הייתי סביר להניח משתמש בעדשות הקיימות שלי שהם עדשות FF ואז כבר אין לי שום טעם ושום יתרון ברכישת מצלמת קרופ של ניקון כי עדשות ה FF שלי גם ככה כבדות ואין שום יתרון בלשאת אותם על גוף קטן. לקנות מערכת עדשות חדשה בשביל מצלמות קרופ? גם כאן אין שום טעם. אז מה הכיוון? ללא מראה כמובן. אני ממש לא חושב שמצלמות ללא מראה הם מצלמות P&S ולמרות הפוקוס העגלתי ולמרות מבחר העדשות הנמוך הסוני מציעה איכות פלט מצויינת שנותנת מענה ל 90% מהצרכים לכל צלם גם בטיולים וגם בשימוש יום יומי.
ה NEX 6 עם הפקדים החיצונים החדשים שסוני הטמיעה על הנייר היא נראית הרבה יותר נוחה מאשר ה 5N (היה לי את ה 5N) . איכות התמונה של ה NEX-6 מצויינת ואני באמת חושב שמי שחושב לקנות מצלמת DSLR ברמת כניסה או מצלמת טיולים עדיף לו לקנות את הסוני מאשר ניקון D3200 או קנון 650D.
האם מצלמות ללא מראה יכולות להחליף את מצלמת ה FF שלי ושלך? עדיין לא... הם בינתיים רק כתוספת או כמצלמת טיולים. האם מצלמות ללא מראה יכולות להיות תחליף למצלמת DSLR ברמת כניסה עבור צלם חובב? בלי צל של ספק. אני מעדיף את ה OM-D E-M5 על כל מצלמת DSLR ברמת הכניסה כי אני מקבל הרבה ואני לא מפסיד כ"כ באיכות התמונה.
זאת הדעה שלי ואנחנו יכולים להסכים שלא להסכים אבל אני חושב שעידן מצלמות הקרופ ברמת הכניסה אצל שתי היצרניות הולך ומאבד את היתרון שלו לעומת מצלמות ללא מראה.ורוב הצרכנים של המצלמות האלו הולך ופוזל לטובת מצלמות ללא מראה ורואים את זה בנתוני המכירות.

לגבי הפוג'י כן היא יקרה אין ספק... אבל עכשיו יצאה ה XE-1 שזולה ממנה ב 700$ עם החיישן הנפלא של פוג'י. והאמן לי אין שום יתרון בעינית האופטית ב Pro-1 ששווה את ה 700$. ללא ספק הייתי מעדיף היום את ה XE-1 מאשר את ה Pro-1.

ליאור

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא יודע, ה 5 עם ה 18-55 די בונגילה, והפנקייק שימושית רק בערב. הקיצר היא לא הכי קומפקטית.
אני פוזל לעבר ה RX100, שאכן יקרה אבל נכנסת בכיס כבר.
מחליפה ראויה ל S100 של קנון ביום יום/טיול/קפיצה לחו"ל כשרוצים משהו לא מעיק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור